ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/01/2020 05:25

“Sikur ta njihnin njëri-tjetrin”, Matthew Palmer: Marrëveshja Kosovë-Serbi do duhet të pranohet nga publiku në të dyja anët

“Sikur ta njihnin njëri-tjetrin”, Matthew Palmer: Marrëveshja Kosovë-Serbi do duhet të pranohet nga publiku në të dyja anët
Matthew Palmer, i dërguari i Departamentit amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, tha për televizionin N1 në Sarajevë se SHBA-ja do ta shohë njohje të ndërsjellë dhe normalizim të marrëdhënieve mes Kosovës dhe ...
GazetaTema | 05-Dec-2019 15:01
Matthew Palmer, i dërguari i Departamentit amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, tha për televizionin N1 në Sarajevë se SHBA-ja do ta shohë njohje të ndërsjellë dhe normalizim të marrëdhënieve mes Kosovës dhe ...

SHBA: Konkurrence me Rusinë pë Ballkanin, Serbia të njohë pavarësinë e Kosovës
I dërguari i Departamentit amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor Matthew Palmer ka bërë të qartë se Shtetet e Bashkuara janë në konkurrencë të hapur me Rusinë dhe Kinën për ndikimin politik dhe ekonomik mbi ...
VizionPlus | 05-Dec-2019 12:31
I dërguari i Departamentit amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor Matthew Palmer ka bërë të qartë se Shtetet e Bashkuara janë në konkurrencë të hapur me Rusinë dhe Kinën për ndikimin politik dhe ekonomik mbi ...

Palmer: Marrëveshja Kosovë-Serbi do duhet të pranohet nga publiku në të dyja anët
Matthew Palmer, i dërguari i Departamentit amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, tha për televizionin N1 në Sarajevë se SHBA-ja do ta shohë njohje të ndërsjellë dhe normalizim të marrëdhënieve mes Kosovës dhe ...
Lexo | 05-Dec-2019 14:55
Matthew Palmer, i dërguari i Departamentit amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, tha për televizionin N1 në Sarajevë se SHBA-ja do ta shohë njohje të ndërsjellë dhe normalizim të marrëdhënieve mes Kosovës dhe ...

Vuçiq i përgjigjet Pamlerit rreth Kosovës
Ne nuk kemi nevojë për njohjen e Prishtinës, unë pres normalizim, por Prishtina pengon bisedimet dhe dialogun. Kështu tha presidenti serb, Aleksandar Vuçiq me ç`rast shtoi se Beogradi është gjithmonë i gatshëm të ...
Zeri | 05-Dec-2019 14:19
Ne nuk kemi nevojë për njohjen e Prishtinës, unë pres normalizim, por Prishtina pengon bisedimet dhe dialogun. Kështu tha presidenti serb, Aleksandar Vuçiq me ç`rast shtoi se Beogradi është gjithmonë i gatshëm të ...

Vuçiq i përgjigjet Palmerit rreth Kosovës
Ne nuk kemi nevojë për njohjen e Prishtinës, unë pres normalizim, por Prishtina pengon bisedimet dhe dialogun. Kështu tha presidenti serb, Aleksandar Vuçiq me ç`rast shtoi se Beogradi është gjithmonë i gatshëm të ...
Gazeta Express | 05-Dec-2019 14:16
Ne nuk kemi nevojë për njohjen e Prishtinës, unë pres normalizim, por Prishtina pengon bisedimet dhe dialogun. Kështu tha presidenti serb, Aleksandar Vuçiq me ç`rast shtoi se Beogradi është gjithmonë i gatshëm të ...

“Nuk kemi nevojë për njohje, Kosova po i pengon bisedimet”
Ne nuk kemi nevojë për njohjen e Prishtinës, unë pres normalizim, por Prishtina pengon bisedimet dhe dialogun. Kështu tha presidenti serb, Aleksandar Vuçiq me ç`rast shtoi se Beogradi është gjithmonë i gatshëm të ...
Gazeta Observer | 05-Dec-2019 14:06
Ne nuk kemi nevojë për njohjen e Prishtinës, unë pres normalizim, por Prishtina pengon bisedimet dhe dialogun. Kështu tha presidenti serb, Aleksandar Vuçiq me ç`rast shtoi se Beogradi është gjithmonë i gatshëm të ...

Vuçiq: Kosova po i pengon bisedimet
Ne nuk kemi nevojë për njohjen e Prishtinës, unë pres normalizim, por Prishtina pengon bisedimet dhe dialogun. Kështu tha presidenti serb, Aleksandar Vuçiq me ç`rast shtoi se Beogradi është gjithmonë i gatshëm të ...
Alsat-M | 05-Dec-2019 14:06
Ne nuk kemi nevojë për njohjen e Prishtinës, unë pres normalizim, por Prishtina pengon bisedimet dhe dialogun. Kështu tha presidenti serb, Aleksandar Vuçiq me ç`rast shtoi se Beogradi është gjithmonë i gatshëm të ...

“Nuk kemi nevojë për njohje, Kosova po i pengon bisedimet”
Ne nuk kemi nevojë për njohjen e Prishtinës, unë pres normalizim, por Prishtina pengon bisedimet dhe dialogun. Kështu tha presidenti serb, Aleksandar Vuçiq me ç`rast shtoi se Beogradi është gjithmonë i gatshëm të ...
Arbresh | 05-Dec-2019 13:47
Ne nuk kemi nevojë për njohjen e Prishtinës, unë pres normalizim, por Prishtina pengon bisedimet dhe dialogun. Kështu tha presidenti serb, Aleksandar Vuçiq me ç`rast shtoi se Beogradi është gjithmonë i gatshëm të ...

“Nuk kemi nevojë për njohje, Kosova po i pengon bisedimet”
Ne nuk kemi nevojë për njohjen e Prishtinës, unë pres normalizim, por Prishtina pengon bisedimet dhe dialogun. Kështu tha presidenti serb, Aleksandar Vuçiq me ç`rast shtoi se Beogradi është gjithmonë i gatshëm të ...
Klan Kosova | 05-Dec-2019 13:45
Ne nuk kemi nevojë për njohjen e Prishtinës, unë pres normalizim, por Prishtina pengon bisedimet dhe dialogun. Kështu tha presidenti serb, Aleksandar Vuçiq me ç`rast shtoi se Beogradi është gjithmonë i gatshëm të ...

Palmer: Për të gjitha vendet e Ballkanit Perëndimor, jemi partner më i mirë se Rusia
Ndihmës sekretari amerikan i shtetit për Ballkanin Perëndimor Matthew Palmer tha në Sarajevë se Ballkani Perëndimor mbetet një përparësi e politikës së jashtme të SHBA-së dhe se Washingtoni dëshiron që vendet në rajon ...
Telegrafi | 05-Dec-2019 10:40
Ndihmës sekretari amerikan i shtetit për Ballkanin Perëndimor Matthew Palmer tha në Sarajevë se Ballkani Perëndimor mbetet një përparësi e politikës së jashtme të SHBA-së dhe se Washingtoni dëshiron që vendet në rajon ...

Palmer: Duam njohje të ndërsjellë Kosovë-Serbi
I dërguari i Departamentit amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Mattheë Palmer, tha se SHBA-ja dëshiron të shohë normalizim të plotë të marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë, që do të nënkuptonte njohje të ...
VizionPlus | 05-Dec-2019 09:08
I dërguari i Departamentit amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Mattheë Palmer, tha se SHBA-ja dëshiron të shohë normalizim të plotë të marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë, që do të nënkuptonte njohje të ...

Palmer: Kosova e Serbia do t’i zgjidhnin më mirë mosmarrëveshjet po ta njihnin njëra-tjetrën
I dërguari i Departamentit amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, tha se SHBA-ja dëshiron të shohë normalizim të plotë të marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë, që do të nënkuptonte njohje të ...
Gazeta Observer | 05-Dec-2019 13:44
I dërguari i Departamentit amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, tha se SHBA-ja dëshiron të shohë normalizim të plotë të marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë, që do të nënkuptonte njohje të ...

Palmer: Kosova e Serbia do t’i zgjidhnin më mirë mosmarrëveshjet po ta njihnin njëra-tjetrën
I dërguari i Departamentit amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, tha se SHBA-ja dëshiron të shohë normalizim të plotë të marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë, që do të nënkuptonte njohje ...
Zeri | 05-Dec-2019 13:34
I dërguari i Departamentit amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, tha se SHBA-ja dëshiron të shohë normalizim të plotë të marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë, që do të nënkuptonte njohje ...

Palmer: Kosova e Serbia do t’i zgjidhnin më mirë mosmarrëveshjet po ta njihnin njëra-tjetrën
I dërguari i Departamentit amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, tha se SHBA-ja dëshiron të shohë normalizim të plotë të marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë, që do të nënkuptonte njohje të ...
Gazeta Express | 05-Dec-2019 13:22
I dërguari i Departamentit amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, tha se SHBA-ja dëshiron të shohë normalizim të plotë të marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë, që do të nënkuptonte njohje të ...

SHBA: Konkurrence me Rusinë pë Ballkanin, Serbia të njohë pavarësinë e Kosovës
I dërguari i Departamentit amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor Matthew Palmer ka bërë të qartë se Shtetet e Bashkuara janë në konkurrencë të hapur me Rusinë dhe Kinën për ndikimin politik dhe ekonomik mbi ...
Medial | 05-Dec-2019 12:43
I dërguari i Departamentit amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor Matthew Palmer ka bërë të qartë se Shtetet e Bashkuara janë në konkurrencë të hapur me Rusinë dhe Kinën për ndikimin politik dhe ekonomik mbi ...

Palmer: Njohja mes Kosovës e Serbisë do të mund të zgjidhte çështjen kontestuese si fqinj
Përfaqësuesi special i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Matthe? Palmer, ka thënë se SHBA-ja dëshiron të shohë normalizim të plotë të marrëdhënieve mes Kosovës e Serbisë, e cila do të ...
TetovaSot | 05-Dec-2019 11:46
Përfaqësuesi special i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Matthe? Palmer, ka thënë se SHBA-ja dëshiron të shohë normalizim të plotë të marrëdhënieve mes Kosovës e Serbisë, e cila do të ...

Matthew Palmer: çfarë po na shqetëson në sjelljen serbe
Njeriu i Uashingtonit për Ballkanin Perëndimor rishprehu shqetësimin e tij në lidhje me qasjen serbe ndaj armatimit rus. Përfaqësuesi Special i SHBA për rajonin, Matthew Palmer, në një intervistë për N1 TV në Bosnje, ...
Tesheshi | 05-Dec-2019 11:20
Njeriu i Uashingtonit për Ballkanin Perëndimor rishprehu shqetësimin e tij në lidhje me qasjen serbe ndaj armatimit rus. Përfaqësuesi Special i SHBA për rajonin, Matthew Palmer, në një intervistë për N1 TV në Bosnje, ...

Palmer: Për të gjitha vendet e Ballkanit Perëndimor, jemi partner më i mirë se Rusia
Ndihmës sekretari amerikan i shtetit për Ballkanin Perëndimor Matthew Palmer tha në Sarajevë se Ballkani Perëndimor mbetet një përparësi e politikës së jashtme të SHBA-së dhe se Washingtoni dëshiron që vendet në rajon ...
Arbresh | 05-Dec-2019 10:46
Ndihmës sekretari amerikan i shtetit për Ballkanin Perëndimor Matthew Palmer tha në Sarajevë se Ballkani Perëndimor mbetet një përparësi e politikës së jashtme të SHBA-së dhe se Washingtoni dëshiron që vendet në rajon ...

Palmer: Duam njohje të ndërsjellë Kosovë-Serbi
I dërguari i Departamentit amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, tha se SHBA-ja dëshiron të shohë normalizim të plotë të marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë, që do të nënkuptonte njohje të ...
Arbresh | 05-Dec-2019 09:41
I dërguari i Departamentit amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, tha se SHBA-ja dëshiron të shohë normalizim të plotë të marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë, që do të nënkuptonte njohje të ...

Palmer: Duam njohje të ndërsjellë Kosovë-Serbi
I dërguari i Departamentit amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, tha se SHBA-ja dëshiron të shohë normalizim të plotë të marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë, që do të nënkuptonte njohje të ...
Portalb | 05-Dec-2019 09:20
I dërguari i Departamentit amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, tha se SHBA-ja dëshiron të shohë normalizim të plotë të marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë, që do të nënkuptonte njohje të ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved