ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/01/2020 02:17

Kroacia i bashkohet Kosovës dhe Shqipërisë, bojkoton ceremoninë e Nobelit

Kroacia i bashkohet Kosovës dhe Shqipërisë, bojkoton ceremoninë e Nobelit
Kroacia është shteti i radhës që konfirmon se nuk do të marrë pjesë në ceremoninë e ndarjes së çmimit Nobel për letërsinë. Nesër pritet t’i jepet çmimit austriakut Peter Handke, por Zagrebi thekson se do të bojkotojë ...
Top Channel | 09-Dec-2019 22:54
Kroacia është shteti i radhës që konfirmon se nuk do të marrë pjesë në ceremoninë e ndarjes së çmimit Nobel për letërsinë. Nesër pritet t’i jepet çmimit austriakut Peter Handke, por Zagrebi thekson se do të bojkotojë ...

Pacolli: Edhe Afganistani bojkoton ceremoninë e ndarjes Nobelit për Handken
Pas Shqipërisë, Turqisë, Kroacisë dhe Maqedonisë së Veriut, edhe Afganistani do ta bojkotojë ceremoninë e dhënies së çmimit Nobel të Letërsisë për Peter Handke i cili mbështeti politikat gjenocidale të Sllobodan ...
Telegrafi | 09-Dec-2019 22:11
Pas Shqipërisë, Turqisë, Kroacisë dhe Maqedonisë së Veriut, edhe Afganistani do ta bojkotojë ceremoninë e dhënies së çmimit Nobel të Letërsisë për Peter Handke i cili mbështeti politikat gjenocidale të Sllobodan ...

Bota kujton masakrën e Srebrenicës në prag të Nobelit për Handken
Reagime të shumta kanë ardhur për ceremoninë e nesërme të çmimit Nobel, ku çmimin pritet ta marrë shkrimtari kundërthënës austriak Peter Handke. Përveç bojkotit të ceremonisë që e kanë paralajmëruar disa shtete, lidhur ...
TetovaSot | 09-Dec-2019 23:44
Reagime të shumta kanë ardhur për ceremoninë e nesërme të çmimit Nobel, ku çmimin pritet ta marrë shkrimtari kundërthënës austriak Peter Handke. Përveç bojkotit të ceremonisë që e kanë paralajmëruar disa shtete, lidhur ...

Masakra e Srebrenicës në qendër të vëmendjes para dhënies së Nobelit për Handken
Shumë shtete tashmë kanë anuluar pjesëmarrjen në ceremoninë e Nobelit, ku do ta marrë shkrimtari skandaloz, Peter Handke. Kjo për shkak se Handke ishte përkrahës i kriminelit, Sllobodan Millosheviq gjatë viteve të ...
Indeks Online | 09-Dec-2019 23:32
Shumë shtete tashmë kanë anuluar pjesëmarrjen në ceremoninë e Nobelit, ku do ta marrë shkrimtari skandaloz, Peter Handke. Kjo për shkak se Handke ishte përkrahës i kriminelit, Sllobodan Millosheviq gjatë viteve të ...

Gazetarja Amanpour: Unë isha në Srebrenicë, ne të gjithë e dijmë se kush është fajtor për këtë masakër
Deklarata e fituesit të çmimit Nobel për letërsi për vitin 2019, Peter Handke, se “asnjëherë nuk e beson se serbët kanë kryer gjenocid në Srebrenicë”, ka ngjallur reagime të shumta. Shumë shtete kanë deklaruar ...
InFokusi | 09-Dec-2019 23:25
Deklarata e fituesit të çmimit Nobel për letërsi për vitin 2019, Peter Handke, se “asnjëherë nuk e beson se serbët kanë kryer gjenocid në Srebrenicë”, ka ngjallur reagime të shumta. Shumë shtete kanë deklaruar ...

Kroacia vendos të mos marrë pjesë në ceremoninë e çmimit Nobel për Letërsinë
Kroacia ka marrë vendimin që të mos marrë pjesë në ceremoninë e dhënies së çmimit Nobel për letërsinë, shkrimtarit austriak Peter Handke. Zagrebi ka njoftuar se do të bojkotojë ngjarjen sepse i austriaku ka ngjallur ...
Politiko | 09-Dec-2019 23:18
Kroacia ka marrë vendimin që të mos marrë pjesë në ceremoninë e dhënies së çmimit Nobel për letërsinë, shkrimtarit austriak Peter Handke. Zagrebi ka njoftuar se do të bojkotojë ngjarjen sepse i austriaku ka ngjallur ...

Bota kujton masakrën e Srebrenicës në prag të Nobelit për Handken
Reagime të shumta kanë ardhur për ceremoninë e nesërme të çmimit Nobel, ku çmimin pritet ta marrë shkrimtari kundërthënës austriak Peter Handke. Përveç bojkotit të ceremonisë që e kanë paralajmëruar disa......
Zeri | 09-Dec-2019 23:18
Reagime të shumta kanë ardhur për ceremoninë e nesërme të çmimit Nobel, ku çmimin pritet ta marrë shkrimtari kundërthënës austriak Peter Handke. Përveç bojkotit të ceremonisë që e kanë paralajmëruar disa......

Afganistani në mbështetje të Kosovës, bojkoton ceremoninë e Nobel për Handke
Shqipëria, Turqia, Kroacia, Maqedonia e Veriut tanimë kanë konfirmuar se do të bojkotojnë ceremoninë ë ndarjes së çmimeve Nobel, ku Nobeli në Letërsi do t’i jepet Peter Handke i cili mbështeti politikat gjenocidale të ...
Dritare | 09-Dec-2019 23:09
Shqipëria, Turqia, Kroacia, Maqedonia e Veriut tanimë kanë konfirmuar se do të bojkotojnë ceremoninë ë ndarjes së çmimeve Nobel, ku Nobeli në Letërsi do t’i jepet Peter Handke i cili mbështeti politikat gjenocidale të ...

Stokholm, akademikët dhe gazetarët kërkojnë t’i tërhiqet çmimi nobel Handke-s
Ai theksoi se është e papranueshme që Akademia Suedeze e Shkencave ta nderojë me çmim një shkrimtar që mohon gjenocidin në Bosnjë e Hercegovinë, gjenocid që është pranuar në të gjithë botën. Gazetarët dhe akademikët nga ...
Arbresh | 09-Dec-2019 23:09
Ai theksoi se është e papranueshme që Akademia Suedeze e Shkencave ta nderojë me çmim një shkrimtar që mohon gjenocidin në Bosnjë e Hercegovinë, gjenocid që është pranuar në të gjithë botën. Gazetarët dhe akademikët nga ...

Amanpour: Unë isha në Srebrenicë, ne të gjithë e dijmë se kush është fajtor për këtë masakër
Deklarata e fituesit të çmimit Nobel për letërsi për vitin 2019, Peter Handke, se “asnjëherë nuk e beson se serbët kanë kryer gjenocid në Srebrenicë”, ka ngjallur reagime të shumta. Shumë shtete kanë deklaruar ...
Klan Kosova | 09-Dec-2019 23:09
Deklarata e fituesit të çmimit Nobel për letërsi për vitin 2019, Peter Handke, se “asnjëherë nuk e beson se serbët kanë kryer gjenocid në Srebrenicë”, ka ngjallur reagime të shumta. Shumë shtete kanë deklaruar ...

Edhe Maqedonia e Veriut bojkoton Nobelin për Peter Handke
Ministri i Jashtëm në detyrë Behgjet Pacolli, e ka falënderuar homologun e tij nga Maqedonia e Veriut Nikolla Dimitrov, për bojkotimin e ceremonisë së ndarjes së çmimit Nobel për Peter Handke, i cili ka qenë përkrahës i ...
Gazeta Express | 09-Dec-2019 23:03
Ministri i Jashtëm në detyrë Behgjet Pacolli, e ka falënderuar homologun e tij nga Maqedonia e Veriut Nikolla Dimitrov, për bojkotimin e ceremonisë së ndarjes së çmimit Nobel për Peter Handke, i cili ka qenë përkrahës i ...

Bota kujton masakrën e Srebrenicës në prag të Nobelit për Handken
Reagime të shumta kanë ardhur për ceremoninë e nesërme të çmimit Nobel, ku çmimin pritet ta marrë shkrimtari kundërthënës austriak Peter Handke. Përveç bojkotit të ceremonisë që e kanë paralajmëruar disa shtete, lidhur ...
Gazeta Observer | 09-Dec-2019 23:03
Reagime të shumta kanë ardhur për ceremoninë e nesërme të çmimit Nobel, ku çmimin pritet ta marrë shkrimtari kundërthënës austriak Peter Handke. Përveç bojkotit të ceremonisë që e kanë paralajmëruar disa shtete, lidhur ...

Bota kujton masakrën e Srebrenicës në prag të Nobelit për Handken
Reagime të shumta kanë ardhur për ceremoninë e nesërme të çmimit Nobel, ku çmimin pritet ta marrë shkrimtari kundërthënës austriak Peter Handke. Përveç bojkotit të ceremonisë që e kanë paralajmëruar disa shtete, lidhur ...
Gazeta Express | 09-Dec-2019 22:51
Reagime të shumta kanë ardhur për ceremoninë e nesërme të çmimit Nobel, ku çmimin pritet ta marrë shkrimtari kundërthënës austriak Peter Handke. Përveç bojkotit të ceremonisë që e kanë paralajmëruar disa shtete, lidhur ...

Shqipëria bojkoton ceremoninë e Nobelit në Letërsi, Cakaj: Justifikimi i mizorive të luftës s’duhet të shpërblehet
Pas Kosovës, ceremonia e ndarjes së çmimeve Nobel në Suedi do të bojkotohet edhe nga Shqipëria.
Top Channel | 09-Dec-2019 14:34
Pas Kosovës, ceremonia e ndarjes së çmimeve Nobel në Suedi do të bojkotohet edhe nga Shqipëria.

Bota kujton masakrën e Srebrenicës në prag të Nobelit për Handken
Reagime të shumta kanë ardhur për ceremoninë e nesërme të çmimit Nobel, ku çmimin pritet ta marrë shkrimtari kundërthënës austriak Peter Handke. Përveç bojkotit të ceremonisë që e kanë paralajmëruar disa shtete, lidhur ...
Koha.net | 09-Dec-2019 22:48
Reagime të shumta kanë ardhur për ceremoninë e nesërme të çmimit Nobel, ku çmimin pritet ta marrë shkrimtari kundërthënës austriak Peter Handke. Përveç bojkotit të ceremonisë që e kanë paralajmëruar disa shtete, lidhur ...

Edhe Maqedonia e Veriut bojkoton nobelin për Peter Handke
Ministri i Jashtëm në detyrë Behgjet Pacolli, e ka falënderuar homologun e tij nga Maqedonia e Veriut Nikolla Dimitrov, për bojkotimin e ceremonisë së ndarjes së çmimit nobel për Peter Handke, i cili ka qenë përkrahës i ...
TetovaSot | 09-Dec-2019 22:39
Ministri i Jashtëm në detyrë Behgjet Pacolli, e ka falënderuar homologun e tij nga Maqedonia e Veriut Nikolla Dimitrov, për bojkotimin e ceremonisë së ndarjes së çmimit nobel për Peter Handke, i cili ka qenë përkrahës i ...

Kroacia i bashkohet shqiptarëve, bojkoton Nobelin dhe Handken famëkeq
Kroacia është shteti i radhës që konfirmon se nuk do të marrë pjesë në ceremoninë e ndarjes së çmimit Nobel për letërsinë. Nesër pritet t’i jepet çmimit austriakut Peter Handke, por Zagrebi thekson se do të bojkotojë ...
Ina-Online | 09-Dec-2019 22:31
Kroacia është shteti i radhës që konfirmon se nuk do të marrë pjesë në ceremoninë e ndarjes së çmimit Nobel për letërsinë. Nesër pritet t’i jepet çmimit austriakut Peter Handke, por Zagrebi thekson se do të bojkotojë ...

Pacolli: Afganistani më njoftoi se nuk merr pjesë në ceremoninë e Nobelit
Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka thënë se ka marrë konfirmim nga Afganistani që nuk do të marrin pjesë në ceremoninë e dhënies së çmimit Nobel. Sipas një njoftimi në Facebook, Pacolli ka thënë ...
Gazeta Observer | 09-Dec-2019 22:23
Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka thënë se ka marrë konfirmim nga Afganistani që nuk do të marrin pjesë në ceremoninë e dhënies së çmimit Nobel. Sipas një njoftimi në Facebook, Pacolli ka thënë ...

?Edhe Afganistani e bojkotojnë ceremoninë e dhënies së çmimit Nobel të Letërsisë për Peter Handken
Ministri i Jashtëm në detyrë, Behgjet Pacolli ka theksuar se pas Shqipërisë, Turqisë, Kroacisë, Maqedonisë së Veriut, sonte ka marrë një telefonatë nga ministri i Punëve të Jashtme të Afganistanit Idrees Zeman, i cili e ...
Kosova Press | 09-Dec-2019 22:17
Ministri i Jashtëm në detyrë, Behgjet Pacolli ka theksuar se pas Shqipërisë, Turqisë, Kroacisë, Maqedonisë së Veriut, sonte ka marrë një telefonatë nga ministri i Punëve të Jashtme të Afganistanit Idrees Zeman, i cili e ...

Maqedonia solidarizohet me Kosovën, anulon pjesëmarrjen në ceremoninë e Nobelit
Ministri i Jashtëm i Maqedonisë, Nikola Dimitrov, ka bërë të ditur se Maqedonia nuk do të marrë pjesë në ceremoninë zyrtare të ndarjes së çmimit Nobel për Letërsi, për shkak të shkrimtarit austriak, Peter Handke. ...
Indeks Online | 09-Dec-2019 22:14
Ministri i Jashtëm i Maqedonisë, Nikola Dimitrov, ka bërë të ditur se Maqedonia nuk do të marrë pjesë në ceremoninë zyrtare të ndarjes së çmimit Nobel për Letërsi, për shkak të shkrimtarit austriak, Peter Handke. ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved