ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 09/12/2019 10:47

Stoltenberg: Rritja e Kinës, ndërlikime sigurie për të gjithë aleatët

Stoltenberg: Rritja e Kinës, ndërlikime sigurie për të gjithë aleatët
Për herë të parë në historinë e NATO-s, aleanca i referohet sfidave të paraqitura nga Kina në një deklaratë të përbashkët të liderëve, sipas projektdraftit.
Kosova Press | 03-Dec-2019 22:46
Për herë të parë në historinë e NATO-s, aleanca i referohet sfidave të paraqitura nga Kina në një deklaratë të përbashkët të liderëve, sipas projektdraftit.

NATO-ja e konsideron Kinën si rrezik për herë të parë
Për herë të parë në historinë e NATO-s, aleanca i referohet sfidave të paraqitura nga Kina në një deklaratë të përbashkët të liderëve, sipas projektdraftit. “Ne e pranojmë që ndikimi në rritje i Kinës dhe politikat ...
TetovaSot | 03-Dec-2019 22:26
Për herë të parë në historinë e NATO-s, aleanca i referohet sfidave të paraqitura nga Kina në një deklaratë të përbashkët të liderëve, sipas projektdraftit. “Ne e pranojmë që ndikimi në rritje i Kinës dhe politikat ...

“Vdekja e trurit të NATO-s”, Macron nuk ndryshon qëndrim
Presidenti i Francës Emmanuel Macron tha sot se ai mbetet pranë deklarimeve të tij të mëhershme se NATO është në një gjendje “vdekje të trurit” dhe se Aleanca duhet të jetë e qartë për qëllimin e saj parësore. Ai tha në ...
Flaka | 03-Dec-2019 22:23
Presidenti i Francës Emmanuel Macron tha sot se ai mbetet pranë deklarimeve të tij të mëhershme se NATO është në një gjendje “vdekje të trurit” dhe se Aleanca duhet të jetë e qartë për qëllimin e saj parësore. Ai tha në ...

FOTO: Samiti i NATO, Rama merr pjesë në pritjen e organizuar nga Mbretëresha Elizabeth II
Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë në pritjen e organizuar nga Mbretëresha e Britanisë së Madhe Elizabeth II. Pritja është zhvilluar në Pallatit Buckingham me rastin e 70-vjetorit të Aleancës së Atlantikut Verior ...
Lexo | 03-Dec-2019 22:02
Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë në pritjen e organizuar nga Mbretëresha e Britanisë së Madhe Elizabeth II. Pritja është zhvilluar në Pallatit Buckingham me rastin e 70-vjetorit të Aleancës së Atlantikut Verior ...

Trump: SHBA vitin e ardhshëm nikoqire e Samitit G7 në Kampin David
Presidenti amerikan, Donald Trump, ka bërë të ditur se SHBA do të jetë nikoqire e Samitit G7 të vitit të ardhshëm në Kampin David në shtetin Maryland, raporton AA. “Ne do ta realizojmë atë në Kampin David”, u tha Trump ...
Shenja | 03-Dec-2019 21:54
Presidenti amerikan, Donald Trump, ka bërë të ditur se SHBA do të jetë nikoqire e Samitit G7 të vitit të ardhshëm në Kampin David në shtetin Maryland, raporton AA. “Ne do ta realizojmë atë në Kampin David”, u tha Trump ...

FOTO: Samiti i NATO, Edi Rama merr pjesë në pritjen e organizuar nga Mbretëresha Elizabeth II
Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë në pritjen e organizuar nga Mbretëresha e Britanisë së Madhe Elizabeth II. Pritja është zhvilluar në Pallatit Buckingham me rastin e 70-vjetorit të Aleancës së Atlantikut Verior ...
GazetaTema | 03-Dec-2019 21:46
Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë në pritjen e organizuar nga Mbretëresha e Britanisë së Madhe Elizabeth II. Pritja është zhvilluar në Pallatit Buckingham me rastin e 70-vjetorit të Aleancës së Atlantikut Verior ...

NATO’ja e konsideron Kinën si rrezik për herë të parë
Për herë të parë në historinë e NATO-s, aleanca i referohet sfidave të paraqitura nga Kina në një deklaratë të përbashkët të liderëve, sipas projektdraftit. “Ne e pranojmë që ndikimi në rritje i Kinës dhe politikat ...
Gazeta Express | 03-Dec-2019 21:53
Për herë të parë në historinë e NATO-s, aleanca i referohet sfidave të paraqitura nga Kina në një deklaratë të përbashkët të liderëve, sipas projektdraftit. “Ne e pranojmë që ndikimi në rritje i Kinës dhe politikat ...

Sloltenberg paralajmëron Rusinë: Nëse sul*mo*ni Poloninë apo Baltikun, NATO do të ju …
Bruksel, 3 dhjetor – Situata mes shtetit të Rusisë dhe vendeve baltike vetëm se po shkon duke u acaruar dhe tensionuar akoma më shumë, kjo për shkak të kaluarës historike të këtyre shteteve. Aleanca më e madhe ushtarake ...
Koha.mk | 03-Dec-2019 21:53
Bruksel, 3 dhjetor – Situata mes shtetit të Rusisë dhe vendeve baltike vetëm se po shkon duke u acaruar dhe tensionuar akoma më shumë, kjo për shkak të kaluarës historike të këtyre shteteve. Aleanca më e madhe ushtarake ...

NATO shënon 70 vjetorin e themelimit
Aleanca Veriatlantike e njohur si NATO ka mbushur 70 vjet të funksionimit. Kjo aleancë ushtarake po shënon këtë përvjetor me një samit me vendet anëtare, përfaqësues të së cilave të martën qëndruan në Londër. Ky ...
AlbInfo | 03-Dec-2019 21:46
Aleanca Veriatlantike e njohur si NATO ka mbushur 70 vjet të funksionimit. Kjo aleancë ushtarake po shënon këtë përvjetor me një samit me vendet anëtare, përfaqësues të së cilave të martën qëndruan në Londër. Ky ...

“NATO ka pësuar vdekje klinike të trurit”, Trump: Makron ka fyer rëndë organizatën ushtarake më të fuqishme në botë
Presidenti amerikan, Donald Trump, kritikoi të martën presidentin francez Emmanuel Macron për komentet e tij në të cilat e përshkroi NATO-n si një organizatë që po përjeton “një vdekje klinike të trurit”, duke thënë se ...
BalkanWeb | 03-Dec-2019 17:10
Presidenti amerikan, Donald Trump, kritikoi të martën presidentin francez Emmanuel Macron për komentet e tij në të cilat e përshkroi NATO-n si një organizatë që po përjeton “një vdekje klinike të trurit”, duke thënë se ...

Samiti i NATO-s në Londër, kryeministri Rama shfaqet i mërzitur në cermoninë e pritjes nga Mbretëresha Elizabeth II (FOTO)
Postuar: 03/12/2019 - 21:23 Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë sot në pritjen e organizuar nga Mbretëresha e Britanisë së Madhe Elizabeth II për takimin e NATO. Pritja është zhvilluar në Pallatit Buckingham me rastin ...
Sot.Al | 03-Dec-2019 21:26
Postuar: 03/12/2019 - 21:23 Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë sot në pritjen e organizuar nga Mbretëresha e Britanisë së Madhe Elizabeth II për takimin e NATO. Pritja është zhvilluar në Pallatit Buckingham me rastin ...

“Zbutet” Putin: Rusia e gatshme të bashkëpunojë me NATO-n
Rusia është e gatshme të bashkëpunojë me NATO-n, pavarësisht sjelljes së saj të vrazhdë, deklaroi sot presidenti rus, Vladimir Putin, në momentin e një samiti të Aleancës Atlantike që shënon 70-vjetorin e saj. “Ne e ...
GazetaTema | 03-Dec-2019 17:45
Rusia është e gatshme të bashkëpunojë me NATO-n, pavarësisht sjelljes së saj të vrazhdë, deklaroi sot presidenti rus, Vladimir Putin, në momentin e një samiti të Aleancës Atlantike që shënon 70-vjetorin e saj. “Ne e ...

Stoltenberg: NATO do t’i përgjigjet një sulmi kundër Polonisë dhe vendeve balltike
NATO nuk e konsideron Rusinë si armike, por do të kundërpërgjigjet nëse kjo e fundit sulmon Poloninë dhe vendet balltike, theksoi sot sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg në një intervistë për të ...
GazetaTema | 03-Dec-2019 15:25
NATO nuk e konsideron Rusinë si armike, por do të kundërpërgjigjet nëse kjo e fundit sulmon Poloninë dhe vendet balltike, theksoi sot sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg në një intervistë për të ...

Shtatëdhjetë vjetori e gjen NATO’n të përçarë
NATO shënon 70 vjetorin e themelimit, anëtarët e saj të ndarë në qëndrime. Aleanca Veriatlantike e njohur si NATO ka mbushur 70 vjet të funksionimit. Kjo aleancë ushtarake po shënon këtë përvjetor me një samit me ...
Gazeta Express | 03-Dec-2019 21:08
NATO shënon 70 vjetorin e themelimit, anëtarët e saj të ndarë në qëndrime. Aleanca Veriatlantike e njohur si NATO ka mbushur 70 vjet të funksionimit. Kjo aleancë ushtarake po shënon këtë përvjetor me një samit me ...

Trump thotë se komenti i Makronit ishte shumë i ulët
Pasi presidenti francez tha se NATO është një njësi “mendërisht e vdekur”, presidenti amerikan tha se ky koment ishte shumë i ulët nga Makroni. Trump është në një vizitë zyrtare në Londër, për të festuar 70-vjeotrin e ...
Portalb | 03-Dec-2019 20:52
Pasi presidenti francez tha se NATO është një njësi “mendërisht e vdekur”, presidenti amerikan tha se ky koment ishte shumë i ulët nga Makroni. Trump është në një vizitë zyrtare në Londër, për të festuar 70-vjeotrin e ...

NATO-ja shënon 70-vjetorin e përfshirë nga zënkat e brendshme
Takimi i liderëve të NATO-s po mbahet në Londër në 70-vjetorin e krijimit të Aleancës, por disponimi në mesin e krerëve të 29 shteteve anëtare nuk është aspak festiv. Zënkat e javëve të fundit mes krerëve të shteteve të ...
Koha.net | 03-Dec-2019 20:40
Takimi i liderëve të NATO-s po mbahet në Londër në 70-vjetorin e krijimit të Aleancës, por disponimi në mesin e krerëve të 29 shteteve anëtare nuk është aspak festiv. Zënkat e javëve të fundit mes krerëve të shteteve të ...

Presidenti Trump: Macron me deklaratat e tij ka fyer NATO-n
Presidenti amerikan, Donald Trump, ka kritikuar homologun e tij francez Emmanuel Macron për komentet e tij në të cilat e përshkroi NATON si “klinikisht të vdekur”. Në reagimin e tij Trump është shprehur se komentet e ...
VizionPlus | 03-Dec-2019 14:18
Presidenti amerikan, Donald Trump, ka kritikuar homologun e tij francez Emmanuel Macron për komentet e tij në të cilat e përshkroi NATON si “klinikisht të vdekur”. Në reagimin e tij Trump është shprehur se komentet e ...

Putin thotë se Rusia është e gatshme të bashkëpunojë me NATO
Rusia është e gatshme të bashkëpunojë me NATO-n, pavarësisht sjelljes së saj të vrazhdë, deklaroi sot presidenti rus, Vladimir Putin, në momentin e një samiti të Aleancës Atlantike që shënon 70-vjetorin e saj. “Ne e ...
TetovaSot | 03-Dec-2019 20:20
Rusia është e gatshme të bashkëpunojë me NATO-n, pavarësisht sjelljes së saj të vrazhdë, deklaroi sot presidenti rus, Vladimir Putin, në momentin e një samiti të Aleancës Atlantike që shënon 70-vjetorin e saj. “Ne e ...

Putin: Rusia është e gatshme të bashkëpunojë me NATO-n
Postuar: 03/12/2019 - 20:04 Presidenti rus Vladimir Putin tha sot Rusia është e gatshme të bashkëpunojë me NATO-n, pavarësisht ‘sjelljes së saj të vrazhdë’, teksa në Londër zhvillohet samiti i Aleancës Atlantike që ...
Sot.Al | 03-Dec-2019 20:06
Postuar: 03/12/2019 - 20:04 Presidenti rus Vladimir Putin tha sot Rusia është e gatshme të bashkëpunojë me NATO-n, pavarësisht ‘sjelljes së saj të vrazhdë’, teksa në Londër zhvillohet samiti i Aleancës Atlantike që ...

Stoltenberg: Rusinë s’e shohim si armike, por nëse sulmon Poloninë apo Baltikun, NATO-ja do të reagojë
Aleanca e NATO-s do të përgjigjet kundër çdo sulmi ndaj Polonisë apo vendeve baltike, ka thënë Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, në një intervistë të publikuar të martën. “Përmes prezencës së forcave ...
Koha.net | 03-Dec-2019 20:06
Aleanca e NATO-s do të përgjigjet kundër çdo sulmi ndaj Polonisë apo vendeve baltike, ka thënë Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, në një intervistë të publikuar të martën. “Përmes prezencës së forcave ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved