ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 07/12/2019 22:04

Qeveria e re e Kosovës, Albin Kurti takon sot ish-kryeministrin Mustafa

Qeveria e re e Kosovës, Albin Kurti takon sot ish-kryeministrin Mustafa
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti do të takohet sot me ish-kryeministrin Isa Mustafa. Ky fakt është bërë i ditur nga Kurti, ku do të diskutohet mbi mundësitë e formalizmit të bashkëqeverisjes së ardhshme. ...
BalkanWeb | 22-Nov-2019 07:31
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti do të takohet sot me ish-kryeministrin Isa Mustafa. Ky fakt është bërë i ditur nga Kurti, ku do të diskutohet mbi mundësitë e formalizmit të bashkëqeverisjes së ardhshme. ...

Albin Kurti tregon në Open arsyen pse ka një zbehje për bashkimin kombëtar
I ftuar në Open në Top Channel Albin Kurti foli për bashkimin kombëtar.
Top Channel | 22-Nov-2019 00:34
I ftuar në Open në Top Channel Albin Kurti foli për bashkimin kombëtar.

“Thaçi të dorëhiqet, ose shkarkohet”/ Kurti: Minishengeni, diskutojmë nëse ka reciprocitet Kosovë-Serbi
Albin Kurti në Open deklaroi se me qeverinë e re duhet të ketë edhe një president të ri. Ai sqaroi se Thaçi në mos do të shkarkohet duhet të japë dorëheqjen.
Top Channel | 21-Nov-2019 23:55
Albin Kurti në Open deklaroi se me qeverinë e re duhet të ketë edhe një president të ri. Ai sqaroi se Thaçi në mos do të shkarkohet duhet të japë dorëheqjen.

Abin Kurti në Open: Do çoj para prokurorisë edhe zyrtarë të Vetëvendosjes
Në Open në Top Channel u zhvilluan debate të forta ku i ftuar është Albin Kurti.
Top Channel | 21-Nov-2019 23:17
Në Open në Top Channel u zhvilluan debate të forta ku i ftuar është Albin Kurti.

Debat në Open/ Kurti: Ju s’keni parë e s’keni për të parë opozitë dhe qeveri si Vetëvendosja
Mbrëmja e sotme në emisionin "Open" u përfshi nga një debat mes albin Kurtit dhe Henri Çilit.
Top Channel | 21-Nov-2019 23:00
Mbrëmja e sotme në emisionin "Open" u përfshi nga një debat mes albin Kurtit dhe Henri Çilit.

Albin Kurti në Open: Njerëzit nuk duan të japin Mitrovicën për bashkim kombëtar
Ditën e sotme në emisionin Open të Eni Vasilit është i ftuar kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i cili është edhe kandidati kryesor për të qenë kryeministri i ardhshëm i Kosovës.
Top Channel | 21-Nov-2019 22:15
Ditën e sotme në emisionin Open të Eni Vasilit është i ftuar kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i cili është edhe kandidati kryesor për të qenë kryeministri i ardhshëm i Kosovës.

Bashkëqeverisja, sot takohen Kurti dhe Mustafa
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka bërë të ditur se sot do të takohet me kreun e LDK-së, Isa Mustafa për të diskutuar mundësitë e formalizmit të bashkëqeverisjes së ardhshme. Duke mos i mohuar diskutimet ...
Telegrafi | 22-Nov-2019 07:25
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka bërë të ditur se sot do të takohet me kreun e LDK-së, Isa Mustafa për të diskutuar mundësitë e formalizmit të bashkëqeverisjes së ardhshme. Duke mos i mohuar diskutimet ...

Pritet formimi i qeverië së re, Albin Kurti takon sot Isa Mustafën
Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti do të takohet sot me ish-kryeministrin Isa Mustafa. Takimi është konfimrmuar nga Kurti, ku mësohet se do të diskutohet mbi mundësitë e formalizmit të bashkëqeverisjes së ...
ABCNews | 22-Nov-2019 07:38
Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti do të takohet sot me ish-kryeministrin Isa Mustafa. Takimi është konfimrmuar nga Kurti, ku mësohet se do të diskutohet mbi mundësitë e formalizmit të bashkëqeverisjes së ...

Për Astirin/ Përplasja Vetëvendosje-Bashki e Tiranës, reagon Kurti
I ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Open”, Albin Kurti u pyet sa i takon përplasjes mes Lëvizjes Vetëvendosje në Tiranë dhe Bashkisë së kryeqytetit disa ditë më parë, mbi "dhunën e ushtruar në Astir".
Top Channel | 21-Nov-2019 21:30
I ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Open”, Albin Kurti u pyet sa i takon përplasjes mes Lëvizjes Vetëvendosje në Tiranë dhe Bashkisë së kryeqytetit disa ditë më parë, mbi "dhunën e ushtruar në Astir".

Vetëvendosje “dorëzohet” për Ministrinë e Drejtësisë
Lëvizja Vetëvendosje përkundër që kishte kërkesë kryesore që gjatë qeverisjes së tyre ta kenë nën drejtim Ministrinë e Punëve të Brendshme dhe atë të Drejtësisë, një gjë e tillë duket se do të jetë vështirë e ...
EkonomiaOnline | 22-Nov-2019 12:37
Lëvizja Vetëvendosje përkundër që kishte kërkesë kryesore që gjatë qeverisjes së tyre ta kenë nën drejtim Ministrinë e Punëve të Brendshme dhe atë të Drejtësisë, një gjë e tillë duket se do të jetë vështirë e ...

Albin Kurti: Gjithnjë kam patur debate të forta me Edi Ramën
Gjatë diskutimit në emisionin “Open”, Albin Kurti deklaroi se ka patur gjithnjë debate të forta me kryeministrin e vendit, Edi Ramën. “Mospajtimet me Ramën keqpërdoren për fërkime që dikush i do me dy vendeve. Ka njerëz ...
TetovaSot | 22-Nov-2019 12:21
Gjatë diskutimit në emisionin “Open”, Albin Kurti deklaroi se ka patur gjithnjë debate të forta me kryeministrin e vendit, Edi Ramën. “Mospajtimet me Ramën keqpërdoren për fërkime që dikush i do me dy vendeve. Ka njerëz ...

Gjuriqi reagon për takimin e Kurtit me Ugljanin, sulmon ashpër këtë të fundit
Drejtori i zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq ka reaguar për takimin e politikanit boshnjak që përfaqëson Sanxhakun, Sulejman Ugljanin me kandidatin për kryeministër të Kosovës, Albin Kurti. Në ...
TetovaSot | 22-Nov-2019 11:46
Drejtori i zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq ka reaguar për takimin e politikanit boshnjak që përfaqëson Sanxhakun, Sulejman Ugljanin me kandidatin për kryeministër të Kosovës, Albin Kurti. Në ...

Albin Kurti: Gjithnjë kam patur debate të forta me Edi Ramën
Gjatë diskutimit në emisionin “Open”, Albin Kurti deklaroi se ka patur gjithnjë debate të forta me kryeministrin e vendit, Edi Ramën. “Mospajtimet me Ramën keqpërdoren për fërkime që dikush i do me dy vendeve. Ka njerëz ...
Ina-Online | 22-Nov-2019 11:01
Gjatë diskutimit në emisionin “Open”, Albin Kurti deklaroi se ka patur gjithnjë debate të forta me kryeministrin e vendit, Edi Ramën. “Mospajtimet me Ramën keqpërdoren për fërkime që dikush i do me dy vendeve. Ka njerëz ...

Sot takimi mes Kurtit dhe Mustafës, pritet formailizimi i bashkëqeverisjes
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka bërë të ditur se sot do të takohet me kreun e LDK-së, Isa Mustafa për të diskutuar mundësitë e formalizmit të bashkëqeverisjes së ardhshme. Duke mos i mohuar diskutimet ...
Aktuale.MK | 22-Nov-2019 11:01
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka bërë të ditur se sot do të takohet me kreun e LDK-së, Isa Mustafa për të diskutuar mundësitë e formalizmit të bashkëqeverisjes së ardhshme. Duke mos i mohuar diskutimet ...

Sot takimi mes Kurtit dhe Mustafës
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka bërë të ditur se sot do të takohet me kreun e LDK-së, Isa Mustafa për të diskutuar mundësitë e formalizmit të bashkëqeverisjes së ardhshme. Duke mos i mohuar diskutimet ...
Ina-Online | 22-Nov-2019 10:43
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka bërë të ditur se sot do të takohet me kreun e LDK-së, Isa Mustafa për të diskutuar mundësitë e formalizmit të bashkëqeverisjes së ardhshme. Duke mos i mohuar diskutimet ...

Qëndrimi i Kurtit për “mini-shengenin” Ballkanik dhe marrëdhëniet me Edi Ramën
Kryeministri në ardhje i Kosovës, Albin Kurti ishte i ftuar të premten mbrëma në një emision në Top Channel, aty ku u ballafaqua me opinionistët shqiptar për çështje të shumta qeverisëse dhe kombëtare, shkruan Gazeta ...
InFokusi | 22-Nov-2019 10:30
Kryeministri në ardhje i Kosovës, Albin Kurti ishte i ftuar të premten mbrëma në një emision në Top Channel, aty ku u ballafaqua me opinionistët shqiptar për çështje të shumta qeverisëse dhe kombëtare, shkruan Gazeta ...

Flet Albin Kurti: Me Ramën kam pasur gjithnjë debate të forta
Gjatë diskutimit në emisionin “Open”, kreu i “Lëvizjes Vetëvendosje” Albin Kurti deklaroi se ka pasur gjithnjë debate të forta me kryeministrin, Edi Rama. “Mospajtimet me Ramën keqpërdoren për fërkime që dikush i do mes ...
Telegraf | 21-Nov-2019 22:09
Gjatë diskutimit në emisionin “Open”, kreu i “Lëvizjes Vetëvendosje” Albin Kurti deklaroi se ka pasur gjithnjë debate të forta me kryeministrin, Edi Rama. “Mospajtimet me Ramën keqpërdoren për fërkime që dikush i do mes ...

Gjuriq: Uglanin iu nënshtrua Kurtit
Drejtori i zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq ka reaguar për takimin e politikanit boshnjak që përfaqëson Sanxhakun, Sulejman Ugljanin me kandidatin për kryeministër të Kosovës, Albin Kurti. Në ...
PortaliOnline | 22-Nov-2019 10:19
Drejtori i zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq ka reaguar për takimin e politikanit boshnjak që përfaqëson Sanxhakun, Sulejman Ugljanin me kandidatin për kryeministër të Kosovës, Albin Kurti. Në ...

Albin Kurti: Presidenti Thaçi të dorëhiqet ose do shkarkohet
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i cili është edhe kandidati kryesor për të qenë kryeministri i ardhshëm i Kosovës,mbrëmë në Top Chanel ka folur në lidhje me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi dhe është ...
Aktuale.MK | 22-Nov-2019 10:19
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i cili është edhe kandidati kryesor për të qenë kryeministri i ardhshëm i Kosovës,mbrëmë në Top Chanel ka folur në lidhje me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi dhe është ...

Sot takimi mes Kurtit dhe Mustafës, pritet formailizimi i bashkëqeverisjes
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka bërë të ditur se sot do të takohet me kreun e LDK-së, Isa Mustafa për të diskutuar mundësitë e formalizmit të bashkëqeverisjes së ardhshme. Duke mos i mohuar diskutimet ...
Shenja | 22-Nov-2019 10:04
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka bërë të ditur se sot do të takohet me kreun e LDK-së, Isa Mustafa për të diskutuar mundësitë e formalizmit të bashkëqeverisjes së ardhshme. Duke mos i mohuar diskutimet ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved