ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/12/2019 12:23

Në prag të takimit me Mustafën, Kurti: Kryeministri nuk diskutohet por do të flasim për ministritë

Në prag të takimit me Mustafën, Kurti: Kryeministri nuk diskutohet por do të flasim për ministritë
Gjatë ditës së nesërme pritët të takohen dy krerët e partive që dolën fituese në zgjedhjet e 6 tetorit.
Top Channel | 21-Nov-2019 15:06
Gjatë ditës së nesërme pritët të takohen dy krerët e partive që dolën fituese në zgjedhjet e 6 tetorit.

Koalicioni, nesër pritet takimi Kurti-Mustafa
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka bërë të ditur se nesër do të takohet me kreun e LDK-së, Isa Mustafa për të diskutuar mundësitë e formalizmit të bashkëqeverisjes së ardhshme.
Top Channel | 21-Nov-2019 12:39
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka bërë të ditur se nesër do të takohet me kreun e LDK-së, Isa Mustafa për të diskutuar mundësitë e formalizmit të bashkëqeverisjes së ardhshme.

Qeveria e re e Kosovës, nesër takimi Kurti-Mustafa
Ndarja e posteve ministrore dhe çështja e emërimit të presidentit të ardhshëm të Kosovës janë temat kryesore për të cilën do të diskutojnë të premten kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje , Albin Kurti me kreun e LDK-së Isa ...
Lapsi | 21-Nov-2019 15:19
Ndarja e posteve ministrore dhe çështja e emërimit të presidentit të ardhshëm të Kosovës janë temat kryesore për të cilën do të diskutojnë të premten kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje , Albin Kurti me kreun e LDK-së Isa ...

Albin Kurti dhe Isa Mustafa takohen të premten
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka konfirmuar se do të takohet të premten me kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa. Kurti theksoi se në takim do të diskutohet për çështjet e mbetura hapur ...
ABCNews | 21-Nov-2019 14:54
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka konfirmuar se do të takohet të premten me kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa. Kurti theksoi se në takim do të diskutohet për çështjet e mbetura hapur ...

Kurti e Mustafa takohen nesër, flasin për bashkëqeverisjen
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendose, Albin Kurti ka bërë të ditur sot se nesër do të zhvillojë takim me kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa. Ky takim do të bëhet për të diskutuar mundësitë e formalizimit të bashkëqeverisjes së ...
Telegrafi | 21-Nov-2019 12:09
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendose, Albin Kurti ka bërë të ditur sot se nesër do të zhvillojë takim me kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa. Ky takim do të bëhet për të diskutuar mundësitë e formalizimit të bashkëqeverisjes së ...

Formimi i Qeverisë, Haziri tregon arsyet e vonesave
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lutfi Haziri është deklaruar lidhur me vonesat për formimin e Qeverisë së ardhshme të Kosovës, në kohën kur në QNR ende nuk ka përfunduar rinumërimi i votave me kërkesë të ...
Top Channel | 20-Nov-2019 18:24
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lutfi Haziri është deklaruar lidhur me vonesat për formimin e Qeverisë së ardhshme të Kosovës, në kohën kur në QNR ende nuk ka përfunduar rinumërimi i votave me kërkesë të ...

Kurti: Kryeministrin nuk e diskutojmë e Ministritë po
Gjatë ditës së nesërme pritët të takohen dy krerët e partive që dolën fituese në zgjedhjet e 6 tetorit. Në tentim për të formuar qeverinë e ardhshme, kryetari i VV-së, Albin Kurti tha se në takimin e së premtes me kreun ...
Gazeta Monitor | 21-Nov-2019 15:06
Gjatë ditës së nesërme pritët të takohen dy krerët e partive që dolën fituese në zgjedhjet e 6 tetorit. Në tentim për të formuar qeverinë e ardhshme, kryetari i VV-së, Albin Kurti tha se në takimin e së premtes me kreun ...

Albin Kurti: Me LDK nuk flasim për presidentin, gjithçka tjetër po!
Gjatë ditës së nesërme pritët të takohen dy krerët e partive që dolën fituese në zgjedhjet e 6 tetorit. Në tentim për të formuar qeverinë e ardhshme, kryetari i VV-së, Albin Kurti tha se në takimin e së premtes me kreun ...
Gazeta Observer | 21-Nov-2019 14:54
Gjatë ditës së nesërme pritët të takohen dy krerët e partive që dolën fituese në zgjedhjet e 6 tetorit. Në tentim për të formuar qeverinë e ardhshme, kryetari i VV-së, Albin Kurti tha se në takimin e së premtes me kreun ...

Sonte në Rubikon Nexhat Daci
Në Rubikon sonte, ekskluzivisht, Ish-kryetari i Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës, Nexhat Daci, njëherësh ish kryetar i Parlamentit të Kosovës. Cilat janë pritjet për legjislaturën e re të Kuvendit? Pse, ...
Koha.net | 21-Nov-2019 14:47
Në Rubikon sonte, ekskluzivisht, Ish-kryetari i Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës, Nexhat Daci, njëherësh ish kryetar i Parlamentit të Kosovës. Cilat janë pritjet për legjislaturën e re të Kuvendit? Pse, ...

Albin Kurti: Me LDK nuk flasim për presidentin, gjithçka tjetër po!
Gjatë ditës së nesërme pritët të takohen dy krerët e partive që dolën fituese në zgjedhjet e 6 tetorit. Në tentim për të formuar qeverinë e ardhshme, kryetari i VV-së, Albin Kurti tha se në takimin e së premtes me kreun ...
Zeri | 21-Nov-2019 14:34
Gjatë ditës së nesërme pritët të takohen dy krerët e partive që dolën fituese në zgjedhjet e 6 tetorit. Në tentim për të formuar qeverinë e ardhshme, kryetari i VV-së, Albin Kurti tha se në takimin e së premtes me kreun ...

Koalicioni qeverisës në Kosovë, nesër pritet takimi Kurti-Mustafa
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka bërë të ditur se nesër do të takohet me kreun e LDK-së, Isa Mustafa për të diskutuar mundësitë e formalizmit të bashkëqeverisjes së ardhshme. Kandidati për kryeministër i ...
TetovaSot | 21-Nov-2019 14:17
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka bërë të ditur se nesër do të takohet me kreun e LDK-së, Isa Mustafa për të diskutuar mundësitë e formalizmit të bashkëqeverisjes së ardhshme. Kandidati për kryeministër i ...

?Para takimit me profesor Isa Mustafën, Kurti thotë që nuk do të diskutohet posti i shefit të qeverisë
Zgjedhjet e jashtëzakonshme u mbajtën më 6 tetor, por rezultatet nuk u certifikuan ende, as pas afër dy muajsh. Gjatë kësaj kohe, dy partitë që prijnë me vota, e deri tash ishin në opozitë, Vetëvendosje e LDK, patën një ...
InFokusi | 21-Nov-2019 14:17
Zgjedhjet e jashtëzakonshme u mbajtën më 6 tetor, por rezultatet nuk u certifikuan ende, as pas afër dy muajsh. Gjatë kësaj kohe, dy partitë që prijnë me vota, e deri tash ishin në opozitë, Vetëvendosje e LDK, patën një ...

Në prag të takimit me Mustafën, Kurti: Kryeministri nuk diskutohet – ministritë po
Kandidati për kryeministër paralajmëroi se me LDK-në duhet të përshepjtojnë drejt formimit të qeverisë sepse brenda disa ditësh pritet edhe certifikimi i rezultateve dhe brenda 30 ditësh do të ftohet edhe seanca. “Nesër ...
Lajminet | 21-Nov-2019 14:08
Kandidati për kryeministër paralajmëroi se me LDK-në duhet të përshepjtojnë drejt formimit të qeverisë sepse brenda disa ditësh pritet edhe certifikimi i rezultateve dhe brenda 30 ditësh do të ftohet edhe seanca. “Nesër ...

Në prag të takimit me Mustafën, Kurti: Kryeministri nuk diskutohet por do të flasim për ministritë
?Gjatë ditës së nesërme pritët të takohen dy krerët e partive që dolën fituese në zgjedhjet e 6 tetorit. Në tentim për të formuar qeverinë e ardhshme, kryetari i VV-së, Albin Kurti tha se në takimin e së premtes me ...
Kosova Press | 21-Nov-2019 13:55
?Gjatë ditës së nesërme pritët të takohen dy krerët e partive që dolën fituese në zgjedhjet e 6 tetorit. Në tentim për të formuar qeverinë e ardhshme, kryetari i VV-së, Albin Kurti tha se në takimin e së premtes me ...

VV e LDK mohojnë mospajtimet për ndarjen e ministrive, me to merren Kurti e Mustafa
Dy partitë që dolën të parat në zgjedhjet e 6 tetorit po i mohojnë mospajtimet për ndarjen e ministrive. Në VV e LDK thonë se për ndarjen e 12 dikastereve do të bisedojnë Albin Kurti e Isa Mustafa, të cilët do të ...
Gazeta Observer | 21-Nov-2019 13:25
Dy partitë që dolën të parat në zgjedhjet e 6 tetorit po i mohojnë mospajtimet për ndarjen e ministrive. Në VV e LDK thonë se për ndarjen e 12 dikastereve do të bisedojnë Albin Kurti e Isa Mustafa, të cilët do të ...

VV-ja e LDK-ja i mohojnë mospajtimet për ndarjen e ministrive: Me to merren Kurti e Mustafa
Dy partitë që dolën të parat në zgjedhjet e 6 tetorit po i mohojnë mospajtimet për ndarjen e ministrive. Në VV e LDK thonë se për ndarjen e 12 dikastereve do të bisedojnë Albin Kurti e Isa Mustafa, të cilët do të ...
Gazeta Express | 21-Nov-2019 13:19
Dy partitë që dolën të parat në zgjedhjet e 6 tetorit po i mohojnë mospajtimet për ndarjen e ministrive. Në VV e LDK thonë se për ndarjen e 12 dikastereve do të bisedojnë Albin Kurti e Isa Mustafa, të cilët do të ...

Koalicioni qeverisës në Kosovë, nesër pritet takimi Kurti-Mustafa
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka bërë të ditur se nesër do të takohet me kreun e LDK-së, Isa Mustafa për të diskutuar mundësitë e formalizmit të bashkëqeverisjes së ardhshme. Kandidati për kryeministër i ...
Alsat-M | 21-Nov-2019 12:57
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka bërë të ditur se nesër do të takohet me kreun e LDK-së, Isa Mustafa për të diskutuar mundësitë e formalizmit të bashkëqeverisjes së ardhshme. Kandidati për kryeministër i ...

VV-ja flet për 7 ministritë që u tha se ia kërkon LDK-ja dhe postin e Presidentit
Nënkryetarja e Lëvizjes Vetëvendosje Fatmir Mullhaxha-Kollçaku, mohon se po kushtëzohen nga Lidhja Demokratike e Kosovës për ndarjen e posteve në negociatat për bashkëqeverisje. Kollçaku, i tha “Gazeta Blic” se me ...
EkonomiaOnline | 21-Nov-2019 12:26
Nënkryetarja e Lëvizjes Vetëvendosje Fatmir Mullhaxha-Kollçaku, mohon se po kushtëzohen nga Lidhja Demokratike e Kosovës për ndarjen e posteve në negociatat për bashkëqeverisje. Kollçaku, i tha “Gazeta Blic” se me ...

Koalicioni, caktohet dita e takimit Kurti-Mustafa
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka bërë të ditur se nesër do të takohet me kreun e LDK-së, Isa Mustafa për të diskutuar mundësitë e formalizmit të bashkëqeverisjes së ardhshme. Kandidati për kryeministër ...
Zeri | 21-Nov-2019 12:16
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka bërë të ditur se nesër do të takohet me kreun e LDK-së, Isa Mustafa për të diskutuar mundësitë e formalizmit të bashkëqeverisjes së ardhshme. Kandidati për kryeministër ...

Nesër takimi Albin Kurti-Isa Mustafa
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka deklaruar se nesër do të zhvillojë një takim me të parin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa. Kurti theksoi se në takimin e nesërm do të diskutohet për çështjet e ...
Gazeta Observer | 21-Nov-2019 12:09
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka deklaruar se nesër do të zhvillojë një takim me të parin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa. Kurti theksoi se në takimin e nesërm do të diskutohet për çështjet e ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved