ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/01/2020 03:57

Krimet e luftës, ndëshohet me 2 vjet burg ish-ministri serb i Kosovës

Krimet e luftës, ndëshohet me 2 vjet burg ish-ministri serb i Kosovës
Një ish-ministër serb i qeverisë së Kosovës është dënuar me dy vite burg për mohimin e krimeve të luftës dy dekada më parë. Sipas aktgjykimit, ish-zyrtari Ivan Todosijeviq akuzohet për nxitje të urrejtjes dhe përçarjes. ...
GazetaTema | 05-Dec-2019 15:05
Një ish-ministër serb i qeverisë së Kosovës është dënuar me dy vite burg për mohimin e krimeve të luftës dy dekada më parë. Sipas aktgjykimit, ish-zyrtari Ivan Todosijeviq akuzohet për nxitje të urrejtjes dhe përçarjes. ...

Ish ministri serb në qeverinë e Kosovës, dënohet me 2 vite burg
Ish-ministri i Administratës dhe Vetëqeverisjes Lokale në Qeverinë e Kosovës, Ivan Teodosijeviç është dënuar me dy vite burg nga Gjykata Themelore në Prishtinë. Teodosijeviç është dënuar për një deklaratë të bërë në ...
VizionPlus | 05-Dec-2019 14:32
Ish-ministri i Administratës dhe Vetëqeverisjes Lokale në Qeverinë e Kosovës, Ivan Teodosijeviç është dënuar me dy vite burg nga Gjykata Themelore në Prishtinë. Teodosijeviç është dënuar për një deklaratë të bërë në ...

Vuçiq dhe Lista Serbe reagojnë pas dënimit të Teodosijeviqit
Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq ka thënë se në rast se aktgjykimi ndaj ish-ministrit Ivan Todosijeviq, bëhet i plotëfuqishëm, atëherë do të ftojë serbët që të dalin nga institucionet e Kosovës. Sipas tij, thirrja ...
Radio Evropa e Lire | 05-Dec-2019 15:15
Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq ka thënë se në rast se aktgjykimi ndaj ish-ministrit Ivan Todosijeviq, bëhet i plotëfuqishëm, atëherë do të ftojë serbët që të dalin nga institucionet e Kosovës. Sipas tij, thirrja ...

Pas vendimit për Todosijeviq, Lista Serbe paralajmëron largim nga të gjitha institucionet në Kosovë
Ish-ministri i Administratës dhe Pushtetit Lokal (MAPL), Ivan Teodosijeviq është dënuar me dy vjet burgim, pasi i njëjti është shpallur fajtor për deklaratat që i kishte bërë në lidhje me shqiptarët dhe masakrën e ...
Indeks Online | 05-Dec-2019 15:15
Ish-ministri i Administratës dhe Pushtetit Lokal (MAPL), Ivan Teodosijeviq është dënuar me dy vjet burgim, pasi i njëjti është shpallur fajtor për deklaratat që i kishte bërë në lidhje me shqiptarët dhe masakrën e ...

Edhe Vuçiqi thotë Raçaku është i trilluar, Walkerin e quan “mashtrues e hohshtapler”
Beograd, 5 dhjetor – Edhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, e ka quajtur “të tmerrshme faktin e dënimit me dy vjet burgim të Ivan Todosijeviqit ngase për krimin e Raçakut ka thënë është i trilluar”, transmeton ...
Koha.net | 05-Dec-2019 14:48
Beograd, 5 dhjetor – Edhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, e ka quajtur “të tmerrshme faktin e dënimit me dy vjet burgim të Ivan Todosijeviqit ngase për krimin e Raçakut ka thënë është i trilluar”, transmeton ...

Gjuriqi thotë “Të gjithë ne jemi Ivan Todosijeviqa” - i dënuar për nxitje të urrejtjes nacionale në Kosovë
Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, nuk i ka kursyer shpifjet dhe cilësimet denigruese ndaj autoriteteve të Kosovës pas dënimit të Ivan Todosijeviqit, ish ministrit serb në Qeverinë e ...
Koha.net | 05-Dec-2019 13:22
Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, nuk i ka kursyer shpifjet dhe cilësimet denigruese ndaj autoriteteve të Kosovës pas dënimit të Ivan Todosijeviqit, ish ministrit serb në Qeverinë e ...

Marko Gjuriq reagon për dënimin e serbit i cili masakrën e Reçakut e quajti trillim: Ne të gjithë jemi ‘Ivan Todosijeviq’
Drejtori i të ashtuquajturës Zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq ka thënë se Ivan Todosijeviq sot “zyrtarisht u bë viktimë e aparteidit për shkak të guximit të tij për të thënë të vërtetën dhe shteti i ...
Telegrafi | 05-Dec-2019 12:14
Drejtori i të ashtuquajturës Zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq ka thënë se Ivan Todosijeviq sot “zyrtarisht u bë viktimë e aparteidit për shkak të guximit të tij për të thënë të vërtetën dhe shteti i ...

Marko Gjuriq reagon për dënimin e serbit i cili masakrën e Reçakut e quajti trillim: Ne të gjithë jemi ‘Ivan Todosijeviq’
Drejtori i të ashtuquajturës Zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq ka thënë se Ivan Todosijeviq sot “zyrtarisht u bë viktimë e aparteidit për shkak të guximit të tij për të thënë të vërtetën dhe shteti i ...
Medial | 05-Dec-2019 12:43
Drejtori i të ashtuquajturës Zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq ka thënë se Ivan Todosijeviq sot “zyrtarisht u bë viktimë e aparteidit për shkak të guximit të tij për të thënë të vërtetën dhe shteti i ...

Marko Gjuriq reagon për dënimin: Ne të gjithë jemi ‘Ivan Todosijeviqa’
Drejtori i të ashtuquajturës Zyre Serbe për Kosovën, Marko Gjuriq ka reaguar pas vendimit për dënimin me dy vjet burgim të ish-ministrit të Administratës dhe Pushtetit Lokal, Ivan Todosijeviq. Sipas tij, gjyqësori i ...
Gazeta Observer | 05-Dec-2019 12:42
Drejtori i të ashtuquajturës Zyre Serbe për Kosovën, Marko Gjuriq ka reaguar pas vendimit për dënimin me dy vjet burgim të ish-ministrit të Administratës dhe Pushtetit Lokal, Ivan Todosijeviq. Sipas tij, gjyqësori i ...

Dy vjet burg për ish-ministrin e MAPL-së për deklaratat fyese për masakrën e Reçakut
Ish-ministri i Administratës dhe Pushtetit Lokal (MAPL), Ivan Todosijeviq, është dënuar me dy vjet burg, pasi është shpallur fajtor për deklaratat që i kishte bërë në lidhje me shqiptarët dhe masakrën e Reçakut. Lidhur ...
Albportali | 05-Dec-2019 12:42
Ish-ministri i Administratës dhe Pushtetit Lokal (MAPL), Ivan Todosijeviq, është dënuar me dy vjet burg, pasi është shpallur fajtor për deklaratat që i kishte bërë në lidhje me shqiptarët dhe masakrën e Reçakut. Lidhur ...

Dënimi me burg për ish-ministrin e MAPL-së, reagon Serbia
Reagimet e para kanë ardhur nga Serbia për dënimin me dy vite burg të shqiptuar ndaj ish-ministrit të MAPL-së, Ivan Todosijeviq. Ky i fundit u dënua me dy vite burg për shkak të deklaratave fyese ndaj masakrës së ...
Zeri | 05-Dec-2019 12:42
Reagimet e para kanë ardhur nga Serbia për dënimin me dy vite burg të shqiptuar ndaj ish-ministrit të MAPL-së, Ivan Todosijeviq. Ky i fundit u dënua me dy vite burg për shkak të deklaratave fyese ndaj masakrës së ...

Marko Gjuriq reagon për dënimin e serbit i cili masakrën e Reçakut e quajti trillim: Ne të gjithë jemi ‘Ivan Todosijeviq’
Drejtori i të ashtuquajturës Zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq ka thënë se Ivan Todosijeviq sot “zyrtarisht u bë viktimë e aparteidit për shkak të guximit të tij për të thënë të vërtetën dhe shteti i ...
Arbresh | 05-Dec-2019 12:34
Drejtori i të ashtuquajturës Zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq ka thënë se Ivan Todosijeviq sot “zyrtarisht u bë viktimë e aparteidit për shkak të guximit të tij për të thënë të vërtetën dhe shteti i ...

Kosovë, u dënua ish-ministri që e quajti “trillim” masakrën e Reçakut
Ish-ministri i Administratës dhe Vetëqeverisjes Lokale në Qeverinë e Kosovës, Ivan Teodosijeviq, u dënua të enjten në Gjykatën Themelore në Prishtinë me dy vjet burgim, konfirmoi për Radion Evropa e Lirë avokati i tij, ...
Portalb | 05-Dec-2019 12:18
Ish-ministri i Administratës dhe Vetëqeverisjes Lokale në Qeverinë e Kosovës, Ivan Teodosijeviq, u dënua të enjten në Gjykatën Themelore në Prishtinë me dy vjet burgim, konfirmoi për Radion Evropa e Lirë avokati i tij, ...

Dënimi me burg për ish-ministrin e MAPL-së, reagon Serbia
Ky i fundit u dënua me dy vite burg për shkak të deklaratave fyese ndaj masakrës së Reçakut, shkruan . E ndaj këtij vendimi ka reaguar drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq. ...
Lajminet | 05-Dec-2019 12:09
Ky i fundit u dënua me dy vite burg për shkak të deklaratave fyese ndaj masakrës së Reçakut, shkruan . E ndaj këtij vendimi ka reaguar drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq. ...

Marko Gjuriq reagon për dënimin: Ne të gjithë jemi ‘Ivan Todosijeviqa’
Drejtori i të ashtuquajturës Zyre Serbe për Kosovën, Marko Gjuriq ka reaguar pas vendimit për dënimin me dy vjet burgim të ish-ministrit të Administratës dhe Pushtetit Lokal, Ivan Todosijeviq. Sipas tij, gjyqësori i ...
Zeri | 05-Dec-2019 12:05
Drejtori i të ashtuquajturës Zyre Serbe për Kosovën, Marko Gjuriq ka reaguar pas vendimit për dënimin me dy vjet burgim të ish-ministrit të Administratës dhe Pushtetit Lokal, Ivan Todosijeviq. Sipas tij, gjyqësori i ...

Pas dënimit të ish ministrit serbë reagon Gjuriqi
Drejtori i të ashtuquajturës Zyre Serbe për Kosovën, Marko Gjuriq ka reaguar pas vendimit për dënimin me dy vjet burgim të ish-ministrit të Administratës dhe Pushtetit Lokal, Ivan Todosijeviq. Sipas tij, gjyqësori i ...
InFokusi | 05-Dec-2019 12:05
Drejtori i të ashtuquajturës Zyre Serbe për Kosovën, Marko Gjuriq ka reaguar pas vendimit për dënimin me dy vjet burgim të ish-ministrit të Administratës dhe Pushtetit Lokal, Ivan Todosijeviq. Sipas tij, gjyqësori i ...

Gjuriq reagon pas dënimit të ish-ministrit që quajti ‘trillim’ masakrën e Reçakut
Drejtori i të ashtuquajturës Zyre Serbe për Kosovën, Marko Gjuriq ka reaguar pas vendimit për dënimin me dy vjet burgim të ish-ministrit të Administratës dhe Pushtetit Lokal, Ivan Todosijeviq. Sipas tij, gjyqësori i ...
Gazeta Express | 05-Dec-2019 12:05
Drejtori i të ashtuquajturës Zyre Serbe për Kosovën, Marko Gjuriq ka reaguar pas vendimit për dënimin me dy vjet burgim të ish-ministrit të Administratës dhe Pushtetit Lokal, Ivan Todosijeviq. Sipas tij, gjyqësori i ...

Marko Gjuriq reagon për dënimin: Ne të gjithë jemi “Ivan Todosijeviqa”
Drejtori i të ashtuquajturës Zyre Serbe për Kosovën, Marko Gjuriq ka reaguar pas vendimit për dënimin me dy vjet burgim të ish-ministrit të Administratës dhe Pushtetit Lokal, Ivan Todosijeviq. Sipas tij, gjyqësori i ...
EkonomiaOnline | 05-Dec-2019 11:58
Drejtori i të ashtuquajturës Zyre Serbe për Kosovën, Marko Gjuriq ka reaguar pas vendimit për dënimin me dy vjet burgim të ish-ministrit të Administratës dhe Pushtetit Lokal, Ivan Todosijeviq. Sipas tij, gjyqësori i ...

Dënohet më 2 vjet heqje lirie ish-ministri serb në qeverinë e Kosovës
Një gjykatë në Prishtinë dënoi të enjten ish ministrin e pushtetit lokal në qeverinë e Kosovës, Ivan Todosijeviç, me dy vjet heqje lirie, nën akuzën për “nxitja e urrejtjes, përçarjes ose mos durimit kombëtar, racor, ...
Alsat-M | 05-Dec-2019 11:58
Një gjykatë në Prishtinë dënoi të enjten ish ministrin e pushtetit lokal në qeverinë e Kosovës, Ivan Todosijeviç, me dy vjet heqje lirie, nën akuzën për “nxitja e urrejtjes, përçarjes ose mos durimit kombëtar, racor, ...

Marko Gjuriq reagon për dënimin: Ne të gjithë jemi ‘Ivan Todosijeviqa’
Drejtori i të ashtuquajturës Zyre Serbe për Kosovën, Marko Gjuriq ka reaguar pas vendimit për dënimin me dy vjet burgim të ish-ministrit të Administratës dhe Pushtetit Lokal, Ivan Todosijeviq. Sipas tij, gjyqësori i ...
Medial | 05-Dec-2019 11:56
Drejtori i të ashtuquajturës Zyre Serbe për Kosovën, Marko Gjuriq ka reaguar pas vendimit për dënimin me dy vjet burgim të ish-ministrit të Administratës dhe Pushtetit Lokal, Ivan Todosijeviq. Sipas tij, gjyqësori i ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved