ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 28/01/2020 14:09

“Jeni gërmadhat e…”, Rama i ashpër me deputetët e opozitës së re: Ju s’dini të flisni, jeni pasojat e tërmetit të opozitës jashtë

“Jeni gërmadhat e…”, Rama i ashpër me deputetët e opozitës së re: Ju s’dini të flisni, jeni pasojat e tërmetit të opozitës jashtë
Me një gjuhë të ashpër dhe ironike, kryeministri Edi Rama i bëri thirrje opozitës parlamentare të mbajë me nder karrigen në Parlament dhe të mos bëhet si opozita jashtë, që sipas tij, thotë vetëm “vjedhje, vjedhje”. ...
BalkanWeb | 05-Dec-2019 15:39
Me një gjuhë të ashpër dhe ironike, kryeministri Edi Rama i bëri thirrje opozitës parlamentare të mbajë me nder karrigen në Parlament dhe të mos bëhet si opozita jashtë, që sipas tij, thotë vetëm “vjedhje, vjedhje”. ...

FOTO/ Tregtonin drogë, arrestohet burri dhe gruaja shqiptare në Itali
ITALI Policia italiane në Macerata ka arrestuar një burrë shqiptar 34 vjeç dhe gruan e tij shtatzënë, një 28-vjeçare, pasi në shtëpinë e tyre u gjetën pajisje që shërbinin për tregtimin e drogës. Burri përfundoi në ...
BalkanWeb | 05-Dec-2019 15:37
ITALI Policia italiane në Macerata ka arrestuar një burrë shqiptar 34 vjeç dhe gruan e tij shtatzënë, një 28-vjeçare, pasi në shtëpinë e tyre u gjetën pajisje që shërbinin për tregtimin e drogës. Burri përfundoi në ...

?Tërmeti/ “Po fshihen provat”, Edi Rama u përgjigjet kritikëve: Gjithçka është fotografuar, Njësia Speciale po…
TIRANË Kryeministri Edi Rama nga foltorja e Kuvendit iu është përgjigjur kritikave të adresuar ndaj qeverisë së tij në lidhje me angazhimin që ka pasur në përballimin e situatës emergjente nga tërmeti i 26 nëntorit. Ai ...
BalkanWeb | 05-Dec-2019 15:25
TIRANË Kryeministri Edi Rama nga foltorja e Kuvendit iu është përgjigjur kritikave të adresuar ndaj qeverisë së tij në lidhje me angazhimin që ka pasur në përballimin e situatës emergjente nga tërmeti i 26 nëntorit. Ai ...

Gjendja e emergjencës pas tërmetit, Rama zbulon shifrën: 20 mld lekë është fondi nga buxheti, por…
Kur Shqipëria ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme për disa qarqe të vendit, të cilat u prekën nga tërmeti shkatërrimtar, kryeministri Edi Rama ka bërë të ditur fondin fillesar që do të akordohet nga buxheti i shtetit ...
BalkanWeb | 05-Dec-2019 15:02
Kur Shqipëria ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme për disa qarqe të vendit, të cilat u prekën nga tërmeti shkatërrimtar, kryeministri Edi Rama ka bërë të ditur fondin fillesar që do të akordohet nga buxheti i shtetit ...

Udhëzimi/ Denaj-Degës së Thesarit: Faturat e njësive të qeverisjes të paguhen deri më 15 dhjetor, asnjë procedurë prokurimesh me fonde publike
Ministrja e Financave Anila Denaj i ka dërguar një udhëzim Degës së Thesarit në kuadër të Emergjencave Civile pas tërmetit shkatërrimtar të 26 nëntorit. “BalkanWeb” ka siguruar udhëzimin në fjalë bëhet për sigurimin e ...
BalkanWeb | 05-Dec-2019 14:40
Ministrja e Financave Anila Denaj i ka dërguar një udhëzim Degës së Thesarit në kuadër të Emergjencave Civile pas tërmetit shkatërrimtar të 26 nëntorit. “BalkanWeb” ka siguruar udhëzimin në fjalë bëhet për sigurimin e ...

Rumania dërgon autokolonë me ndihma për banorët e prekur nga tërmeti
Ka mbërritur ditën e sotme në pikën kufitare të Kapshticës një autokolonë me ndihma si çadra dhe pajisje të tjera mbështetëse nga Rumania. Ndërkohë në Rinas ka mbërritur një ekip prej 15 inxhinjerësh rumunë për të ...
BalkanWeb | 05-Dec-2019 14:17
Ka mbërritur ditën e sotme në pikën kufitare të Kapshticës një autokolonë me ndihma si çadra dhe pajisje të tjera mbështetëse nga Rumania. Ndërkohë në Rinas ka mbërritur një ekip prej 15 inxhinjerësh rumunë për të ...

Shpresë për 9 familje në Belsh që rrinë në çadra pas tërmetit të 21 shtatorit, ushqime, veshje e ndihma financiare
ELBASAN Komuniteti Mysliman Shqiptar, Qendra e Bashkëpunimit Ndërfetar Elbasan, “Fondacioni Motrat Myslimane Zvicër” dhe “Myftinia Elbasan” gjatë paradites së enjte ishin në fshatin Çestie në Njësinë Administrative ...
BalkanWeb | 05-Dec-2019 14:09
ELBASAN Komuniteti Mysliman Shqiptar, Qendra e Bashkëpunimit Ndërfetar Elbasan, “Fondacioni Motrat Myslimane Zvicër” dhe “Myftinia Elbasan” gjatë paradites së enjte ishin në fshatin Çestie në Njësinë Administrative ...

“2% e PBB për mbrojtjen” Pollo pyet qeverinë: Pse nuk u ftua Rama në mbledhjen e Trump? A ka gënjyer qeveria me shfrat?
Ish-deputeti i PD, Genc Pollo ka reaguar përmes një postimi në facebook, lidhur me takimin që Presidenti Amerikan Donald Trump me vendet anëtare të NATO-s që kanë plotësuar objektivin e shpenzimeve 2% të PBB për ...
BalkanWeb | 05-Dec-2019 14:09
Ish-deputeti i PD, Genc Pollo ka reaguar përmes një postimi në facebook, lidhur me takimin që Presidenti Amerikan Donald Trump me vendet anëtare të NATO-s që kanë plotësuar objektivin e shpenzimeve 2% të PBB për ...

Dhurata Dora në bashkëpunim me yllin botëror, zbulohet detajet
TIRANE Dhurata Dora padyshim është ndër këngëtaret më të suksesshme shqiptare, e cila ka prekur tregun e huaj. “Zemër” në bashkëpunim me reperin algjerian Soolking vazhdon të dëgjohet kudo ende dhe mbetet ndër hitet më ...
BalkanWeb | 05-Dec-2019 13:45
TIRANE Dhurata Dora padyshim është ndër këngëtaret më të suksesshme shqiptare, e cila ka prekur tregun e huaj. “Zemër” në bashkëpunim me reperin algjerian Soolking vazhdon të dëgjohet kudo ende dhe mbetet ndër hitet më ...

Pallati i shkatërruar nga tërmeti, ekspertët e nxjerrin të sigurt, banorët: Të vijnë të shohin banesat, muret janë shembur
DURRËS Ekspertët e kanë nxjerrë të sigurt por banorët kanë frikë ende të besojnë tek shtëpitë e tyre pas tërmetit të 26 nëntorit. Ky është rasti i pallatit 2118 në Durrës, i cili ka dëmtime shumë të mëdha në mure po ...
BalkanWeb | 05-Dec-2019 13:31
DURRËS Ekspertët e kanë nxjerrë të sigurt por banorët kanë frikë ende të besojnë tek shtëpitë e tyre pas tërmetit të 26 nëntorit. Ky është rasti i pallatit 2118 në Durrës, i cili ka dëmtime shumë të mëdha në mure po ...

Shorti për anëtarët e KED, Meta: Tani, e rëndësishme mbetet veprimtaria plotësisht transparente
Presidenti Ilir Meta ka reaguar përmes një postimi në facebook, lidhur me shortin e hedhur pak më parë për anëtarët e KED. “Pas një shorti tepër TRANSPARENT, tani më e rëndësishme mbetet veprimtaria plotësisht ...
BalkanWeb | 05-Dec-2019 13:31
Presidenti Ilir Meta ka reaguar përmes një postimi në facebook, lidhur me shortin e hedhur pak më parë për anëtarët e KED. “Pas një shorti tepër TRANSPARENT, tani më e rëndësishme mbetet veprimtaria plotësisht ...

“Do bëjmë gjithçka për t’ju ndihmuar”, Basha me banorët në Bubq dhe Rranxë të Krujës: Duhet të vlerësohen dëmet
Fshatrat Borizanë, Bubq dhe Rrënxë e Krujës, janë të prekura nga tërmeti, ku qindra shtëpi janë dëmtuar dhe mijëra banorë, mes tyre fëmijë të mitur dhe të moshuar të sëmurë, qëndrojnë prej më shumë se një jave jashtë në ...
BalkanWeb | 05-Dec-2019 13:29
Fshatrat Borizanë, Bubq dhe Rrënxë e Krujës, janë të prekura nga tërmeti, ku qindra shtëpi janë dëmtuar dhe mijëra banorë, mes tyre fëmijë të mitur dhe të moshuar të sëmurë, qëndrojnë prej më shumë se një jave jashtë në ...

Eden Hazard mban në ankth Real Madrid, ylli i skuadrës humbet “El Clasico”
Pas një nisje të dobët dhe të mbushur me kritika, Eden Hazard arriti të marrë rolin e protagonistit te Real Madrid. Por, kur belgu ishte kthyer në një nga pikat më të forta në skuadrën e Zinedine Zidane, një dëmtim në ...
BalkanWeb | 05-Dec-2019 13:23
Pas një nisje të dobët dhe të mbushur me kritika, Eden Hazard arriti të marrë rolin e protagonistit te Real Madrid. Por, kur belgu ishte kthyer në një nga pikat më të forta në skuadrën e Zinedine Zidane, një dëmtim në ...

Tërmeti me magnitudë 6.4 rihter, ambasada amerikane: SHBA në krah të Shqipërisë
Pas tërmetit të fuqishëm të 26 nëntorit, shumë vende u solidarizuan me dhimbjen që po përjeton këto ditë Shqipëria. Mes tyre është dhe aleati Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Përmes një postimi në ‘Facebook’ ambasada ...
BalkanWeb | 05-Dec-2019 13:23
Pas tërmetit të fuqishëm të 26 nëntorit, shumë vende u solidarizuan me dhimbjen që po përjeton këto ditë Shqipëria. Mes tyre është dhe aleati Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Përmes një postimi në ‘Facebook’ ambasada ...

Dy në pranga në Vlorë/ 18-vjeçari me armë zhurmuese në makinë i ikën policisë, tjeri në kërkim për trafik droge
VLORË Policia e Vlorës ka arrestuar dy persona, njëri prej tyre në kërkim, ndërsa tjetri ka tentuar t’i ikë policisë. Policia ka arrestuar në flagrancë 18-vjeçari me iniciale K. M., banues në Vlorë pasi ka refuzuar t’u ...
BalkanWeb | 05-Dec-2019 13:23
VLORË Policia e Vlorës ka arrestuar dy persona, njëri prej tyre në kërkim, ndërsa tjetri ka tentuar t’i ikë policisë. Policia ka arrestuar në flagrancë 18-vjeçari me iniciale K. M., banues në Vlorë pasi ka refuzuar t’u ...

Me precedentë penalë për shfrytëzim prostitucioni, pranga lushnjarit, u kap me doza heroine
Goditet një tjetër rast i shpërndarjes së drogave të forta në doza të vogla, falë bashkëpunimit të Policisë me qytetarët. Sekuestrohen 8 doza me lëndë narkotike heroinë dhe një sasi lekësh, të dyshuara të përfituara nga ...
BalkanWeb | 05-Dec-2019 13:23
Goditet një tjetër rast i shpërndarjes së drogave të forta në doza të vogla, falë bashkëpunimit të Policisë me qytetarët. Sekuestrohen 8 doza me lëndë narkotike heroinë dhe një sasi lekësh, të dyshuara të përfituara nga ...

Renato Mekolli largohet ‘Hell’s Kitchen’, nesër do të jetë një tjetër shef nga Athina
TIRANE Nuk dihen arsyet pse, por që Renato Mekolli është larguar nga ‘Hell’s Kitchen Albania 2’ dhe kjo gjë tashmë është një fakt i konfirmuar nga Top Channel. Në kuzhinë, përballë konkurrentëve, në mes të produksionit, ...
BalkanWeb | 05-Dec-2019 13:04
TIRANE Nuk dihen arsyet pse, por që Renato Mekolli është larguar nga ‘Hell’s Kitchen Albania 2’ dhe kjo gjë tashmë është një fakt i konfirmuar nga Top Channel. Në kuzhinë, përballë konkurrentëve, në mes të produksionit, ...

Barcelona gjen një “Messi” të ri, klauzolë 400 mln euro për talentin e sulmit
Ishte zbulimi i Barcelonës në këtë sezon, ndërsa që tani ka marrë mbi vete një peshë të rëndë, duke u cilësuar si një nga talentet më të mëdhenj të futbollit. Për këtë arsye klubi katalunjas nuk do të rrezikojë asgjë, ...
BalkanWeb | 05-Dec-2019 13:04
Ishte zbulimi i Barcelonës në këtë sezon, ndërsa që tani ka marrë mbi vete një peshë të rëndë, duke u cilësuar si një nga talentet më të mëdhenj të futbollit. Për këtë arsye klubi katalunjas nuk do të rrezikojë asgjë, ...

Eurokomisioneri nga pika e emergjencës në Vorë: BE në krah të Shqipërisë. Rama e kap sërish me mediat: Vrapuat të thoshit gabim se…
Kreu i qeverisë Edi Rama, bashkë me Komisionerin e BE-së për Menaxhimin e Krizave, Janez Lenarcic, kanë inspektuar një nga pikat e Emergjencës në Vorë, ku janë vendosur banorët e prekur nga tërmeti i 26 nëntorit. Gjatë ...
BalkanWeb | 05-Dec-2019 13:02
Kreu i qeverisë Edi Rama, bashkë me Komisionerin e BE-së për Menaxhimin e Krizave, Janez Lenarcic, kanë inspektuar një nga pikat e Emergjencës në Vorë, ku janë vendosur banorët e prekur nga tërmeti i 26 nëntorit. Gjatë ...

VIDEO/ Mbappe, çfarë magjie?! Paris SG tregon sërish forcën në Ligue 1
Paris SG tregon edhe një herë forcën në kampionatin francez, ndërsa në të njëjtën kohë i konfirmon rivalëve se nuk ka ndërmend të dorëzojë titullin. Formacioni parizien I shtoi fitoren e tretë radhazi serisë pozitive në ...
BalkanWeb | 05-Dec-2019 12:42
Paris SG tregon edhe një herë forcën në kampionatin francez, ndërsa në të njëjtën kohë i konfirmon rivalëve se nuk ka ndërmend të dorëzojë titullin. Formacioni parizien I shtoi fitoren e tretë radhazi serisë pozitive në ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved