ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/01/2020 15:20

Triumfi i Leo Messit, Griezmann i vendos një emër të ri “Topit të Artë”

Triumfi i Leo Messit, Griezmann i vendos një emër të ri “Topit të Artë”
Lionel Messi arriti të fitonte për herë të gjashtë në karrierën e tij “Topin e Artë”, duke bërë kështu që rekord absolut. I lumtur për arritjen e argjentinasit ka qenë edhe Antoine Griezmann. Francezi ka postuar një ...
Telegraf | 03-Dec-2019 16:30
Lionel Messi arriti të fitonte për herë të gjashtë në karrierën e tij “Topin e Artë”, duke bërë kështu që rekord absolut. I lumtur për arritjen e argjentinasit ka qenë edhe Antoine Griezmann. Francezi ka postuar një ...

Motra e Cristiano Ronaldos i kthehet Van Dijk me argumente, pas ironisë së tij për të vëllanë
Në fillimin e ceromonisë së ‘Ballon d’Or’, Virgil Van Dijk deklaroi me shaka se Cristiano Ronaldo nuk është një rival për fitimin e çmimit prestigjoz. Jo të gjithë e kanë pritur mirë shakanë e holandezit, sidomos motra ...
GazetaTema | 03-Dec-2019 11:44
Në fillimin e ceromonisë së ‘Ballon d’Or’, Virgil Van Dijk deklaroi me shaka se Cristiano Ronaldo nuk është një rival për fitimin e çmimit prestigjoz. Jo të gjithë e kanë pritur mirë shakanë e holandezit, sidomos motra ...

Shokon Chiellini: Reali s’donte që Ronaldo ta fitonte “Topin e Artë”, ia vodhën çmimin
Mbrojtësi i Juventusit, Giorgio Chiellini, shokon me deklaratën e tij referuar fituesit të Topit të Artë të vitit të kaluar. 35-vjeçari akuzon Real Madridin se nuk ka dashur që këtë trofe individual ta fitonte Cristiano ...
GazetaTema | 03-Dec-2019 10:58
Mbrojtësi i Juventusit, Giorgio Chiellini, shokon me deklaratën e tij referuar fituesit të Topit të Artë të vitit të kaluar. 35-vjeçari akuzon Real Madridin se nuk ka dashur që këtë trofe individual ta fitonte Cristiano ...

Lionel Messi vs Cristiano Ronaldo: Golat, trofetë dhe statistikat
Ka shumë lojtarë të mëdhenj në periudha të ndryshime, por vetëm dy prej tyre kanë arritur të shkëlqejnë për një kohë të gjatë. Pele, Diego Maradona, Johan Cruyff dhe Alfredo Di Stefano janë disa nga emrat që i njohin ...
Telegrafi | 03-Dec-2019 17:45
Ka shumë lojtarë të mëdhenj në periudha të ndryshime, por vetëm dy prej tyre kanë arritur të shkëlqejnë për një kohë të gjatë. Pele, Diego Maradona, Johan Cruyff dhe Alfredo Di Stefano janë disa nga emrat që i njohin ...

Topi i Artë 2019: Votat nga secili shtet, por si votoi Kosova
Janë publikuar edhe votat nga secili vend në garën për Topin e Artë në të cilën kanë votuar gazetarët. Në një shkrim të AS bëhen të ditur votat nga secili vend. Sa i përket Kosovës, ka votuar gazetari Bajram Shala i ...
Telegrafi | 03-Dec-2019 17:00
Janë publikuar edhe votat nga secili vend në garën për Topin e Artë në të cilën kanë votuar gazetarët. Në një shkrim të AS bëhen të ditur votat nga secili vend. Sa i përket Kosovës, ka votuar gazetari Bajram Shala i ...

Lionel Messi kishte vetëm shtatë vota më shumë se Van Dijk në garën për Topin e Artë
Lionel Messi e ka fituar të gjashtë Top të Artë në karrierë të hënë, duke e mposhtur në një konkurrencë të ngushtë mbrojtësin e Liverpoolit, Virgil van Dijk. Rezultatet tashmë janë zyrtare dhe shihet që fituesi është ...
Telegrafi | 03-Dec-2019 16:33
Lionel Messi e ka fituar të gjashtë Top të Artë në karrierë të hënë, duke e mposhtur në një konkurrencë të ngushtë mbrojtësin e Liverpoolit, Virgil van Dijk. Rezultatet tashmë janë zyrtare dhe shihet që fituesi është ...

Paratici: Ronaldo do të qëndrojë te Juventusi
Fabio Paratici ka thënë se Cristiano Ronaldo do të qëndrojë te Juventusi edhe në sezonin tjetër. Drejtori sportiv i Zonjës së Vjetër ka zbuluar se portugezi dëshiron ta fitojë edhe Topin e Artë të gjashtë në karrierë. ...
Telegrafi | 03-Dec-2019 15:24
Fabio Paratici ka thënë se Cristiano Ronaldo do të qëndrojë te Juventusi edhe në sezonin tjetër. Drejtori sportiv i Zonjës së Vjetër ka zbuluar se portugezi dëshiron ta fitojë edhe Topin e Artë të gjashtë në karrierë. ...

Messi: Kisha inat kur Ronaldo më barazoi, tani jam i lumtur
Lionel Messi ka pranuar se kur Ronaldo fitoi për herë të pestë “Topin e Artë”, i kishte ardhur inat. Në një intervistë ekskluzive për “FranceFootball”, ylli argjentinas foli hapur, ku më shumë u ndaluar te rivaliteti me ...
ABCNews | 03-Dec-2019 17:36
Lionel Messi ka pranuar se kur Ronaldo fitoi për herë të pestë “Topin e Artë”, i kishte ardhur inat. Në një intervistë ekskluzive për “FranceFootball”, ylli argjentinas foli hapur, ku më shumë u ndaluar te rivaliteti me ...

“I ka shkruar vetë CR7”, dyshime për replikat e motrës së Ronaldos
Gazetari i njohur italian, Tancredi Palmeri, ka publikuar në Twitterin e tij replikën e motrës së Cristiano Ronaldos ndaj Virgil Van Dijk. Pasi e ka analizuar me kujdes, Palmeri ka dalë në konkluzionin se ka qenë vetë ...
ABCNews | 03-Dec-2019 16:54
Gazetari i njohur italian, Tancredi Palmeri, ka publikuar në Twitterin e tij replikën e motrës së Cristiano Ronaldos ndaj Virgil Van Dijk. Pasi e ka analizuar me kujdes, Palmeri ka dalë në konkluzionin se ka qenë vetë ...

“Topi i Artë”, Klopp: E shoh ndryshe nga ju, askush si Van Dijk!
Lionel Messi fitoi për të gjashtën herë “Topin e Artë”, duke lënë pas tij Virgil Van Dijk. Në lidhje me vendimin e marrë nga “France Football” ka folur edhe trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp. Gjermani vlerëson ...
ABCNews | 03-Dec-2019 16:15
Lionel Messi fitoi për të gjashtën herë “Topin e Artë”, duke lënë pas tij Virgil Van Dijk. Në lidhje me vendimin e marrë nga “France Football” ka folur edhe trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp. Gjermani vlerëson ...

“Top i Artë”, këto shifra tregojnë pse e meritonte Van Dijk
Lionel Messi u bë i pari në historinë e futbollit që fiton për të gjashtën herë “Topin e Artë”. Argjentinasi la pas vetes Virgil Van Dijk dhe Cristiano Ronaldon, ndërkohë që France Football ka bërë edhe një ndarje të ...
ABCNews | 03-Dec-2019 14:21
Lionel Messi u bë i pari në historinë e futbollit që fiton për të gjashtën herë “Topin e Artë”. Argjentinasi la pas vetes Virgil Van Dijk dhe Cristiano Ronaldon, ndërkohë që France Football ka bërë edhe një ndarje të ...

“Dëshira ime? Medalja e arit dhe president i ri! Trump, i çmendur!”
Fituesja e ‘Topit të Artë’ për femra, Megan Rapinoe, shprehet e lumtur për arritjet e kombit të saj si dhe falenderon gazetarët për vlerësimin. Në intervistën për ‘France Football’, ajo tregon listën e saj të dëshirave ...
ABCNews | 03-Dec-2019 13:15
Fituesja e ‘Topit të Artë’ për femra, Megan Rapinoe, shprehet e lumtur për arritjet e kombit të saj si dhe falenderon gazetarët për vlerësimin. Në intervistën për ‘France Football’, ajo tregon listën e saj të dëshirave ...

Pjanic: Ronaldo nuk shkoi në ceremoninë e Topit të Artë – pasi ai nuk është mësuar të dështojë!
Jurgen Klopp beson se Virgil van Dijk do të kishte qenë një fitues i denjë i Topit të Artë, por e kupton pse Lionel Messi e fitoi atë për herë të gjashtë. Kapiteni holandez i Liverpoolit u rendit i dyti, kurse sulmuesi ...
GazetaBlic | 03-Dec-2019 19:27
Jurgen Klopp beson se Virgil van Dijk do të kishte qenë një fitues i denjë i Topit të Artë, por e kupton pse Lionel Messi e fitoi atë për herë të gjashtë. Kapiteni holandez i Liverpoolit u rendit i dyti, kurse sulmuesi ...

Publikohen të gjitha votat për Topin e Artë, ja si votuan dy gazetarët shqiptar
Janë publikuar edhe votat nga secili vend në garën për Topin e Artë në të cilën kanë votuar gazetarët. Në një shkrim të AS bëhen të ditur votat nga secili vend. Sa i përket Kosovës, ka votuar gazetari Bajram Shala i ...
Indeks Online | 03-Dec-2019 19:18
Janë publikuar edhe votat nga secili vend në garën për Topin e Artë në të cilën kanë votuar gazetarët. Në një shkrim të AS bëhen të ditur votat nga secili vend. Sa i përket Kosovës, ka votuar gazetari Bajram Shala i ...

Cristiano Ronaldo gaboi që u largua nga Real Madridi, Topi i Artë e dëshmon këtë
Virgil van Dijk ishte i dyti dhe pas tij u rendit Cristiano Ronaldo, i cili nuk ishte pjesë e mbrëmjes gala. Portugezi ka humbur këtë vit. Përtej fitores së Serisë A me Juventusin, të cilët e bënin atë edhe para ardhjes ...
Lajminet | 03-Dec-2019 19:09
Virgil van Dijk ishte i dyti dhe pas tij u rendit Cristiano Ronaldo, i cili nuk ishte pjesë e mbrëmjes gala. Portugezi ka humbur këtë vit. Përtej fitores së Serisë A me Juventusin, të cilët e bënin atë edhe para ardhjes ...

Van Dijk vjen me një postim emocionues një natë pas ndarjes së ‘Topit të Artë, ka disa fjalë edhe për Messin e Ronaldon
Mbrojtësi i Liverpoolit, Virgil van Dijk doli i dyti në garën për “Topin e Artë”, transmeton zeri.info Ishte Lionel Messi ai që e rrëmbeu trofeun më prestigjioz individual për herë të gjashtë në karrierë. Van Dijk ...
Zeri | 03-Dec-2019 19:06
Mbrojtësi i Liverpoolit, Virgil van Dijk doli i dyti në garën për “Topin e Artë”, transmeton zeri.info Ishte Lionel Messi ai që e rrëmbeu trofeun më prestigjioz individual për herë të gjashtë në karrierë. Van Dijk ...

Messi qetëson tifozët e Barcelonës me deklaratën rreth të ardhmes
Lionel Messi mbrëmë ka fitua Topin e Artë të gjashtë në karrierë. Ylli argjentinas u bë lojtari i parë në histori të futbollit që e fiton trofeun e madh për të gjashtën herë, duke lënë pas vetes Cristiano Ronaldon që ka ...
E Dua Sportin | 03-Dec-2019 19:00
Lionel Messi mbrëmë ka fitua Topin e Artë të gjashtë në karrierë. Ylli argjentinas u bë lojtari i parë në histori të futbollit që e fiton trofeun e madh për të gjashtën herë, duke lënë pas vetes Cristiano Ronaldon që ka ...

Van Dijk reagon në Instagram, ka dy fjalë për Messin, nuk e harron as Ronaldon
Virgil Van Dijk ka dalë i dyti në garën për Topin e Artë, duke mbetur vetëm pas Lionel Messit. Ai përmes një postimi në Instagram është shprehur i lumtur për këtë privilegj që i është dhënë. Van Dijk ka uruar Messin për ...
Indeks Online | 03-Dec-2019 18:55
Virgil Van Dijk ka dalë i dyti në garën për Topin e Artë, duke mbetur vetëm pas Lionel Messit. Ai përmes një postimi në Instagram është shprehur i lumtur për këtë privilegj që i është dhënë. Van Dijk ka uruar Messin për ...

Topi i Artë 2019: Votat nga secili shtet, por si votoi Kosova
Janë publikuar edhe votat nga secili vend në garën për Topin e Artë në të cilën kanë votuar gazetarët. Në një shkrim të AS bëhen të ditur votat nga secili vend. Sa i përket Kosovës, ka votuar gazetari Bajram Shala i ...
EkonomiaOnline | 03-Dec-2019 18:54
Janë publikuar edhe votat nga secili vend në garën për Topin e Artë në të cilën kanë votuar gazetarët. Në një shkrim të AS bëhen të ditur votat nga secili vend. Sa i përket Kosovës, ka votuar gazetari Bajram Shala i ...

Parada e yjeve në Paris, shkëlqejnë partneret e futbollistëve
Cermonia e Topit të Artë nuk është një mbrëmje gala në të cilën shkëlqejnë vetëm futbollistët, por një mbrëmje ku vënë në pah hiret e tyre edhe bashkëshortet, partneret dhe të dashurat e më të mirëve të fushës së ...
Gazeta Express | 03-Dec-2019 18:48
Cermonia e Topit të Artë nuk është një mbrëmje gala në të cilën shkëlqejnë vetëm futbollistët, por një mbrëmje ku vënë në pah hiret e tyre edhe bashkëshortet, partneret dhe të dashurat e më të mirëve të fushës së ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved