ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/01/2020 10:12

Janez Lenarcic: Fondi 15 milion euro është vetëm pjesa e parë

Janez Lenarcic: Fondi 15 milion euro është vetëm pjesa e parë
“Me lejoni qe t’ju siguroj qe Bashkimi Europian do te vazhdoje te jete krah jush, kjo pasi Shqiperia eshte pjese e Europes, dhe ju jeni nje vend kandidat dhe ne nuk do te ju lejme vetem. Dhe si perfundim me lejoni qe te ...
ikub.al | 05-Dec-2019 14:06
“Me lejoni qe t’ju siguroj qe Bashkimi Europian do te vazhdoje te jete krah jush, kjo pasi Shqiperia eshte pjese e Europes, dhe ju jeni nje vend kandidat dhe ne nuk do te ju lejme vetem. Dhe si perfundim me lejoni qe te ...

Vogëlushi i kishte ngulur sytë dhe po e dëgjonte me vëmendje, Rama bën gjestin epik
Teksa Rama po fliste nga Vora ku ishte sëbashku me Komisionerin Europian, Janez Lenarcic, një vogëlush i kishte ngulitur sytë dhe po e dëgjonte me vëmendje.
Top Channel | 05-Dec-2019 14:48
Teksa Rama po fliste nga Vora ku ishte sëbashku me Komisionerin Europian, Janez Lenarcic, një vogëlush i kishte ngulitur sytë dhe po e dëgjonte me vëmendje.

Franca dëshiron të jetë mikpritëse e konferencës së donatorëve
Presidenti francez, Emmanuel Macron, tha të mërkurën, pas takimit të NATO-s në Londër: “Ne kemi nevojë për një konferencë solidariteti për Shqipërinë”, dhe shtoi se “konferenca mund të zhvillohej në Francë”. Macron tha ...
GazetaTema | 05-Dec-2019 14:29
Presidenti francez, Emmanuel Macron, tha të mërkurën, pas takimit të NATO-s në Londër: “Ne kemi nevojë për një konferencë solidariteti për Shqipërinë”, dhe shtoi se “konferenca mund të zhvillohej në Francë”. Macron tha ...

Komisioneri Europian: Fondi prej 15 milon eurosh është vetëm pjesa e parë
Kyeministri Rama ka qenë në Vorë aty ku është edhe kampi i personave që janë prekur nga tërmeti sëbashku me komisionerin europian, Janez Lenarcic.
Top Channel | 05-Dec-2019 12:58
Kyeministri Rama ka qenë në Vorë aty ku është edhe kampi i personave që janë prekur nga tërmeti sëbashku me komisionerin europian, Janez Lenarcic.

Komisioneri i BE zbret në terren: Përvec 15 mln eurove, të tjera ndihma pasi të vlerësohen dëmet
I ndodhur në Shqipëri për të parë nga afër pasojat e tërmetit shkatërrimtar, komisionari i Bashkimit Evropian për Menaxhimin e Krizave, Janez Lenarcic, takimin e parë e zhvilloi me kryeministrin Edi Rama në prefekturën ...
VizionPlus | 05-Dec-2019 15:15
I ndodhur në Shqipëri për të parë nga afër pasojat e tërmetit shkatërrimtar, komisionari i Bashkimit Evropian për Menaxhimin e Krizave, Janez Lenarcic, takimin e parë e zhvilloi me kryeministrin Edi Rama në prefekturën ...

Komisioneri europian: Jam këtu për t’u thënë që nuk jeni vetëm
Kyerministri Edi Rama ka bërë një takim me komisionerin e ri europian për Menaxhimin e Krizave, Janez Lenarcic, ku i ka bërë një raport të përgjithshëm të dëmeve dhe për çfarë ka nevojë Shqipëria.
Top Channel | 05-Dec-2019 12:42
Kyerministri Edi Rama ka bërë një takim me komisionerin e ri europian për Menaxhimin e Krizave, Janez Lenarcic, ku i ka bërë një raport të përgjithshëm të dëmeve dhe për çfarë ka nevojë Shqipëria.

Rama takim me komisionerin e ri europian për Menaxhimin e Krizave, Janez Lenarcic
Kryeministri Rama është në Durrës ku po zhvillon një takim me komisionerin e ri europian për Menaxhimin e Krizave, Janez Lenarcic.
Top Channel | 05-Dec-2019 12:42
Kryeministri Rama është në Durrës ku po zhvillon një takim me komisionerin e ri europian për Menaxhimin e Krizave, Janez Lenarcic.

REPLIKAT/ “Kjo është ndërtuar në kohën e Berishës”, Rama: Se mos erdhi Sala këtu me kazmë, lërini këto histori
Kryeministri Edi Rama pas takimit me komisionerin e BE-së për menaxhimin e krizave, ka shkuar në disa nga zonat e prekura me këtë të fundit, për të parë nga afër situatën. Gjatë takimit me banorët e dëmtuar, një prej ...
GazetaTema | 05-Dec-2019 11:58
Kryeministri Edi Rama pas takimit me komisionerin e BE-së për menaxhimin e krizave, ka shkuar në disa nga zonat e prekura me këtë të fundit, për të parë nga afër situatën. Gjatë takimit me banorët e dëmtuar, një prej ...

Komisioneri i BE-së për Menaxhimin e Krizave në Tiranë
Mesohet se ai do te kete nje takim me kryeministrin Rama dhe Ministrin Çuçi ne oren 10:15 dhe me pas do te udhetoje drejt Durresit per te pare nga afer zonat e prekura dhe demet e shkaktuara nga termeti. Nderkohe ne ...
ikub.al | 05-Dec-2019 10:37
Mesohet se ai do te kete nje takim me kryeministrin Rama dhe Ministrin Çuçi ne oren 10:15 dhe me pas do te udhetoje drejt Durresit per te pare nga afer zonat e prekura dhe demet e shkaktuara nga termeti. Nderkohe ne ...

Macron: Konferencë ndërkombëtare për të ndihmuar Shqipërinë
“Ne kemi nevoje per nje konference solidariteti me Shqiperine,” tha presidenti francez pas samitit te NATO-s, citon “Le Figaro”. “Kjo konference, te cilen mund ta organizoje Franca, synon te mobilizoje ‘si partnere ...
ikub.al | 05-Dec-2019 09:32
“Ne kemi nevoje per nje konference solidariteti me Shqiperine,” tha presidenti francez pas samitit te NATO-s, citon “Le Figaro”. “Kjo konference, te cilen mund ta organizoje Franca, synon te mobilizoje ‘si partnere ...

“Mund të ketë tërmete edhe në të ardhmen”, Rama i ndërpret fjalën komisionerit të BE-së: Aman mos, se do ngelet në lajme kjo që sapo the
Kryeministri Edi Rama është duke zhvilluar një takim në Durrës me komisionerin e ri europian për Menaxhimin e Krizave, Janez Lenarcic. Në një moment, shefi i qeverisë ka ndërprerë fjalën e tij, i cili tha se mund të ...
GazetaTema | 05-Dec-2019 11:01
Kryeministri Edi Rama është duke zhvilluar një takim në Durrës me komisionerin e ri europian për Menaxhimin e Krizave, Janez Lenarcic. Në një moment, shefi i qeverisë ka ndërprerë fjalën e tij, i cili tha se mund të ...

Macron kërkon organizimin e një konference donatorësh për të ndihmuar Shqipërinë
Situata e rëndë në Shqipëri si pasojë e termetit të fortë të 26 nëntorit ka vënë në lëvizje edhe disa drejtues shtetesh. Presidenti francez Macron ka propozuar organizmin e një konference ndërkombëtare me donator në ...
VizionPlus | 05-Dec-2019 11:46
Situata e rëndë në Shqipëri si pasojë e termetit të fortë të 26 nëntorit ka vënë në lëvizje edhe disa drejtues shtetesh. Presidenti francez Macron ka propozuar organizmin e një konference ndërkombëtare me donator në ...

Rama takon komisionerin e BE: Strehimi shqetësimi kryesor, njerëzit duan çati mbi kokë
Kryeministri Edi Rama këtë të enjtje ka pritur në një takim Komisionerin e BE-së për Menaxhimin e Krizave, Janez Lenarcic, i cili ndodhet në Shqipëri për të parë nga afër dhe për të ndihmuar për situatën pas tërmetit të ...
VizionPlus | 05-Dec-2019 11:18
Kryeministri Edi Rama këtë të enjtje ka pritur në një takim Komisionerin e BE-së për Menaxhimin e Krizave, Janez Lenarcic, i cili ndodhet në Shqipëri për të parë nga afër dhe për të ndihmuar për situatën pas tërmetit të ...

Macron gati të presë konferencën e donatorëve për Shqipërinë
Presidenti francez, Emmanuel Macron, tha të mërkurën, pas takimit të NATO-s në Londër: “Ne kemi nevojë për një konferencë solidariteti për Shqipërinë”, dhe shtoi se “konferenca mund të zhvillohej në Francë”. Macron tha ...
Shenja | 05-Dec-2019 15:08
Presidenti francez, Emmanuel Macron, tha të mërkurën, pas takimit të NATO-s në Londër: “Ne kemi nevojë për një konferencë solidariteti për Shqipërinë”, dhe shtoi se “konferenca mund të zhvillohej në Francë”. Macron tha ...

Macron deshiron ta organizoje vete, konferencen e donatoreve per Shqiperine
Burime nga qeveria shqiptare i thanë sot Deutsche Welles se ende nuk është caktuar se ku do të zhvillohet konferenca. Nga Deutsche Welle Presidenti francez, Emmanuel Macron, tha të mërkurën, pas takimit të NATO-s në ...
Lajmi i Fundit | 05-Dec-2019 14:48
Burime nga qeveria shqiptare i thanë sot Deutsche Welles se ende nuk është caktuar se ku do të zhvillohet konferenca. Nga Deutsche Welle Presidenti francez, Emmanuel Macron, tha të mërkurën, pas takimit të NATO-s në ...

Macron gati të presë konferencën e donatorëve për Shqipërinë
Presidenti francez, Emmanuel Macron, tha të mërkurën, pas takimit të NATO-s në Londër: “Ne kemi nevojë për një konferencë solidariteti për Shqipërinë”, dhe shtoi se “konferenca mund të zhvillohej në Francë”. Macron tha ...
Gazeta Express | 05-Dec-2019 14:22
Presidenti francez, Emmanuel Macron, tha të mërkurën, pas takimit të NATO-s në Londër: “Ne kemi nevojë për një konferencë solidariteti për Shqipërinë”, dhe shtoi se “konferenca mund të zhvillohej në Francë”. Macron tha ...

Vogëlushi i kishte ngulur sytë dhe po e dëgjonte me vëmendje, Rama bën gjestin epik
Teksa Rama po fliste nga Vora ku ishte sëbashku me Komisionerin Europian, Janez Lenarcic, një vogëlush i kishte ngulitur sytë dhe po e dëgjonte me vëmendje. Rama pasi përfundon fjalën i jep dorën vogëlushit dhe i thotë: ...
InFokusi | 05-Dec-2019 14:16
Teksa Rama po fliste nga Vora ku ishte sëbashku me Komisionerin Europian, Janez Lenarcic, një vogëlush i kishte ngulitur sytë dhe po e dëgjonte me vëmendje. Rama pasi përfundon fjalën i jep dorën vogëlushit dhe i thotë: ...

Demet nga termeti, Rama-banorit: “Kjo është ndërtesa e Salës që ndërtoi në 2007”
Pas takimit me komisionerin e BE-së për menaxhimin e krizave, kryeministri Edi Rama ka shkuar në zonat e prekura me këtë të fundit, për të parë nga afër situatën. Gjatë takimit me banorët e dëmtuar, një prej tyre, duke ...
Lajmi i Fundit | 05-Dec-2019 13:56
Pas takimit me komisionerin e BE-së për menaxhimin e krizave, kryeministri Edi Rama ka shkuar në zonat e prekura me këtë të fundit, për të parë nga afër situatën. Gjatë takimit me banorët e dëmtuar, një prej tyre, duke ...

Pasojat e tërmetit, propozimi i Macron: Konferencë ndërkombëtare për Shqipërinë
Presidenti francez Emmanuel Macron propozoi të mërkurën organizimin e një konference ndërkombëtare për të ndihmuar Shqipërinë të përballet me pasojat e tërmetit shkatërrues të muajit nëntor. “Na duhet një......
Zeri | 05-Dec-2019 13:47
Presidenti francez Emmanuel Macron propozoi të mërkurën organizimin e një konference ndërkombëtare për të ndihmuar Shqipërinë të përballet me pasojat e tërmetit shkatërrues të muajit nëntor. “Na duhet një......

Pasojat e tërmetit, Macron propozon konferencë ndërkombëtare për Shqipërinë
Presidenti francez Emmanuel Macron propozoi të mërkurën organizimin e një konference ndërkombëtare për të ndihmuar Shqipërinë të përballet me pasojat e tërmetit shkatërrues të muajit nëntor. “Na duhet një konferencë ...
Gazeta Observer | 05-Dec-2019 13:44
Presidenti francez Emmanuel Macron propozoi të mërkurën organizimin e një konference ndërkombëtare për të ndihmuar Shqipërinë të përballet me pasojat e tërmetit shkatërrues të muajit nëntor. “Na duhet një konferencë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved