ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 09/12/2019 12:06

Haraqija: LDK të shkojë në opozitë, të bëhen bashkë VV-PDK se janë një familje

Haraqija: LDK të shkojë në opozitë, të bëhen bashkë VV-PDK se janë një familje
Ish-Ministri i Kulturës nga radhët e LDK-së, Astrit Haraqija, ka thënë se Hashim Thaçi do ta determinojë nëse do të bëhet koalicioni Vetëvendosje-LDK. Haraqija, në RTV Dukagjini, ka thënë se si ka ardhur situata po të ...
Arbresh | 03-Dec-2019 23:04
Ish-Ministri i Kulturës nga radhët e LDK-së, Astrit Haraqija, ka thënë se Hashim Thaçi do ta determinojë nëse do të bëhet koalicioni Vetëvendosje-LDK. Haraqija, në RTV Dukagjini, ka thënë se si ka ardhur situata po të ...

Kjo është oferta e VV’së për koalicion me LDK’në
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka treguar në emisionin Pressing në T7 se cila është oferta e VV’së ndaj LDK’së për bashkëqeverisje. “Propozimi jonë është ndarja e ministrive 5 me 5”, ka thënë ...
Gazeta Monitor | 03-Dec-2019 22:55
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka treguar në emisionin Pressing në T7 se cila është oferta e VV’së ndaj LDK’së për bashkëqeverisje. “Propozimi jonë është ndarja e ministrive 5 me 5”, ka thënë ...

A i kërkoi Vetëvendosja LDK-së 7 ministri? Ja si përgjigjet Glauk Konjufca
Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka treguar detaje nga negociatat për marrëveshje me koalicionin qeveritar, ndërsa nënvizoi faktin se VV nuk i ka kërkuar LDK-së 7 ministri në këmbim të postit të ...
BalkanWeb | 03-Dec-2019 22:52
Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka treguar detaje nga negociatat për marrëveshje me koalicionin qeveritar, ndërsa nënvizoi faktin se VV nuk i ka kërkuar LDK-së 7 ministri në këmbim të postit të ...

Konjufca tregon arsyen pse VV nuk po do t’ia jap LDK-së, MPB-në
Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje (VV), Glauk Konjufca, i ftuar në Pressing, ka treguar se pse VV nuk dëshiron t’i jap Ministrinë e Punëve të Brendshme (MPB) LDK-së, shkruan GazetaBlic. “Nuk e kuptoj se çfarë po i ...
Gazeta Observer | 03-Dec-2019 22:49
Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje (VV), Glauk Konjufca, i ftuar në Pressing, ka treguar se pse VV nuk dëshiron t’i jap Ministrinë e Punëve të Brendshme (MPB) LDK-së, shkruan GazetaBlic. “Nuk e kuptoj se çfarë po i ...

Konjufca: Nuk i kërkuam LDK-së 7 ministri në këmbim të postit të presidentit
Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka thënë se gjatë negociatave për marrëveshjen e koalicionit, Vetëvendosja nuk ia kërkojë Lidhjes Demokratike të Kosovës 7 ministri në këmbim të postit të ...
Telegrafi | 03-Dec-2019 22:46
Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka thënë se gjatë negociatave për marrëveshjen e koalicionit, Vetëvendosja nuk ia kërkojë Lidhjes Demokratike të Kosovës 7 ministri në këmbim të postit të ...

A mund të shkohet sërish në zgjedhje, Konjufca ‘habit’ me deklaratë
Nënkryetari Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka thënë se shkuarja sërish në zgjedhje të parakohshme, duhet të jetë fjala e fundit, që duhet të shihet në këto momente. Në Pressing, ai u shpreh se LVV, së bashku me ...
Gazeta Observer | 03-Dec-2019 22:46
Nënkryetari Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka thënë se shkuarja sërish në zgjedhje të parakohshme, duhet të jetë fjala e fundit, që duhet të shihet në këto momente. Në Pressing, ai u shpreh se LVV, së bashku me ...

Abdullahu: VV dhe LDK mashtruan elektoratet e tyre në këto zgjedhje
Analisti Faton Abdullahu ka thënë se VV dhe LDK kanë dallime shumë të mëdha në disa çështje që deri më tani nuk janë të njohura për opinionin. Abdullahu, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini , ka thënë se ...
Telegrafi | 03-Dec-2019 22:37
Analisti Faton Abdullahu ka thënë se VV dhe LDK kanë dallime shumë të mëdha në disa çështje që deri më tani nuk janë të njohura për opinionin. Abdullahu, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini , ka thënë se ...

Haraqija: LDK të shkojë në opozitë, të bëhen bashkë VV-PDK se janë një familje
Ish-Ministri i Kulturës nga radhët e LDK-së, Astrit Haraqija, ka thënë se Hashim Thaçi do ta determinojë nëse do të bëhet koalicioni Vetëvendosje-LDK. Haraqija, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini, ka ...
Albportali | 03-Dec-2019 22:40
Ish-Ministri i Kulturës nga radhët e LDK-së, Astrit Haraqija, ka thënë se Hashim Thaçi do ta determinojë nëse do të bëhet koalicioni Vetëvendosje-LDK. Haraqija, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini, ka ...

Kjo është oferta e VV-së për koalicion me LDK-në
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka treguar në emisionin Pressing në T7 se cila është oferta e VV-së ndaj LDK-së për bashkëqeverisje. “Propozimi jonë është ndarja e ministrive 5 me 5”, ka thënë ...
Gazeta Observer | 03-Dec-2019 22:37
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka treguar në emisionin Pressing në T7 se cila është oferta e VV-së ndaj LDK-së për bashkëqeverisje. “Propozimi jonë është ndarja e ministrive 5 me 5”, ka thënë ...

Rama: Në raport me Vetëvendosjen, LDK nuk është korrekte vetëm në një pikë
Drejtori i Informacionit në RTV Dukagjini, Fidan Rama ka thënë se LDK në raport me Vetëvendosjen vetëm në raport me postin e kryeministrit po bën padrejtësi. Rama, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin ka thënë se palët ...
Telegrafi | 03-Dec-2019 22:01
Drejtori i Informacionit në RTV Dukagjini, Fidan Rama ka thënë se LDK në raport me Vetëvendosjen vetëm në raport me postin e kryeministrit po bën padrejtësi. Rama, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin ka thënë se palët ...

Kjo është oferta e VV-së për koalicion me LDK-në
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka treguar në emisionin Pressing në T7 se cila është oferta e VV’së ndaj LDK’së për bashkëqeverisje. “Propozimi jonë është ndarja e ministrive 5 me 5”, ka thënë ...
TetovaSot | 03-Dec-2019 22:26
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka treguar në emisionin Pressing në T7 se cila është oferta e VV’së ndaj LDK’së për bashkëqeverisje. “Propozimi jonë është ndarja e ministrive 5 me 5”, ka thënë ...

Çështjet që po e zvarrisin marrëveshjen LVV-LDK
Mospajtimet rreth ndarjes së pozitave kryesore në udhëheqjen e institucioneve të reja si dhe përplasjet politike nga e kaluara, sipas analistëve politikë, mund të shihen ndër arsyet pse Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja ...
Top Channel | 03-Dec-2019 18:06
Mospajtimet rreth ndarjes së pozitave kryesore në udhëheqjen e institucioneve të reja si dhe përplasjet politike nga e kaluara, sipas analistëve politikë, mund të shihen ndër arsyet pse Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja ...

Haraqija: LDK të shkojë në opozitë, të bëhen bashkë VV-PDK se janë një familje
Ish-Ministri i Kulturës nga radhët e LDK-së, Astrit Haraqija, ka thënë se Hashim Thaçi do ta determinojë nëse do të bëhet koalicioni Vetëvendosje-LDK. Haraqija ka thënë se si ka ardhur situata po të ishte ai në ...
Gazeta Express | 03-Dec-2019 22:25
Ish-Ministri i Kulturës nga radhët e LDK-së, Astrit Haraqija, ka thënë se Hashim Thaçi do ta determinojë nëse do të bëhet koalicioni Vetëvendosje-LDK. Haraqija ka thënë se si ka ardhur situata po të ishte ai në ...

A do ketë marrëveshje për koalicion? Kurti: S’mund të flas në emër të LDK-së
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti mbërriti mesditën e sotme në ambientet e Kuvendit të Kosovës, aty ku pritet të vazhdojnë bisedimet për arritjen e marrëveshjes për koalicion.
Top Channel | 02-Dec-2019 15:13
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti mbërriti mesditën e sotme në ambientet e Kuvendit të Kosovës, aty ku pritet të vazhdojnë bisedimet për arritjen e marrëveshjes për koalicion.

Kjo është oferta e VV’së për koalicion me LDK’në
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka treguar se cila është oferta e VV’së ndaj LDK’së për bashkëqeverisje. “Propozimi jonë është ndarja e ministrive 5 me 5”, ka thënë Konjufca në T7. “Ky është kompromisi ...
Medial | 03-Dec-2019 22:10
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka treguar se cila është oferta e VV’së ndaj LDK’së për bashkëqeverisje. “Propozimi jonë është ndarja e ministrive 5 me 5”, ka thënë Konjufca në T7. “Ky është kompromisi ...

VV-LDK, sot pritet nënshkrimi i marrëveshjes për qeverisje
Sot pritet që të nënshkruhet marrëveshja për koalicion mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Ndërkohë, ende zyrtarisht nuk dihen detaje për ndarjen e ministrive, postin e presidentit dhe ...
Top Channel | 02-Dec-2019 09:23
Sot pritet që të nënshkruhet marrëveshja për koalicion mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Ndërkohë, ende zyrtarisht nuk dihen detaje për ndarjen e ministrive, postin e presidentit dhe ...

Kjo është oferta e VV’së për koalicion me LDK’në
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka treguar se cila është oferta e VV’së ndaj LDK’së për bashkëqeverisje. “Propozimi jonë është ndarja e ministrive 5 me 5”, ka thënë Konjufca në T7. “Ky është kompromisi ...
Arbresh | 03-Dec-2019 22:01
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka treguar se cila është oferta e VV’së ndaj LDK’së për bashkëqeverisje. “Propozimi jonë është ndarja e ministrive 5 me 5”, ka thënë Konjufca në T7. “Ky është kompromisi ...

Pse t’i takoj posti i presidentit LDK-së?
Nga Enver Robelli Pse t’i takoj posti i presidentit LDK-së? Si ngushëllim që i humbi (sërish!) zgjedhjet? LDK e ka bërë një gabim historik që e ka zgjedhur këtë president që e ka Kosova. Kjo zgjedhje ka qenë pasojë e ...
GazetaTema | 02-Dec-2019 16:56
Nga Enver Robelli Pse t’i takoj posti i presidentit LDK-së? Si ngushëllim që i humbi (sërish!) zgjedhjet? LDK e ka bërë një gabim historik që e ka zgjedhur këtë president që e ka Kosova. Kjo zgjedhje ka qenë pasojë e ...

Kim Mehmeti: LDK’ja kërkon më shumë nga VV’ja: shantazhuesit e zhvatësit asgjë nuk i nginë!
Nga Kim Mehmeti: LDK’ja kërkon më shumë nga VV’ja: shantazhuesit e zhvatësit asgjë nuk i nginë! “Sipas raporteve mediatike del se LDK-ja nuk kënaqet me aq sa i takon dhe se ajo e jep postin e Kryeministrit, por vetëm ...
Telegraf | 03-Dec-2019 20:19
Nga Kim Mehmeti: LDK’ja kërkon më shumë nga VV’ja: shantazhuesit e zhvatësit asgjë nuk i nginë! “Sipas raporteve mediatike del se LDK-ja nuk kënaqet me aq sa i takon dhe se ajo e jep postin e Kryeministrit, por vetëm ...

Haraqija: LDK të shkojë në opozitë, të bëhen bashkë VV-PDK
Ish-Ministri i Kulturës nga radhët e LDK-së, Astrit Haraqija, ka dhënë parashikimin e tij lidhur me qeverinë e ardhëshme. Ai ka thënë se Hashim Thaçi do ta determinojë nëse do të bëhet koalicioni Vetëvendosje-LDK, ...
InFokusi | 03-Dec-2019 22:01
Ish-Ministri i Kulturës nga radhët e LDK-së, Astrit Haraqija, ka dhënë parashikimin e tij lidhur me qeverinë e ardhëshme. Ai ka thënë se Hashim Thaçi do ta determinojë nëse do të bëhet koalicioni Vetëvendosje-LDK, ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved