ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/01/2020 17:59

Kuvendi zgjedh kryeprokurorin e ri të Shqipërisë

Kuvendi zgjedh kryeprokurorin e ri të Shqipërisë
Kuvendi i Shqipërisë edhe pse vendi ndodhet në gjendje emergjence, ka vendosur që sot të zgjedhë kryeprokurorin e ri. Me 101 vota pro, 2 kundër dhe 10 abstenim, Kuvendi ka vendosur të zgjedhë si kryeprokuror të ri të ...
Telegraf | 05-Dec-2019 15:45
Kuvendi i Shqipërisë edhe pse vendi ndodhet në gjendje emergjence, ka vendosur që sot të zgjedhë kryeprokurorin e ri. Me 101 vota pro, 2 kundër dhe 10 abstenim, Kuvendi ka vendosur të zgjedhë si kryeprokuror të ri të ...

Kuvendi zgjedh kryeprokurorin e ri, ja kush e zëvendëson Arta Markun
Kuvendi ka zgjedhur sot Kryeprokurorin e ri të Përgjithshëm. Me 101 vota pro, është zgjedhur në krye të Prokurorisë së Përgjithshme Oslian Çela. Kundër Çelës kanë votuar vetëm 2 deputetë, ndërsa 10 të tjerë kanë ...
BalkanWeb | 05-Dec-2019 15:25
Kuvendi ka zgjedhur sot Kryeprokurorin e ri të Përgjithshëm. Me 101 vota pro, është zgjedhur në krye të Prokurorisë së Përgjithshme Oslian Çela. Kundër Çelës kanë votuar vetëm 2 deputetë, ndërsa 10 të tjerë kanë ...

Olsian Çela merr 101 vota në kuvend, zgjidhet Kryeprokurori i ri
Olsian Çela është zgjedhur Prokurori i ri i Përgjithshëm I vendit. Çela mori 101 vota në Parlament gjatë seancës së kësaj të enjte. Vetëm 2 deputete votuan kundër emrit të tij ndërsa 10 të tjerë abstenuan. Ndërkohe për ...
VizionPlus | 05-Dec-2019 15:33
Olsian Çela është zgjedhur Prokurori i ri i Përgjithshëm I vendit. Çela mori 101 vota në Parlament gjatë seancës së kësaj të enjte. Vetëm 2 deputete votuan kundër emrit të tij ndërsa 10 të tjerë abstenuan. Ndërkohe për ...

Kuvendi zgjedh Olsian Çelën si Prokuror të Përgjithshëm
Kuvendi ka votuar për Olsian Çelën si Prokuror të Përgjithshëm. Prokurori i ri i Përgjithshëm është zgjedhur me 101 vota pro, 2 kundër dhe 10 abstenim. Çela ishte i pari në listën e KLP, ndërsa në garë merrnin pjesë ...
GazetaTema | 05-Dec-2019 15:27
Kuvendi ka votuar për Olsian Çelën si Prokuror të Përgjithshëm. Prokurori i ri i Përgjithshëm është zgjedhur me 101 vota pro, 2 kundër dhe 10 abstenim. Çela ishte i pari në listën e KLP, ndërsa në garë merrnin pjesë ...

Gara për postin e Prokurorit të Përgjithshëm, ja për cilin kandidat ka votuar grupi i PS
TIRANE Grupi i PS ka vendosur të votojë Olsian Çelën për postin e prokurorit të përgjithshëm. Në mbledhjen e zhvilluar pak caste më parë në selinë e PS-së, socialistët kanë vendosur të votojnë kandidatin e parë në ...
BalkanWeb | 05-Dec-2019 10:32
TIRANE Grupi i PS ka vendosur të votojë Olsian Çelën për postin e prokurorit të përgjithshëm. Në mbledhjen e zhvilluar pak caste më parë në selinë e PS-së, socialistët kanë vendosur të votojnë kandidatin e parë në ...

Zgjidhet Kryeprokurori i ri, por kush është Olsian Çela, prokurori i “dosjeve të forta”
Kuvendi i Shqipërisë ka zgjedhur Kryeprokurorin e ri me anë të një votimi të fshehtë. Kuvendi ka votuar me 101 vota pro kandidaturën e Olsian Çelës si Kryeprokuror për shtatë vitet e ardhshme. Ai do të zëvendësojë në ...
Indeks Online | 05-Dec-2019 15:52
Kuvendi i Shqipërisë ka zgjedhur Kryeprokurorin e ri me anë të një votimi të fshehtë. Kuvendi ka votuar me 101 vota pro kandidaturën e Olsian Çelës si Kryeprokuror për shtatë vitet e ardhshme. Ai do të zëvendësojë në ...

Zgjidhet Kryeprokurori i ri i Shqipërisë
Kuvendi i Shqipërisë ka zgjedhur Kryeprokurorin e ri me anë të një votimi të fshehtë. Kuvendi ka votuar me 101 vota pro kandidaturën e Olsian Çelës si Kryeprokuror për shtatë vitet e ardhshme. Ai do të zëvendësojë në ...
Albportali | 05-Dec-2019 15:51
Kuvendi i Shqipërisë ka zgjedhur Kryeprokurorin e ri me anë të një votimi të fshehtë. Kuvendi ka votuar me 101 vota pro kandidaturën e Olsian Çelës si Kryeprokuror për shtatë vitet e ardhshme. Ai do të zëvendësojë në ...

Olsian Çela merr 101 vota në kuvend, zgjidhet Kryeprokurori i ri
Olsian Çela është zgjedhur Prokurori i ri i Përgjithshëm I vendit. Çela mori 101 vota në Parlament gjatë seancës së kësaj të enjte. Vetëm 2 deputete votuan kundër emrit të tij ndërsa 10 të tjerë abstenuan. Ndërkohe për ...
Medial | 05-Dec-2019 15:45
Olsian Çela është zgjedhur Prokurori i ri i Përgjithshëm I vendit. Çela mori 101 vota në Parlament gjatë seancës së kësaj të enjte. Vetëm 2 deputete votuan kundër emrit të tij ndërsa 10 të tjerë abstenuan. Ndërkohe për ...

U miratua me 101 vota, Olsian Çela mbërrin në Kuvend
Ka mbërritur në Kuvend kandidati fitues për postin e Prokurorit të Përgjithshëm, Olsjan Çela. Siç shihet edhe ne foto, tashmë Kryeprokurori, po ndjek seancën parlamentare për zgjedhjen e Kryeprokurorit të ri. Mësohet se ...
ABCNews | 05-Dec-2019 15:33
Ka mbërritur në Kuvend kandidati fitues për postin e Prokurorit të Përgjithshëm, Olsjan Çela. Siç shihet edhe ne foto, tashmë Kryeprokurori, po ndjek seancën parlamentare për zgjedhjen e Kryeprokurorit të ri. Mësohet se ...

Kuvendi i Shqipërisë zgjodhi kryeprokuror të shtetit Olsian Çelën, për 7 vitet e ardhshme
Kuvendi i Shqipërisë ka zgjedhur Kryeprokurorin e ri me anë të një votimi të fshehtë. Kuvendi ka votuar me 101 vota pro kandidaturën e Olsian Çelës si Kryeprokuror për shtatë vitet e ardhshme. Ai do të zëvendësojë në ...
PortaliOnline | 05-Dec-2019 15:45
Kuvendi i Shqipërisë ka zgjedhur Kryeprokurorin e ri me anë të një votimi të fshehtë. Kuvendi ka votuar me 101 vota pro kandidaturën e Olsian Çelës si Kryeprokuror për shtatë vitet e ardhshme. Ai do të zëvendësojë në ...

Zgjidhet Kryeprokurori i Përgjithshëm! Olsian Çela, kryeson garën me 101 vota në parlament
Gara për postin e Prokurorit të Përgjithshëm ka marrë fund ditën e sotme, në seancën plenare të zhvilluar në parlament. Tre kandidatët kryesorë për këtë post ishin, Arta Marku, Fatjona Memçaj dhe Olsian Çela, ku ky i ...
ScanTv | 05-Dec-2019 15:42
Gara për postin e Prokurorit të Përgjithshëm ka marrë fund ditën e sotme, në seancën plenare të zhvilluar në parlament. Tre kandidatët kryesorë për këtë post ishin, Arta Marku, Fatjona Memçaj dhe Olsian Çela, ku ky i ...

Rama ‘lëshon’ Arta Markun, Olsian Çela zgjidhet Kryeprokuror i Shqipërisë
Me 101 vota pro, Kuvendi i Shqipërisë ka votuar sot për Olsian Çelën, për detyrën e Kryeprokurorit, me një mandat 7-vjeçar dhe pa të drejtë rikandidimi. Olsian Çela e nisi karrierën e tij në vitin 2001, pasi u diplomua ...
Lapsi | 05-Dec-2019 15:30
Me 101 vota pro, Kuvendi i Shqipërisë ka votuar sot për Olsian Çelën, për detyrën e Kryeprokurorit, me një mandat 7-vjeçar dhe pa të drejtë rikandidimi. Olsian Çela e nisi karrierën e tij në vitin 2001, pasi u diplomua ...

Kush është Olsian Çela?
Olsian Çela e nisi karrierën e tij në vitin 2001, pasi u diplomua në shkollën e Magjistraturës. Fillimisht ai ushtroi detyrën e prokurorit në Tiranë, në institucionin e akuzës dhe pas tre vitesh, në 2004-n u emërua ...
RTSH | 05-Dec-2019 15:40
Olsian Çela e nisi karrierën e tij në vitin 2001, pasi u diplomua në shkollën e Magjistraturës. Fillimisht ai ushtroi detyrën e prokurorit në Tiranë, në institucionin e akuzës dhe pas tre vitesh, në 2004-n u emërua ...

Grupi i PS-së merr vendimin për zgjedhjen e kryeprokurorit të ri
Ditën e sotme parlamenti do të votojë për të zgjedhur kryeprokurorin e ri dhe i pari në listë është Olsian Çela. Grupi parlamentar i PS-së është mbledhur para seancës dhe kanë vendosur që në mënyrë unanime të votohet ...
GazetaTema | 05-Dec-2019 10:29
Ditën e sotme parlamenti do të votojë për të zgjedhur kryeprokurorin e ri dhe i pari në listë është Olsian Çela. Grupi parlamentar i PS-së është mbledhur para seancës dhe kanë vendosur që në mënyrë unanime të votohet ...

Kuvendi zgjedh kryeprokurorin e ri, ja kush e zëvendëson Arta Markun
Kuvendi ka zgjedhur sot Kryeprokurorin e ri të Përgjithshëm. Me 101 vota pro, është zgjedhur në krye të Prokurorisë së Përgjithshme Oslian Çela. Kundër Çelës kanë votuar vetëm 2 deputetë, ndërsa 10 të tjerë kanë ...
Shenja | 05-Dec-2019 15:40
Kuvendi ka zgjedhur sot Kryeprokurorin e ri të Përgjithshëm. Me 101 vota pro, është zgjedhur në krye të Prokurorisë së Përgjithshme Oslian Çela. Kundër Çelës kanë votuar vetëm 2 deputetë, ndërsa 10 të tjerë kanë ...

Olsian Çela zgjidhet kryeprokurori i ri i Shqipërisë
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Kuvendi i Shqipërisë zgjodhi me 101 vota Olsian Çelën për mandatin 7-vjeçar të Prokurorit të Përgjithshëm, ndërkohë që Arta ...
Reporter | 05-Dec-2019 15:39
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Kuvendi i Shqipërisë zgjodhi me 101 vota Olsian Çelën për mandatin 7-vjeçar të Prokurorit të Përgjithshëm, ndërkohë që Arta ...

Zgjidhet Kryeprokurori i ri i Shqipërisë
Për Arta Markun Kuvendi ka votuar me 11 pro 22 kundra dhe 78 abstenim, e ndërsa për Fatjona Memcaj 8 kanë qenë pro 16 kundër dhe 87 abstenim. Kush është Olsian Çela? Olsian Çela e nisi karrierën në vitin 2001, pas ...
Lajminet | 05-Dec-2019 15:37
Për Arta Markun Kuvendi ka votuar me 11 pro 22 kundra dhe 78 abstenim, e ndërsa për Fatjona Memcaj 8 kanë qenë pro 16 kundër dhe 87 abstenim. Kush është Olsian Çela? Olsian Çela e nisi karrierën në vitin 2001, pas ...

Kuvendi zgjedh prokurorin e ri të Përgjithshëm
Kuvendi ka votuar sot për Kryeprokurorin e ri. Mazhoranca dhe opozita e re bashkuan votat dhe me 101 vota pro, 2 kundra 10 abstenim, miratuan kandidaturën e Olsian Çelës si Prokuror të ri i Përgjithshëm. Çela do të ...
Politiko | 05-Dec-2019 15:36
Kuvendi ka votuar sot për Kryeprokurorin e ri. Mazhoranca dhe opozita e re bashkuan votat dhe me 101 vota pro, 2 kundra 10 abstenim, miratuan kandidaturën e Olsian Çelës si Prokuror të ri i Përgjithshëm. Çela do të ...

Olsjan Çela zgjidhet prokurori i ri i Përgjithshëm
Olsjan Çela është prokurori i ri i Përgjithshëm. Ai u zgjodh nga Kuvendi i Shqipërisë me votat pro të 101 deputetëve. Deputetët kanë votuar edhe për kandidaturat e tjera ku Arta Marku ka marrë 11 vota pro, 22 kundër, 78 ...
RTSH | 05-Dec-2019 15:33
Olsjan Çela është prokurori i ri i Përgjithshëm. Ai u zgjodh nga Kuvendi i Shqipërisë me votat pro të 101 deputetëve. Deputetët kanë votuar edhe për kandidaturat e tjera ku Arta Marku ka marrë 11 vota pro, 22 kundër, 78 ...

EMRI / Zgjidhet Kryeprokurori i ri i Shqipërisë: Sa vota mori secili kandidat
Olsian Çela është zgjedhur Kryeprokurori i ri i Shqipërisë. Kuvendi miratoi me 101 vota pro dhe 2 kundër dhe 10 abstenim kandidaturën e tij për të qenë në krye të akuzës në Shqipëri. Ndërkohë, Arta Marku mori 11 vota ...
ABCNews | 05-Dec-2019 15:24
Olsian Çela është zgjedhur Kryeprokurori i ri i Shqipërisë. Kuvendi miratoi me 101 vota pro dhe 2 kundër dhe 10 abstenim kandidaturën e tij për të qenë në krye të akuzës në Shqipëri. Ndërkohë, Arta Marku mori 11 vota ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved