ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/01/2020 21:34

Presidenti francez: Jo negociatave, veto ime kishte për qëllim reformimin e BE-së

Presidenti francez: Jo negociatave, veto ime kishte për qëllim reformimin e BE-së
Parisi zyrtar këmbëngul në idenë e reformimit të procesit të zgjerimit duke e përshkruar si shumë burokratik dhe të papërshtatshëm. Presidenti francez Macron, në një konferencë për shtyp përsëriti kundërshtimin e tij ...
VizionPlus | 05-Dec-2019 14:54
Parisi zyrtar këmbëngul në idenë e reformimit të procesit të zgjerimit duke e përshkruar si shumë burokratik dhe të papërshtatshëm. Presidenti francez Macron, në një konferencë për shtyp përsëriti kundërshtimin e tij ...

Qeveria e Maqedonisë euforike për NATO-n, optimiste edhe për bisedimet me BE-në
Maqedonia e Veriut në samitin e djeshëm të NATO-s ka qëndruar krah për krah, si anëtare e barabartë dhe pothuajse e plotfuqishme me të gjithë liderët e Aleancës dhe është pritur dhe përshëndetur si e tillë, me premtim ...
Telegrafi | 05-Dec-2019 09:35
Maqedonia e Veriut në samitin e djeshëm të NATO-s ka qëndruar krah për krah, si anëtare e barabartë dhe pothuajse e plotfuqishme me të gjithë liderët e Aleancës dhe është pritur dhe përshëndetur si e tillë, me premtim ...

Macron: Qëllimi i Ballkanit është të tërheqim të gjithë Rajonin në BE
“Mbi këtë çështje pranoj të marr rolin e të keqit edhe një herë më shumë. Nuk ishte Franca që është kundra zgjerimit të mëtejshëm të Europës, nuk më vjen mirë kur e dëgjoj këtë , ndaj marr përsipër të gjitha ...
Lajminet | 05-Dec-2019 15:03
“Mbi këtë çështje pranoj të marr rolin e të keqit edhe një herë më shumë. Nuk ishte Franca që është kundra zgjerimit të mëtejshëm të Europës, nuk më vjen mirë kur e dëgjoj këtë , ndaj marr përsipër të gjitha ...

Presidenti francez: Jo negociatave, veto ime kishte për qëllim reformimin e BE-së
Parisi zyrtar këmbëngul në idenë e reformimit të procesit të zgjerimit duke e përshkruar si shumë burokratik dhe të papërshtatshëm. Presidenti francez Macron, në një konferencë për shtyp përsëriti kundërshtimin e tij ...
Medial | 05-Dec-2019 14:55
Parisi zyrtar këmbëngul në idenë e reformimit të procesit të zgjerimit duke e përshkruar si shumë burokratik dhe të papërshtatshëm. Presidenti francez Macron, në një konferencë për shtyp përsëriti kundërshtimin e tij ...

Duhet të vazhdojmë me reformat dhe t’i japim akoma më shumë argumente BE-së për përmirësimin e gabimit të tyre historik
Shkup, 5 dhjetor 2019 (MEDIAL) – Metodologjia e cila në janar duhet të miratohet nga BE-ja duhet t’i përmirësojë proceset transformuese për vendet anëtare dhe ato të cilat tashmë negociojnë me Unionin, theksoi sot ...
Medial | 05-Dec-2019 14:48
Shkup, 5 dhjetor 2019 (MEDIAL) – Metodologjia e cila në janar duhet të miratohet nga BE-ja duhet t’i përmirësojë proceset transformuese për vendet anëtare dhe ato të cilat tashmë negociojnë me Unionin, theksoi sot ...

Von der Leyen: Duhet t’i tregojmë Ballkanit Perëndimor se e duam në anën tonë
Presidentja e re e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se procesi i anëtarësimit të vendeve të Ballkanit Perëndimor në BE duhet të zhvillohet paralelisht me procesin e reformave të brendshme të institucioneve ...
Albportali | 05-Dec-2019 13:12
Presidentja e re e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se procesi i anëtarësimit të vendeve të Ballkanit Perëndimor në BE duhet të zhvillohet paralelisht me procesin e reformave të brendshme të institucioneve ...

Leyen: Duhet t’iu tregojmë vendeve të Ballkanit Perëndimor se i duam në anën tonë
Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se procesi i anëtarësimit të vendeve të Ballkanit Perëndimor në BE duhet të zhvillohet paralelisht me procesin e reformave të brendshme të institucioneve ...
Gazeta Express | 05-Dec-2019 12:42
Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se procesi i anëtarësimit të vendeve të Ballkanit Perëndimor në BE duhet të zhvillohet paralelisht me procesin e reformave të brendshme të institucioneve ...

Leyen: Duhet t’i tregojmë Ballkanit Perëndimor se e duam në anën tonë
Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se procesi i anëtarësimit të vendeve të Ballkanit Perëndimor në BE duhet të zhvillohet paralelisht me procesin e reformave të brendshme të institucioneve ...
Alsat-M | 05-Dec-2019 11:56
Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se procesi i anëtarësimit të vendeve të Ballkanit Perëndimor në BE duhet të zhvillohet paralelisht me procesin e reformave të brendshme të institucioneve ...

Von der Leyen: Duhet t’i tregojmë Ballkanit Perëndimor se e duam në anën tonë
Presidentja e re e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se procesi i anëtarësimit të vendeve të Ballkanit Perëndimor në BE duhet të zhvillohet paralelisht me procesin e reformave të brendshme të institucioneve ...
Aktuale.MK | 05-Dec-2019 11:48
Presidentja e re e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se procesi i anëtarësimit të vendeve të Ballkanit Perëndimor në BE duhet të zhvillohet paralelisht me procesin e reformave të brendshme të institucioneve ...

Qeveria euforike për NATO-n, optimiste reale për bisedime me BE-në
Maqedonia e Veriut në samitin e djeshëm të NATO-s ka qëndruar krah për krah, si anëtare e barabartë dhe pothuajse e plotfuqishme me të gjithë liderët e Aleancës dhe është pritur dhe përshëndetur si e tillë, me premtim ...
Albportali | 05-Dec-2019 10:28
Maqedonia e Veriut në samitin e djeshëm të NATO-s ka qëndruar krah për krah, si anëtare e barabartë dhe pothuajse e plotfuqishme me të gjithë liderët e Aleancës dhe është pritur dhe përshëndetur si e tillë, me premtim ...

Qeveria optimiste për fillimin e bisedimeve me BE-në
Maqedonia e Veriut në samitin e djeshëm të NATO-s ka qëndruar krah për krah, si anëtare e barabartë dhe pothuajse e plotfuqishme me të gjithë liderët e Aleancës dhe është pritur dhe përshëndetur si e tillë, me premtim ...
Gazeta Observer | 05-Dec-2019 10:25
Maqedonia e Veriut në samitin e djeshëm të NATO-s ka qëndruar krah për krah, si anëtare e barabartë dhe pothuajse e plotfuqishme me të gjithë liderët e Aleancës dhe është pritur dhe përshëndetur si e tillë, me premtim ...

“Në sytë e shumë njerëzve kam marrë rolin e njeriut të keq”, Macron tregon përse mbajti qëndrim negativ ndaj hapjes së negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut: Qëllimi i vetos sime është...(Fjala e plotë në Samitin e NATO-s)
Postuar: 05/12/2019 - 10:08 Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, zbuloi në Samitin e NATO-s i cili u mbajt në Londër, se përse bllokoi hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, teksa këto dy vende i ...
Sot.Al | 05-Dec-2019 10:16
Postuar: 05/12/2019 - 10:08 Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, zbuloi në Samitin e NATO-s i cili u mbajt në Londër, se përse bllokoi hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, teksa këto dy vende i ...

Qeveria euforike për NATO-n, optimiste reale për bisedime me BE-në
Maqedonia e Veriut në samitin e djeshëm të NATO-s ka qëndruar krah për krah, si anëtare e barabartë dhe pothuajse e plotfuqishme me të gjithë liderët e Aleancës dhe është pritur dhe përshëndetur si e tillë, me premtim ...
Shenja | 05-Dec-2019 10:09
Maqedonia e Veriut në samitin e djeshëm të NATO-s ka qëndruar krah për krah, si anëtare e barabartë dhe pothuajse e plotfuqishme me të gjithë liderët e Aleancës dhe është pritur dhe përshëndetur si e tillë, me premtim ...

Von der Leyen: Duhet t’i tregojmë Ballkanit Perëndimor se e duam në anën tonë
Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se procesi i anëtarësimit të vendeve të Ballkanit Perëndimor në BE duhet të zhvillohet paralelisht me procesin e reformave të brendshme të institucioneve ...
GazetaTema | 04-Dec-2019 16:24
Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se procesi i anëtarësimit të vendeve të Ballkanit Perëndimor në BE duhet të zhvillohet paralelisht me procesin e reformave të brendshme të institucioneve ...

Qeveria optimiste për fillimin e bisedimeve me BE-në
Maqedonia e Veriut në samitin e djeshëm të NATO-s ka qëndruar krah për krah, si anëtare e barabartë dhe pothuajse e plotfuqishme me të gjithë liderët e Aleancës dhe është pritur dhe përshëndetur si e tillë, me premtim ...
Gazeta Express | 05-Dec-2019 10:05
Maqedonia e Veriut në samitin e djeshëm të NATO-s ka qëndruar krah për krah, si anëtare e barabartë dhe pothuajse e plotfuqishme me të gjithë liderët e Aleancës dhe është pritur dhe përshëndetur si e tillë, me premtim ...

Qeveria e Maqedonisë euforike për NATO-n, optimiste edhe për bisedimet me BE-në
Maqedonia e Veriut në samitin e djeshëm të NATO-s ka qëndruar krah për krah, si anëtare e barabartë dhe pothuajse e plotfuqishme me të gjithë liderët e Aleancës dhe është pritur dhe përshëndetur si e tillë, me premtim ...
Arbresh | 05-Dec-2019 09:56
Maqedonia e Veriut në samitin e djeshëm të NATO-s ka qëndruar krah për krah, si anëtare e barabartë dhe pothuajse e plotfuqishme me të gjithë liderët e Aleancës dhe është pritur dhe përshëndetur si e tillë, me premtim ...

Qeveria, optimiste për bisedimet me BE-në
Maqedonia e Veriut në samitin e djeshëm të NATO-s ka qëndruar krah për krah, si anëtare e barabartë dhe pothuajse e plotfuqishme me të gjithë liderët e Aleancës dhe është pritur dhe përshëndetur si e tillë, me premtim ...
Koha.mk | 05-Dec-2019 09:50
Maqedonia e Veriut në samitin e djeshëm të NATO-s ka qëndruar krah për krah, si anëtare e barabartë dhe pothuajse e plotfuqishme me të gjithë liderët e Aleancës dhe është pritur dhe përshëndetur si e tillë, me premtim ...

Qeveria euforike për NATO-n, optimiste reale për bisedime me BE-në
Maqedonia e Veriut në samitin e djeshëm të NATO-s ka qëndruar krah për krah, si anëtare e barabartë dhe pothuajse e plotfuqishme me të gjithë liderët e Aleancës dhe është pritur dhe përshëndetur si e tillë, me premtim ...
TetovaSot | 05-Dec-2019 09:41
Maqedonia e Veriut në samitin e djeshëm të NATO-s ka qëndruar krah për krah, si anëtare e barabartë dhe pothuajse e plotfuqishme me të gjithë liderët e Aleancës dhe është pritur dhe përshëndetur si e tillë, me premtim ...

Qeveria, optimiste për bisedimet me BE-në
Maqedonia e Veriut në samitin e djeshëm të NATO-s ka qëndruar krah për krah, si anëtare e barabartë dhe pothuajse e plotfuqishme me të gjithë liderët e Aleancës dhe është pritur dhe përshëndetur si e tillë, me premtim ...
Alsat-M | 05-Dec-2019 09:38
Maqedonia e Veriut në samitin e djeshëm të NATO-s ka qëndruar krah për krah, si anëtare e barabartë dhe pothuajse e plotfuqishme me të gjithë liderët e Aleancës dhe është pritur dhe përshëndetur si e tillë, me premtim ...

Qeveria euforike për NATO-n, optimiste reale për bisedime me BE-në
Londër, 5 dhjetor 2019 (MEDIAL) – Maqedonia e Veriut në samitin e djeshëm të NATO-s ka qëndruar krah për krah, si anëtare e barabartë dhe pothuajse e plotfuqishme me të gjithë liderët e Aleancës dhe është pritur dhe ...
Medial | 05-Dec-2019 09:35
Londër, 5 dhjetor 2019 (MEDIAL) – Maqedonia e Veriut në samitin e djeshëm të NATO-s ka qëndruar krah për krah, si anëtare e barabartë dhe pothuajse e plotfuqishme me të gjithë liderët e Aleancës dhe është pritur dhe ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved