ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/01/2020 02:17

Meta takohet me Isa Mustafën dhe Albin Kurtin

Meta takohet me Isa Mustafën dhe Albin Kurtin
Presidenti Ilir Meta ka qenë ditën e djeshme në Kosovë, ku fillimisht vizitoji kampin ku po qëndrojnë të prekurit nga tërmeti në Prizren.
Top Channel | 05-Dec-2019 12:42
Presidenti Ilir Meta ka qenë ditën e djeshme në Kosovë, ku fillimisht vizitoji kampin ku po qëndrojnë të prekurit nga tërmeti në Prizren.

“Gafa” e qëllimshme e Metës: Kurti e Mustafa ende pa vendimmarje, presidenti falenderim plot pikëpyetje
Presidenti Meta iu është rikthyer delarimeve plot pikëpyetje në rrafshin politik, edhe pse me në fokus tërmetin. Pas një vizite në kryeqytetin kosovar, Meta tha se ka falenderuar dyshen qeverisëse në pritje, ...
GazetaTema | 05-Dec-2019 11:37
Presidenti Meta iu është rikthyer delarimeve plot pikëpyetje në rrafshin politik, edhe pse me në fokus tërmetin. Pas një vizite në kryeqytetin kosovar, Meta tha se ka falenderuar dyshen qeverisëse në pritje, ...

“Një moment nga e shkuara”, Mero Baze ironizon LDK-në: Nxjerr Vjosën për të marrë vota e pastaj Isën për të bërë pazarin
Gazetari Mero Baze ka ironizuar zhvillimet e fundit politike në kryesinë e Lëvizjes Demokratike të Kosovës dhe rolin që po luan lideri aktual Isa Mustafa në formimin e koalicionit. Duke sjellë një histori nga e shkuara ...
GazetaTema | 05-Dec-2019 11:07
Gazetari Mero Baze ka ironizuar zhvillimet e fundit politike në kryesinë e Lëvizjes Demokratike të Kosovës dhe rolin që po luan lideri aktual Isa Mustafa në formimin e koalicionit. Duke sjellë një histori nga e shkuara ...

Haxhiu: Po marrëveshje me LDK-në, por jo të përfshihet posti i Presidentit
Albulena Haxhiu nga Lëvizja Vetëvendosje është deklaruar lidhur me ngecjen në arritjen e koalicionit për bashkëqeverisje me Lidhjen Demokratike të Kosovës. Ajo për Klan Kosova ka bërë të ditur se brenda ditëve pritet të ...
Telegrafi | 05-Dec-2019 15:36
Albulena Haxhiu nga Lëvizja Vetëvendosje është deklaruar lidhur me ngecjen në arritjen e koalicionit për bashkëqeverisje me Lidhjen Demokratike të Kosovës. Ajo për Klan Kosova ka bërë të ditur se brenda ditëve pritet të ...

Mustafa takoi ambasadorin gjerman, e njofton për rrjedhjen e bisedimeve me Vetëvendosjen
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa i shoqëruar nga nënkryetarja Vjosa Osmani dhe anëtari i Kryesisë, Besian Mustafa ka pritur në takim ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt, ndërsa kanë ...
Telegrafi | 05-Dec-2019 15:25
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa i shoqëruar nga nënkryetarja Vjosa Osmani dhe anëtari i Kryesisë, Besian Mustafa ka pritur në takim ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt, ndërsa kanë ...

Presidenti Meta falënderon Albin Kurtin dhe Isa Mustafën për ndihmën pas tragjedisë së 26 nëntorit: Kosova, shembull i mirëqeverisjes
Ditën e djeshme Presidenti i vendit Ilir Meta, ishte në Prishtinë, ku u takua me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosja Albin Kurti dhe kryetarin e LDK Isa Mustafa. Nëpërmjet një reagimi në Facebook Presidenti i vendit i ...
Telegraf | 05-Dec-2019 09:23
Ditën e djeshme Presidenti i vendit Ilir Meta, ishte në Prishtinë, ku u takua me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosja Albin Kurti dhe kryetarin e LDK Isa Mustafa. Nëpërmjet një reagimi në Facebook Presidenti i vendit i ...

Meta takon Kurtin e Mustafën: Kosova ka mundësi të jetë shembull i mirëqeverisjes
Presidenti Ilir Meta, gjatë vizitës së tij në Prishtinë ku vlerësoi Forcat e Sigurisë së Kosovës dhe njësitë e specializuara të kërkim-shpëtimit per ndihmen e madhe te dhene ne operacionet ne Durres pas termetit ...
VizionPlus | 05-Dec-2019 08:59
Presidenti Ilir Meta, gjatë vizitës së tij në Prishtinë ku vlerësoi Forcat e Sigurisë së Kosovës dhe njësitë e specializuara të kërkim-shpëtimit per ndihmen e madhe te dhene ne operacionet ne Durres pas termetit ...

Meta pas takimit me Kurtin e Mustafën: Kosova i ka të gjitha mundësitë të jetë një shembull i mirëqeverisjes në rajon
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta dje ka qëndruar për vizitë në Kosovë, me ç’rast ka zhvilluar takime edhe liderin e LVV-së, Albin Kurti dhe kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa. Meta ka thënë se ju ka uruar fitoren në ...
Telegrafi | 05-Dec-2019 09:32
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta dje ka qëndruar për vizitë në Kosovë, me ç’rast ka zhvilluar takime edhe liderin e LVV-së, Albin Kurti dhe kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa. Meta ka thënë se ju ka uruar fitoren në ...

Osmani: Presim ftesë nga Vetëvendosja për vazhdimin e bisedimeve
Lidhja Demokratike e Kosovës, është duke pritur një ftesë nga Lëvizja Vetëvendosje për ti vazhduar diskutimet për arritjen e marrëveshjes për bashkëqeverisje. Kështu ka thënë para mediave nënkryetarja e LDK-së, Vjosa ...
Arbresh | 05-Dec-2019 15:42
Lidhja Demokratike e Kosovës, është duke pritur një ftesë nga Lëvizja Vetëvendosje për ti vazhduar diskutimet për arritjen e marrëveshjes për bashkëqeverisje. Kështu ka thënë para mediave nënkryetarja e LDK-së, Vjosa ...

Osmani: Presim ftes nga Vetëvendosja për vazhdimin e bisedimeve
Lidhja Demokratike e Kosovës, është duke pritur një ftes nga Lëvizja Vetëvendosje për ti vazhduar diskutimet për arritjen e marrëveshjes për bashkëqeverisje. Kështu ka thënë para mediave nënkryetarja e LDK-së, Vjosa ...
Medial | 05-Dec-2019 15:39
Lidhja Demokratike e Kosovës, është duke pritur një ftes nga Lëvizja Vetëvendosje për ti vazhduar diskutimet për arritjen e marrëveshjes për bashkëqeverisje. Kështu ka thënë para mediave nënkryetarja e LDK-së, Vjosa ...

Nga Twitteri në zyrat e LDK-së, Heldt i kërkon Mustafës që Qeveria të bëhet sa më shpejt
Përplasjet e fundit VV – LDK që po i mbajnë të dy partitë pa arritur marrëveshje për koalicion, si duket kanë alarmuar ndërkombëtarët, të cilët janë duke i përsëritur thirrjet që qeveria të krijohet sa më shpejt. Për ...
Gazeta Express | 05-Dec-2019 15:36
Përplasjet e fundit VV – LDK që po i mbajnë të dy partitë pa arritur marrëveshje për koalicion, si duket kanë alarmuar ndërkombëtarët, të cilët janë duke i përsëritur thirrjet që qeveria të krijohet sa më shpejt. Për ...

Mustafa e njofton ambasadorin gjerman për bisedimet me Vetëvendosjen
Kryetari i LDK-së Isa Mustafa i shoqëruar nga nënkryetarja Vjosa Osmani dhe anëtari i Kryesisë Besian Mustafa ka pritur në takim ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt. Mustafa e falënderoi ambasadorin ...
Klan Kosova | 05-Dec-2019 15:36
Kryetari i LDK-së Isa Mustafa i shoqëruar nga nënkryetarja Vjosa Osmani dhe anëtari i Kryesisë Besian Mustafa ka pritur në takim ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt. Mustafa e falënderoi ambasadorin ...

Mustafa informon Heldt mbi ecurinë e bisedimeve për formimin e qeverisë së re
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka pritur sot në takim ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt. Ai me këtë rast falënderoi diplomatin gjerman për bashkëpunimin dhe përkrahjen e vazhdueshme që i ka dhënë ...
TetovaSot | 05-Dec-2019 15:33
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka pritur sot në takim ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt. Ai me këtë rast falënderoi diplomatin gjerman për bashkëpunimin dhe përkrahjen e vazhdueshme që i ka dhënë ...

Haxhiu: President mund ta bëjmë dikë që nuk është as në VV as në LDK
Kandidatja për deputete nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, është deklaruar lidhur me ngecjen e madhe për arritjen e koalicionit për bashkëqeverisje ndërmjet dy partive fituese nga zgjedhjet e 6 ...
TetovaSot | 05-Dec-2019 15:27
Kandidatja për deputete nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, është deklaruar lidhur me ngecjen e madhe për arritjen e koalicionit për bashkëqeverisje ndërmjet dy partive fituese nga zgjedhjet e 6 ...

Mustafa informon ambasadorin gjerman rreth bisedimeve për formimin e qeverisë së re
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka pritur sot në takim ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt. Ai me këtë rast falënderoi diplomatin gjerman për bashkëpunimin dhe përkrahjen e vazhdueshme që i ka dhënë ...
Alsat-M | 05-Dec-2019 15:27
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka pritur sot në takim ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt. Ai me këtë rast falënderoi diplomatin gjerman për bashkëpunimin dhe përkrahjen e vazhdueshme që i ka dhënë ...

Mustafa informon Heldt mbi ecurinë e bisedimeve për formimin e qeverisë së re
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka pritur sot në takim ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt.
Kosova Press | 05-Dec-2019 15:24
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka pritur sot në takim ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt.

?Haziri: Po e ndërtojmë koalicionin në mirëbesim në mënyrë që në qeverinë LVV-LDK mos të ketë ‘bomba të kurdisura’
Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri ka deklaruar se kanë punuar më shumë se dy vite për të ndërtuar një kapitull të bashkëpunimit dhe mirëkuptimit politik mes LDK-së dhe LVV-së. Përmes një shkrimi në Facebook, ka thënë ...
Telegrafi | 04-Dec-2019 23:31
Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri ka deklaruar se kanë punuar më shumë se dy vite për të ndërtuar një kapitull të bashkëpunimit dhe mirëkuptimit politik mes LDK-së dhe LVV-së. Përmes një shkrimi në Facebook, ka thënë ...

Kryetari Mustafa priti në takim Ambasadorin e Gjermanisë, Heldt
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa i shoqëruar nga nënkryetarja Vjosa Osmani dhe anëtari i Kryesisë Besian Mustafa ka pritur në takim Ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt. Kryetari Mustafa e falënderoi ...
Arbresh | 05-Dec-2019 15:24
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa i shoqëruar nga nënkryetarja Vjosa Osmani dhe anëtari i Kryesisë Besian Mustafa ka pritur në takim Ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt. Kryetari Mustafa e falënderoi ...

Mustafa e njofton ambasadorin Heldt për rrjedhën e bisedimeve me VV-në, drejt formimit të koalicionit bashkëqeverisës
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa i shoqëruar nga nënkryetarja Vjosa Osmani dhe anëtari i Kryesisë Besian Mustafa ka pritur në takim Ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt. Kryetari Mustafa e falënderoi ...
EkonomiaOnline | 05-Dec-2019 15:17
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa i shoqëruar nga nënkryetarja Vjosa Osmani dhe anëtari i Kryesisë Besian Mustafa ka pritur në takim Ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt. Kryetari Mustafa e falënderoi ...

Meta falenderon Kurtin dhe Mustafën: Kosova i ka të gjitha mundësitë të jetë një shembull i mirëqeverisjes
Presidenti Ilir Meta ishte dje në Prishtin, ndërsa është takuar me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosja Albin Kurti dhe kryetarin e LDK Isa Mustafa. Meta shprehet se i ka falenderuar ata për solidaritetin e treguar dhe ...
ABCNews | 05-Dec-2019 08:53
Presidenti Ilir Meta ishte dje në Prishtin, ndërsa është takuar me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosja Albin Kurti dhe kryetarin e LDK Isa Mustafa. Meta shprehet se i ka falenderuar ata për solidaritetin e treguar dhe ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved