ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 28/01/2020 15:00

Janez Lenarcic: Fondi 15 milion euro është vetëm pjesa e parë

Janez Lenarcic: Fondi 15 milion euro është vetëm pjesa e parë
“Me lejoni qe t’ju siguroj qe Bashkimi Europian do te vazhdoje te jete krah jush, kjo pasi Shqiperia eshte pjese e Europes, dhe ju jeni nje vend kandidat dhe ne nuk do te ju lejme vetem. Dhe si perfundim me lejoni qe te ...
ikub.al | 05-Dec-2019 14:06
“Me lejoni qe t’ju siguroj qe Bashkimi Europian do te vazhdoje te jete krah jush, kjo pasi Shqiperia eshte pjese e Europes, dhe ju jeni nje vend kandidat dhe ne nuk do te ju lejme vetem. Dhe si perfundim me lejoni qe te ...

Komisioneri Europian: Fondi prej 15 milon eurosh është vetëm pjesa e parë
Kyeministri Rama ka qenë në Vorë aty ku është edhe kampi i personave që janë prekur nga tërmeti sëbashku me komisionerin europian, Janez Lenarcic.
Top Channel | 05-Dec-2019 12:58
Kyeministri Rama ka qenë në Vorë aty ku është edhe kampi i personave që janë prekur nga tërmeti sëbashku me komisionerin europian, Janez Lenarcic.

Komisioneri europian: Jam këtu për t’u thënë që nuk jeni vetëm
Kyerministri Edi Rama ka bërë një takim me komisionerin e ri europian për Menaxhimin e Krizave, Janez Lenarcic, ku i ka bërë një raport të përgjithshëm të dëmeve dhe për çfarë ka nevojë Shqipëria.
Top Channel | 05-Dec-2019 12:42
Kyerministri Edi Rama ka bërë një takim me komisionerin e ri europian për Menaxhimin e Krizave, Janez Lenarcic, ku i ka bërë një raport të përgjithshëm të dëmeve dhe për çfarë ka nevojë Shqipëria.

Rama takim me komisionerin e ri europian për Menaxhimin e Krizave, Janez Lenarcic
Kryeministri Rama është në Durrës ku po zhvillon një takim me komisionerin e ri europian për Menaxhimin e Krizave, Janez Lenarcic.
Top Channel | 05-Dec-2019 12:42
Kryeministri Rama është në Durrës ku po zhvillon një takim me komisionerin e ri europian për Menaxhimin e Krizave, Janez Lenarcic.

Komisioneri i BE zbret në terren: Përvec 15 mln eurove, të tjera ndihma pasi të vlerësohen dëmet
I ndodhur në Shqipëri për të parë nga afër pasojat e tërmetit shkatërrimtar, komisionari i Bashkimit Evropian për Menaxhimin e Krizave, Janez Lenarcic, takimin e parë e zhvilloi me kryeministrin Edi Rama në prefekturën ...
VizionPlus | 05-Dec-2019 15:15
I ndodhur në Shqipëri për të parë nga afër pasojat e tërmetit shkatërrimtar, komisionari i Bashkimit Evropian për Menaxhimin e Krizave, Janez Lenarcic, takimin e parë e zhvilloi me kryeministrin Edi Rama në prefekturën ...

REPLIKAT/ “Kjo është ndërtuar në kohën e Berishës”, Rama: Se mos erdhi Sala këtu me kazmë, lërini këto histori
Kryeministri Edi Rama pas takimit me komisionerin e BE-së për menaxhimin e krizave, ka shkuar në disa nga zonat e prekura me këtë të fundit, për të parë nga afër situatën. Gjatë takimit me banorët e dëmtuar, një prej ...
GazetaTema | 05-Dec-2019 11:58
Kryeministri Edi Rama pas takimit me komisionerin e BE-së për menaxhimin e krizave, ka shkuar në disa nga zonat e prekura me këtë të fundit, për të parë nga afër situatën. Gjatë takimit me banorët e dëmtuar, një prej ...

Komisioneri i BE-së për Menaxhimin e Krizave në Tiranë
Mesohet se ai do te kete nje takim me kryeministrin Rama dhe Ministrin Çuçi ne oren 10:15 dhe me pas do te udhetoje drejt Durresit per te pare nga afer zonat e prekura dhe demet e shkaktuara nga termeti. Nderkohe ne ...
ikub.al | 05-Dec-2019 10:37
Mesohet se ai do te kete nje takim me kryeministrin Rama dhe Ministrin Çuçi ne oren 10:15 dhe me pas do te udhetoje drejt Durresit per te pare nga afer zonat e prekura dhe demet e shkaktuara nga termeti. Nderkohe ne ...

“Mund të ketë tërmete edhe në të ardhmen”, Rama i ndërpret fjalën komisionerit të BE-së: Aman mos, se do ngelet në lajme kjo që sapo the
Kryeministri Edi Rama është duke zhvilluar një takim në Durrës me komisionerin e ri europian për Menaxhimin e Krizave, Janez Lenarcic. Në një moment, shefi i qeverisë ka ndërprerë fjalën e tij, i cili tha se mund të ...
GazetaTema | 05-Dec-2019 11:01
Kryeministri Edi Rama është duke zhvilluar një takim në Durrës me komisionerin e ri europian për Menaxhimin e Krizave, Janez Lenarcic. Në një moment, shefi i qeverisë ka ndërprerë fjalën e tij, i cili tha se mund të ...

Rama takon komisionerin e BE: Strehimi shqetësimi kryesor, njerëzit duan çati mbi kokë
Kryeministri Edi Rama këtë të enjtje ka pritur në një takim Komisionerin e BE-së për Menaxhimin e Krizave, Janez Lenarcic, i cili ndodhet në Shqipëri për të parë nga afër dhe për të ndihmuar për situatën pas tërmetit të ...
VizionPlus | 05-Dec-2019 11:18
Kryeministri Edi Rama këtë të enjtje ka pritur në një takim Komisionerin e BE-së për Menaxhimin e Krizave, Janez Lenarcic, i cili ndodhet në Shqipëri për të parë nga afër dhe për të ndihmuar për situatën pas tërmetit të ...

“Kjo është ndërtesa e Salës që ndërtoi në 2007”, si i përgjigjet Rama-banorit
Pas takimit me komisionerin e BE-së për menaxhimin e krizave, kryeministri ka shkuar në disa nga zonat e prekura me këtë të fundit, për të parë nga afër situatën. Gjatë takimit me banorët e dëmtuar, një prej tyre, duke ...
ABCNews | 05-Dec-2019 12:11
Pas takimit me komisionerin e BE-së për menaxhimin e krizave, kryeministri ka shkuar në disa nga zonat e prekura me këtë të fundit, për të parë nga afër situatën. Gjatë takimit me banorët e dëmtuar, një prej tyre, duke ...

Demet nga termeti, Rama-banorit: “Kjo është ndërtesa e Salës që ndërtoi në 2007”
Pas takimit me komisionerin e BE-së për menaxhimin e krizave, kryeministri Edi Rama ka shkuar në zonat e prekura me këtë të fundit, për të parë nga afër situatën. Gjatë takimit me banorët e dëmtuar, një prej tyre, duke ...
Lajmi i Fundit | 05-Dec-2019 13:56
Pas takimit me komisionerin e BE-së për menaxhimin e krizave, kryeministri Edi Rama ka shkuar në zonat e prekura me këtë të fundit, për të parë nga afër situatën. Gjatë takimit me banorët e dëmtuar, një prej tyre, duke ...

Komisioneri Europian: Fondi prej 15 milon eurosh është vetëm pjesa e parë
Kyeministri Rama ka qenë në Vorë aty ku është edhe kampi i personave që janë prekur nga tërmeti sëbashku me komisionerin europian, Janez Lenarcic. Lenarçiç theksoji edhe një herë që Bashkimi Europian nuk do ta lërë ...
Aktuale.MK | 05-Dec-2019 13:31
Kyeministri Rama ka qenë në Vorë aty ku është edhe kampi i personave që janë prekur nga tërmeti sëbashku me komisionerin europian, Janez Lenarcic. Lenarçiç theksoji edhe një herë që Bashkimi Europian nuk do ta lërë ...

Shkolla “Neim Babameto” në Durrës e pariparueshme/ Rama: Do ta rindërtojmë më të bukur se ç’ishte
TIRANË, 5 dhjetor /MEDIAL/ -Pas takimit në bashkinë e Durrësit, Kryeministri Edi Rama dhe komisioneri i BE-së për Menaxhimin e Krizave Janez Lenarcic kanë vizituar nga afër në terren zonat e prekura nga tërmeti. ...
Medial | 05-Dec-2019 13:25
TIRANË, 5 dhjetor /MEDIAL/ -Pas takimit në bashkinë e Durrësit, Kryeministri Edi Rama dhe komisioneri i BE-së për Menaxhimin e Krizave Janez Lenarcic kanë vizituar nga afër në terren zonat e prekura nga tërmeti. ...

Komisioneri Europian: Fondi prej 15 milionë eurosh për Shqipërinë është vetëm pjesa e parë
Kyeministri Rama ka qenë në Vorë aty ku është edhe kampi i personave që janë prekur nga tërmeti sëbashku me komisionerin europian, Janez Lenarcic. Lenarçiç theksoji edhe një herë që Bashkimi Europian nuk do ta lërë ...
Portalb | 05-Dec-2019 13:23
Kyeministri Rama ka qenë në Vorë aty ku është edhe kampi i personave që janë prekur nga tërmeti sëbashku me komisionerin europian, Janez Lenarcic. Lenarçiç theksoji edhe një herë që Bashkimi Europian nuk do ta lërë ...

Banorët në Durrës i kërkojnë ekspert për vlerësimin e banesës, Rama: Ikja unë po ta kisha fajin për tërmetin
Edi Rama dhe Komisioneri i BE-së për Menaxhimin e Krizave, Janez Lenarcic, inspektuan nga afër shkollën “Neim Babameto” në Durrës, e cila do të rindërtohet nga e para, pasi u dëmtua nga tërmeti shkatërrimtar i 26 ...
Lapsi | 05-Dec-2019 12:05
Edi Rama dhe Komisioneri i BE-së për Menaxhimin e Krizave, Janez Lenarcic, inspektuan nga afër shkollën “Neim Babameto” në Durrës, e cila do të rindërtohet nga e para, pasi u dëmtua nga tërmeti shkatërrimtar i 26 ...

‘O kryeministër a të të bëj një pyetje?’/ Shihni si reagon Rama kur pyetet nga qytetari në Durrës
Pas takimit me Ramën në Durrës ku diskutuan për situatën pas tërmetit në vend, komisioneri europian për Menaxhimin e Krizave, Janez Lenarcic ka dhënë një prononcim për mediat. “Më lejoni që t’ju siguroj që Bashkimi ...
Politiko | 05-Dec-2019 13:12
Pas takimit me Ramën në Durrës ku diskutuan për situatën pas tërmetit në vend, komisioneri europian për Menaxhimin e Krizave, Janez Lenarcic ka dhënë një prononcim për mediat. “Më lejoni që t’ju siguroj që Bashkimi ...

Komisioneri Evropian, fondi prej 15 milonë eurosh është vetëm pjesa e parë
Kyeministri shqiptar Edi Rama ka qenë në Vorë aty ku është edhe kampi i personave që janë prekur nga tërmeti së bashku me komisionerin evropian, Janez Lenarçiq. Lenarçiq theksoi edhe një herë që Bashkimi Evropian nuk do ...
Klan Kosova | 05-Dec-2019 13:12
Kyeministri shqiptar Edi Rama ka qenë në Vorë aty ku është edhe kampi i personave që janë prekur nga tërmeti së bashku me komisionerin evropian, Janez Lenarçiq. Lenarçiq theksoi edhe një herë që Bashkimi Evropian nuk do ...

Eurokomisioneri i BE në Vorë: Jemi krah Shqipërisë, pas vlerësimit të dëmeve!
Eurokomisioneri i BE-së për Menaxhimin e Krizave Janez Lenarcic tha nga Vora ku vizitoi çadrat ku po strehohen të prekurit nga tërmeti, se Komisioni Evropian do të jetë krah Shqipërisë si një vend kandidat edhe në ...
RTSH | 05-Dec-2019 13:04
Eurokomisioneri i BE-së për Menaxhimin e Krizave Janez Lenarcic tha nga Vora ku vizitoi çadrat ku po strehohen të prekurit nga tërmeti, se Komisioni Evropian do të jetë krah Shqipërisë si një vend kandidat edhe në ...

Eurokomisioneri i BE në Vorë: Jemi krah Shqipërisë, pas vlerësimit të dëmeve ju mbështesim për fazën e rindërtimit
Eurokomisioneri i BE-së për Menaxhimin e Krizave Janez Lenarcic tha nga Vora ku vizitoi çadrat ku po strehohen të prekurit nga tërmeti, se Komisioni Europian do të jetë krah Shqipërisë si një vend kandidat edhe në fazën ...
Lexo | 05-Dec-2019 13:02
Eurokomisioneri i BE-së për Menaxhimin e Krizave Janez Lenarcic tha nga Vora ku vizitoi çadrat ku po strehohen të prekurit nga tërmeti, se Komisioni Europian do të jetë krah Shqipërisë si një vend kandidat edhe në fazën ...

Rama-Lenarcic: Fond i integruar për rindërtimin, procesi me standarde të kontrolluara nga shteti
Kryeministri Edi Rama zhvilloi sot një takim me komisionerin e ri europian për Menaxhimin e Krizave, Janez Lenarcic, i cili ndodhet në Shqipëri për t’u njohur nga afër me situatën e dëme të shkaktuara nga tërmeti. ...
Lexo | 05-Dec-2019 12:53
Kryeministri Edi Rama zhvilloi sot një takim me komisionerin e ri europian për Menaxhimin e Krizave, Janez Lenarcic, i cili ndodhet në Shqipëri për t’u njohur nga afër me situatën e dëme të shkaktuara nga tërmeti. ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved