ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/01/2020 09:52

Tenton ti iki policisë/ Pa patentë dhe me armë në makinë, arrestohet 18-vjeçari

Tenton ti iki policisë/ Pa patentë dhe me armë në makinë, arrestohet 18-vjeçari
Një 18-vjeçar është arrestuar në Vlorë pasi ka tentuar që t’i ikë policisë dhe në momentin e ndalimit i është gjetur në makinë një pistoletë zhurmues.
Top Channel | 05-Dec-2019 14:48
Një 18-vjeçar është arrestuar në Vlorë pasi ka tentuar që t’i ikë policisë dhe në momentin e ndalimit i është gjetur në makinë një pistoletë zhurmues.

Dy në pranga në Vlorë/ 18-vjeçari me armë zhurmuese në makinë i ikën policisë, tjeri në kërkim për trafik droge
VLORË Policia e Vlorës ka arrestuar dy persona, njëri prej tyre në kërkim, ndërsa tjetri ka tentuar t’i ikë policisë. Policia ka arrestuar në flagrancë 18-vjeçari me iniciale K. M., banues në Vlorë pasi ka refuzuar t’u ...
BalkanWeb | 05-Dec-2019 13:23
VLORË Policia e Vlorës ka arrestuar dy persona, njëri prej tyre në kërkim, ndërsa tjetri ka tentuar t’i ikë policisë. Policia ka arrestuar në flagrancë 18-vjeçari me iniciale K. M., banues në Vlorë pasi ka refuzuar t’u ...

Me precedentë penalë për shfrytëzim prostitucioni, pranga lushnjarit, u kap me doza heroine
Goditet një tjetër rast i shpërndarjes së drogave të forta në doza të vogla, falë bashkëpunimit të Policisë me qytetarët. Sekuestrohen 8 doza me lëndë narkotike heroinë dhe një sasi lekësh, të dyshuara të përfituara nga ...
BalkanWeb | 05-Dec-2019 13:23
Goditet një tjetër rast i shpërndarjes së drogave të forta në doza të vogla, falë bashkëpunimit të Policisë me qytetarët. Sekuestrohen 8 doza me lëndë narkotike heroinë dhe një sasi lekësh, të dyshuara të përfituara nga ...

Fier/ Ish i dënuari për “Shfrytëzim prostitucioni” kapet me drogë
mapo.al Një 41-vjeçar në Fier është arrestuar nga policia pasi shpërndante drogë. Atij i janë gjetur 8 doza e dyshuar kokainë si dhe një shumë parash që dyshohet që është përfituar nga ky aktivitet. Policia thekson se ...
Mapo | 05-Dec-2019 14:06
mapo.al Një 41-vjeçar në Fier është arrestuar nga policia pasi shpërndante drogë. Atij i janë gjetur 8 doza e dyshuar kokainë si dhe një shumë parash që dyshohet që është përfituar nga ky aktivitet. Policia thekson se ...

Vlerësimi i PNUD për mbrojtjen sizmike të shkollave
Një studim i mëparshëm i Programit të Kombeve të Bashkuara, tregon se objektet shkollore në vend duhet të përputhen në raport me mjedisin sizmik, dhe janë ndërtuar në vitet 1960 kur kodet antisizmike nuk ishin ...
Telegraf | 05-Dec-2019 15:04
Një studim i mëparshëm i Programit të Kombeve të Bashkuara, tregon se objektet shkollore në vend duhet të përputhen në raport me mjedisin sizmik, dhe janë ndërtuar në vitet 1960 kur kodet antisizmike nuk ishin ...

Sherri me armë në lokal tek ‘Uji i ftohtë’ ku u plagos 1 qytetar, shkon në 7 numri i të arrestuarve
Ka shkuar në 7 numri i të arrestuar në lidhje me ngjarjen e ndodhur në maj të këtij viti në Vlorë ku persona të paidentifikuar qëlluan me armë zjarri në drejtim të 3 personave, ku u plagos aksidentalisht 63-vjeçari D. ...
BalkanWeb | 05-Dec-2019 10:02
Ka shkuar në 7 numri i të arrestuar në lidhje me ngjarjen e ndodhur në maj të këtij viti në Vlorë ku persona të paidentifikuar qëlluan me armë zjarri në drejtim të 3 personave, ku u plagos aksidentalisht 63-vjeçari D. ...

Kapet me 3.7 kilogramë lëndë narkotike, pranga 25 vjeçarit në Shkodër
Një 25 vjeçar është vënë në prangat e policisë së Shkodrës pasi akuzohet për trafikim të lëndëve narkotike. Sipas policisë është bërë i mundur arrestimi i shtetasit S. V. 25 vjeç, banues në fshatin Sallmone, Shijak. ...
VizionPlus | 05-Dec-2019 13:23
Një 25 vjeçar është vënë në prangat e policisë së Shkodrës pasi akuzohet për trafikim të lëndëve narkotike. Sipas policisë është bërë i mundur arrestimi i shtetasit S. V. 25 vjeç, banues në fshatin Sallmone, Shijak. ...

Heroinë dhe para, arrestohet 41-vjeçari i dënuar më parë për trafik droge dhe prostitucion
Goditet një tjetër rast i shpërndarjes së drogave të forta në doza të vogla, falë bashkëpunimit të Policisë me qytetarët. Sekuestrohen 8 doza me lëndë narkotike heroinë dhe një sasi lekësh, të dyshuara të përfituara nga ...
Telegraf | 05-Dec-2019 12:42
Goditet një tjetër rast i shpërndarjes së drogave të forta në doza të vogla, falë bashkëpunimit të Policisë me qytetarët. Sekuestrohen 8 doza me lëndë narkotike heroinë dhe një sasi lekësh, të dyshuara të përfituara nga ...

Shiste heroinë në Lushnje, kapet në flagrancë 41 vjeçari
Sekuestrohen heroinë dhe sasi lekësh, të dyshuara të përfituara nga shitja e lëndës narkotike në Lushnje. Pas kontrollit të ushtruar ndaj shtetasit K. K., 41 vjeç, banues në Lushnjë, policia gjeti dhe sekuestroi në ...
VizionPlus | 05-Dec-2019 12:31
Sekuestrohen heroinë dhe sasi lekësh, të dyshuara të përfituara nga shitja e lëndës narkotike në Lushnje. Pas kontrollit të ushtruar ndaj shtetasit K. K., 41 vjeç, banues në Lushnjë, policia gjeti dhe sekuestroi në ...

Bandat e Vlorës/ Atentati ndaj Inez Hajrulla, 3 të tjerë në pranga
mapo.al Policia e Vlorës ka arrestuar edhe 3 persona të tjerë, për atentatin ndaj Inez Hajrulla në majt të 2019-së në këtë qytet. Hajurlla mbeti i plagosur dhe atentat ishte vijim i përplasjeve mes bandave në këtë ...
Mapo | 05-Dec-2019 09:56
mapo.al Policia e Vlorës ka arrestuar edhe 3 persona të tjerë, për atentatin ndaj Inez Hajrulla në majt të 2019-së në këtë qytet. Hajurlla mbeti i plagosur dhe atentat ishte vijim i përplasjeve mes bandave në këtë ...

Atentati/ Qëlloi me armë ndaj automjetit të 35 vjeçarit, kapet një nga autorët. Policia jep detajet
Kapet një nga autorët e atentatit me armë që ndodhi më 24 nëntor, kur u qëllua me armë zjarri në drejtim të një automjeti që ishte në lëvizje e sipër. Policia bën me dije se ka ndaluar një prej autorëve të ngjarjes së ...
Telegraf | 05-Dec-2019 10:58
Kapet një nga autorët e atentatit me armë që ndodhi më 24 nëntor, kur u qëllua me armë zjarri në drejtim të një automjeti që ishte në lëvizje e sipër. Policia bën me dije se ka ndaluar një prej autorëve të ngjarjes së ...

Atentati ndaj Inez Hajrullës, 3 persona në pranga, shkon në 7 numri i të arrestuarve
Ka shkuar në 7 numri i të arrestuarve për atentatin e ndodhur në 10 Maj 2019 në zonën Lungomares, në Vlorë ndaj Inez Hajrullës. Në pranga ka rënë Xheladi Merko i cili u ndalua në qytetin bregdetar të Vlorës dhe I. M., ...
Telegraf | 05-Dec-2019 10:37
Ka shkuar në 7 numri i të arrestuarve për atentatin e ndodhur në 10 Maj 2019 në zonën Lungomares, në Vlorë ndaj Inez Hajrullës. Në pranga ka rënë Xheladi Merko i cili u ndalua në qytetin bregdetar të Vlorës dhe I. M., ...

Favorizuan ndërtimet pa leje, pranga tre inspektorëve të Mbrojtjes së Territorit të Bashkisë Berat
BERAT Policia e Beratit ka vënë në pranga tre zyrtarë të Inspektoratit të Mbrojtjes së Territorit në Bashkisë me akuzën për “shpërdorim detyre”. Operacioni ka ardhur pas një hetimi 6-mujor, zhvilluar nga Seksioni për ...
BalkanWeb | 05-Dec-2019 09:30
BERAT Policia e Beratit ka vënë në pranga tre zyrtarë të Inspektoratit të Mbrojtjes së Territorit në Bashkisë me akuzën për “shpërdorim detyre”. Operacioni ka ardhur pas një hetimi 6-mujor, zhvilluar nga Seksioni për ...

Lejuan ndërtimet pa leje, pranga 3 inspektorëve të Bashkisë në Berat
mapo.al Pavarsisht situatës së ndërtimeve pa leje që janë dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit, në Berat vijohej të lejoheshin ndërtimet pa respektuar asnjë kriter. Policia e Beratit ka vënë në pranga tre zyrtarë të ...
Mapo | 05-Dec-2019 09:42
mapo.al Pavarsisht situatës së ndërtimeve pa leje që janë dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit, në Berat vijohej të lejoheshin ndërtimet pa respektuar asnjë kriter. Policia e Beratit ka vënë në pranga tre zyrtarë të ...

Tre të arrestuar në Vlorë e Itali për atentatin ndaj Ines Hajrullës
Shkon në 7 numri i personave të arrestuar për ngjarjen e ndodhur në maj të vitit 2019, në lagjen “Ujë i Ftohtë”, ku persona të paidentifikuar qëlluan me armë zjarri në drejtim të tre shtetasve në një lokal dhe si pasojë ...
VizionPlus | 05-Dec-2019 10:00
Shkon në 7 numri i personave të arrestuar për ngjarjen e ndodhur në maj të vitit 2019, në lagjen “Ujë i Ftohtë”, ku persona të paidentifikuar qëlluan me armë zjarri në drejtim të tre shtetasve në një lokal dhe si pasojë ...

‘Anulo koncesionet për oligarkët’, Rama i përgjigjet Bashës
mapo.al Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka propozuar një plan me 3 pika për përballimin e situatës pas tërmetit, ku mes tyre parashikohet anulimi i koncesioneve, me qëllim kalimin e këtyre fondeve për të ndihmuar familjet ...
Mapo | 05-Dec-2019 08:16
mapo.al Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka propozuar një plan me 3 pika për përballimin e situatës pas tërmetit, ku mes tyre parashikohet anulimi i koncesioneve, me qëllim kalimin e këtyre fondeve për të ndihmuar familjet ...

EMRI/ Vodhi paratë e kompanisë ku punonte, arrestohet i shpalluri në kërkim në Elbasan
Policia e Elbasanit ka arrestuar këtë mbrëmje një person që ka vjedhur të ardhura në kompaninë ku punonte. Mësohet se prsoni i arrestuar quhet Agron Xibraku, i akuzuar për falsifikim dokumentesh. Xibraku akuzohet se ka ...
BalkanWeb | 04-Dec-2019 20:08
Policia e Elbasanit ka arrestuar këtë mbrëmje një person që ka vjedhur të ardhura në kompaninë ku punonte. Mësohet se prsoni i arrestuar quhet Agron Xibraku, i akuzuar për falsifikim dokumentesh. Xibraku akuzohet se ka ...

Berat, favorizuan ndërtimet pa leje, pranga tre inspektorëve të Mbrojtjes së Territorit
Policia e Beratit ka vënë në pranga tre zyrtarë të Inspektoratit të Mbrojtjes së Territorit në Bashkisë me akuzën për “shpërdorim detyre”. Operacioni ka ardhur pas një hetimi 6-mujor, zhvilluar nga Seksioni për Hetimin ...
Telegraf | 05-Dec-2019 09:38
Policia e Beratit ka vënë në pranga tre zyrtarë të Inspektoratit të Mbrojtjes së Territorit në Bashkisë me akuzën për “shpërdorim detyre”. Operacioni ka ardhur pas një hetimi 6-mujor, zhvilluar nga Seksioni për Hetimin ...

Del jashtë funksionit shkolla, u ndërtua nga bashkia Tiranë 3 vite më parë
mapo.al Shkolla 9-vjeçare “Emin Duraku” në mes të ish-Bllokut ka pësuar dëmtime të rënda duke e bërë të pamundur zhvillimin e mësimit në të pas tërmetit të 26 nëntorit. Po ajo që e bën më alarmante këtë gjë është fakti ...
Mapo | 04-Dec-2019 15:57
mapo.al Shkolla 9-vjeçare “Emin Duraku” në mes të ish-Bllokut ka pësuar dëmtime të rënda duke e bërë të pamundur zhvillimin e mësimit në të pas tërmetit të 26 nëntorit. Po ajo që e bën më alarmante këtë gjë është fakti ...

Tërmeti/ Rama nga Londra: Ideja për një konferencë me donatorë, është pritur mirë
mapo.al Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se qëllimi për të mbledhur një konferencë të madhe donatorësh, është pritur pozivitisht nga presidenti amerikan Donald Trump dhe ai turk, Recep Tayyip Erdogan. Në një deklaratë ...
Mapo | 04-Dec-2019 15:48
mapo.al Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se qëllimi për të mbledhur një konferencë të madhe donatorësh, është pritur pozivitisht nga presidenti amerikan Donald Trump dhe ai turk, Recep Tayyip Erdogan. Në një deklaratë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved