ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/01/2020 05:08

Profil/ Nga “Xibraka” te grabitja në Rinas, kush është prokurori i “dosjeve të nxehta” që zëvendëson Arta Markun, i trajnuar në SHBA e BE

Profil/ Nga “Xibraka” te grabitja në Rinas, kush është prokurori i “dosjeve të nxehta” që zëvendëson Arta Markun, i trajnuar në SHBA e BE
Kuvendi zgjodhi sot me 101 vota pro Kryeprokurorin e ri të Përgjithshëm. Në vend të Arta Markut do të ulet prokurori Olsian Çela, i cili me t’u votuar, bëri betimin në foltoren e Kuvendit, duke marrë zyrtarisht detyrën. ...
BalkanWeb | 05-Dec-2019 15:58
Kuvendi zgjodhi sot me 101 vota pro Kryeprokurorin e ri të Përgjithshëm. Në vend të Arta Markut do të ulet prokurori Olsian Çela, i cili me t’u votuar, bëri betimin në foltoren e Kuvendit, duke marrë zyrtarisht detyrën. ...

Betohet Olsian Çela, ja kush është Prokurori i ri i Përgjithshëm që do pasojë Arta Markun
Kuvendi i Shqipërisë ka zgjedhur Kryeprokurorin e ri me anë të një votimi të fshehtë. Kuvendi ka votuar me 101 vota pro kandidaturën e Olsian Çelës si Kryeprokuror për shtatë vitet e ardhshme. Ai do të zëvendësojë në ...
GazetaTema | 05-Dec-2019 15:54
Kuvendi i Shqipërisë ka zgjedhur Kryeprokurorin e ri me anë të një votimi të fshehtë. Kuvendi ka votuar me 101 vota pro kandidaturën e Olsian Çelës si Kryeprokuror për shtatë vitet e ardhshme. Ai do të zëvendësojë në ...

Kuvendi zgjedh kryeprokurorin e ri të Shqipërisë
Kuvendi i Shqipërisë edhe pse vendi ndodhet në gjendje emergjence, ka vendosur që sot të zgjedhë kryeprokurorin e ri. Me 101 vota pro, 2 kundër dhe 10 abstenim, Kuvendi ka vendosur të zgjedhë si kryeprokuror të ri të ...
Telegraf | 05-Dec-2019 15:45
Kuvendi i Shqipërisë edhe pse vendi ndodhet në gjendje emergjence, ka vendosur që sot të zgjedhë kryeprokurorin e ri. Me 101 vota pro, 2 kundër dhe 10 abstenim, Kuvendi ka vendosur të zgjedhë si kryeprokuror të ri të ...

Kuvendi zgjedh kryeprokurorin e ri, ja kush e zëvendëson Arta Markun
Kuvendi ka zgjedhur sot Kryeprokurorin e ri të Përgjithshëm. Me 101 vota pro, është zgjedhur në krye të Prokurorisë së Përgjithshme Oslian Çela. Kundër Çelës kanë votuar vetëm 2 deputetë, ndërsa 10 të tjerë kanë ...
BalkanWeb | 05-Dec-2019 15:25
Kuvendi ka zgjedhur sot Kryeprokurorin e ri të Përgjithshëm. Me 101 vota pro, është zgjedhur në krye të Prokurorisë së Përgjithshme Oslian Çela. Kundër Çelës kanë votuar vetëm 2 deputetë, ndërsa 10 të tjerë kanë ...

Kuvendi zgjedh Olsian Çelën si Prokuror të Përgjithshëm
Kuvendi ka votuar për Olsian Çelën si Prokuror të Përgjithshëm. Prokurori i ri i Përgjithshëm është zgjedhur me 101 vota pro, 2 kundër dhe 10 abstenim. Çela ishte i pari në listën e KLP, ndërsa në garë merrnin pjesë ...
GazetaTema | 05-Dec-2019 15:27
Kuvendi ka votuar për Olsian Çelën si Prokuror të Përgjithshëm. Prokurori i ri i Përgjithshëm është zgjedhur me 101 vota pro, 2 kundër dhe 10 abstenim. Çela ishte i pari në listën e KLP, ndërsa në garë merrnin pjesë ...

Ruçi: Të ndjejmë apelin e të lënduarve, bashkëpunim politik
Kreu i Kuvendit Gramoz Ruci kërkoi sot që forcat politike të bashkëpunojnë për të lehtësuar pasojat e pastërmetit. Ruci bërri thirrje që të gjitha palëve si një lutje për shpirtin e 51 viktimave, tëndjejmë apelin e ...
Top Channel | 05-Dec-2019 12:42
Kreu i Kuvendit Gramoz Ruci kërkoi sot që forcat politike të bashkëpunojnë për të lehtësuar pasojat e pastërmetit. Ruci bërri thirrje që të gjitha palëve si një lutje për shpirtin e 51 viktimave, tëndjejmë apelin e ...

Olsian Çela merr 101 vota në kuvend, zgjidhet Kryeprokurori i ri
Olsian Çela është zgjedhur Prokurori i ri i Përgjithshëm I vendit. Çela mori 101 vota në Parlament gjatë seancës së kësaj të enjte. Vetëm 2 deputete votuan kundër emrit të tij ndërsa 10 të tjerë abstenuan. Ndërkohe për ...
VizionPlus | 05-Dec-2019 15:33
Olsian Çela është zgjedhur Prokurori i ri i Përgjithshëm I vendit. Çela mori 101 vota në Parlament gjatë seancës së kësaj të enjte. Vetëm 2 deputete votuan kundër emrit të tij ndërsa 10 të tjerë abstenuan. Ndërkohe për ...

Gara për postin e Prokurorit të Përgjithshëm, ja për cilin kandidat ka votuar grupi i PS
TIRANE Grupi i PS ka vendosur të votojë Olsian Çelën për postin e prokurorit të përgjithshëm. Në mbledhjen e zhvilluar pak caste më parë në selinë e PS-së, socialistët kanë vendosur të votojnë kandidatin e parë në ...
BalkanWeb | 05-Dec-2019 10:32
TIRANE Grupi i PS ka vendosur të votojë Olsian Çelën për postin e prokurorit të përgjithshëm. Në mbledhjen e zhvilluar pak caste më parë në selinë e PS-së, socialistët kanë vendosur të votojnë kandidatin e parë në ...

Zgjidhet Kryeprokurori i ri i Shqipërisë
Kuvendi i Shqipërisë ka zgjedhur Kryeprokurorin e ri me anë të një votimi të fshehtë. Kuvendi ka votuar me 101 vota pro kandidaturën e Olsian Çelës si Kryeprokuror për shtatë vitet e ardhshme. Ai do të zëvendësojë në ...
Aktuale.MK | 05-Dec-2019 16:18
Kuvendi i Shqipërisë ka zgjedhur Kryeprokurorin e ri me anë të një votimi të fshehtë. Kuvendi ka votuar me 101 vota pro kandidaturën e Olsian Çelës si Kryeprokuror për shtatë vitet e ardhshme. Ai do të zëvendësojë në ...

Olsjan Çela është prokurori i ri i përgjithshëm i Shqipërisë, ikën Arta Maku
Olsjan Çela është prokurori i ri i përgjithshëm i Shqipërisë, me një mandat 7-vjeçar. Ai u zgjodh nga Kuvendi i Shqipërisë me votat pro të 101 deputetëve. Pas votimit, Olsjan Çela është betuar mbi Kushtetutë në sallën e ...
Koha.net | 05-Dec-2019 16:15
Olsjan Çela është prokurori i ri i përgjithshëm i Shqipërisë, me një mandat 7-vjeçar. Ai u zgjodh nga Kuvendi i Shqipërisë me votat pro të 101 deputetëve. Pas votimit, Olsjan Çela është betuar mbi Kushtetutë në sallën e ...

Kush është Olsian Çela, prokuror i dosjeve të bujshme dhe deklaratat e forta për luftën me krimin
Olsian Çela është betuar sot si kryeprokuror i vendit, pasi kuvendi miratoi kandidaturën e tij me 101 vota. Çela renditej i pari edhe në listën e KLP pasi arriti të sigurojë më shumë pikë, gjatë procesit të marrjes në ...
Politiko | 05-Dec-2019 16:12
Olsian Çela është betuar sot si kryeprokuror i vendit, pasi kuvendi miratoi kandidaturën e tij me 101 vota. Çela renditej i pari edhe në listën e KLP pasi arriti të sigurojë më shumë pikë, gjatë procesit të marrjes në ...

U miratua me 101 vota, Olsian Çela mbërrin në Kuvend
Ka mbërritur në Kuvend kandidati fitues për postin e Prokurorit të Përgjithshëm, Olsjan Çela. Siç shihet edhe ne foto, tashmë Kryeprokurori, po ndjek seancën parlamentare për zgjedhjen e Kryeprokurorit të ri. Mësohet se ...
TetovaSot | 05-Dec-2019 15:58
Ka mbërritur në Kuvend kandidati fitues për postin e Prokurorit të Përgjithshëm, Olsjan Çela. Siç shihet edhe ne foto, tashmë Kryeprokurori, po ndjek seancën parlamentare për zgjedhjen e Kryeprokurorit të ri. Mësohet se ...

Grupi i PS-së merr vendimin për zgjedhjen e kryeprokurorit të ri
Ditën e sotme parlamenti do të votojë për të zgjedhur kryeprokurorin e ri dhe i pari në listë është Olsian Çela. Grupi parlamentar i PS-së është mbledhur para seancës dhe kanë vendosur që në mënyrë unanime të votohet ...
GazetaTema | 05-Dec-2019 10:29
Ditën e sotme parlamenti do të votojë për të zgjedhur kryeprokurorin e ri dhe i pari në listë është Olsian Çela. Grupi parlamentar i PS-së është mbledhur para seancës dhe kanë vendosur që në mënyrë unanime të votohet ...

Kuvendi një minutë heshtje për viktimat e tërmetit
Kuvendi e ka nisur seancën e sotme me një minutë heshtje për viktimat e tërmetit të rëndë që goditi vendin më 26 nëntor. Më tej kreu i parlamentit Gramoz Ruçi ka bërë një refleksion për situatën dhe punën e Kuvendit. Ai ...
Telegraf | 05-Dec-2019 10:40
Kuvendi e ka nisur seancën e sotme me një minutë heshtje për viktimat e tërmetit të rëndë që goditi vendin më 26 nëntor. Më tej kreu i parlamentit Gramoz Ruçi ka bërë një refleksion për situatën dhe punën e Kuvendit. Ai ...

Zgjedhet kryeprokurori i ri: Kush është Olsian Çela, prokurori i “dosjeve të forta”
Kuvendi i Shqipërisë e ka zgjedhur kryeprokurorin e ri me anë të një votimi të fshehtë. Kuvendi ka votuar me 101 vota pro kandidaturën e Olsian Çelës si kryeprokuror për shtatë vjetët e ardhshme. Ai do të zëvendësojë në ...
Klan Kosova | 05-Dec-2019 15:54
Kuvendi i Shqipërisë e ka zgjedhur kryeprokurorin e ri me anë të një votimi të fshehtë. Kuvendi ka votuar me 101 vota pro kandidaturën e Olsian Çelës si kryeprokuror për shtatë vjetët e ardhshme. Ai do të zëvendësojë në ...

U miratua me 101 vota, Olsian Çela mbërrin në Kuvend
Ka mbërritur në Kuvend kandidati fitues për postin e Prokurorit të Përgjithshëm, Olsjan Çela. Siç shihet edhe ne foto, tashmë Kryeprokurori, po ndjek seancën parlamentare për zgjedhjen e Kryeprokurorit të ri. Mësohet se ...
ABCNews | 05-Dec-2019 15:33
Ka mbërritur në Kuvend kandidati fitues për postin e Prokurorit të Përgjithshëm, Olsjan Çela. Siç shihet edhe ne foto, tashmë Kryeprokurori, po ndjek seancën parlamentare për zgjedhjen e Kryeprokurorit të ri. Mësohet se ...

Betohet në Kuvend dhe merr zyrtarisht detyrën si kryeprokuror, kush është Olsian Çela i “dosjeve të nxehta”
Postuar: 05/12/2019 - 15:51 Kuvendi ka zgjedhur sot Kryeprokurorin e ri të Përgjithshëm, Olsian Çela. Mazhoranca dhe opozita e re në Kuvend bashkuan votat dhe me 101 vota pro 2 kundra 10 abstenim, Çela u miratua ...
Sot.Al | 05-Dec-2019 15:54
Postuar: 05/12/2019 - 15:51 Kuvendi ka zgjedhur sot Kryeprokurorin e ri të Përgjithshëm, Olsian Çela. Mazhoranca dhe opozita e re në Kuvend bashkuan votat dhe me 101 vota pro 2 kundra 10 abstenim, Çela u miratua ...

Kuvendi, një minutë heshtje për viktimat e tërmetit, Ruçi thirrje për bashkëpunim opozitës
Kuvendi i Shqipërisë seancën e kësaj të enjteje e ka nisur me një minutë heshtje ndaj viktimave që humbën jetën nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit. Në seancën e sotme pritet të zgjidhet edhe kryeprokurori, ku në garë për ...
VizionPlus | 05-Dec-2019 10:38
Kuvendi i Shqipërisë seancën e kësaj të enjteje e ka nisur me një minutë heshtje ndaj viktimave që humbën jetën nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit. Në seancën e sotme pritet të zgjidhet edhe kryeprokurori, ku në garë për ...

Zgjidhet Kryeprokurori i ri, por kush është Olsian Çela, prokurori i “dosjeve të forta”
Kuvendi i Shqipërisë ka zgjedhur Kryeprokurorin e ri me anë të një votimi të fshehtë. Kuvendi ka votuar me 101 vota pro kandidaturën e Olsian Çelës si Kryeprokuror për shtatë vitet e ardhshme. Ai do të zëvendësojë në ...
Indeks Online | 05-Dec-2019 15:52
Kuvendi i Shqipërisë ka zgjedhur Kryeprokurorin e ri me anë të një votimi të fshehtë. Kuvendi ka votuar me 101 vota pro kandidaturën e Olsian Çelës si Kryeprokuror për shtatë vitet e ardhshme. Ai do të zëvendësojë në ...

Rama ‘lëshon’ Arta Markun, Olsian Çela zgjidhet Kryeprokuror i Shqipërisë
Me 101 vota pro, Kuvendi i Shqipërisë ka votuar sot për Olsian Çelën, për detyrën e Kryeprokurorit, me një mandat 7-vjeçar dhe pa të drejtë rikandidimi. Olsian Çela e nisi karrierën e tij në vitin 2001, pasi u diplomua ...
Lapsi | 05-Dec-2019 15:30
Me 101 vota pro, Kuvendi i Shqipërisë ka votuar sot për Olsian Çelën, për detyrën e Kryeprokurorit, me një mandat 7-vjeçar dhe pa të drejtë rikandidimi. Olsian Çela e nisi karrierën e tij në vitin 2001, pasi u diplomua ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved