ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/01/2020 04:18

Në Turqi po e thërrasin ‘Mbreti i golit’ – Vedat Muriqi top shënues në Superligën turke

Në Turqi po e thërrasin ‘Mbreti i golit’ – Vedat Muriqi top shënues në Superligën turke
Vedat Muriqi edhe në mbrëmjen e sotme ka vazhduar me gola në fanellën e Fenerebahces. Ylli shqiptar ka shënuar dy herë kundër Genclerbirligit në fitoren e skuadrës së tij më rezultat 5-2. Me dy shënimet e sotme ai ka ...
Telegrafi | 06-Dec-2019 22:00
Vedat Muriqi edhe në mbrëmjen e sotme ka vazhduar me gola në fanellën e Fenerebahces. Ylli shqiptar ka shënuar dy herë kundër Genclerbirligit në fitoren e skuadrës së tij më rezultat 5-2. Me dy shënimet e sotme ai ka ...

Muriqi shpëton për pak: “Ndjeva dhimbje, u largova për të mos rrezikuar”
Muriqi thotë se është mirë, teksa ka bërë të ditur se shumë lehtë ka mundur t’i rikthehet lëndimi Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi, ka vazhduar me formën e mirë në Turqi. Ai është kthyer disa ditë më parë ...
Gazeta Express | 07-Dec-2019 00:04
Muriqi thotë se është mirë, teksa ka bërë të ditur se shumë lehtë ka mundur t’i rikthehet lëndimi Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi, ka vazhduar me formën e mirë në Turqi. Ai është kthyer disa ditë më parë ...

Shpërblehet Vedat Muriqi
Tjetër ndeshje, tjetër paraqitje e mirë, të tjerë gola. Vedat Muriqi vazhdon me formën e mirë në Turqi Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi, ka vazhduar me formën e mirë në Turqi. Ani pse vetëm pak kohë u ...
TetovaSot | 06-Dec-2019 23:44
Tjetër ndeshje, tjetër paraqitje e mirë, të tjerë gola. Vedat Muriqi vazhdon me formën e mirë në Turqi Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi, ka vazhduar me formën e mirë në Turqi. Ani pse vetëm pak kohë u ...

Skautë të skuadrave të njohura europiane në tribuna përcollën Muriqin ndaj Gençlerbirligit
Vedat Muriqi shumë shpejt pritet të ndryshojë skuadër. Fenerbahçe do detyrohet ta shesë Muriqin, i cili në ndeshjen e sotme ndaj Gençlerbirligi shënoi dy gola në fitoren 5:2 që arriti gjiganti turk. Në stadiumin “Shukru ...
InfoSport.mk | 06-Dec-2019 23:44
Vedat Muriqi shumë shpejt pritet të ndryshojë skuadër. Fenerbahçe do detyrohet ta shesë Muriqin, i cili në ndeshjen e sotme ndaj Gençlerbirligi shënoi dy gola në fitoren 5:2 që arriti gjiganti turk. Në stadiumin “Shukru ...

Shpërblehet Vedat Muriqi
Tjetër ndeshje, tjetër paraqitje e mirë, të tjerë gola. Vedat Muriqi vazhdon me formën e mirë në Turqi Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi, ka vazhduar me formën e mirë në Turqi. Ani pse vetëm pak kohë u ...
Gazeta Express | 06-Dec-2019 23:28
Tjetër ndeshje, tjetër paraqitje e mirë, të tjerë gola. Vedat Muriqi vazhdon me formën e mirë në Turqi Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi, ka vazhduar me formën e mirë në Turqi. Ani pse vetëm pak kohë u ...

Inter-Roma, notat e futbollistëve
Sipas legjendës turke të futbollit, Tumer Metin, me Vedat Muriqin në fushë po shkelen rregullat e futbollit. 45 vjeçari që ka veshur fanellën e Besiktas, ka thënë se Muriqi po luan sa dy lojtarë në fushë, dhe në ...
GazetaBlic | 06-Dec-2019 22:55
Sipas legjendës turke të futbollit, Tumer Metin, me Vedat Muriqin në fushë po shkelen rregullat e futbollit. 45 vjeçari që ka veshur fanellën e Besiktas, ka thënë se Muriqi po luan sa dy lojtarë në fushë, dhe në ...

Shënoi dy gola sonte, Muriqi i pafat: Shikoni çfarë i ndodh!
Mbrëmja e sotme nuk është mbyllur pa dhimbje për sulmuesin e Kosovës dhe Fenerbahçes Vedat Muriqin. Teksa realizoi një ndeshje perfekte duke realizuar dy gola që në pjesën e parë, ndaj Gençlerbirligit 25-vjeçari u ...
Zeri | 06-Dec-2019 22:40
Mbrëmja e sotme nuk është mbyllur pa dhimbje për sulmuesin e Kosovës dhe Fenerbahçes Vedat Muriqin. Teksa realizoi një ndeshje perfekte duke realizuar dy gola që në pjesën e parë, ndaj Gençlerbirligit 25-vjeçari u ...

Në Turqi po e thërrasin ‘Mbreti i golit’ – Vedat Muriqi top shënues në Superligën turke
Vedat Muriqi edhe në mbrëmjen e sotme ka vazhduar me gola në fanellën e Fenerebahces. Ylli shqiptar ka shënuar dy herë kundër Genclerbirligit në fitoren e skuadrës së tij më rezultat 5-2. Me dy shënimet e sotme ai ka ...
InFokusi | 06-Dec-2019 22:37
Vedat Muriqi edhe në mbrëmjen e sotme ka vazhduar me gola në fanellën e Fenerebahces. Ylli shqiptar ka shënuar dy herë kundër Genclerbirligit në fitoren e skuadrës së tij më rezultat 5-2. Me dy shënimet e sotme ai ka ...

Legjenda turke: Me Muriqin, në fushë po shkelet kjo rregull e futbollit Sipas legjendës turke të futbollit, Tumer Metin, me Vedat Muriqin në fushë po shkelen rregullat e futbollit. 45 vjeçari që ka veshur fanellën e Besiktas, ka thënë se Muriqi po
Sipas legjendës turke të futbollit, Tumer Metin, me Vedat Muriqin në fushë po shkelen rregullat e futbollit. 45 vjeçari që ka veshur fanellën e Besiktas, ka thënë se Muriqi po luan sa dy lojtarë në fushë, dhe në ...
Kosova Sot | 06-Dec-2019 22:19
Sipas legjendës turke të futbollit, Tumer Metin, me Vedat Muriqin në fushë po shkelen rregullat e futbollit. 45 vjeçari që ka veshur fanellën e Besiktas, ka thënë se Muriqi po luan sa dy lojtarë në fushë, dhe në ...

Duke pirë qaj rusi, kundërshtarët i ‘kputi’ – Statistikat ‘alla Ronaldo’ të Vedat Muriqit
Ylli kosovar po arrinë të tregoj se është një futbollist i madh, ai vetëm në ndeshjen e sotme arriti të shënoj dy gola me Fenerbahcen. Kurse për vetëm 14 ndeshje ai ka arritur të shënoj 10 gola dhe po ashtu ka arritur ...
Indeks Online | 06-Dec-2019 22:18
Ylli kosovar po arrinë të tregoj se është një futbollist i madh, ai vetëm në ndeshjen e sotme arriti të shënoj dy gola me Fenerbahcen. Kurse për vetëm 14 ndeshje ai ka arritur të shënoj 10 gola dhe po ashtu ka arritur ...

Agjentë të tri skuadrave evropiane po vëzhgojnë Muriqin
Vedat Muriqi po bën mrekulli në fushën e Fenerbahce, derisa skautë të tri skuadrave të njohura evropiane po ndjekin paraqitjen e tij. Sulmuesi i Kosovës ka arritur të shënojë dy gola gjatë pjesës së parë në ndeshjen që ...
Flaka | 06-Dec-2019 21:21
Vedat Muriqi po bën mrekulli në fushën e Fenerbahce, derisa skautë të tri skuadrave të njohura evropiane po ndjekin paraqitjen e tij. Sulmuesi i Kosovës ka arritur të shënojë dy gola gjatë pjesës së parë në ndeshjen që ...

Salihu: Është tentuar të bëhet ‘puç’, janë përfshirë edhe njerëz nga politka, estrada, biznesi…
Vazhdon të obsesionojë me formën e tij të shkëlqyeshme. Futbollisti kosovar i skuadrës nga “Sükrü Saracoglu Stadium”, Vedat Muriqi, ka qenë figura kyçe e takimit të sotëm mes Fenerbahces dhe ish-skuadrës së ...
GazetaBlic | 06-Dec-2019 21:21
Vazhdon të obsesionojë me formën e tij të shkëlqyeshme. Futbollisti kosovar i skuadrës nga “Sükrü Saracoglu Stadium”, Vedat Muriqi, ka qenë figura kyçe e takimit të sotëm mes Fenerbahces dhe ish-skuadrës së ...

Shënoi dy gola sonte, do të mahniteni çfarë note ka marrë Vedat Muriqi
Sulmusi gjigant I Përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi po vazhdon shkëlqimin te skuadra turke Fenerbahce. Ylli kosovar, sonte ka qenë i jashtëzakonshëm në e fitoren e Fenerbahces ndaj Genclerbirligit, me rezultatin ...
Zeri | 06-Dec-2019 21:21
Sulmusi gjigant I Përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi po vazhdon shkëlqimin te skuadra turke Fenerbahce. Ylli kosovar, sonte ka qenë i jashtëzakonshëm në e fitoren e Fenerbahces ndaj Genclerbirligit, me rezultatin ...

Legjenda turke: Genclerbirligi të reagojë, me Muriqin në fushë po shkelet kjo rregull e futbollit
45 vjeçari që ka veshur fanellën e Besiktas, ka thënë se Muriqi po luan sa dy lojtarë në fushë, dhe në përgjithësi Fenerbahce me të në fushën e lojës, po paraqitet sikurse me 12 futbollistë. “Nëse do të isha në ...
Lajminet | 06-Dec-2019 21:19
45 vjeçari që ka veshur fanellën e Besiktas, ka thënë se Muriqi po luan sa dy lojtarë në fushë, dhe në përgjithësi Fenerbahce me të në fushën e lojës, po paraqitet sikurse me 12 futbollistë. “Nëse do të isha në ...

Vedat Muriqi, golashënuesi më i mirë në Turqi Vedat Muriqi ka rrëmbyer pozitën e parë në listën e golashënuesve më të mirë në Superligën e Turqisë. Sulmuesi i Kosovës realizoi dy gola të bukur në fitoren 5:2 të...
Vedat Muriqi ka rrëmbyer pozitën e parë në listën e golashënuesve më të mirë në Superligën e Turqisë. Sulmuesi i Kosovës realizoi dy gola të bukur në fitoren 5:2 të Fenerbahces kundër Genclerbirligi. Tani, sulmuesi i ...
Kosova Sot | 06-Dec-2019 21:13
Vedat Muriqi ka rrëmbyer pozitën e parë në listën e golashënuesve më të mirë në Superligën e Turqisë. Sulmuesi i Kosovës realizoi dy gola të bukur në fitoren 5:2 të Fenerbahces kundër Genclerbirligi. Tani, sulmuesi i ...

Vedat Muriqi, golashënuesi më i mirë në Turqi
Sulmuesi i Kosovës realizoi dy gola të bukur në fitoren 5:2 të Fenerbahces kundër Genclerbirligi. Tani, sulmuesi i Kosovës kryeson renditjen e golashënuesve, me nëntë gola të shënuara, shkrua . Numër të njëjtë të golave ...
Lajminet | 06-Dec-2019 20:55
Sulmuesi i Kosovës realizoi dy gola të bukur në fitoren 5:2 të Fenerbahces kundër Genclerbirligi. Tani, sulmuesi i Kosovës kryeson renditjen e golashënuesve, me nëntë gola të shënuara, shkrua . Numër të njëjtë të golave ...

Vedat Muriqi nuk di të ndalet, shënoi dy gola në pjesën e parë për Fenerbahcen
Fenerbahce është duke kryesuar me rezultatin 3-1 në sfidën ndaj Genclerbirligi. Gjithçka dukej sikur po shkonte keq për vendasit pas golit të shënuar nga Sio në minutën e 9’, duke i dhuruar ekipit të tij një avantazh ...
Portalb | 06-Dec-2019 20:54
Fenerbahce është duke kryesuar me rezultatin 3-1 në sfidën ndaj Genclerbirligi. Gjithçka dukej sikur po shkonte keq për vendasit pas golit të shënuar nga Sio në minutën e 9’, duke i dhuruar ekipit të tij një avantazh ...

Muriqi shënon dy gola në fitoren e madhe të Fenerbahçes
Tjetër ndeshje, tjetër paraqitje e mirë, të tjerë gola. Vedat Muriqi vazhdon me formën e mirë në Turqi Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi, ka vazhduar me formën e mirë në Turqi. Ani pse ka vetëm pak kohë që ...
Gazeta Express | 06-Dec-2019 20:45
Tjetër ndeshje, tjetër paraqitje e mirë, të tjerë gola. Vedat Muriqi vazhdon me formën e mirë në Turqi Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi, ka vazhduar me formën e mirë në Turqi. Ani pse ka vetëm pak kohë që ...

Muriqi bën dopietë dhe ngjitet në krye të renditjes së golshënuesve
Vedat Muriqi u ngjit në krye të renditjes së golshënuesve në kampionatin turk, pasi sot arriti të shënojë dy herë në fitoren 5-2 të Fenerbahces në sfidën përballë Genclerbirligi. Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës e ...
SuperSport | 06-Dec-2019 20:42
Vedat Muriqi u ngjit në krye të renditjes së golshënuesve në kampionatin turk, pasi sot arriti të shënojë dy herë në fitoren 5-2 të Fenerbahces në sfidën përballë Genclerbirligi. Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës e ...

Kjo është nota e “çmendur” e Vedat Muriqit pas dy golave dhe paraqitjes fenomenale ndaj Genclerbirlig’it
Vazhdon të obsesionojë me formën e tij të shkëlqyeshme. Futbollisti kosovar i skuadrës nga “Sükrü Saracoglu Stadium”, Vedat Muriqi, ka qenë figura kyçe e takimit të sotëm mes Fenerbahces dhe ish-skuadrës së ...
GazetaBlic | 06-Dec-2019 20:42
Vazhdon të obsesionojë me formën e tij të shkëlqyeshme. Futbollisti kosovar i skuadrës nga “Sükrü Saracoglu Stadium”, Vedat Muriqi, ka qenë figura kyçe e takimit të sotëm mes Fenerbahces dhe ish-skuadrës së ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved