ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/01/2020 05:18

Situata në qarkun e Lezhës, 56 pallate dhe 255 banesa të dëmtuara

Situata në qarkun e Lezhës, 56 pallate dhe 255 banesa të dëmtuara
Janë kryer verifikimet e banesave të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit në Bashkinë e Kurbinit, Mirditës dhe Lezhës.
Top Channel | 05-Dec-2019 14:48
Janë kryer verifikimet e banesave të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit në Bashkinë e Kurbinit, Mirditës dhe Lezhës.

Rama: Të dielën në Stamboll, konferencë e donatorëve për Shqipërinë
Ne fjalen e tij, ai vuri theksin tek domosdoshmeria e pajisjes me çadra dimerore te banoreve ne zonat rurale, te cilet, te lidhur me bujqesine dhe blegtorine, nuk mund te shperngulen ne hotele. “Sfida jone per sot eshte ...
ikub.al | 05-Dec-2019 10:18
Ne fjalen e tij, ai vuri theksin tek domosdoshmeria e pajisjes me çadra dimerore te banoreve ne zonat rurale, te cilet, te lidhur me bujqesine dhe blegtorine, nuk mund te shperngulen ne hotele. “Sfida jone per sot eshte ...

Post tërmeti, Voda: Sfida më e madhe akomodimi, 22 grupe me ekspertë shqiptarë dhe të huaj po bëjnë verifikimin e banesave
Zv.ministrja e Brendshme, Rovena Voda tha në një prononcim sot për ATSH së në Durrës ka filluar pastrimi i vendeve nga inertet aty ku ndërtesat janë shkatërruar tërësisht dhe shembja e godinave që përbëjnë rrezik për ...
GazetaTema | 05-Dec-2019 13:12
Zv.ministrja e Brendshme, Rovena Voda tha në një prononcim sot për ATSH së në Durrës ka filluar pastrimi i vendeve nga inertet aty ku ndërtesat janë shkatërruar tërësisht dhe shembja e godinave që përbëjnë rrezik për ...

Tërmeti i la pa shtëpi, dalin shifrat: Ja sa milionë euro kredi kanë marrë për banesa qytetarët në Durrës e Tiranë
Stoku i kredisë që banorët e Durrësit kanë marrë për blerje banesash në fund të tremujorit të tretë të këtij viti ishte 8.8 miliardë lekë, ose rreth 72 milionë euro, sipas statistikave të publikuara nga Banka e ...
GazetaTema | 05-Dec-2019 10:18
Stoku i kredisë që banorët e Durrësit kanë marrë për blerje banesash në fund të tremujorit të tretë të këtij viti ishte 8.8 miliardë lekë, ose rreth 72 milionë euro, sipas statistikave të publikuara nga Banka e ...

Në qarkun e Lezhës, 56 pallate dhe 255 banesa të dëmtuara
Në Bashkinë e Kurbinit, Mirditës dhe Lezhës, janë verifikuar banesat e dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit. Në Bashkinë e Kurbinit janë verifikuar 28 pallate të pabanueshme ose paraqesin rrezikshmëri të lartë për banim ...
Telegraf | 05-Dec-2019 14:19
Në Bashkinë e Kurbinit, Mirditës dhe Lezhës, janë verifikuar banesat e dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit. Në Bashkinë e Kurbinit janë verifikuar 28 pallate të pabanueshme ose paraqesin rrezikshmëri të lartë për banim ...

Tërmeti/ Dalin shifrat, ja sa milionë euro është kredia e marrë
mapo.al Stoku i kredisë që banorët e Durrësit kanë marrë për blerje banesash në fund të tremujorit të tretë të këtij viti ishte 8.8 miliardë lekë, ose rreth 72 milionë euro, sipas statistikave të publikuara nga Banka e ...
Mapo | 05-Dec-2019 08:56
mapo.al Stoku i kredisë që banorët e Durrësit kanë marrë për blerje banesash në fund të tremujorit të tretë të këtij viti ishte 8.8 miliardë lekë, ose rreth 72 milionë euro, sipas statistikave të publikuara nga Banka e ...

Zv.ministri Koçi: Rreth 7 mijë banesa të dëmtuara, primare sistemimi i të pastrehëve
Zëvendës ministri i Mbrojtjes Petro Koçi është shprehur se tërmeti i 26 nëntorit fatkeqësisht shkaktoi shumë viktima dhe të plagosur. Koçi në fjalën e tij ka theksuar se sipas një bilanci paraprak nga emergjencat civile ...
VizionPlus | 05-Dec-2019 11:58
Zëvendës ministri i Mbrojtjes Petro Koçi është shprehur se tërmeti i 26 nëntorit fatkeqësisht shkaktoi shumë viktima dhe të plagosur. Koçi në fjalën e tij ka theksuar se sipas një bilanci paraprak nga emergjencat civile ...

Tërmeti tragjik/ Rëndohet bilanci i dëmeve, 268 objekte do të shemben në Durrës. Tirana rekord pallatesh të dëmtuara
Sa më shumë verifikime kryhen në terren, aq më shumë rëndohet bilanci i tërmetit të 26 nëntorit. Shtabi i Menaxhimit të Fatkeqësive Natyrore raportoi dje të dhënat e reja nga verifikimet e kryera në 5 qarqe të vendit. ...
Telegraf | 05-Dec-2019 10:55
Sa më shumë verifikime kryhen në terren, aq më shumë rëndohet bilanci i tërmetit të 26 nëntorit. Shtabi i Menaxhimit të Fatkeqësive Natyrore raportoi dje të dhënat e reja nga verifikimet e kryera në 5 qarqe të vendit. ...

Shqipëri, tre të plagosur nga tërmeti po kurohen jashtë shtetit
Tre qytetarë që mbetën të plagosur rëndë nga tërmeti i 26 nëntorit po kurohen jashtë shtetit shqiptar. Nga përditësimet e fundit nga shtabi i emergjencave për evidentimin e dëmeve nga tërmeti, deri në orën 13:30 të ...
Telegrafi | 05-Dec-2019 15:07
Tre qytetarë që mbetën të plagosur rëndë nga tërmeti i 26 nëntorit po kurohen jashtë shtetit shqiptar. Nga përditësimet e fundit nga shtabi i emergjencave për evidentimin e dëmeve nga tërmeti, deri në orën 13:30 të ...

Rrezikon të shembet, i vihet shiriti komisariatit të Kurbinit
Pas tërmetit të rëndë të 26 nëntorit i është vënë shiriti edhe Komisariatit të Kurbinit, pasi rrezikon shembjen. Mijëra banesa në vend janë të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit. Rama sot deklaroi: “Në Durrës 4121 ...
Telegraf | 05-Dec-2019 10:02
Pas tërmetit të rëndë të 26 nëntorit i është vënë shiriti edhe Komisariatit të Kurbinit, pasi rrezikon shembjen. Mijëra banesa në vend janë të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit. Rama sot deklaroi: “Në Durrës 4121 ...

Rëndohet bilanci i dëmeve nga tërmeti/ 268 objekte do shemben në Durrës. Tirana rekord pallatesh të dëmtuara
Sa më shumë verifikime kryhen në terren, aq më shumë rëndohet bilanci i tërmetit të 26 nëntorit. Shtabi i Menaxhimit të Fatkeqësive Natyrore raportoi dje të dhënat e reja nga verifikimet e kryera në 5 qarqe të vendit. ...
Lapsi | 05-Dec-2019 11:37
Sa më shumë verifikime kryhen në terren, aq më shumë rëndohet bilanci i tërmetit të 26 nëntorit. Shtabi i Menaxhimit të Fatkeqësive Natyrore raportoi dje të dhënat e reja nga verifikimet e kryera në 5 qarqe të vendit. ...

Bilanci i dëmeve, Voda: 558 pallate të dëmtuara rëndë, të akomoduar në hotele 3975 persona
Zv. ministrja e Brendshme Rovena Voda, e cila ndodhej në Durrës e caktuar në krye të shtabit të emergjencës në atë qark. dha raportin për dëmet aktuale nga tërmeti.
Top Channel | 04-Dec-2019 14:30
Zv. ministrja e Brendshme Rovena Voda, e cila ndodhej në Durrës e caktuar në krye të shtabit të emergjencës në atë qark. dha raportin për dëmet aktuale nga tërmeti.

Shqipëri, tre të plagosur nga tërmeti po kurohen jashtë shtetit
Tre qytetarë që mbetën të plagosur rëndë nga tërmeti i 26 nëntorit po kurohen jashtë shtetit shqiptar. Nga përditësimet e fundit nga shtabi i emergjencave për evidentimin e dëmeve nga tërmeti, deri në orën 13:30 të ...
EkonomiaOnline | 05-Dec-2019 15:14
Tre qytetarë që mbetën të plagosur rëndë nga tërmeti i 26 nëntorit po kurohen jashtë shtetit shqiptar. Nga përditësimet e fundit nga shtabi i emergjencave për evidentimin e dëmeve nga tërmeti, deri në orën 13:30 të ...

Tërmeti, 1735 banesa të pabanueshme në Qarkun Durrës
Zyra e Ministrit Fuqiplotë për Adresimin e Pasojave të Tërmetit ka përditësuar të dhënat në lidhje me bilancin e punës të bërë këtë të mërkurë në bashkitë Durrës, Krujë, Shijak, Kurbin, Tiranë, Kamëz, Vorë dhe Lezhë. Në ...
VizionPlus | 04-Dec-2019 18:56
Zyra e Ministrit Fuqiplotë për Adresimin e Pasojave të Tërmetit ka përditësuar të dhënat në lidhje me bilancin e punës të bërë këtë të mërkurë në bashkitë Durrës, Krujë, Shijak, Kurbin, Tiranë, Kamëz, Vorë dhe Lezhë. Në ...

Të dhënat e fundit për dëmet e tërmetit në Shqipëri, më shumë se 1 mijë shtëpi të shembura
Shtabi i Emergjencave për Evidentimin e Dëmeve nga tërmeti ka përditësuar dëmet nga tërmeti i 26 nëntorit në Shqipëri. Nga ky përditësim deri në orën 13:30 të ditës së enjte janë më shumë së 1 mijë shtëpi të shembura ...
InFokusi | 05-Dec-2019 15:14
Shtabi i Emergjencave për Evidentimin e Dëmeve nga tërmeti ka përditësuar dëmet nga tërmeti i 26 nëntorit në Shqipëri. Nga ky përditësim deri në orën 13:30 të ditës së enjte janë më shumë së 1 mijë shtëpi të shembura ...

Kontrata e sigurimit të detyrueshëm në ndërtim, AMF miraton kushtet
Pas nismës së qeverisë që lidhet me sigurimin për një periudhë 10 vjeçare të çdo ndërtimi të ri nga ana e ndërtuesve Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare ka miratuar edhe dokumentin që përcakton elementët dhe kushtet që ...
Monitor | 05-Dec-2019 10:02
Pas nismës së qeverisë që lidhet me sigurimin për një periudhë 10 vjeçare të çdo ndërtimi të ri nga ana e ndërtuesve Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare ka miratuar edhe dokumentin që përcakton elementët dhe kushtet që ...

Bilanci i inspektimeve: 1183 banesa të shembura dhe mbi 6 mijë shtëpi e pallate të dëmtuara rëndë nga tërmeti (shërbimi mjekësor, akomodimet në hotel…)
SHIFRAT dhe DEMET deri ne 5 Dhjetor ora 13:30 Vijojmë me përditësimin e të dhënave dhe bilancin paraprak të punës, bashkitë Durrës, Krujë, Shijak, Kurbin, Tiranë, Kamëz, Vorë dhe Lezhë. QENDRA DISPEÇER Deri në orën ...
Lexo | 05-Dec-2019 15:02
SHIFRAT dhe DEMET deri ne 5 Dhjetor ora 13:30 Vijojmë me përditësimin e të dhënave dhe bilancin paraprak të punës, bashkitë Durrës, Krujë, Shijak, Kurbin, Tiranë, Kamëz, Vorë dhe Lezhë. QENDRA DISPEÇER Deri në orën ...

Shqipëri, tre të plagosur nga tërmeti po kurohen jashtë shtetit
Tre qytetarë që mbetën të plagosur rëndë nga tërmeti i 26 nëntorit po kurohen jashtë shtetit shqiptar. Nga përditësimet e fundit nga shtabi i emergjencave për evidentimin e dëmeve nga tërmeti, deri në orën 13:30 të ...
Alsat-M | 05-Dec-2019 15:01
Tre qytetarë që mbetën të plagosur rëndë nga tërmeti i 26 nëntorit po kurohen jashtë shtetit shqiptar. Nga përditësimet e fundit nga shtabi i emergjencave për evidentimin e dëmeve nga tërmeti, deri në orën 13:30 të ...

Shtabi i emergjencave raporton të dhënat e fundit për evidentimin e dëmeve nga tërmeti/ Tre të shpëtuarit nga rrënojat po kurohen jashtë (Dëme të konsiderueshme edhe në qendrat shëndetësore)
Postuar: 05/12/2019 - 14:59 Tre qytetarë që mbetën të plagosur rëndë nga tërmeti i 26 nëntorit po kurohen jashtë shtetit. Nga përditësimet e fundit nga shtabi i emergjencave për evidentimin e dëmeve nga tërmeti, deri në ...
Sot.Al | 05-Dec-2019 15:01
Postuar: 05/12/2019 - 14:59 Tre qytetarë që mbetën të plagosur rëndë nga tërmeti i 26 nëntorit po kurohen jashtë shtetit. Nga përditësimet e fundit nga shtabi i emergjencave për evidentimin e dëmeve nga tërmeti, deri në ...

Çfarë do ndodhë pas tërmetit, në Durrës dhe Tiranë janë marrë 700 milionë Euro kredi për banesa
Stoku i kredisë që banorët e Durrësit kanë marrë për blerje banesash në fund të tremujorit të tretë të këtij viti ishte 8.8 miliardë lekë, ose rreth 72 milionë euro, sipas statistikave të publikuara nga Banka e ...
Gazeta Express | 05-Dec-2019 14:16
Stoku i kredisë që banorët e Durrësit kanë marrë për blerje banesash në fund të tremujorit të tretë të këtij viti ishte 8.8 miliardë lekë, ose rreth 72 milionë euro, sipas statistikave të publikuara nga Banka e ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved