ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 12/12/2019 13:00

Rinumërohen 65 vendvotime në Kosovë

Rinumërohen 65 vendvotime në Kosovë
Vetëm deri në orën 16 të ditës së sotme, e enjte, janë rinumëruar 65 vendvotime. Në përgjithësi numri i vendvotimeve të rinumëruara, që nga pasditja e 13 nëntorit dhe deri më tani, është: 1 034 apo 73.49%.
Top Channel | 21-Nov-2019 18:50
Vetëm deri në orën 16 të ditës së sotme, e enjte, janë rinumëruar 65 vendvotime. Në përgjithësi numri i vendvotimeve të rinumëruara, që nga pasditja e 13 nëntorit dhe deri më tani, është: 1 034 apo 73.49%.

KQZ: Procesi i rinumërimit mund të mbyllet të dielën
Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) ka bërë të ditur se rinumërimi i më shumë se 1400 vendvotimeve mund të përfundojë më herët se sa që ishte pritur.
Top Channel | 21-Nov-2019 17:38
Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) ka bërë të ditur se rinumërimi i më shumë se 1400 vendvotimeve mund të përfundojë më herët se sa që ishte pritur.

Daka: Procesi zgjedhor po shkon drejt përmbylljes
Procesi i rinumërimit të votave të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 6 tetorit po shkon drejt fundit. Në Qendrën për Numërim dhe Rezultate nga 1407 vendvotimeve, janë rinumëruar rreth 78 për qind të votave. ...
Zeri | 22-Nov-2019 11:58
Procesi i rinumërimit të votave të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 6 tetorit po shkon drejt fundit. Në Qendrën për Numërim dhe Rezultate nga 1407 vendvotimeve, janë rinumëruar rreth 78 për qind të votave. ...

Daka: Procesi zgjedhor po shkon drejt përmbylljes
Procesi i rinumërimit të votave të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 6 tetorit po shkon drejt fundit. Në Qendrën për Numërim dhe Rezultate nga 1407 vendvotimeve, janë rinumëruar rreth 78 për qind të votave. ...
Gazeta Express | 22-Nov-2019 11:58
Procesi i rinumërimit të votave të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 6 tetorit po shkon drejt fundit. Në Qendrën për Numërim dhe Rezultate nga 1407 vendvotimeve, janë rinumëruar rreth 78 për qind të votave. ...

Daka: Procesi zgjedhor po shkon drejt përmbylljes dhe certifikimit të rezultatit
Procesi i rinumërimit të votave të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 6 tetorit po shkon drejt fundit. Në Qendrën për Numërim dhe Rezultate nga 1407 vendvotimeve, janë rinumëruar rreth 78 për qind të votave. ...
Klan Kosova | 22-Nov-2019 11:51
Procesi i rinumërimit të votave të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 6 tetorit po shkon drejt fundit. Në Qendrën për Numërim dhe Rezultate nga 1407 vendvotimeve, janë rinumëruar rreth 78 për qind të votave. ...

Rinumërohen 78.25 për qind e vendvotimeve
Procesi i rinumërimit të 1407 vendvotimeve është duke shkuar drejt përfundimit. Kjo për faktin se deri më tash janë rinumëruar 78.25 për qind e vendvotimeve. Kështu ka thënë për Telegrafin, zëdhënësi i KQZ-së, Valmir ...
Telegrafi | 22-Nov-2019 07:55
Procesi i rinumërimit të 1407 vendvotimeve është duke shkuar drejt përfundimit. Kjo për faktin se deri më tash janë rinumëruar 78.25 për qind e vendvotimeve. Kështu ka thënë për Telegrafin, zëdhënësi i KQZ-së, Valmir ...

Një muaj e gjysmë nga mbajtja e zgjedhjeve, ende s’ka datë për certifikimin e rezultateve
Procesi i rinumërimit të votave të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 6 tetorit po shkon drejt fundit. Në Qendrën për Numërim dhe Rezultate nga 1407 vendvotimeve, janë rinumëruar rreth 78 për qind të votave. ...
Arbresh | 22-Nov-2019 11:48
Procesi i rinumërimit të votave të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 6 tetorit po shkon drejt fundit. Në Qendrën për Numërim dhe Rezultate nga 1407 vendvotimeve, janë rinumëruar rreth 78 për qind të votave. ...

Daka: Procesi zgjedhor drejt përmbylljes dhe certifikimit të rezultatit
Procesi i rinumërimit të votave të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 6 tetorit po shkon drejt fundit. Në Qendrën për Numërim dhe Rezultate nga 1407 vendvotimeve, janë rinumëruar rreth 78 për qind të votave. ...
Gazeta Observer | 22-Nov-2019 11:46
Procesi i rinumërimit të votave të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 6 tetorit po shkon drejt fundit. Në Qendrën për Numërim dhe Rezultate nga 1407 vendvotimeve, janë rinumëruar rreth 78 për qind të votave. ...

Daka: Procesi zgjedhor drejt përmbylljes dhe certifikimit të rezultatit
Procesi i rinumërimit të votave të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 6 tetorit po shkon drejt fundit. Në Qendrën për Numërim dhe Rezultate nga 1407 vendvotimeve, janë rinumëruar rreth 78 për qind të votave. ...
EkonomiaOnline | 22-Nov-2019 11:35
Procesi i rinumërimit të votave të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 6 tetorit po shkon drejt fundit. Në Qendrën për Numërim dhe Rezultate nga 1407 vendvotimeve, janë rinumëruar rreth 78 për qind të votave. ...

Daka: Procesi zgjedhor po shkon drejt përmbylljes dhe certifikimit të rezultatit
Procesi i rinumërimit të votave të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 6 tetorit po shkon drejt fundit. Në Qendrën për Numërim dhe Rezultate nga 1407 vendvotimeve, janë rinumëruar rreth 78 për qind të votave. ...
Radio Evropa e Lire | 22-Nov-2019 11:31
Procesi i rinumërimit të votave të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 6 tetorit po shkon drejt fundit. Në Qendrën për Numërim dhe Rezultate nga 1407 vendvotimeve, janë rinumëruar rreth 78 për qind të votave. ...

Daka: Procesi zgjedhor po shkon drejt përmbylljes dhe certifikimit të rezultatit
Procesi i rinumërimit të votave të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 6 tetorit po shkon drejt fundit. Në Qendrën për Numërim dhe Rezultate nga 1407 vendvotimeve, janë rinumëruar rreth 78 për qind të votave. ...
Indeks Online | 22-Nov-2019 11:31
Procesi i rinumërimit të votave të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 6 tetorit po shkon drejt fundit. Në Qendrën për Numërim dhe Rezultate nga 1407 vendvotimeve, janë rinumëruar rreth 78 për qind të votave. ...

Daka: Procesi zgjedhor drejt përmbylljes dhe certifikimit të rezultatit
Procesi i rinumërimit të votave të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 6 tetorit po shkon drejt fundit. Në Qendrën për Numërim dhe Rezultate nga 1407 vendvotimeve, janë rinumëruar rreth 78 për qind të votave. ...
Koha.net | 22-Nov-2019 11:31
Procesi i rinumërimit të votave të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 6 tetorit po shkon drejt fundit. Në Qendrën për Numërim dhe Rezultate nga 1407 vendvotimeve, janë rinumëruar rreth 78 për qind të votave. ...

Prishtinë, numërohen afër 80 për qind e vendvotimeve
Në Qendrën e Rinumërimit dhe Rezultateve janë rinumëruar rreth 80 për qind e vendvotimeve në ditën e nëntë që kur filloi ky proces. Këtë e ka konfirmuar për klankosova.tv zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, i cili ka ...
Alsat-M | 22-Nov-2019 10:03
Në Qendrën e Rinumërimit dhe Rezultateve janë rinumëruar rreth 80 për qind e vendvotimeve në ditën e nëntë që kur filloi ky proces. Këtë e ka konfirmuar për klankosova.tv zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, i cili ka ...

Kosovë, zvarritja e certifikimit të rezultatit
Ndonëse janë bërë gati dy muaj nga mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Kosovë, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve akoma nuk ka bërë certifikimin e rezultateve. Mirëpo KQZ-ja thotë se nuk është fajtor për ...
RTSH | 22-Nov-2019 10:03
Ndonëse janë bërë gati dy muaj nga mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Kosovë, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve akoma nuk ka bërë certifikimin e rezultateve. Mirëpo KQZ-ja thotë se nuk është fajtor për ...

KQZ-ja dhe PZAP-i, fajtorë për zvarritjen e certifikimit të rezultateve
Janë bërë gati dy muaj nga mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, por certifikimi i rezultateve akoma nuk ka ndodhur. Njohësit e çështjeve politike fajësojnë KQZ-në dhe PZAP-in për këtë zvarritje. Në anën ...
Gazeta Observer | 22-Nov-2019 09:43
Janë bërë gati dy muaj nga mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, por certifikimi i rezultateve akoma nuk ka ndodhur. Njohësit e çështjeve politike fajësojnë KQZ-në dhe PZAP-in për këtë zvarritje. Në anën ...

Rinumërohen 78.25 për qind e vendvotimeve, procesi përfundon të dielën
Në Qendrën e Numërimit dhe të Rezultateve (QNR) po vazhdon procesi i rinumërimit të 1407 vendvotimeve. Deri tani janë rinumëruar 78.25 për qind e vendvotimeve. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, tha se gjatë ditës së ...
EkonomiaOnline | 22-Nov-2019 09:36
Në Qendrën e Numërimit dhe të Rezultateve (QNR) po vazhdon procesi i rinumërimit të 1407 vendvotimeve. Deri tani janë rinumëruar 78.25 për qind e vendvotimeve. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, tha se gjatë ditës së ...

Rinumërohen 78% e vendvotimeve
Në Qendrën për Numërim dhe Rezultate po vazhdon rinumërimi i vendvotimeve për të cilat ka vendosur PZAP-i. Në ditën e nëntë, pra të enjten, janë rinumëruar 133 vendvotime. Deri më tani janë rinumëruar 1101 vendvotime ...
Gazeta Observer | 22-Nov-2019 09:03
Në Qendrën për Numërim dhe Rezultate po vazhdon rinumërimi i vendvotimeve për të cilat ka vendosur PZAP-i. Në ditën e nëntë, pra të enjten, janë rinumëruar 133 vendvotime. Deri më tani janë rinumëruar 1101 vendvotime ...

Në ditën e nëntë numërohen afër 80 për qind e vendvotimeve
Në Qendrën e Rinumërimit dhe Rezultateve janë rinumëruar rreth 80 për qind e vendvotimeve në ditën e nëntë që kur filloi ky proces. Këtë e ka konfirmuar për klankosova.tv zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, i cili ka ...
Klan Kosova | 22-Nov-2019 08:36
Në Qendrën e Rinumërimit dhe Rezultateve janë rinumëruar rreth 80 për qind e vendvotimeve në ditën e nëntë që kur filloi ky proces. Këtë e ka konfirmuar për klankosova.tv zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, i cili ka ...

KQZ-ja dhe PZAP-i, fajtorë për zvarritjen e certifikimit të rezultateve
Janë bërë gati dy muaj nga mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, por certifikimi i rezultateve akoma nuk ka ndodhur. Njohësit e çështjeve politike fajësojnë KQZ-në dhe PZAP-in për këtë zvarritje. Në anën ...
EkonomiaOnline | 22-Nov-2019 08:28
Janë bërë gati dy muaj nga mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, por certifikimi i rezultateve akoma nuk ka ndodhur. Njohësit e çështjeve politike fajësojnë KQZ-në dhe PZAP-in për këtë zvarritje. Në anën ...

KQZ: Rinumërohen 73.49 për qind të vendvotimeve
Në Qendrën për Rinumërim dhe Rezultatet ( QNR), është duke vazhduar procesi i rinumërimit të vendvotimeve për të cilat ka marrë vendim Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa. Zëdhënësi i Komisionit Qendror të ...
Telegrafi | 21-Nov-2019 18:05
Në Qendrën për Rinumërim dhe Rezultatet ( QNR), është duke vazhduar procesi i rinumërimit të vendvotimeve për të cilat ka marrë vendim Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa. Zëdhënësi i Komisionit Qendror të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved