ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/01/2020 17:48

Osmani: Vetëvendosje u fokusua në dallime, kjo s’ndodh askund në botë

Osmani: Vetëvendosje u fokusua në dallime, kjo s’ndodh askund në botë
Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, ka komentuar akuzat e Glauk Konjufcës, homologut të saj nga Lëvizja Vetëvendosje. Osmani është shprehur se kushdo që din pak në punën e negociatave, duhet ta ...
Telegrafi | 07-Dec-2019 00:01
Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, ka komentuar akuzat e Glauk Konjufcës, homologut të saj nga Lëvizja Vetëvendosje. Osmani është shprehur se kushdo që din pak në punën e negociatave, duhet ta ...

LDK insiston postin e presidentit, mohohet ndarja e ministrive
Lidhja Demokratike e Kosovës nuk heq dorë nga pozita e presidentit në negociatat me Lëvizjen Vetëvendosje. Përkundër presionit publik dhe mundësisë që kjo pozitë të bëhet shkaktar për dështim të koalicionit, posti i të ...
Telegrafi | 06-Dec-2019 17:09
Lidhja Demokratike e Kosovës nuk heq dorë nga pozita e presidentit në negociatat me Lëvizjen Vetëvendosje. Përkundër presionit publik dhe mundësisë që kjo pozitë të bëhet shkaktar për dështim të koalicionit, posti i të ...

Kurti i shkruan Mustafës, vazhdojnë përpjekjet për arritjen e një marrëveshjeje për bashkëqeverisje
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti i ka shkruar liderit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, në përpjekje për të arritur marrëveshjen përfundimtare për bashkëqeverisje. Kryetari i VV-së megjithëse ...
Telegrafi | 06-Dec-2019 14:46
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti i ka shkruar liderit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, në përpjekje për të arritur marrëveshjen përfundimtare për bashkëqeverisje. Kryetari i VV-së megjithëse ...

Hoti: Negociatat VV-LDK nuk kanë përfunduar, situata është normale
Avdullah Hoti nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka thënë se negociatat mes Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje nuk kanë përfunduar, situata është normale dhe takimet do të vazhdojnë deri në një ...
Medial | 06-Dec-2019 23:55
Avdullah Hoti nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka thënë se negociatat mes Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje nuk kanë përfunduar, situata është normale dhe takimet do të vazhdojnë deri në një ...

Hoti: Negociatat VV-LDK nuk kanë përfunduar, situata është normale
Avdullah Hoti nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka thënë se negociatat mess Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje nuk kanë përfunduar, situata është normale dhe takimet do të vazhdojnë deri në një ...
EkonomiaOnline | 06-Dec-2019 23:52
Avdullah Hoti nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka thënë se negociatat mess Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje nuk kanë përfunduar, situata është normale dhe takimet do të vazhdojnë deri në një ...

Hoti: Negociatat VV-LDK nuk kanë përfunduar, situata është normale
Avdullah Hoti nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka thënë se negociatat mes Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje nuk kanë përfunduar, situata është normale dhe takimet do të vazhdojnë deri në një ...
Arbresh | 06-Dec-2019 23:52
Avdullah Hoti nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka thënë se negociatat mes Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje nuk kanë përfunduar, situata është normale dhe takimet do të vazhdojnë deri në një ...

A do të arrihet koalicioni VV-LDK, Vjosa Osmani ka një porosi dhe lutje për aktivistët e partive
Kandidatja për kryeministre nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, në Blic Interview, është shprehur optimistë që do të ndodhë koalicioni me Lëvizjen Vetëvendosje. “Unë pi dëgjoj disa njerëz që po ...
Arbresh | 06-Dec-2019 23:43
Kandidatja për kryeministre nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, në Blic Interview, është shprehur optimistë që do të ndodhë koalicioni me Lëvizjen Vetëvendosje. “Unë pi dëgjoj disa njerëz që po ...

Vjosa Osmani flet hapur për mundësinë që të jetë presidente e Kosovës
Nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani, e ka bërë të qartë se nuk ka asnjë emër brenda LDK-së, që është caktuar si kandidat për president të vendit. Teksa ka folur për Blic Interview, Osmani ka thënë se nëse arrihet ...
Medial | 06-Dec-2019 23:40
Nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani, e ka bërë të qartë se nuk ka asnjë emër brenda LDK-së, që është caktuar si kandidat për president të vendit. Teksa ka folur për Blic Interview, Osmani ka thënë se nëse arrihet ...

Vjosa Osmani flet hapur për mundësinë që të jetë presidente e Kosovës
Nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani, e ka bërë të qartë se nuk ka asnjë emër brenda LDK-së, që është caktuar si kandidat për president të vendit. Teksa ka folur për Blic Interview, Osmani ka thënë se nëse arrihet ...
Arbresh | 06-Dec-2019 23:40
Nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani, e ka bërë të qartë se nuk ka asnjë emër brenda LDK-së, që është caktuar si kandidat për president të vendit. Teksa ka folur për Blic Interview, Osmani ka thënë se nëse arrihet ...

Hoti: Negociatat VV-LDK nuk kanë përfunduar, situata është normale
Avdullah Hoti nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka thënë se negociatat mess Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje nuk kanë përfunduar, situata është normale dhe takimet do të vazhdojnë deri në një ...
TetovaSot | 06-Dec-2019 23:37
Avdullah Hoti nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka thënë se negociatat mess Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje nuk kanë përfunduar, situata është normale dhe takimet do të vazhdojnë deri në një ...

Hoti: Negociatat VV-LDK nuk kanë përfunduar, situata është normale
Avdullah Hoti nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka thënë se negociatat mess Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje nuk kanë përfunduar, situata është normale dhe takimet do të vazhdojnë deri në një ...
Zeri | 06-Dec-2019 23:01
Avdullah Hoti nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka thënë se negociatat mess Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje nuk kanë përfunduar, situata është normale dhe takimet do të vazhdojnë deri në një ...

Vjosa Osmani: Vetëvendosje duhet ta dijë, s’mund të gjejë partner më serioz se LDK-në
Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike, Vjosa Osmani, ka pohuar se dikush nga jashtë partisë, është duke investuar që mos të arrihet koalicioni me Lëvizjen Vetëvendosje. Osmani ka kërkuar nga aktivistët e LDK-së dhe VV-së, ...
Aktuale.MK | 06-Dec-2019 23:01
Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike, Vjosa Osmani, ka pohuar se dikush nga jashtë partisë, është duke investuar që mos të arrihet koalicioni me Lëvizjen Vetëvendosje. Osmani ka kërkuar nga aktivistët e LDK-së dhe VV-së, ...

Osmani: Vetëvendosje u fokusua në dallime, kjo s’ndodh askund në botë
Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, ka komentuar akuzat e Glauk Konjufcës, homologut të saj nga Lëvizja Vetëvendosje. Osmani është shprehur se kushdo që din pak në punën e negociatave, duhet ta ...
Medial | 06-Dec-2019 22:58
Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, ka komentuar akuzat e Glauk Konjufcës, homologut të saj nga Lëvizja Vetëvendosje. Osmani është shprehur se kushdo që din pak në punën e negociatave, duhet ta ...

Osmani-Konjufcës: Na i thuaj në sy, jo me dal në opinion
Në Blic Intervistë, Osmani ka thënë se kushdo që di pak në punën e negociatave, duhet ta dijë që mospajtimet mes partive nuk përhapen në opinion. Osmani ka përmendur disa intervista ku disa zyrtarë të VV-së, kanë dalur ...
Lajminet | 06-Dec-2019 22:56
Në Blic Intervistë, Osmani ka thënë se kushdo që di pak në punën e negociatave, duhet ta dijë që mospajtimet mes partive nuk përhapen në opinion. Osmani ka përmendur disa intervista ku disa zyrtarë të VV-së, kanë dalur ...

Osmani s’po merr pjesë në negociata, thotë se “e përjashtoi” VV-ja
Kandidatja për kryeministre nga LDK, Vjosa Osmani, u është përgjigjur kritikave që ajo nuk po merr pjesë në negociatat që po bëhen me Lëvizjen Vetëvendosje. Ajo në Blic Interview, fajin për një gjë të tillë, ia ka ...
EkonomiaOnline | 06-Dec-2019 22:55
Kandidatja për kryeministre nga LDK, Vjosa Osmani, u është përgjigjur kritikave që ajo nuk po merr pjesë në negociatat që po bëhen me Lëvizjen Vetëvendosje. Ajo në Blic Interview, fajin për një gjë të tillë, ia ka ...

Murati: LDK ka më shumë kërkesa tani se kur mendonin se do të dilnin të parët
Hekuran Murati nga Lëvizja Vetëvendosje, ka thënë se Lidhja Demokratike e Kosovës ka më shumë kërkesa tani kur kanë dalë të dytët në zgjedhje, sesa para zgjedhjeve kur mendonin se do të dilnin të parët. Murati në një ...
Telegrafi | 06-Dec-2019 11:46
Hekuran Murati nga Lëvizja Vetëvendosje, ka thënë se Lidhja Demokratike e Kosovës ka më shumë kërkesa tani kur kanë dalë të dytët në zgjedhje, sesa para zgjedhjeve kur mendonin se do të dilnin të parët. Murati në një ...

Hoti: Negociatat VV-LDK nuk kanë përfunduar, situata është normale
Avdullah Hoti nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka thënë se negociatat mess Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje nuk kanë përfunduar, situata është normale dhe takimet do të vazhdojnë deri në një ...
Gazeta Express | 06-Dec-2019 22:52
Avdullah Hoti nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka thënë se negociatat mess Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje nuk kanë përfunduar, situata është normale dhe takimet do të vazhdojnë deri në një ...

Osmani: Vetëvendosje u fokusua në dallime, kjo s’ndodh askund në botë
Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, ka komentuar akuzat e Glauk Konjufcës, homologut të saj nga Lëvizja Vetëvendosje. Osmani është shprehur se kushdo që din pak në punën e negociatave, duhet ta ...
Klan Kosova | 06-Dec-2019 22:52
Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, ka komentuar akuzat e Glauk Konjufcës, homologut të saj nga Lëvizja Vetëvendosje. Osmani është shprehur se kushdo që din pak në punën e negociatave, duhet ta ...

E konfirmon Vjosa Osmani: LDK ia ka bërë një ofertë të re Vetëvendosjes
Kandidatja për kryeministre nga LDK, Vjosa Osmani, ka konfirmuar se partia e saj, i ka bërë një ofertë Lëvizjes Vetëvendosje, por që nuk ka dashur që të hyjë në detaje të kësaj oferte. Në Blic Interview, Osmani, ka ...
Arbresh | 06-Dec-2019 22:46
Kandidatja për kryeministre nga LDK, Vjosa Osmani, ka konfirmuar se partia e saj, i ka bërë një ofertë Lëvizjes Vetëvendosje, por që nuk ka dashur që të hyjë në detaje të kësaj oferte. Në Blic Interview, Osmani, ka ...

Vjosa Osmani: Vetëvendosje duhet ta dijë, s’mund të gjejë partner më serioz se LDK-në
Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike, Vjosa Osmani, ka pohuar se dikush nga jashtë partisë, është duke investuar që mos të arrihet koalicioni me Lëvizjen Vetëvendosje. Osmani ka kërkuar nga aktivistët e LDK-së dhe VV-së, ...
Medial | 06-Dec-2019 22:43
Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike, Vjosa Osmani, ka pohuar se dikush nga jashtë partisë, është duke investuar që mos të arrihet koalicioni me Lëvizjen Vetëvendosje. Osmani ka kërkuar nga aktivistët e LDK-së dhe VV-së, ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved