ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 09/12/2019 10:47

Varhely: Negociatat, paralelisht me reformimin e metodologjisë së re

Varhely: Negociatat, paralelisht me reformimin e metodologjisë së re
Eurokomisioneri për Zgjerim, Oliver Varhely pret që paralelisht me reformimin e metodologjisë së re të zgjerimit të BE-së, të hapen negociatat anëtarësuese me Shkupin dhe Tiranën.
Kosova Press | 03-Dec-2019 22:10
Eurokomisioneri për Zgjerim, Oliver Varhely pret që paralelisht me reformimin e metodologjisë së re të zgjerimit të BE-së, të hapen negociatat anëtarësuese me Shkupin dhe Tiranën.

Varhely: Negociatat, paralelisht me reformimin e metodologjisë së re
Euro-komisioneri për Zgjerim, cpret që paralelisht me reformimin e metodologjisë së re të zgjerimit të BE-së të hapen negociatat anëtarësuese me Shkupin dhe Tiranën. Në tryezën e nivelit të lartë, ku po diskutohet rreth ...
Aktuale.MK | 03-Dec-2019 22:04
Euro-komisioneri për Zgjerim, cpret që paralelisht me reformimin e metodologjisë së re të zgjerimit të BE-së të hapen negociatat anëtarësuese me Shkupin dhe Tiranën. Në tryezën e nivelit të lartë, ku po diskutohet rreth ...

Varhely: Negociatat, paralelisht me reformimin e metodologjisë së re
Euro-komisioneri për Zgjerim, Oliver Varhely pret që paralelisht me reformimin e metodologjisë së re të zgjerimit të BE-së të hapen negociatat anëtarësuese me Shkupin dhe Tiranën. Në tryezën e nivelit të lartë, ku po ...
Flaka | 03-Dec-2019 21:39
Euro-komisioneri për Zgjerim, Oliver Varhely pret që paralelisht me reformimin e metodologjisë së re të zgjerimit të BE-së të hapen negociatat anëtarësuese me Shkupin dhe Tiranën. Në tryezën e nivelit të lartë, ku po ...

Micotakis: Javën e ardhshme BE-ja t’i nisë negociatat me Shkupin dhe Tiranën
Kryeministri grek Kirjakos Micotakis kërkoi që BE-ja të hapë negociata për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë javën e ardhshme, duke e akuzuar Francën për bllokimin e procesit. Në intervistën për ...
Aktuale.MK | 03-Dec-2019 20:30
Kryeministri grek Kirjakos Micotakis kërkoi që BE-ja të hapë negociata për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë javën e ardhshme, duke e akuzuar Francën për bllokimin e procesit. Në intervistën për ...

KE për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë Veriore
Komisionari i Zgjerimit të BE-së Oliver Varhelyi njoftoi sot ndryshime në metodologjinë e procesit të pranimit në BE, duke thënë se ai do të përpiqet të shikojë të gjitha propozimet e shteteve anëtare dhe të diskutojë ...
Telegrafi | 03-Dec-2019 20:12
Komisionari i Zgjerimit të BE-së Oliver Varhelyi njoftoi sot ndryshime në metodologjinë e procesit të pranimit në BE, duke thënë se ai do të përpiqet të shikojë të gjitha propozimet e shteteve anëtare dhe të diskutojë ...

Komisioneri për zgjerim i BE: Dialogu Kosovë-Serbi pritet të përfundojë deri në fund të vitit 2020
Komisioneri për fqinjësi dhe zgjerim i BE, Oliver Varhelyi, në paraqitjen e tij të parë që prej se mori mandatin për këtë post, ka folur edhe për dialogun Kosovë-Serbi, duke thënë se do të punojë me Shefin e ri të ...
EkonomiaOnline | 03-Dec-2019 19:42
Komisioneri për fqinjësi dhe zgjerim i BE, Oliver Varhelyi, në paraqitjen e tij të parë që prej se mori mandatin për këtë post, ka folur edhe për dialogun Kosovë-Serbi, duke thënë se do të punojë me Shefin e ri të ...

Komisioneri për zgjerim i BE: Dialogu Kosovë-Serbi pritet të përfundojë deri në fund të vitit 2020
Komisioneri për fqinjësi dhe zgjerim i BE, Oliver Varhelyi, në paraqitjen e tij të parë që prej se mori mandatin për këtë post, ka folur edhe për dialogun Kosovë-Serbi, duke thënë se do të punojë me Shefin e ri të ...
Telegrafi | 03-Dec-2019 19:21
Komisioneri për fqinjësi dhe zgjerim i BE, Oliver Varhelyi, në paraqitjen e tij të parë që prej se mori mandatin për këtë post, ka folur edhe për dialogun Kosovë-Serbi, duke thënë se do të punojë me Shefin e ri të ...

KE për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut
Bruksel, 3 dhjetor – Varhelyi bëri thirrje për krijimin e një procesi të pranimit në BE për Ballkanin Perëndimor që do të ishte “më dinamik dhe i besueshëm”. Komisionari i Zgjerimit të BE-së, Oliver Varhelyi njoftoi sot ...
Koha.mk | 03-Dec-2019 19:39
Bruksel, 3 dhjetor – Varhelyi bëri thirrje për krijimin e një procesi të pranimit në BE për Ballkanin Perëndimor që do të ishte “më dinamik dhe i besueshëm”. Komisionari i Zgjerimit të BE-së, Oliver Varhelyi njoftoi sot ...

Danielsson: Marrëveshja Prishtinë – Beograd do të sillte energji të re
Drejtori i Përgjithshëm për bisedimet e pranimit dhe fqinjësisë në Komisionin Evropian, Christian Danielsson thotë se është e rëndësishme që përderisa debati për reformimin e politikës së zgjerimit është duke u ...
Top Channel | 03-Dec-2019 15:45
Drejtori i Përgjithshëm për bisedimet e pranimit dhe fqinjësisë në Komisionin Evropian, Christian Danielsson thotë se është e rëndësishme që përderisa debati për reformimin e politikës së zgjerimit është duke u ...

KE për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë Veriore
Komisionari i Zgjerimit të BE-së Oliver Varhelyi njoftoi sot ndryshime në metodologjinë e procesit të pranimit në BE, duke thënë se ai do të përpiqet të shikojë të gjitha propozimet e shteteve anëtare dhe të diskutojë ...
Kosova Press | 03-Dec-2019 18:51
Komisionari i Zgjerimit të BE-së Oliver Varhelyi njoftoi sot ndryshime në metodologjinë e procesit të pranimit në BE, duke thënë se ai do të përpiqet të shikojë të gjitha propozimet e shteteve anëtare dhe të diskutojë ...

Mitsotakis mesazh Macron-it: Vendimi për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut të rishikohet
Kryeministri i Greqisë Kiriakos Mitsotakis i ka bërë thirrje Bashkimit Evropian që të nisë bisedimet me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut vitin e ardhshëm, duke sfiduar kështu vendimin e Francës për të bllokuar ...
Politiko | 03-Dec-2019 18:39
Kryeministri i Greqisë Kiriakos Mitsotakis i ka bërë thirrje Bashkimit Evropian që të nisë bisedimet me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut vitin e ardhshëm, duke sfiduar kështu vendimin e Francës për të bllokuar ...

Micotaqis sfidon Macron: Mos e pengoni Shqipërinë, edhe ne mbasë s’ishim gati në1979
Kryeministri grek Kiriakos Micotaqis sfidon presidentin francez Emmanuel Macron në lidhje me përpjekjen e këtij të fundit për të bllokuar zgjerimin e BE. Ne intervistën e dhënë për Financial Times kreu i qeverisë i ...
VizionPlus | 03-Dec-2019 15:00
Kryeministri grek Kiriakos Micotaqis sfidon presidentin francez Emmanuel Macron në lidhje me përpjekjen e këtij të fundit për të bllokuar zgjerimin e BE. Ne intervistën e dhënë për Financial Times kreu i qeverisë i ...

Varhely: Negociatat, paralelisht me reformimin e metodologjisë së re
Euro-komisioneri për Zgjerim, Oliver Varhely pret që paralelisht me reformimin e metodologjisë së re të zgjerimit të BE-së të hapen negociatat anëtarësuese me Shkupin dhe Tiranën. Në tryezën e nivelit të lartë, ku po ...
Alsat-M | 03-Dec-2019 18:39
Euro-komisioneri për Zgjerim, Oliver Varhely pret që paralelisht me reformimin e metodologjisë së re të zgjerimit të BE-së të hapen negociatat anëtarësuese me Shkupin dhe Tiranën. Në tryezën e nivelit të lartë, ku po ...

Debat: Vendet nga rajoni të jenë më të zëshme dhe të dalin me propozime të veta lidhur me non pejperin
Shkup, 3 dhjetor 2019 (MEDIAL) – Maqedonia e Veriut dhe i tërë rajoni duhet të jenë pak më të zëshme, më aktive lidhur me non-pejperin të propozuar nga Franca me të cilin propozohet reformë në procesin inkuadrues dhe ...
Medial | 03-Dec-2019 18:21
Shkup, 3 dhjetor 2019 (MEDIAL) – Maqedonia e Veriut dhe i tërë rajoni duhet të jenë pak më të zëshme, më aktive lidhur me non-pejperin të propozuar nga Franca me të cilin propozohet reformë në procesin inkuadrues dhe ...

Komisioneri i ri i zgjerimit të BE-së do që procesi të bëhet më dinamik
Në një debat për zgjerimin e Bashkimit Evropian, të zhvilluar të martën në Parlamentin Evropian, ku morën pjesë edhe deputetë të vendeve të rajonit, me përjashtim të Kosovës, presidenti i PE-së, David Sassoli bëri ...
Radio Evropa e Lire | 03-Dec-2019 18:12
Në një debat për zgjerimin e Bashkimit Evropian, të zhvilluar të martën në Parlamentin Evropian, ku morën pjesë edhe deputetë të vendeve të rajonit, me përjashtim të Kosovës, presidenti i PE-së, David Sassoli bëri ...

Oliver Varhelyi: KE angazhohet për një proces më dinamik të pranimit në BE
Komisionari i ri për Zgjerim të BE-së Oliver Varhelyi paralajmëroi se Komisioni Evropian do të paraqesë një propozim për një metodologji të re për procesin e zgjerimit dhe pranimit të BE në fillim të vitit të ardhshëm.
Kosova Press | 03-Dec-2019 17:48
Komisionari i ri për Zgjerim të BE-së Oliver Varhelyi paralajmëroi se Komisioni Evropian do të paraqesë një propozim për një metodologji të re për procesin e zgjerimit dhe pranimit të BE në fillim të vitit të ardhshëm.

Byrnes: Të vazhdojë procesi i reformave në Maqedoninë e Veriut
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Maqedoninë e Veriut, Kate Byrnes ka kërkuar nga institucionet vazhdimin e procesit të reformave, si nevojë jo vetëm për integrimin e këtij vendi në NATO dhe Bashkimin Evropian, por ...
Radio Evropa e Lire | 03-Dec-2019 16:45
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Maqedoninë e Veriut, Kate Byrnes ka kërkuar nga institucionet vazhdimin e procesit të reformave, si nevojë jo vetëm për integrimin e këtij vendi në NATO dhe Bashkimin Evropian, por ...

(VIDEO) Vendet e Ballkanit Perëndimor të jenë më të zëshëm për Non-paper
Vendet e Ballkanit Perëndimor duhet të jenë më të zëshme dhe të reagojnë në lidhje me non paper-in e propozuar nga Franca në lidhje me procesin e zgjerimit. Kështu vlerësuan panelistët në tryezën e rrumbullakët të ...
Shenja | 03-Dec-2019 16:19
Vendet e Ballkanit Perëndimor duhet të jenë më të zëshme dhe të reagojnë në lidhje me non paper-in e propozuar nga Franca në lidhje me procesin e zgjerimit. Kështu vlerësuan panelistët në tryezën e rrumbullakët të ...

Xhaferi: Kroacia na mbështet pa rezervë në rrugën drejt NATO-s dhe BE-së
“Republika e Kroacisë është mike e dëshmuar i Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe mbështetëse e integrimit të saj evropian dhe euroatlantik, fakt i cili vlerësohet dhe respektohet shumë. Kuvendi i Republikës së ...
Telegrafi | 03-Dec-2019 14:06
“Republika e Kroacisë është mike e dëshmuar i Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe mbështetëse e integrimit të saj evropian dhe euroatlantik, fakt i cili vlerësohet dhe respektohet shumë. Kuvendi i Republikës së ...

(VIDEO) Micotakis: Javën e ardhshme BE-ja t’i nisë negociatat me Shkupin dhe Tiranën
Kryeministri grek Kirjakos Micotakis kërkoi që BE-ja të hapë negociata për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë javën e ardhshme, duke e akuzuar Francën për bllokimin e procesit. Në intervistën për ...
Shenja | 03-Dec-2019 16:13
Kryeministri grek Kirjakos Micotakis kërkoi që BE-ja të hapë negociata për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë javën e ardhshme, duke e akuzuar Francën për bllokimin e procesit. Në intervistën për ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved