ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 09/12/2019 10:37

Tërmeti nuk u mat në Durrës/ Aksilograma e 26 nëntorit nuk është regjistruar

Tërmeti nuk u mat në Durrës/ Aksilograma e 26 nëntorit nuk është regjistruar
Aksilograma e tërmetit të 26 nëntorit nuk është regjistruar ne stacionin e Durrësit.
Top Channel | 03-Dec-2019 18:42
Aksilograma e tërmetit të 26 nëntorit nuk është regjistruar ne stacionin e Durrësit.

Masat që Kili ndërmori pas tërmetit shkatërrimtar në 1960
Tërmeti më i fuqishëm në historinë e regjistrimeve është ai i 22 majit 1960 në jug të Kilit. Lëkundja e magnitudës 9.5 do të merrte emrin e qytetit më të prekur prej saj, Valdivia, ku u vranë gati 1655 persona, u ...
Koha.mk | 03-Dec-2019 18:33
Tërmeti më i fuqishëm në historinë e regjistrimeve është ai i 22 majit 1960 në jug të Kilit. Lëkundja e magnitudës 9.5 do të merrte emrin e qytetit më të prekur prej saj, Valdivia, ku u vranë gati 1655 persona, u ...

Tërmeti me magnitudë 6.0 godet Kilin
Një tërmet me magnitudë 6.0 goditi të martën herët brigjet e Kilit verior, por nuk pati raportime për dëme. Sondazhi Gjeologjik i Sh.B.A-së tha që tërmeti u regjistrua në 3:46 të mëngjesit me orën lokale në një thellësi ...
Gazeta Observer | 03-Dec-2019 17:30
Një tërmet me magnitudë 6.0 goditi të martën herët brigjet e Kilit verior, por nuk pati raportime për dëme. Sondazhi Gjeologjik i Sh.B.A-së tha që tërmeti u regjistrua në 3:46 të mëngjesit me orën lokale në një thellësi ...

Toka vazhdon dridhjet, Qendra Evropiane e Sizmiologjisë tregon ku janë zhvendosur tërmetet në botë
Postuar: 03/12/2019 - 16:10 Toka vazhdon të dridhet. Nga shumë pjesë të botës vijnë lajme për tërmete me intensitet të lartë.Më e fundit, është regjistruar pranë ishujve Andreanof në SHBA, me manjitudë 6.1. Gjatë të ...
Sot.Al | 03-Dec-2019 16:12
Postuar: 03/12/2019 - 16:10 Toka vazhdon të dridhet. Nga shumë pjesë të botës vijnë lajme për tërmete me intensitet të lartë.Më e fundit, është regjistruar pranë ishujve Andreanof në SHBA, me manjitudë 6.1. Gjatë të ...

Lëkundjet e tokës tani në Vlorë (FOTO)
Një tërmet me magnitudë 3.4 është ndjerë në Vlorë. Lëkundja u ndje afër Orikumit, ndërsa magnituda ishte 3.4.
Ina-Online | 03-Dec-2019 15:27
Një tërmet me magnitudë 3.4 është ndjerë në Vlorë. Lëkundja u ndje afër Orikumit, ndërsa magnituda ishte 3.4.

Toka dridhet/ Raporte për më shumë tërmete në botë
Toka vazhdon të dridhet. Nga shumë pjesë të botës vijnë lajme për tërmete me intensitet të lartë.Më e fundit, është regjistruar pranë ishujve Andreanof në SHBA, me manjitudë 6.1. Gjatë të hënës, qendra ...
Aktuale.MK | 03-Dec-2019 14:00
Toka vazhdon të dridhet. Nga shumë pjesë të botës vijnë lajme për tërmete me intensitet të lartë.Më e fundit, është regjistruar pranë ishujve Andreanof në SHBA, me manjitudë 6.1. Gjatë të hënës, qendra ...

Vlora goditet nga dy tërmete të forta brenda 10 minutash
Shqipëria nuk po gjen qetësi nga tërmetet. Që nga 26 nëntori kur Shqipëria u godit nga një tërmet prej 6.4 shkallë të Rihterit, nuk po gjen qetësi nga lëkundjet e tokës. Para gjysmë ore Vlora është goditur nga dy......
Zeri | 03-Dec-2019 13:18
Shqipëria nuk po gjen qetësi nga tërmetet. Që nga 26 nëntori kur Shqipëria u godit nga një tërmet prej 6.4 shkallë të Rihterit, nuk po gjen qetësi nga lëkundjet e tokës. Para gjysmë ore Vlora është goditur nga dy......

Sizmologu Duni: Nga e shtuna vërejmë qetësim të situatës
“Me duhet ta konfirmoj kete. Kemi vene re qe nga e shtuna ne darke qe kemi nje qetesim te pasgoditjeve dhe kemi nga nje termet te shkalles 4.5 dhe 4.4 te shkalles Richter. Pra pas nje situate qetesuese ndodh nje termet ...
ikub.al | 03-Dec-2019 10:12
“Me duhet ta konfirmoj kete. Kemi vene re qe nga e shtuna ne darke qe kemi nje qetesim te pasgoditjeve dhe kemi nga nje termet te shkalles 4.5 dhe 4.4 te shkalles Richter. Pra pas nje situate qetesuese ndodh nje termet ...

Dy tërmete godasin Vlorën
Dy lëkundje të reja tërmeti janë regjistruar në vend, ndërsa epiqendër këtë herë nuk ka qenë më Durrësi. Lëkundjet janë ndjerë rreth orës 10:51 me magnitudë, përkatësisht 3.4 dhe 3.5 righter, ndërsa epiqendër e tyre ...
Telegraf | 03-Dec-2019 11:40
Dy lëkundje të reja tërmeti janë regjistruar në vend, ndërsa epiqendër këtë herë nuk ka qenë më Durrësi. Lëkundjet janë ndjerë rreth orës 10:51 me magnitudë, përkatësisht 3.4 dhe 3.5 righter, ndërsa epiqendër e tyre ...

Vlora goditet nga dy tërmete të forta brenda 10 minutash
Që nga 26 nëntori kur Shqipëria u godit nga një tërmet prej 6.4 shkallë të Rihterit, nuk po gjen qetësi nga lëkundjet e tokës. Para gjysmë ore Vlora është goditur nga dy tërmete. Një tërmet me magnitudë prej 3.5 ...
Lajminet | 03-Dec-2019 12:55
Që nga 26 nëntori kur Shqipëria u godit nga një tërmet prej 6.4 shkallë të Rihterit, nuk po gjen qetësi nga lëkundjet e tokës. Para gjysmë ore Vlora është goditur nga dy tërmete. Një tërmet me magnitudë prej 3.5 ...

Tërmetet ‘zhvendosen’ në Vlorë, magnituda 3.4
Një tërmet është ndjerë ketë të martë me magnitudë 3.4 Ndërkohë epiqendra ësht zhvendosur nga Durrësi drejt Vlorës.
GazetaTema | 03-Dec-2019 11:20
Një tërmet është ndjerë ketë të martë me magnitudë 3.4 Ndërkohë epiqendra ësht zhvendosur nga Durrësi drejt Vlorës.

Historiku/ Ja tërmetet më të fuqishme në botë, magnituda dhe kohëzgjatja
Tërmeti që goditi qytetin e Valdivias në Kili më 22 maj të vitit 1960 konsiderohet më i fuqishmi i regjistruar ndonjëherë. Ky tërmet me magnitudë 9.5 goditi këtë vend në orën 3 të pasdites duke lënë të vdekur 1 655 ...
Standard | 03-Dec-2019 12:09
Tërmeti që goditi qytetin e Valdivias në Kili më 22 maj të vitit 1960 konsiderohet më i fuqishmi i regjistruar ndonjëherë. Ky tërmet me magnitudë 9.5 goditi këtë vend në orën 3 të pasdites duke lënë të vdekur 1 655 ...

Një tjetër tërmet lëkund vendin pas mesnatës, sa ishte magnituda dhe epiqendra
mVazhdojnë paslëkundjet pas tërmetit të fuqishëm të 26 nëntorit. Një lëkundje e fortë është regjistruar në orën 00:23, që ishte me mganitudë 4.4 të shkallës rihter. Epiqendra ishte 26 km në veriperëndim të Tiranës dhe ...
GazetaTema | 03-Dec-2019 08:56
mVazhdojnë paslëkundjet pas tërmetit të fuqishëm të 26 nëntorit. Një lëkundje e fortë është regjistruar në orën 00:23, që ishte me mganitudë 4.4 të shkallës rihter. Epiqendra ishte 26 km në veriperëndim të Tiranës dhe ...

Vazhdojnë paslëkunjdet, ja sa ishte magnituda dhe epiqendra e lëkundjeve të fundit
Vazhdojnë paslëkundjet pas tërmetit të fuqishëm të 26 nëntorit.
Top Channel | 03-Dec-2019 00:45
Vazhdojnë paslëkundjet pas tërmetit të fuqishëm të 26 nëntorit.

Aktivistja Edlira Gjoni: Në atë fshat nuk janë ofruar ndihma, midis tyre është një foshnje pesë muajshe
Që mëngjesin e 26 nëntorit kur Shqipëria u prek nga tërmeti i fuqishëm me magnitutë 6.4 të shkallës Rihter.
Top Channel | 02-Dec-2019 19:37
Që mëngjesin e 26 nëntorit kur Shqipëria u prek nga tërmeti i fuqishëm me magnitutë 6.4 të shkallës Rihter.

Tjetër tërmet lëkund vendin
Sipas Qendres Evropiane te Termeteve, lekundja ka qene me magnitude 4.2 te shkalles Rihter dhe eshte lokalizuar 25 kilometra ne veri-perendim te Tiranes dhe 10 kilometra ne veri-perendim te Vores.
ikub.al | 02-Dec-2019 09:48
Sipas Qendres Evropiane te Termeteve, lekundja ka qene me magnitude 4.2 te shkalles Rihter dhe eshte lokalizuar 25 kilometra ne veri-perendim te Tiranes dhe 10 kilometra ne veri-perendim te Vores.

Shënohen sërish lëkundje tërmeti, ndryshon epiqendra
Në vend janë shënuar sërish lëkundje tërmeti, por këtë herë epiqendra është zhvendosur. Lëkundjet janë shënuar në Vlorë, me magnitudë 3.4 righter, me epiqendër në Vlorë./L.F-dritare.net
Dritare | 03-Dec-2019 11:56
Në vend janë shënuar sërish lëkundje tërmeti, por këtë herë epiqendra është zhvendosur. Lëkundjet janë shënuar në Vlorë, me magnitudë 3.4 righter, me epiqendër në Vlorë./L.F-dritare.net

Historiku/ Ja cilët janë tërmetet më të fuqishme në botë, magnituda dhe kohëzgjatja
Tërmeti që goditi qytetin e Valdivias në Kili më 22 maj të vitit 1960 konsiderohet më i fuqishmi i regjistruar ndonjëherë. Ky tërmet me magnitude 9.5 goditi këtë vend në orën 3 të pasdites duke lënë të vdekur 1 655 ...
BalkanWeb | 02-Dec-2019 12:46
Tërmeti që goditi qytetin e Valdivias në Kili më 22 maj të vitit 1960 konsiderohet më i fuqishmi i regjistruar ndonjëherë. Ky tërmet me magnitude 9.5 goditi këtë vend në orën 3 të pasdites duke lënë të vdekur 1 655 ...

Lëkundje toke në Vlorë
Një tërmet me magnitudë 3.4 është ndjerë në Vlorë. Lëkundja u ndje afër Orikumit, ndërsa magnituda ishte 3.4.
Klan Kosova | 03-Dec-2019 11:42
Një tërmet me magnitudë 3.4 është ndjerë në Vlorë. Lëkundja u ndje afër Orikumit, ndërsa magnituda ishte 3.4.

Regjistrohet sërish tërmet në Shqipëri, zhvendoset epiqendra
Një tjetër tërmet ka rënë pak më parë në Shqipëri dhe tashmë epiqendra është zhvendosur nga Durrësi në Vorë. Ai ka qenë i një magnitude 3,7 rihter. Lëkundjet e tij janë ndjerë edhe në Tiranë.
GazetaTema | 02-Dec-2019 18:04
Një tjetër tërmet ka rënë pak më parë në Shqipëri dhe tashmë epiqendra është zhvendosur nga Durrësi në Vorë. Ai ka qenë i një magnitude 3,7 rihter. Lëkundjet e tij janë ndjerë edhe në Tiranë.

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved