ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/01/2020 06:19

Në Laç nis puna shpejt ndërtimi i shtëpive

Në Laç nis puna shpejt ndërtimi i shtëpive
Nderkohe pyetja kryesore e njerezve eshte se kur mund te kene nje shtepi per familjen e tyre. Dhe duket se zona e pare ku do nisin ndertimet per strehimin dhe krijimin e nje lagje teresisht te re per banoret e demtuar, ...
ikub.al | 05-Dec-2019 16:12
Nderkohe pyetja kryesore e njerezve eshte se kur mund te kene nje shtepi per familjen e tyre. Dhe duket se zona e pare ku do nisin ndertimet per strehimin dhe krijimin e nje lagje teresisht te re per banoret e demtuar, ...

Rama: Në Laç nis puna shpejt ndërtimi i shtëpive. 500 apartamente i premtoi Erdogan
Në Durrës, Thumanë, Laç, e Tiranë dhe zonat përreth janë me mijëra familje që kanë mbetur të pastreha për shkak se tërmeti ju shkatërroi gjithçka që kishin.
Top Channel | 05-Dec-2019 14:48
Në Durrës, Thumanë, Laç, e Tiranë dhe zonat përreth janë me mijëra familje që kanë mbetur të pastreha për shkak se tërmeti ju shkatërroi gjithçka që kishin.

Turqia do ndërtojë 500 banesa në Laç, Rama: Prishni godinat që nisë puna
Vënia para përgjegjsisë e të gjithë atyre personave që lejuan dhe ndërtuan pa kriter dhe cilësi është një nga prioritetet e qeverisë. Kryeministri Edi Rama në mbledhjen e radhës së qevrisë deklaroi se po bëhen gati të ...
VizionPlus | 05-Dec-2019 11:59
Vënia para përgjegjsisë e të gjithë atyre personave që lejuan dhe ndërtuan pa kriter dhe cilësi është një nga prioritetet e qeverisë. Kryeministri Edi Rama në mbledhjen e radhës së qevrisë deklaroi se po bëhen gati të ...

Nisin hetimet për dëmtimin e rëndë të 7 pallateve në Laç, merren prova
Prokuroria ka nisur hetimët për të paktën 7 pallatë të dëmtuara rëndë në lagjën nr.3 në Laç nga tërmeti I 26 nentorit. Nga veprimet e kryera nga ekspert?t teknik? të ngritur nga Bashkia, Kurbin dhe grupi i punës i ...
VizionPlus | 05-Dec-2019 10:52
Prokuroria ka nisur hetimët për të paktën 7 pallatë të dëmtuara rëndë në lagjën nr.3 në Laç nga tërmeti I 26 nentorit. Nga veprimet e kryera nga ekspert?t teknik? të ngritur nga Bashkia, Kurbin dhe grupi i punës i ...

Laçi do të jetë qyteti ku do nisin ndërtimet e 500 banesave të premtuara nga Erdogan
Në qytetin e Laçit duket se do të hapet kantieri i parë i rindërtimit, ndërsa qytetet e tjera të prekura nga tërmeti do të duhet të presin pranverën. Kryeministri Rama urdhëroi nisjen e shembjeve në këtë qytet të ...
PortaliOnline | 05-Dec-2019 12:42
Në qytetin e Laçit duket se do të hapet kantieri i parë i rindërtimit, ndërsa qytetet e tjera të prekura nga tërmeti do të duhet të presin pranverën. Kryeministri Rama urdhëroi nisjen e shembjeve në këtë qytet të ...

Turqia do ndërtojë 500 banesa në Laç, Rama: Prishni godinat që nisë puna
Vënia para përgjegjsisë e të gjithë atyre personave që lejuan dhe ndërtuan pa kriter dhe cilësi është një nga prioritetet e qeverisë. Kryeministri Edi Rama në mbledhjen e radhës së qevrisë deklaroi se po bëhen gati të ...
Medial | 05-Dec-2019 12:09
Vënia para përgjegjsisë e të gjithë atyre personave që lejuan dhe ndërtuan pa kriter dhe cilësi është një nga prioritetet e qeverisë. Kryeministri Edi Rama në mbledhjen e radhës së qevrisë deklaroi se po bëhen gati të ...

Sipas Programit të Rindërtimit, 5 mijë banesa brenda 18 muajsh, një lagje në Durrës e tri në Tiranë
Tiranë, 5 dhjetor Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se “ndërtimet e reja kanë filluar të planifikohen me synimin që në planin afatshkurtër 12-18 muaj, të ndërtohen 5 mijë banesa dhe në planin afatgjatë të ndërtohen 10 ...
Koha.net | 05-Dec-2019 12:05
Tiranë, 5 dhjetor Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se “ndërtimet e reja kanë filluar të planifikohen me synimin që në planin afatshkurtër 12-18 muaj, të ndërtohen 5 mijë banesa dhe në planin afatgjatë të ndërtohen 10 ...

Erdogani do të rindërtojë Laçin
Puna për rindërtimin e zonave të prekura nga tërmeti, pritet që të nisë fillimisht në Laç nga Turqia. “Brenda janarit të kemi planet e rindërtimit gati dhe të fillojmë me zbatimet para se të hapim kantieret. Në pranverë ...
GazetaTema | 05-Dec-2019 10:02
Puna për rindërtimin e zonave të prekura nga tërmeti, pritet që të nisë fillimisht në Laç nga Turqia. “Brenda janarit të kemi planet e rindërtimit gati dhe të fillojmë me zbatimet para se të hapim kantieret. Në pranverë ...

500 shtëpitë e para do të ndërtohen në Laç nga Erdogani
Në Laç do të nisë shembja e godinave të cilat kanë rezultuar të pabanueshme për shkak të tërmetit. Kryeministri i vendit, Edi Rama deklaroi sot në mbledhjen e jashtëzakonshme të mbajtur në orët e para të mëngjesit se, ...
Ina-Online | 05-Dec-2019 11:58
Në Laç do të nisë shembja e godinave të cilat kanë rezultuar të pabanueshme për shkak të tërmetit. Kryeministri i vendit, Edi Rama deklaroi sot në mbledhjen e jashtëzakonshme të mbajtur në orët e para të mëngjesit se, ...

Prokuroria nis hetimet: 7 pallate 5 katëshe në Laç do të shemben. Merren prova materiale
TIRANË Prokuroria e Kurbinit nis hetimet për 7 pallate të dëmtuara në Lacc nga tërmeti i 26 nëntorit dhe të kthyera në të pabanueshme. Burime konfidenciale nga policia bënë me dije për gazetarin e “BalkanWeb” Elidon ...
BalkanWeb | 05-Dec-2019 09:56
TIRANË Prokuroria e Kurbinit nis hetimet për 7 pallate të dëmtuara në Lacc nga tërmeti i 26 nëntorit dhe të kthyera në të pabanueshme. Burime konfidenciale nga policia bënë me dije për gazetarin e “BalkanWeb” Elidon ...

Programi i Rindërtimit/ 5 mijë banesa brenda 18 muajsh, një lagje në Durrës dhe 3 lagje në Tiranë
TIRANË, 5 dhjetor/MEDIAL-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se “ndërtimet e reja kanë filluar të planifikohen me synimin që në planin afMEDIALkurtër 12-18 muaj, të ndërtohen 5 mijë banesa dhe në planin ...
Medial | 05-Dec-2019 11:26
TIRANË, 5 dhjetor/MEDIAL-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se “ndërtimet e reja kanë filluar të planifikohen me synimin që në planin afMEDIALkurtër 12-18 muaj, të ndërtohen 5 mijë banesa dhe në planin ...

500 shtëpitë e para të premtuara nga Erdogani, do të ndërtohen në Laç
Qe nga tragjedia e 26 nëntorit, i ka të shpeshta mbledhjet e qeverisë, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në mbledhjen e sotme tha qe sa më shpejtë të rrënohen pallatet e rrezikshme, dhe të nisë ndërtimi i lagjeve të ...
InFokusi | 05-Dec-2019 11:26
Qe nga tragjedia e 26 nëntorit, i ka të shpeshta mbledhjet e qeverisë, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në mbledhjen e sotme tha qe sa më shpejtë të rrënohen pallatet e rrezikshme, dhe të nisë ndërtimi i lagjeve të ...

Nisin hetimet për dëmtimin e rëndë të 7 pallateve në Laç, merren prova
Prokuroria ka nisur hetimët për të paktën 7 pallatë të dëmtuara rëndë në lagjën nr.3 në Laç nga tërmeti I 26 nentorit. Nga veprimet e kryera nga ekspert?t teknik? të ngritur nga Bashkia, Kurbin dhe grupi i punës i ...
Medial | 05-Dec-2019 11:01
Prokuroria ka nisur hetimët për të paktën 7 pallatë të dëmtuara rëndë në lagjën nr.3 në Laç nga tërmeti I 26 nentorit. Nga veprimet e kryera nga ekspert?t teknik? të ngritur nga Bashkia, Kurbin dhe grupi i punës i ...

Hetim për shtatë pallatet e Laçit që u dëmtuan nga tërmeti
Janë referuar materiale në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Kurbin, për vlerësim, sepse nga veprimet e kryera nga ekspert?t teknik? të ngritur nga Bashkia, Kurbin dhe grupi i punës i ngritur nga D.P.P. ...
Portalb | 05-Dec-2019 10:56
Janë referuar materiale në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Kurbin, për vlerësim, sepse nga veprimet e kryera nga ekspert?t teknik? të ngritur nga Bashkia, Kurbin dhe grupi i punës i ngritur nga D.P.P. ...

Gati lista e ndërtuesve abuzues – Rama: Nuk do të preken fondet e shërbimeve, shtëpitë e para do të ndërtohen në Laç ndërsa në Tiranë do të realizohen tre lagje të reja
Në mbledhjen e qeverisë gjatë mëngjesit të sotëm, kryeministri Edi Rama deklaroi se është në fazën përfundimtare përpilimi i listës së ndërtuesve abuzues të cilët më pas do të përballen me drejtësinë. “Hartimi i listës ...
ScanTv | 05-Dec-2019 10:46
Në mbledhjen e qeverisë gjatë mëngjesit të sotëm, kryeministri Edi Rama deklaroi se është në fazën përfundimtare përpilimi i listës së ndërtuesve abuzues të cilët më pas do të përballen me drejtësinë. “Hartimi i listës ...

Prokuroria nis hetimet/ 7 pallate 5-katëshe në Laç do të shemben
Prokuroria e Kurbinit nis hetimet për 7 pallate të dëmtuara në Lacc nga tërmeti i 26 nëntorit dhe të kthyera në të pabanueshme. Burime konfidenciale nga policia bënë me dije për gazetarin e “BalkanWeb” Elidon Ndreka se ...
Lapsi | 05-Dec-2019 10:15
Prokuroria e Kurbinit nis hetimet për 7 pallate të dëmtuara në Lacc nga tërmeti i 26 nëntorit dhe të kthyera në të pabanueshme. Burime konfidenciale nga policia bënë me dije për gazetarin e “BalkanWeb” Elidon Ndreka se ...

Prokuroria e Kurbinit merr prova materiale nga 7 pallatet e shpallur të pabanueshëm
Prokuroria e rrethit të Kurbinit ka njoftuar sot se, ka marrë kampione të ndërtimit nga pallatet që sipas vlerësimit të espertëve duhet të shemben. Në njoftim, thuhet se janë 7 pallate 5 katësh, të cilët kanë marrë ...
TetovaSot | 05-Dec-2019 10:31
Prokuroria e rrethit të Kurbinit ka njoftuar sot se, ka marrë kampione të ndërtimit nga pallatet që sipas vlerësimit të espertëve duhet të shemben. Në njoftim, thuhet se janë 7 pallate 5 katësh, të cilët kanë marrë ...

500 shtëpitë e para do të ndërtohen në Laç nga Erdogani
Në Laç do të nisë shembja e godinave të cilat kanë rezultuar të pabanueshme për shkak të tërmetit. Kryeministri i vendit, Edi Rama deklaroi sot në mbledhjen e jashtëzakonshme të mbajtur në orët e para të mëngjesit ...
Zeri | 05-Dec-2019 10:31
Në Laç do të nisë shembja e godinave të cilat kanë rezultuar të pabanueshme për shkak të tërmetit. Kryeministri i vendit, Edi Rama deklaroi sot në mbledhjen e jashtëzakonshme të mbajtur në orët e para të mëngjesit ...

Ekspertet e huaj i nxoren te pabanueshme, nis hetimi per 7 pallate ne Kurbin
Prokuroria e Kurbinit ka njoftuar se, ka marrë kampione të ndërtimit, në 7 pallate, pasi sipas ekspertëve, këto ndërtesa, të gjitha 5 katëshe, kanë marrë dëmtime të shumta si pasojë e tërmetit, për të cilat ekspertët ...
Lajmi i Fundit | 05-Dec-2019 10:25
Prokuroria e Kurbinit ka njoftuar se, ka marrë kampione të ndërtimit, në 7 pallate, pasi sipas ekspertëve, këto ndërtesa, të gjitha 5 katëshe, kanë marrë dëmtime të shumta si pasojë e tërmetit, për të cilat ekspertët ...

Prokuroria nis hetimet: 7 pallate 5 kateshe ne Laç do te shemben
Prokuroria e Kurbinit nis hetimet për 7 pallate të dëmtuara në Laç nga tërmeti i 26 nëntorit dhe të kthyera në të pabanueshme. Burime konfidenciale nga policia bënë me dije se jenë referuar materiale në Prokurorinë ...
Lajmi i Fundit | 05-Dec-2019 10:25
Prokuroria e Kurbinit nis hetimet për 7 pallate të dëmtuara në Laç nga tërmeti i 26 nëntorit dhe të kthyera në të pabanueshme. Burime konfidenciale nga policia bënë me dije se jenë referuar materiale në Prokurorinë ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved