ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/01/2020 09:01

Krimet e luftës, ndëshohet me 2 vjet burg ish-ministri serb i Kosovës

Krimet e luftës, ndëshohet me 2 vjet burg ish-ministri serb i Kosovës
Një ish-ministër serb i qeverisë së Kosovës është dënuar me dy vite burg për mohimin e krimeve të luftës dy dekada më parë. Sipas aktgjykimit, ish-zyrtari Ivan Todosijeviq akuzohet për nxitje të urrejtjes dhe përçarjes. ...
GazetaTema | 05-Dec-2019 15:05
Një ish-ministër serb i qeverisë së Kosovës është dënuar me dy vite burg për mohimin e krimeve të luftës dy dekada më parë. Sipas aktgjykimit, ish-zyrtari Ivan Todosijeviq akuzohet për nxitje të urrejtjes dhe përçarjes. ...

Ish ministri serb në qeverinë e Kosovës, dënohet me 2 vite burg
Ish-ministri i Administratës dhe Vetëqeverisjes Lokale në Qeverinë e Kosovës, Ivan Teodosijeviç është dënuar me dy vite burg nga Gjykata Themelore në Prishtinë. Teodosijeviç është dënuar për një deklaratë të bërë në ...
VizionPlus | 05-Dec-2019 14:32
Ish-ministri i Administratës dhe Vetëqeverisjes Lokale në Qeverinë e Kosovës, Ivan Teodosijeviç është dënuar me dy vite burg nga Gjykata Themelore në Prishtinë. Teodosijeviç është dënuar për një deklaratë të bërë në ...

Rakiqi paralajmëron mundësinë e daljes së serbëve nga institucionet e Kosovës
Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq, paralajmëroi mundësinë e daljes së serbëve nga institucionet e Kosovës, në shenjë proteste kundër dënimit të ish-ministrit në Qeverinë e Kosovës, Ivan Todosijeviqit. Ai ka thënë se ...
EkonomiaOnline | 05-Dec-2019 15:45
Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq, paralajmëroi mundësinë e daljes së serbëve nga institucionet e Kosovës, në shenjë proteste kundër dënimit të ish-ministrit në Qeverinë e Kosovës, Ivan Todosijeviqit. Ai ka thënë se ...

Kosova dënon me 2 vjet burg ish-ministrin që mohoi krimet e luftës
Postuar: 05/12/2019 - 15:37 Një ish-ministër serb i qeverisë së Kosovës është dënuar me dy vite burg për mohimin e krimeve të luftës dy dekada më parë. Sipas aktgjykimit, ish-zyrtari Ivan Todosijeviç akuzohet për nxitje ...
Sot.Al | 05-Dec-2019 15:39
Postuar: 05/12/2019 - 15:37 Një ish-ministër serb i qeverisë së Kosovës është dënuar me dy vite burg për mohimin e krimeve të luftës dy dekada më parë. Sipas aktgjykimit, ish-zyrtari Ivan Todosijeviç akuzohet për nxitje ...

Rakiqi paralajmëron mundësinë e daljes së serbëve nga institucionet e Kosovës
Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq, paralajmëroi mundësinë e daljes së serbëve nga institucionet e Kosovës, në shenjë proteste kundër dënimit të ish-ministrit në Qeverinë e Kosovës, Ivan Todosijeviqit. Ai ka thënë se ...
Koha.net | 05-Dec-2019 15:39
Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq, paralajmëroi mundësinë e daljes së serbëve nga institucionet e Kosovës, në shenjë proteste kundër dënimit të ish-ministrit në Qeverinë e Kosovës, Ivan Todosijeviqit. Ai ka thënë se ...

Vuçiq dhe Lista Serbe reagojnë pas dënimit të Teodosijeviqit
Sipas tij, thirrja për të lënë vendet e punës, do t’iu bëhet të gjithë përfaqësuesve të pakicës serbe në Kosovë. Ish-ministri i Administratës dhe Vetëqeverisjes Lokale në Qeverinë e Kosovës, Ivan Teodosijeviq, u dënua ...
Lajminet | 05-Dec-2019 15:28
Sipas tij, thirrja për të lënë vendet e punës, do t’iu bëhet të gjithë përfaqësuesve të pakicës serbe në Kosovë. Ish-ministri i Administratës dhe Vetëqeverisjes Lokale në Qeverinë e Kosovës, Ivan Teodosijeviq, u dënua ...

Vuçiq: Reçaku është fabrikuar, Walker është vagabond
Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq e ka quajtur “të tmerrshme” atë që Ivan Todosijeviq është dënuar me dy vjet burg sepse ka thënë se krimi në Reçak ”është trilluar”. Me këtë rast Vuçiq ka pretenduar se edhe ai vet ...
Gazeta Monitor | 05-Dec-2019 15:27
Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq e ka quajtur “të tmerrshme” atë që Ivan Todosijeviq është dënuar me dy vjet burg sepse ka thënë se krimi në Reçak ”është trilluar”. Me këtë rast Vuçiq ka pretenduar se edhe ai vet ...

Vuçiq rrugës së Millosheviqit, thotë se masakra e Reçakut ishte trillim nga Walker
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka reaguar pasi Gjykata e Kosovës ka dënuar me 2 vite burg ish-ministrin e Administrimit të Pushtetit Lokal, Ivan Todosijeviq, transmeton Indeksonline Sipas tij, masakra e Reçakut ...
Indeks Online | 05-Dec-2019 15:25
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka reaguar pasi Gjykata e Kosovës ka dënuar me 2 vite burg ish-ministrin e Administrimit të Pushtetit Lokal, Ivan Todosijeviq, transmeton Indeksonline Sipas tij, masakra e Reçakut ...

Vuçiq dhe Lista Serbe reagojnë pas dënimit të Teodosijeviqit
Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq ka thënë se në rast se aktgjykimi ndaj ish-ministrit Ivan Todosijeviq, bëhet i plotëfuqishëm, atëherë do të ftojë serbët që të dalin nga institucionet e Kosovës. Sipas tij, thirrja ...
Radio Evropa e Lire | 05-Dec-2019 15:15
Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq ka thënë se në rast se aktgjykimi ndaj ish-ministrit Ivan Todosijeviq, bëhet i plotëfuqishëm, atëherë do të ftojë serbët që të dalin nga institucionet e Kosovës. Sipas tij, thirrja ...

Pas vendimit për Todosijeviq, Lista Serbe paralajmëron largim nga të gjitha institucionet në Kosovë
Ish-ministri i Administratës dhe Pushtetit Lokal (MAPL), Ivan Teodosijeviq është dënuar me dy vjet burgim, pasi i njëjti është shpallur fajtor për deklaratat që i kishte bërë në lidhje me shqiptarët dhe masakrën e ...
Indeks Online | 05-Dec-2019 15:15
Ish-ministri i Administratës dhe Pushtetit Lokal (MAPL), Ivan Teodosijeviq është dënuar me dy vjet burgim, pasi i njëjti është shpallur fajtor për deklaratat që i kishte bërë në lidhje me shqiptarët dhe masakrën e ...

Vuçiq: Reçaku është fabrikuar, Walker është vagabond
Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq e ka quajtur “të tmerrshme” atë që Ivan Todosijeviq është dënuar me dy vjet burg sepse ka thënë se krimi në Reçak ”është trilluar”. Me këtë rast Vuçiq ka......
Zeri | 05-Dec-2019 15:01
Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq e ka quajtur “të tmerrshme” atë që Ivan Todosijeviq është dënuar me dy vjet burg sepse ka thënë se krimi në Reçak ”është trilluar”. Me këtë rast Vuçiq ka......

Vuçiq: Reçaku është fabrikuar, Walker është vagabond
Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq e ka quajtur “të tmerrshme” atë që Ivan Todosijeviq është dënuar me dy vjet burg sepse ka thënë se krimi në Reçak ”është trilluar”. Me këtë rast Vuçiq ka pretenduar se edhe ai vet ...
EkonomiaOnline | 05-Dec-2019 15:01
Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq e ka quajtur “të tmerrshme” atë që Ivan Todosijeviq është dënuar me dy vjet burg sepse ka thënë se krimi në Reçak ”është trilluar”. Me këtë rast Vuçiq ka pretenduar se edhe ai vet ...

Vuçiq: Reçaku është fabrikuar, Walker është vagabond
Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq e ka quajtur “të tmerrshme” atë që Ivan Todosijeviq është dënuar me dy vjet burg sepse ka thënë se krimi në Reçak ”është trilluar”. Me këtë rast Vuçiq ka pretenduar se edhe ai vet ...
Medial | 05-Dec-2019 14:55
Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq e ka quajtur “të tmerrshme” atë që Ivan Todosijeviq është dënuar me dy vjet burg sepse ka thënë se krimi në Reçak ”është trilluar”. Me këtë rast Vuçiq ka pretenduar se edhe ai vet ...

Vuçiq: Reçaku është fabrikuar, Walker është vagabond
Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq e ka quajtur “të tmerrshme” atë që Ivan Todosijeviq është dënuar me dy vjet burg sepse ka thënë se krimi në Reçak ”është trilluar”. Me këtë rast Vuçiq ka pretenduar se edhe ai vet ...
Arbresh | 05-Dec-2019 14:54
Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq e ka quajtur “të tmerrshme” atë që Ivan Todosijeviq është dënuar me dy vjet burg sepse ka thënë se krimi në Reçak ”është trilluar”. Me këtë rast Vuçiq ka pretenduar se edhe ai vet ...

Vuçiq: Reçaku është fabrikuar, Walker është vagabond
Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq e ka quajtur “të tmerrshme” atë që Ivan Todosijeviq është dënuar me dy vjet burg sepse ka thënë se krimi në Reçak ”është trilluar”. Me këtë rast Vuçiq ka pretenduar se edhe ai vet ...
Gazeta Express | 05-Dec-2019 14:51
Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq e ka quajtur “të tmerrshme” atë që Ivan Todosijeviq është dënuar me dy vjet burg sepse ka thënë se krimi në Reçak ”është trilluar”. Me këtë rast Vuçiq ka pretenduar se edhe ai vet ...

Edhe Vuçiqi thotë Raçaku është i trilluar, Walkerin e quan “mashtrues e hohshtapler”
Beograd, 5 dhjetor – Edhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, e ka quajtur “të tmerrshme faktin e dënimit me dy vjet burgim të Ivan Todosijeviqit ngase për krimin e Raçakut ka thënë është i trilluar”, transmeton ...
Koha.net | 05-Dec-2019 14:48
Beograd, 5 dhjetor – Edhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, e ka quajtur “të tmerrshme faktin e dënimit me dy vjet burgim të Ivan Todosijeviqit ngase për krimin e Raçakut ka thënë është i trilluar”, transmeton ...

Gjuriqi thotë “Të gjithë ne jemi Ivan Todosijeviqa” - i dënuar për nxitje të urrejtjes nacionale në Kosovë
Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, nuk i ka kursyer shpifjet dhe cilësimet denigruese ndaj autoriteteve të Kosovës pas dënimit të Ivan Todosijeviqit, ish ministrit serb në Qeverinë e ...
Koha.net | 05-Dec-2019 13:22
Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, nuk i ka kursyer shpifjet dhe cilësimet denigruese ndaj autoriteteve të Kosovës pas dënimit të Ivan Todosijeviqit, ish ministrit serb në Qeverinë e ...

Marko Gjuriq reagon për dënimin e serbit i cili masakrën e Reçakut e quajti trillim: Ne të gjithë jemi ‘Ivan Todosijeviq’
Drejtori i të ashtuquajturës Zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq ka thënë se Ivan Todosijeviq sot “zyrtarisht u bë viktimë e aparteidit për shkak të guximit të tij për të thënë të vërtetën dhe shteti i ...
Telegrafi | 05-Dec-2019 12:14
Drejtori i të ashtuquajturës Zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq ka thënë se Ivan Todosijeviq sot “zyrtarisht u bë viktimë e aparteidit për shkak të guximit të tij për të thënë të vërtetën dhe shteti i ...

Marko Gjuriq reagon për dënimin e serbit i cili masakrën e Reçakut e quajti trillim: Ne të gjithë jemi ‘Ivan Todosijeviq’
Drejtori i të ashtuquajturës Zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq ka thënë se Ivan Todosijeviq sot “zyrtarisht u bë viktimë e aparteidit për shkak të guximit të tij për të thënë të vërtetën dhe shteti i ...
Medial | 05-Dec-2019 12:43
Drejtori i të ashtuquajturës Zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq ka thënë se Ivan Todosijeviq sot “zyrtarisht u bë viktimë e aparteidit për shkak të guximit të tij për të thënë të vërtetën dhe shteti i ...

Marko Gjuriq reagon për dënimin: Ne të gjithë jemi ‘Ivan Todosijeviqa’
Drejtori i të ashtuquajturës Zyre Serbe për Kosovën, Marko Gjuriq ka reaguar pas vendimit për dënimin me dy vjet burgim të ish-ministrit të Administratës dhe Pushtetit Lokal, Ivan Todosijeviq. Sipas tij, gjyqësori i ...
Gazeta Observer | 05-Dec-2019 12:42
Drejtori i të ashtuquajturës Zyre Serbe për Kosovën, Marko Gjuriq ka reaguar pas vendimit për dënimin me dy vjet burgim të ish-ministrit të Administratës dhe Pushtetit Lokal, Ivan Todosijeviq. Sipas tij, gjyqësori i ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved