ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/01/2020 05:08

“Sikur ta njihnin njëri-tjetrin”, Matthew Palmer: Marrëveshja Kosovë-Serbi do duhet të pranohet nga publiku në të dyja anët

“Sikur ta njihnin njëri-tjetrin”, Matthew Palmer: Marrëveshja Kosovë-Serbi do duhet të pranohet nga publiku në të dyja anët
Matthew Palmer, i dërguari i Departamentit amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, tha për televizionin N1 në Sarajevë se SHBA-ja do ta shohë njohje të ndërsjellë dhe normalizim të marrëdhënieve mes Kosovës dhe ...
GazetaTema | 05-Dec-2019 15:01
Matthew Palmer, i dërguari i Departamentit amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, tha për televizionin N1 në Sarajevë se SHBA-ja do ta shohë njohje të ndërsjellë dhe normalizim të marrëdhënieve mes Kosovës dhe ...

Vuçiç në telefon me Merkelin, Kosova temë kryesore
Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç ka paralajmëruar se gjatë një telefonate me kancelaren gjermane Angela Merkel do të do të bisedojë për Kosovën dhe rrugën evropiane të Serbisë. Mediat serbe bëjnë me dije se këtë ...
VizionPlus | 05-Dec-2019 14:07
Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç ka paralajmëruar se gjatë një telefonate me kancelaren gjermane Angela Merkel do të do të bisedojë për Kosovën dhe rrugën evropiane të Serbisë. Mediat serbe bëjnë me dije se këtë ...

SHBA: Konkurrence me Rusinë pë Ballkanin, Serbia të njohë pavarësinë e Kosovës
I dërguari i Departamentit amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor Matthew Palmer ka bërë të qartë se Shtetet e Bashkuara janë në konkurrencë të hapur me Rusinë dhe Kinën për ndikimin politik dhe ekonomik mbi ...
VizionPlus | 05-Dec-2019 12:31
I dërguari i Departamentit amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor Matthew Palmer ka bërë të qartë se Shtetet e Bashkuara janë në konkurrencë të hapur me Rusinë dhe Kinën për ndikimin politik dhe ekonomik mbi ...

Vuçiq i përgjigjet Pamlerit rreth Kosovës
Ne nuk kemi nevojë për njohjen e Prishtinës, unë pres normalizim, por Prishtina pengon bisedimet dhe dialogun. Kështu tha presidenti serb, Aleksandar Vuçiq me ç`rast shtoi se Beogradi është gjithmonë i gatshëm të ...
Gazeta Monitor | 05-Dec-2019 15:27
Ne nuk kemi nevojë për njohjen e Prishtinës, unë pres normalizim, por Prishtina pengon bisedimet dhe dialogun. Kështu tha presidenti serb, Aleksandar Vuçiq me ç`rast shtoi se Beogradi është gjithmonë i gatshëm të ...

Palmer: Marrëveshja Kosovë-Serbi do duhet të pranohet nga publiku në të dyja anët
Matthew Palmer, i dërguari i Departamentit amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, tha për televizionin N1 në Sarajevë se SHBA-ja do ta shohë njohje të ndërsjellë dhe normalizim të marrëdhënieve mes Kosovës dhe ...
Lexo | 05-Dec-2019 14:55
Matthew Palmer, i dërguari i Departamentit amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, tha për televizionin N1 në Sarajevë se SHBA-ja do ta shohë njohje të ndërsjellë dhe normalizim të marrëdhënieve mes Kosovës dhe ...

Vuçiq i përgjigjet Pamlerit rreth Kosovës
Ne nuk kemi nevojë për njohjen e Prishtinës, unë pres normalizim, por Prishtina pengon bisedimet dhe dialogun. Kështu tha presidenti serb, Aleksandar Vuçiq me ç`rast shtoi se Beogradi është gjithmonë i gatshëm të ...
Zeri | 05-Dec-2019 14:19
Ne nuk kemi nevojë për njohjen e Prishtinës, unë pres normalizim, por Prishtina pengon bisedimet dhe dialogun. Kështu tha presidenti serb, Aleksandar Vuçiq me ç`rast shtoi se Beogradi është gjithmonë i gatshëm të ...

Vuçiq i përgjigjet Palmerit rreth Kosovës
Ne nuk kemi nevojë për njohjen e Prishtinës, unë pres normalizim, por Prishtina pengon bisedimet dhe dialogun. Kështu tha presidenti serb, Aleksandar Vuçiq me ç`rast shtoi se Beogradi është gjithmonë i gatshëm të ...
Gazeta Express | 05-Dec-2019 14:16
Ne nuk kemi nevojë për njohjen e Prishtinës, unë pres normalizim, por Prishtina pengon bisedimet dhe dialogun. Kështu tha presidenti serb, Aleksandar Vuçiq me ç`rast shtoi se Beogradi është gjithmonë i gatshëm të ...

Vuçiqi në telefon me Merkelin, bisedojnë për Kosovën
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq do të zhvillojë sot një bisedë telefonike me kancelaren gjermane, Angela Merkel. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka paralajmëruar se në takim me kancelaren gjermane Angela ...
EkonomiaOnline | 05-Dec-2019 14:06
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq do të zhvillojë sot një bisedë telefonike me kancelaren gjermane, Angela Merkel. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka paralajmëruar se në takim me kancelaren gjermane Angela ...

“Nuk kemi nevojë për njohje, Kosova po i pengon bisedimet”
Ne nuk kemi nevojë për njohjen e Prishtinës, unë pres normalizim, por Prishtina pengon bisedimet dhe dialogun. Kështu tha presidenti serb, Aleksandar Vuçiq me ç`rast shtoi se Beogradi është gjithmonë i gatshëm të ...
Gazeta Observer | 05-Dec-2019 14:06
Ne nuk kemi nevojë për njohjen e Prishtinës, unë pres normalizim, por Prishtina pengon bisedimet dhe dialogun. Kështu tha presidenti serb, Aleksandar Vuçiq me ç`rast shtoi se Beogradi është gjithmonë i gatshëm të ...

Vuçiq: Kosova po i pengon bisedimet
Ne nuk kemi nevojë për njohjen e Prishtinës, unë pres normalizim, por Prishtina pengon bisedimet dhe dialogun. Kështu tha presidenti serb, Aleksandar Vuçiq me ç`rast shtoi se Beogradi është gjithmonë i gatshëm të ...
Alsat-M | 05-Dec-2019 14:06
Ne nuk kemi nevojë për njohjen e Prishtinës, unë pres normalizim, por Prishtina pengon bisedimet dhe dialogun. Kështu tha presidenti serb, Aleksandar Vuçiq me ç`rast shtoi se Beogradi është gjithmonë i gatshëm të ...

Vuçiq në telefon me Merkelin, bisedojnë për Kosovën
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq do të zhvillojë sot një bisedë telefonike me kancelaren gjermane, Angela Merkel. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka paralajmëruar se në takim me kancelaren gjermane Angela ...
TetovaSot | 05-Dec-2019 13:59
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq do të zhvillojë sot një bisedë telefonike me kancelaren gjermane, Angela Merkel. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka paralajmëruar se në takim me kancelaren gjermane Angela ...

Richard Grenell nuk do të ndërmjetësojë takim Thaçi-Kurti në Berlin
Një përgjigje e dhënë për Gazetën Express nga Ambasada e SHBA-së në Berlin, demanton raportimet e bëra në media, se emisari i presidentit Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, do t’i bëjë bashkë sot ...
Gazeta Observer | 05-Dec-2019 13:56
Një përgjigje e dhënë për Gazetën Express nga Ambasada e SHBA-së në Berlin, demanton raportimet e bëra në media, se emisari i presidentit Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, do t’i bëjë bashkë sot ...

Richard Grenell nuk do të ndërmjetësojë takim Thaçi-Kurti në Berlin
Një përgjigje e dhënë për Gazetën Express nga Ambasada e SHBA’së në Berlin, demanton raportimet e bëra në media, se emisari i presidentit Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, do t’i bëjë bashkë sot ...
Arbresh | 05-Dec-2019 13:53
Një përgjigje e dhënë për Gazetën Express nga Ambasada e SHBA’së në Berlin, demanton raportimet e bëra në media, se emisari i presidentit Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, do t’i bëjë bashkë sot ...

Palmer: Duam njohje të ndërsjellë Kosovë-Serbi
I dërguari i Departamentit amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Mattheë Palmer, tha se SHBA-ja dëshiron të shohë normalizim të plotë të marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë, që do të nënkuptonte njohje të ...
VizionPlus | 05-Dec-2019 09:08
I dërguari i Departamentit amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Mattheë Palmer, tha se SHBA-ja dëshiron të shohë normalizim të plotë të marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë, që do të nënkuptonte njohje të ...

Konfirmohet, Richard Grenell nuk do të ndërmjetësojë takim Thaçi-Kurti në Berlin
Një përgjigje e dhënë për Express nga Ambasada e SHBA’së në Berlin, demanton raportimet e bëra në media, se emisari i presidentit Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, do t’i bëjë bashkë sot në ...
Zeri | 05-Dec-2019 13:50
Një përgjigje e dhënë për Express nga Ambasada e SHBA’së në Berlin, demanton raportimet e bëra në media, se emisari i presidentit Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, do t’i bëjë bashkë sot në ...

Konfirmohet për Express, Richard Grenell nuk do të ndërmjetësojë takim Thaçi-Kurti në Berlin
Një përgjigje e dhënë për Gazetën Express nga Ambasada e SHBA’së në Berlin, demanton raportimet e bëra në media, se emisari i presidentit Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, do t’i bëjë bashkë, sot ...
Gazeta Express | 05-Dec-2019 13:47
Një përgjigje e dhënë për Gazetën Express nga Ambasada e SHBA’së në Berlin, demanton raportimet e bëra në media, se emisari i presidentit Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, do t’i bëjë bashkë, sot ...

“Nuk kemi nevojë për njohje, Kosova po i pengon bisedimet”
Ne nuk kemi nevojë për njohjen e Prishtinës, unë pres normalizim, por Prishtina pengon bisedimet dhe dialogun. Kështu tha presidenti serb, Aleksandar Vuçiq me ç`rast shtoi se Beogradi është gjithmonë i gatshëm të ...
Arbresh | 05-Dec-2019 13:47
Ne nuk kemi nevojë për njohjen e Prishtinës, unë pres normalizim, por Prishtina pengon bisedimet dhe dialogun. Kështu tha presidenti serb, Aleksandar Vuçiq me ç`rast shtoi se Beogradi është gjithmonë i gatshëm të ...

Palmer: Për të gjitha vendet e Ballkanit Perëndimor, jemi partner më i mirë se Rusia
Ndihmës sekretari amerikan i shtetit për Ballkanin Perëndimor Matthew Palmer tha në Sarajevë se Ballkani Perëndimor mbetet një përparësi e politikës së jashtme të SHBA-së dhe se Washingtoni dëshiron që vendet në rajon ...
Telegrafi | 05-Dec-2019 10:40
Ndihmës sekretari amerikan i shtetit për Ballkanin Perëndimor Matthew Palmer tha në Sarajevë se Ballkani Perëndimor mbetet një përparësi e politikës së jashtme të SHBA-së dhe se Washingtoni dëshiron që vendet në rajon ...

“Nuk kemi nevojë për njohje, Kosova po i pengon bisedimet”
Ne nuk kemi nevojë për njohjen e Prishtinës, unë pres normalizim, por Prishtina pengon bisedimet dhe dialogun. Kështu tha presidenti serb, Aleksandar Vuçiq me ç`rast shtoi se Beogradi është gjithmonë i gatshëm të ...
Klan Kosova | 05-Dec-2019 13:45
Ne nuk kemi nevojë për njohjen e Prishtinës, unë pres normalizim, por Prishtina pengon bisedimet dhe dialogun. Kështu tha presidenti serb, Aleksandar Vuçiq me ç`rast shtoi se Beogradi është gjithmonë i gatshëm të ...

Palmer: Kosova e Serbia do t’i zgjidhnin më mirë mosmarrëveshjet po ta njihnin njëra-tjetrën
I dërguari i Departamentit amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, tha se SHBA-ja dëshiron të shohë normalizim të plotë të marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë, që do të nënkuptonte njohje të ...
Gazeta Observer | 05-Dec-2019 13:44
I dërguari i Departamentit amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, tha se SHBA-ja dëshiron të shohë normalizim të plotë të marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë, që do të nënkuptonte njohje të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved