ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/12/2019 04:10

Parashikimi i motit për sot, 22 Nëntor 2019

Parashikimi i motit për sot, 22 Nëntor 2019
Ndersa temperaturat do te pesojne nje renie te lehte dhe sipas zonave ato do te luhaten: Ne zonat malore nga 03ºC deri ne 9ºC, Ne zonat e uleta nga 08ºC ne 17ºC Ne zonat bregdetare nga 1o°C ne 18ºC. Era do te fryje ne ...
ikub.al | 22-Nov-2019 08:48
Ndersa temperaturat do te pesojne nje renie te lehte dhe sipas zonave ato do te luhaten: Ne zonat malore nga 03ºC deri ne 9ºC, Ne zonat e uleta nga 08ºC ne 17ºC Ne zonat bregdetare nga 1o°C ne 18ºC. Era do te fryje ne ...

Si do jetë moti sot në Shqipëri
Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash por që mundësitë për reshje shiu janë të pakta. Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do variojnë: në zonat malore ...
Telegraf | 22-Nov-2019 08:39
Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash por që mundësitë për reshje shiu janë të pakta. Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do variojnë: në zonat malore ...

Moti e premte, 22 Nëntor 2019
Sipas MeteoAlb: Zhvillimi i një qëndre e presionit të ulët atmosferik në Brigjet Greke me ndikim deri në vendin tonë do të bëj që zonat jugore dhe përgjatë kufirit lindor të mbeten me vranësira të shpeshta dhe shira të ...
VizionPlus | 22-Nov-2019 06:31
Sipas MeteoAlb: Zhvillimi i një qëndre e presionit të ulët atmosferik në Brigjet Greke me ndikim deri në vendin tonë do të bëj që zonat jugore dhe përgjatë kufirit lindor të mbeten me vranësira të shpeshta dhe shira të ...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut
Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me periudha me diell dhe vranësira. Në disa lugina do të ketë mjegull dhe reshje të shiut. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -1 deri 11 gradë celcius, ...
Telegrafi | 22-Nov-2019 08:00
Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me periudha me diell dhe vranësira. Në disa lugina do të ketë mjegull dhe reshje të shiut. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -1 deri 11 gradë celcius, ...

Rritje e lehtë temperaturash, e premte, 22 nëntor 2019
22 nëntor 2019 moti do të jetë me diell përgjatë ultësirës Perëndimore dhe vranësira mesatare në zonat malore. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi 7-9 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës ...
Standard | 22-Nov-2019 11:38
22 nëntor 2019 moti do të jetë me diell përgjatë ultësirës Perëndimore dhe vranësira mesatare në zonat malore. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi 7-9 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës ...

Mot i vranët me reshje të shiut
Shkup, 22 nëntor – Moti në vend do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare, nëpër disa fushëgropa edhe me mjegull të mëngjesit. Më shumë vranësira do të ketë në pjesët lindore ku do të ketë edhe reshje të ...
Koha.mk | 22-Nov-2019 09:56
Shkup, 22 nëntor – Moti në vend do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare, nëpër disa fushëgropa edhe me mjegull të mëngjesit. Më shumë vranësira do të ketë në pjesët lindore ku do të ketë edhe reshje të ...

Sot mot me vranësira dhe diell
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njoftoi se mbi vendin tonë do të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe me diell. Nuk përjashtohen riga të dobëta dhe të izoluara shiu në perëndim dhe jugperëndim të vendit. ...
Telegrafi | 17-May-2019 07:20
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njoftoi se mbi vendin tonë do të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe me diell. Nuk përjashtohen riga të dobëta dhe të izoluara shiu në perëndim dhe jugperëndim të vendit. ...

Vranësira dhe reshje shiu gjatë ditës së sotme
Moti në vend do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare, nëpër disa fushëgropa edhe me mjegull të mëngjesit. Më shumë vranësira do të ketë në pjesët lindore ku do të ketë edhe reshje të kohëpaskohshme të shiut. ...
Gazeta Express | 22-Nov-2019 09:56
Moti në vend do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare, nëpër disa fushëgropa edhe me mjegull të mëngjesit. Më shumë vranësira do të ketë në pjesët lindore ku do të ketë edhe reshje të kohëpaskohshme të shiut. ...

Parashikimi i motit
Moti sot në mbarë vendin do të jetë i ndryshueshëm. Në disa lugina do të ketë mjegull dhe reshje të shiut. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -1 deri 11 gradë Celsius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval ...
Shenja | 22-Nov-2019 09:37
Moti sot në mbarë vendin do të jetë i ndryshueshëm. Në disa lugina do të ketë mjegull dhe reshje të shiut. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -1 deri 11 gradë Celsius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval ...

Mot i vranët me reshje të shiut
Moti në Maqedoni do të jetë me vranësira dhe me të reshura të shiut, të cilat në disa vende do të jenë të rrëmbyeshme, veçanërisht në pjesët jugore dhe qendrore. Lokalisht do të ketë kushte për shi të rrëmbyeshëm dhe ...
Zhurnal | 15-Nov-2017 09:23
Moti në Maqedoni do të jetë me vranësira dhe me të reshura të shiut, të cilat në disa vende do të jenë të rrëmbyeshme, veçanërisht në pjesët jugore dhe qendrore. Lokalisht do të ketë kushte për shi të rrëmbyeshëm dhe ...

Moti sot me vranësira dhe reshje shiu
Moti sot në mbarë vendin do të jetë i ndryshueshëm. Në disa lugina do të ketë mjegull dhe reshje të shiut. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -1 deri 11 gradë Celsius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval ...
Alsat-M | 22-Nov-2019 09:26
Moti sot në mbarë vendin do të jetë i ndryshueshëm. Në disa lugina do të ketë mjegull dhe reshje të shiut. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -1 deri 11 gradë Celsius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval ...

Moti sot në Shqipëri
Moti sot në Shqipëri parashikohet të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësirash. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se reshjet e shiut do të jenë lokale me intensitet të ulët vetëm përgjatë vijës ...
Koha.net | 22-Nov-2019 09:23
Moti sot në Shqipëri parashikohet të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësirash. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se reshjet e shiut do të jenë lokale me intensitet të ulët vetëm përgjatë vijës ...

Parashikimi i motit, e premte 22 nëntor 2019
TIRANE, 22 nëntor /MEDIAL/ -Moti sot parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësirash. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se reshjet e shiut do të jenë lokale me intensitet të ulët vetëm përgjatë vijës ...
Medial | 22-Nov-2019 09:20
TIRANE, 22 nëntor /MEDIAL/ -Moti sot parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësirash. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se reshjet e shiut do të jenë lokale me intensitet të ulët vetëm përgjatë vijës ...

Mjegull në mëngjes, sot dhe nesër zbresin temperaturat
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka bërë të ditur se dy ditët e ardhshme na pret mot me temperatura të ulëta. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka bërë të ditur se gjatë dy ditëve të ardhshme ...
Gazeta Observer | 22-Nov-2019 09:12
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka bërë të ditur se dy ditët e ardhshme na pret mot me temperatura të ulëta. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka bërë të ditur se gjatë dy ditëve të ardhshme ...

Keni bërë plane për sot? Njihuni më parë me parashikimin e motit
Orët e paradites do të jenë në ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave të shpeshta në të gjithë vendin por më të dukshme vranësirat do të paraqiten në zonat malore veriore. Parashikohet që orët e pasdites të vijojnë në ...
Syri | 02-Apr-2017 08:22
Orët e paradites do të jenë në ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave të shpeshta në të gjithë vendin por më të dukshme vranësirat do të paraqiten në zonat malore veriore. Parashikohet që orët e pasdites të vijojnë në ...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut
Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me periudha me diell dhe vranësira. Në disa lugina do të ketë mjegull dhe reshje të shiut. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -1 deri 11 gradë celcius, ...
Republika | 22-Nov-2019 09:01
Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me periudha me diell dhe vranësira. Në disa lugina do të ketë mjegull dhe reshje të shiut. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -1 deri 11 gradë celcius, ...

Si do të jetë moti sot, e premte 22 nëntor 2019
Vendi ynë do të jetë me mot të kthjellët dhe vranësira kalimtare gjatë pjesë së parë të ditës. Por pasditja shton vranësirat në vend, dhe më të dukshme do të jenë në zonat jugore dhe veriperëndimore, duke sjellë dhe ...
Dritare | 22-Nov-2019 08:41
Vendi ynë do të jetë me mot të kthjellët dhe vranësira kalimtare gjatë pjesë së parë të ditës. Por pasditja shton vranësirat në vend, dhe më të dukshme do të jenë në zonat jugore dhe veriperëndimore, duke sjellë dhe ...

Si do jetë moti sot në Shqipëri
Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash por që mundësitë për reshje shiu janë të pakta. Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do variojnë: në zonat malore ...
Gazeta Express | 22-Nov-2019 08:21
Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash por që mundësitë për reshje shiu janë të pakta. Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do variojnë: në zonat malore ...

Parashikimi i motit për sot në Kosovë
Sot pritet të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, në mëngjes parashihet të ketë mjegull, kjo si pasojë e inversionit dhe proceseve fizike në fushat termike. ...
Arbresh | 22-Nov-2019 07:55
Sot pritet të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, në mëngjes parashihet të ketë mjegull, kjo si pasojë e inversionit dhe proceseve fizike në fushat termike. ...

Surprizat e motit/ Vranësirat "pushtojnë" vendin, në këto qarqe nuk do mungojë shiu
Postuar: 22/11/2019 - 07:39 Vranësirat dhe reshjet e shiut do vazhdojnë ta shoqërojnë vendin tonë edhe sot (22 nëntor 2019), por vetëm në zona të caktuara. Sipas MeteoAlb, pjesa e parë e ditës do të jetë me kthjellime ...
Sot.Al | 22-Nov-2019 07:42
Postuar: 22/11/2019 - 07:39 Vranësirat dhe reshjet e shiut do vazhdojnë ta shoqërojnë vendin tonë edhe sot (22 nëntor 2019), por vetëm në zona të caktuara. Sipas MeteoAlb, pjesa e parë e ditës do të jetë me kthjellime ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved