ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/01/2020 06:59

Meta takohet me Isa Mustafën dhe Albin Kurtin

Meta takohet me Isa Mustafën dhe Albin Kurtin
Presidenti Ilir Meta ka qenë ditën e djeshme në Kosovë, ku fillimisht vizitoji kampin ku po qëndrojnë të prekurit nga tërmeti në Prizren.
Top Channel | 05-Dec-2019 12:42
Presidenti Ilir Meta ka qenë ditën e djeshme në Kosovë, ku fillimisht vizitoji kampin ku po qëndrojnë të prekurit nga tërmeti në Prizren.

“I falënderova për solidaritetin që treguan me ndihma për të prekurit nga tërmeti”, Meta tregon detaje nga takimi me Kurtin dhe Mustafën
Presidenti Ilir Meta gjatë një takimi që pati dje me kryetarin e Vetëvendosjes Albin Kurti dhe Isa Mustafën e LDK-së i ka falënderuar për solidaritetin që kanë treguar në mbështetje të familjeve të prekura nga tërmeti. ...
BalkanWeb | 05-Dec-2019 09:32
Presidenti Ilir Meta gjatë një takimi që pati dje me kryetarin e Vetëvendosjes Albin Kurti dhe Isa Mustafën e LDK-së i ka falënderuar për solidaritetin që kanë treguar në mbështetje të familjeve të prekura nga tërmeti. ...

“Gafa” e qëllimshme e Metës: Kurti e Mustafa ende pa vendimmarje, presidenti falenderim plot pikëpyetje
Presidenti Meta iu është rikthyer delarimeve plot pikëpyetje në rrafshin politik, edhe pse me në fokus tërmetin. Pas një vizite në kryeqytetin kosovar, Meta tha se ka falenderuar dyshen qeverisëse në pritje, ...
GazetaTema | 05-Dec-2019 11:37
Presidenti Meta iu është rikthyer delarimeve plot pikëpyetje në rrafshin politik, edhe pse me në fokus tërmetin. Pas një vizite në kryeqytetin kosovar, Meta tha se ka falenderuar dyshen qeverisëse në pritje, ...

“Një moment nga e shkuara”, Mero Baze ironizon LDK-në: Nxjerr Vjosën për të marrë vota e pastaj Isën për të bërë pazarin
Gazetari Mero Baze ka ironizuar zhvillimet e fundit politike në kryesinë e Lëvizjes Demokratike të Kosovës dhe rolin që po luan lideri aktual Isa Mustafa në formimin e koalicionit. Duke sjellë një histori nga e shkuara ...
GazetaTema | 05-Dec-2019 11:07
Gazetari Mero Baze ka ironizuar zhvillimet e fundit politike në kryesinë e Lëvizjes Demokratike të Kosovës dhe rolin që po luan lideri aktual Isa Mustafa në formimin e koalicionit. Duke sjellë një histori nga e shkuara ...

Osmani: Të ndalen fushatat linçuese, presim që LVV të na ftojë në takim
Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani është deklaruar pas takimit të parë që kanë mbajtur grupi i ri parlamentar të LDK-së. Osmani ka thënë se në takim është biseduar për procedurat që i presin në ...
Telegrafi | 05-Dec-2019 16:15
Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani është deklaruar pas takimit të parë që kanë mbajtur grupi i ri parlamentar të LDK-së. Osmani ka thënë se në takim është biseduar për procedurat që i presin në ...

Haxhiu: Po marrëveshje me LDK-në, por jo të përfshihet posti i Presidentit
Albulena Haxhiu nga Lëvizja Vetëvendosje është deklaruar lidhur me ngecjen në arritjen e koalicionit për bashkëqeverisje me Lidhjen Demokratike të Kosovës. Ajo për Klan Kosova ka bërë të ditur se brenda ditëve pritet të ...
Telegrafi | 05-Dec-2019 15:36
Albulena Haxhiu nga Lëvizja Vetëvendosje është deklaruar lidhur me ngecjen në arritjen e koalicionit për bashkëqeverisje me Lidhjen Demokratike të Kosovës. Ajo për Klan Kosova ka bërë të ditur se brenda ditëve pritet të ...

Mustafa takoi ambasadorin gjerman, e njofton për rrjedhjen e bisedimeve me Vetëvendosjen
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa i shoqëruar nga nënkryetarja Vjosa Osmani dhe anëtari i Kryesisë, Besian Mustafa ka pritur në takim ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt, ndërsa kanë ...
Telegrafi | 05-Dec-2019 15:25
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa i shoqëruar nga nënkryetarja Vjosa Osmani dhe anëtari i Kryesisë, Besian Mustafa ka pritur në takim ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt, ndërsa kanë ...

Presidenti Meta falënderon Albin Kurtin dhe Isa Mustafën për ndihmën pas tragjedisë së 26 nëntorit: Kosova, shembull i mirëqeverisjes
Ditën e djeshme Presidenti i vendit Ilir Meta, ishte në Prishtinë, ku u takua me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosja Albin Kurti dhe kryetarin e LDK Isa Mustafa. Nëpërmjet një reagimi në Facebook Presidenti i vendit i ...
Telegraf | 05-Dec-2019 09:23
Ditën e djeshme Presidenti i vendit Ilir Meta, ishte në Prishtinë, ku u takua me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosja Albin Kurti dhe kryetarin e LDK Isa Mustafa. Nëpërmjet një reagimi në Facebook Presidenti i vendit i ...

Meta takon Kurtin e Mustafën: Kosova ka mundësi të jetë shembull i mirëqeverisjes
Presidenti Ilir Meta, gjatë vizitës së tij në Prishtinë ku vlerësoi Forcat e Sigurisë së Kosovës dhe njësitë e specializuara të kërkim-shpëtimit per ndihmen e madhe te dhene ne operacionet ne Durres pas termetit ...
VizionPlus | 05-Dec-2019 08:59
Presidenti Ilir Meta, gjatë vizitës së tij në Prishtinë ku vlerësoi Forcat e Sigurisë së Kosovës dhe njësitë e specializuara të kërkim-shpëtimit per ndihmen e madhe te dhene ne operacionet ne Durres pas termetit ...

Meta pas takimit me Kurtin e Mustafën: Kosova i ka të gjitha mundësitë të jetë një shembull i mirëqeverisjes në rajon
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta dje ka qëndruar për vizitë në Kosovë, me ç’rast ka zhvilluar takime edhe liderin e LVV-së, Albin Kurti dhe kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa. Meta ka thënë se ju ka uruar fitoren në ...
Telegrafi | 05-Dec-2019 09:32
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta dje ka qëndruar për vizitë në Kosovë, me ç’rast ka zhvilluar takime edhe liderin e LVV-së, Albin Kurti dhe kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa. Meta ka thënë se ju ka uruar fitoren në ...

Osmani: Presim ftesë nga Vetëvendosja për vazhdimin e bisedimeve
Lidhja Demokratike e Kosovës, është duke pritur një ftes nga Lëvizja Vetëvendosje për ti vazhduar diskutimet për arritjen e marrëveshjes për bashkëqeverisje. Kështu ka thënë para mediave nënkryetarja e LDK-së, Vjosa ...
EkonomiaOnline | 05-Dec-2019 16:15
Lidhja Demokratike e Kosovës, është duke pritur një ftes nga Lëvizja Vetëvendosje për ti vazhduar diskutimet për arritjen e marrëveshjes për bashkëqeverisje. Kështu ka thënë para mediave nënkryetarja e LDK-së, Vjosa ...

Vjosa Osmani: Koalicioni VV-LDK moment historik, VV ta thërrasë takimin
Nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani, pas mbledhjes që thirri kryetari Isa Mustafa me nënkryetarët e partisë, tha se koalicioni me Vetëvendosjen është moment historik që qytetarët e duan. Osmani gjithashtu u shpreh ...
Medial | 05-Dec-2019 16:13
Nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani, pas mbledhjes që thirri kryetari Isa Mustafa me nënkryetarët e partisë, tha se koalicioni me Vetëvendosjen është moment historik që qytetarët e duan. Osmani gjithashtu u shpreh ...

Osmani: Të ndalet fushata linçuese, presim Vetëvendosjen të na ftoj në takim
Osmani ka thënë se mes partive duhet respekt reciprok në atë formë që bisedimet të vazhdojnë në mënyrë normale, shkruan . Po ashtu, ajo ka bërë thirrje që të ndalen fushatat linçuese nga të dy palët. “Është tejet me ...
Lajminet | 05-Dec-2019 16:13
Osmani ka thënë se mes partive duhet respekt reciprok në atë formë që bisedimet të vazhdojnë në mënyrë normale, shkruan . Po ashtu, ajo ka bërë thirrje që të ndalen fushatat linçuese nga të dy palët. “Është tejet me ...

Vjosa Osmani: Koalicioni VV-LDK moment historik, VV ta thërrasë takimin
Nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani, pas mbledhjes që thirri kryetari Isa Mustafa me nënkryetarët e partisë, tha se koalicioni me Vetëvendosjen është moment historik që qytetarët e duan. Osmani gjithashtu u shpreh ...
Klan Kosova | 05-Dec-2019 16:06
Nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani, pas mbledhjes që thirri kryetari Isa Mustafa me nënkryetarët e partisë, tha se koalicioni me Vetëvendosjen është moment historik që qytetarët e duan. Osmani gjithashtu u shpreh ...

Osmani: Të ndalet fushata linçuese, presim Vetëvendosjen të na ftoj në takim
Nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani ka folur para mediave lidhur me ecurinë e bisedimeve që partia e saj është duke zhvilluar me Vetëvendosjen. Osmani ka thënë se mes partive duhet respekt reciprok në atë formë që ...
Zeri | 05-Dec-2019 16:06
Nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani ka folur para mediave lidhur me ecurinë e bisedimeve që partia e saj është duke zhvilluar me Vetëvendosjen. Osmani ka thënë se mes partive duhet respekt reciprok në atë formë që ...

Haxhiu: Edhe kreu i Kuvendit i takon partisë fituese, me LDK-në s’u pajtuam për presidentin
Deputetja e zgjedhur e Lëvizjes Vetëvendosje Albulena Haxhiu, ka thënë se kreu i Kuvendit i takon partisë fituese, raporton Ekonomia Online. Duke folur për ngecjet për arritjen e koalicionit për bashkëqeverisje ndërmjet ...
EkonomiaOnline | 05-Dec-2019 15:54
Deputetja e zgjedhur e Lëvizjes Vetëvendosje Albulena Haxhiu, ka thënë se kreu i Kuvendit i takon partisë fituese, raporton Ekonomia Online. Duke folur për ngecjet për arritjen e koalicionit për bashkëqeverisje ndërmjet ...

Osmani: Presim ftesë nga Vetëvendosja për vazhdimin e bisedimeve
Lidhja Demokratike e Kosovës, është duke pritur një ftesë nga Lëvizja Vetëvendosje për ti vazhduar diskutimet për arritjen e marrëveshjes për bashkëqeverisje. Kështu ka thënë para mediave nënkryetarja e LDK-së, Vjosa ...
Arbresh | 05-Dec-2019 15:42
Lidhja Demokratike e Kosovës, është duke pritur një ftesë nga Lëvizja Vetëvendosje për ti vazhduar diskutimet për arritjen e marrëveshjes për bashkëqeverisje. Kështu ka thënë para mediave nënkryetarja e LDK-së, Vjosa ...

Osmani: Presim ftes nga Vetëvendosja për vazhdimin e bisedimeve
Lidhja Demokratike e Kosovës, është duke pritur një ftes nga Lëvizja Vetëvendosje për ti vazhduar diskutimet për arritjen e marrëveshjes për bashkëqeverisje. Kështu ka thënë para mediave nënkryetarja e LDK-së, Vjosa ...
Medial | 05-Dec-2019 15:39
Lidhja Demokratike e Kosovës, është duke pritur një ftes nga Lëvizja Vetëvendosje për ti vazhduar diskutimet për arritjen e marrëveshjes për bashkëqeverisje. Kështu ka thënë para mediave nënkryetarja e LDK-së, Vjosa ...

Kusari-Lila: Nuk besoj se ka parti në Kosovë që dëshiron zgjedhje të reja parlamentare
Kryetarja e Alternativës dhe deputetja e zgjedhur në listën e Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila ka komentuar zhvillimet e fundit politike mes Vetëvendosjes dhe LDK-së. Mimoza Kusari-Lila, në “Debat Plus” me ...
Telegrafi | 04-Dec-2019 23:34
Kryetarja e Alternativës dhe deputetja e zgjedhur në listën e Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila ka komentuar zhvillimet e fundit politike mes Vetëvendosjes dhe LDK-së. Mimoza Kusari-Lila, në “Debat Plus” me ...

Mustafa e njofton ambasadorin gjerman për bisedimet me Vetëvendosjen
Kryetari i LDK-së Isa Mustafa i shoqëruar nga nënkryetarja Vjosa Osmani dhe anëtari i Kryesisë Besian Mustafa ka pritur në takim ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt. Mustafa e falënderoi ambasadorin ...
Klan Kosova | 05-Dec-2019 15:36
Kryetari i LDK-së Isa Mustafa i shoqëruar nga nënkryetarja Vjosa Osmani dhe anëtari i Kryesisë Besian Mustafa ka pritur në takim ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt. Mustafa e falënderoi ambasadorin ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved