ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 09/12/2019 10:58

Video e shembjes së pallatit 6-katësh në Durrës

Video e shembjes së pallatit 6-katësh në Durrës
Ekipet xheniere të Forcave të Armatosura në bashkëpunim me Inspektoratin Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit kanë shembur me lëndës plasëse një pallat në Durrës të dëmtaur nga lëkundjet e tërmetit. Ndërkonë IKMT ka ...
Medial | 03-Dec-2019 17:16
Ekipet xheniere të Forcave të Armatosura në bashkëpunim me Inspektoratin Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit kanë shembur me lëndës plasëse një pallat në Durrës të dëmtaur nga lëkundjet e tërmetit. Ndërkonë IKMT ka ...

Video e shembjes së pallatit 6-katësh në Durrës
Ekipet xheniere të Forcave të Armatosura në bashkëpunim me Inspektoratin Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit kanë shembur me lëndës plasëse një pallat në Durrës të dëmtaur nga lëkundjet e tërmetit. Ndërkonë IKMT ka ...
VizionPlus | 03-Dec-2019 17:09
Ekipet xheniere të Forcave të Armatosura në bashkëpunim me Inspektoratin Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit kanë shembur me lëndës plasëse një pallat në Durrës të dëmtaur nga lëkundjet e tërmetit. Ndërkonë IKMT ka ...

Durrës, çahet pallati 6-katësh, banorët: I bukur nga jashtë, por copë brenda! Pronari uli kokën dhe iku
Në zonën e Ish-Frigoriferit në Durrës banorët e dy pallateve ankohen se po flenë jashtë dhe në makina, pasi pallati është dëmtuar dhe askush nuk ka shkuar t’u thotë se çfarë do të bëhet. “Kemi fjetur në makinat tona, ...
Indeks Online | 03-Dec-2019 16:54
Në zonën e Ish-Frigoriferit në Durrës banorët e dy pallateve ankohen se po flenë jashtë dhe në makina, pasi pallati është dëmtuar dhe askush nuk ka shkuar t’u thotë se çfarë do të bëhet. “Kemi fjetur në makinat tona, ...

Shembet në mënyrë të kontrolluar ndërtesa në Durrës
Një pallat në Durrës është shembur rreth orës 14:30 minuta të së martës pasi kishte pësuar dëmtime në strukturë nga tërmeti i 26 nëntorit. Për fat të mirë, ky pallat nuk u shemb gjatë lëkundjeve të forta, por mori ...
Gazeta Express | 03-Dec-2019 16:21
Një pallat në Durrës është shembur rreth orës 14:30 minuta të së martës pasi kishte pësuar dëmtime në strukturë nga tërmeti i 26 nëntorit. Për fat të mirë, ky pallat nuk u shemb gjatë lëkundjeve të forta, por mori ...

Shikoni se si “zhduket” për pak sekonda ndërtesa 6-katëshe në Durrës (Video)
Është shembur me tritol hoteli 6-katësh në zonën e plazhit në Durrës. Shpërthimi në fjalë erdhi pas 4 orëve punë të forcave xheniere. Godina u dëmtua rëndë nga tërmeti i fuqishëm i 26 nëntorit, ndaj u shemb me shpërthim ...
Gazeta Observer | 03-Dec-2019 16:18
Është shembur me tritol hoteli 6-katësh në zonën e plazhit në Durrës. Shpërthimi në fjalë erdhi pas 4 orëve punë të forcave xheniere. Godina u dëmtua rëndë nga tërmeti i fuqishëm i 26 nëntorit, ndaj u shemb me shpërthim ...

Si tritoli “zhduk” në pak sekonda pallatin 6-katësh (VIDEO)
Është shembur me tritol hoteli 6-katësh në zonën e plazhit në Durrës. Shpërthimi në fjalë erdhi pas 4 orëve punë të forcave xheniere. Godina u dëmtua rëndë nga tërmeti i fuqishëm i 26 nëntorit, ndaj u shemb me shpërthim ...
TetovaSot | 03-Dec-2019 16:07
Është shembur me tritol hoteli 6-katësh në zonën e plazhit në Durrës. Shpërthimi në fjalë erdhi pas 4 orëve punë të forcave xheniere. Godina u dëmtua rëndë nga tërmeti i fuqishëm i 26 nëntorit, ndaj u shemb me shpërthim ...

Ndërtesa 6-katëshe në Durrës ‘zhduket’ për pak sekonda
Është shembur me tritol hoteli 6-katësh në zonën e plazhit në Durrës. Shpërthimi në fjalë erdhi pas 4 orëve punë të forcave xheniere. Godina u dëmtua rëndë nga tërmeti i fuqishëm i 26 nëntorit, ndaj u shemb......
Zeri | 03-Dec-2019 15:48
Është shembur me tritol hoteli 6-katësh në zonën e plazhit në Durrës. Shpërthimi në fjalë erdhi pas 4 orëve punë të forcave xheniere. Godina u dëmtua rëndë nga tërmeti i fuqishëm i 26 nëntorit, ndaj u shemb......

Ndërtesa 6-katëshe në Durrës ‘zhduket’ për pak sekonda
Është shembur me tritol hoteli 6-katësh në zonën e plazhit në Durrës. Shpërthimi në fjalë erdhi pas 4 orëve punë të forcave xheniere. Godina u dëmtua rëndë nga tërmeti i fuqishëm i 26 nëntorit, ndaj u shemb me shpërthim ...
Telegrafi | 03-Dec-2019 15:24
Është shembur me tritol hoteli 6-katësh në zonën e plazhit në Durrës. Shpërthimi në fjalë erdhi pas 4 orëve punë të forcave xheniere. Godina u dëmtua rëndë nga tërmeti i fuqishëm i 26 nëntorit, ndaj u shemb me shpërthim ...

Pallati 6 katësh shembet me shpërthim të kontrolluar, shkaktohen dëme në objektet përreth
Pak çaste më parë është shembur pallati 6-katësh me shpërthim të telekomanduar nga forcat xheniere, ndërsa ky proces sipas gazetares Dorjana Bezat ka shkaktuar dëmtime edhe në banesat përreth në muret anësore, por ...
Lajminet | 03-Dec-2019 15:33
Pak çaste më parë është shembur pallati 6-katësh me shpërthim të telekomanduar nga forcat xheniere, ndërsa ky proces sipas gazetares Dorjana Bezat ka shkaktuar dëmtime edhe në banesat përreth në muret anësore, por ...

Re pluhuri në Durrës! Shembet me tritol hotel “Gostivari”
Është shembur me tritol hoteli 6-katësh në zonën e plazhit në Durrës.
Top Channel | 03-Dec-2019 14:33
Është shembur me tritol hoteli 6-katësh në zonën e plazhit në Durrës.

Dëmtohet pallati i VIP-ave/ Nipi i Parashqevi Simakut: S’na kanë thënë ku do zhvendosemi
Pritet që nga momenti në moment në bulevardin Dyrrah në Durrës të shembet pallati 6 katësh që njihet ndryshe edhe si pallati i VIP-ave.
Top Channel | 03-Dec-2019 14:24
Pritet që nga momenti në moment në bulevardin Dyrrah në Durrës të shembet pallati 6 katësh që njihet ndryshe edhe si pallati i VIP-ave.

VIDEO/ Shembet nga forcat xheniere godina 6 katëshe në Durrës
Është shembur nga forcat xheniere një godinë gjashtë katëshe në qytetin e Durrësit. Godina kishte marrë dëmtime serioze gjatë lëkundjeve sizmike. Ajo pritet të rindërtohet nga e para për banorët. (TemA)
GazetaTema | 03-Dec-2019 14:51
Është shembur nga forcat xheniere një godinë gjashtë katëshe në qytetin e Durrësit. Godina kishte marrë dëmtime serioze gjatë lëkundjeve sizmike. Ajo pritet të rindërtohet nga e para për banorët. (TemA)

Eksplozivi “fshin” hotelin 6-katësh në plazh/ VIDEO
Forcat xheniere të FA kanë shembur godinën 6 -katëshe në Durrës. Objekti i njohur si hotel “Gostivari” I vendosur në zonën e plazhit në Durrës ishte dëmtuar rëndë në kolona pas tërmetit të 26 nëntorit. Forcat xheniere ...
VizionPlus | 03-Dec-2019 15:10
Forcat xheniere të FA kanë shembur godinën 6 -katëshe në Durrës. Objekti i njohur si hotel “Gostivari” I vendosur në zonën e plazhit në Durrës ishte dëmtuar rëndë në kolona pas tërmetit të 26 nëntorit. Forcat xheniere ...

Ndërtesa 6-katëshe në Durrës ‘zhduket’ për pak sekonda
Është shembur me tritol hoteli 6-katësh në zonën e plazhit në Durrës. Shpërthimi në fjalë erdhi pas 4 orëve punë të forcave xheniere. Godina u dëmtua rëndë nga tërmeti i fuqishëm i 26 nëntorit, ndaj u shemb me shpërthim ...
EkonomiaOnline | 03-Dec-2019 15:30
Është shembur me tritol hoteli 6-katësh në zonën e plazhit në Durrës. Shpërthimi në fjalë erdhi pas 4 orëve punë të forcave xheniere. Godina u dëmtua rëndë nga tërmeti i fuqishëm i 26 nëntorit, ndaj u shemb me shpërthim ...

(VIDEO) Re pluhuri në Durrës, momenti kur shembet me shpërthim pallati
Është shembur me shpërthim të kontrolluar pallati në Durrës, i cili ishte shpallur i pabanuar pas dëmtimeve të rënda nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit. Puna për shembjen e pallatit kishte filluar që mëngjesin e sotëm, ...
Lapsi | 03-Dec-2019 15:12
Është shembur me shpërthim të kontrolluar pallati në Durrës, i cili ishte shpallur i pabanuar pas dëmtimeve të rënda nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit. Puna për shembjen e pallatit kishte filluar që mëngjesin e sotëm, ...

FOTO LAJM: Ironia e fatit, apartamenti në shitje, por pallati i gjithi do të shembet me tritol
Lëkundjet e tërmetit të 26 nëntorit kanë lënë të paprekur këtë tabelë në ballkonin e katit të pestë të një pallati 5 katësh në lagjen 13 në Durrës. Apartameti që është në shitje për ironi të fatit nuk do të mund të ...
GazetaTema | 03-Dec-2019 11:24
Lëkundjet e tërmetit të 26 nëntorit kanë lënë të paprekur këtë tabelë në ballkonin e katit të pestë të një pallati 5 katësh në lagjen 13 në Durrës. Apartameti që është në shitje për ironi të fatit nuk do të mund të ...

Vijon verifikimi i dëmeve, ekspertë shqiptarë e të huaj kalojnë në “sitë” çdo objekt
Edhe këtë të martë grupet e eksperteve shqiptar dhe te huaj kane vijuar punën në terren për të verifikuar çdo banesë që është dëmtuar nga tërmeti shkatërrimtar në Durrës. Pallatet dhe banesat që nuk kanë pësuar dëmtime ...
VizionPlus | 03-Dec-2019 14:45
Edhe këtë të martë grupet e eksperteve shqiptar dhe te huaj kane vijuar punën në terren për të verifikuar çdo banesë që është dëmtuar nga tërmeti shkatërrimtar në Durrës. Pallatet dhe banesat që nuk kanë pësuar dëmtime ...

VIDEO/ Momenti i shembjes: Hidhet në erë hoteli në Durrës
Është shembur hotel “Gostivari” në zonën e plazhit në Durrës. Ekipe të batalionit xhenio, Mbrojtjes nga Zjarrit dhe Shpëtimit ndodhen në vendngjarje. Gazetarja Glidona Daci bën me dije se shembja e hotelit u bë me ...
ABCNews | 03-Dec-2019 15:12
Është shembur hotel “Gostivari” në zonën e plazhit në Durrës. Ekipe të batalionit xhenio, Mbrojtjes nga Zjarrit dhe Shpëtimit ndodhen në vendngjarje. Gazetarja Glidona Daci bën me dije se shembja e hotelit u bë me ...

Shembet me eksploziv një pallat 6 katësh në Durrës
Është shembur me tritol hoteli 6-katësh në zonën e plazhit në Durrës. Shpërthimi në fjalë erdhi pas 4 orëve punë të forcave xheniere. Godina u dëmtua rëndë nga tërmeti i fuqishëm i 26 nëntorit, ndaj u shemb me shpërthim ...
Koha.net | 03-Dec-2019 15:24
Është shembur me tritol hoteli 6-katësh në zonën e plazhit në Durrës. Shpërthimi në fjalë erdhi pas 4 orëve punë të forcave xheniere. Godina u dëmtua rëndë nga tërmeti i fuqishëm i 26 nëntorit, ndaj u shemb me shpërthim ...

(FOTO) Vijon shembja e godinave të pabanueshme në Durrës me shpërthim të kontrolluar
IKMT në bashkëpunim me ekipet xheniere të Forcës së Armatosura kanë nisur shembjen e pallateve të klasifikuar si të pabanueshëm nga lëkundjet e forta të një jave më parë, të tërmetit me magnitudë 6.4 righter. Një prej ...
Telegraf | 03-Dec-2019 12:54
IKMT në bashkëpunim me ekipet xheniere të Forcës së Armatosura kanë nisur shembjen e pallateve të klasifikuar si të pabanueshëm nga lëkundjet e forta të një jave më parë, të tërmetit me magnitudë 6.4 righter. Një prej ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved