ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/01/2020 15:41

Gangsterët e llojit të Edvin Mafisë dhe Plani Macron për anëtarësimin në BE!

Gangsterët e llojit të Edvin Mafisë dhe Plani Macron për anëtarësimin në BE!
Presidenti i Frances Emanuel Macron nga data 18 tetor deri sot ka deklaruar kater here se ne Bruksel shumica e vendeve ishin kunder hapjes se negociatave me Shqiperine, pra me Edvin Mafine dhe qeverine e tij. Keto ...
BalkanWeb | 21-Nov-2019 12:24
Presidenti i Frances Emanuel Macron nga data 18 tetor deri sot ka deklaruar kater here se ne Bruksel shumica e vendeve ishin kunder hapjes se negociatave me Shqiperine, pra me Edvin Mafine dhe qeverine e tij. Keto ...

Angela Merkel: Gjermania e gatshme të rrisë ndihmën për refugjatët në Turqi
Kancelarja Angela Merkel, deklaroi se Gjermania është e gatshme të zgjerojë ndihmën për Turqinë për strehimin e refugjatëve sirianë. Turqia ka nevojë për ndihmë në shumë aspekte për sigurimin e 3,5 milionë personave. ...
BalkanWeb | 21-Nov-2019 02:36
Kancelarja Angela Merkel, deklaroi se Gjermania është e gatshme të zgjerojë ndihmën për Turqinë për strehimin e refugjatëve sirianë. Turqia ka nevojë për ndihmë në shumë aspekte për sigurimin e 3,5 milionë personave. ...

Merkel: Sa më shpejt negociatat, do të bisedoj me Macron për të krijuar kushtet për Tiranën dhe Shkupin
Kancelarja gjermane Angela Merkel tha në Zagreb se do të bisedojë me Francën për të krijuar kushtet për fillimin e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.
Top Channel | 21-Nov-2019 00:14
Kancelarja gjermane Angela Merkel tha në Zagreb se do të bisedojë me Francën për të krijuar kushtet për fillimin e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Merkel e bën të qartë në Zagreb: Sa më shpejt negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë
Kancelarja gjermane ka thënë në Zagreb se do të bisedojë me Francën për të krijuar kushtet për fillimin e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.
Top Channel | 20-Nov-2019 21:17
Kancelarja gjermane ka thënë në Zagreb se do të bisedojë me Francën për të krijuar kushtet për fillimin e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Një propozim i ri francez për Ballkanin Perëndimor
Franca hodhi në qarkullim kohët e fundit idenë e një anëtarësimi më gradual të vendeve të Ballkanit Perëndimor në Bashkimin Evropian. Sipas një propozimi jozyrtar të Francës, kushtet për vendet që aspirojnë të ...
GazetaTema | 20-Nov-2019 21:25
Franca hodhi në qarkullim kohët e fundit idenë e një anëtarësimi më gradual të vendeve të Ballkanit Perëndimor në Bashkimin Evropian. Sipas një propozimi jozyrtar të Francës, kushtet për vendet që aspirojnë të ...

Angela Merkel jep sinjale pozitive: Të krijohen kushtet për fillimin e negociatave me Shqipërinë e Maqedoninë e Veriut
KROACI Kancelarja gjermane ka thënë në Zagreb se do të bisedojë me Francën për të krijuar kushtet për fillimin e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Kancelarja gjermane Angela Merkel dëshiron konsensus sa ...
BalkanWeb | 20-Nov-2019 21:08
KROACI Kancelarja gjermane ka thënë në Zagreb se do të bisedojë me Francën për të krijuar kushtet për fillimin e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Kancelarja gjermane Angela Merkel dëshiron konsensus sa ...

Merkel për çelje sa më të shpejtë të negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut
Kancelarja gjermane Angela Merkel dëshiron konsensus sa më të shpejtë me Francën për reformimin e zgjerimit të Bashkimit Evropian. Këtë ajo e tha të mërkurën në Zagreb, pas një takimi me homologun e saj kroat, Andrej ...
VizionPlus | 20-Nov-2019 22:00
Kancelarja gjermane Angela Merkel dëshiron konsensus sa më të shpejtë me Francën për reformimin e zgjerimit të Bashkimit Evropian. Këtë ajo e tha të mërkurën në Zagreb, pas një takimi me homologun e saj kroat, Andrej ...

PPE kërkon hapjen e bisedimeve me Tiranën dhe Shkupin
Partia Popullore Evropiane (PPE) mbrëmë në Kongresin e mbajtur në Zagreb miratoi rezolutën për fuqizimin e perspektivës evropiane të Evropës Juglindore, përcjell Telegrafi Maqedoni . Dokumenti, e propozuar nga Shoqëria ...
Telegrafi | 21-Nov-2019 09:50
Partia Popullore Evropiane (PPE) mbrëmë në Kongresin e mbajtur në Zagreb miratoi rezolutën për fuqizimin e perspektivës evropiane të Evropës Juglindore, përcjell Telegrafi Maqedoni . Dokumenti, e propozuar nga Shoqëria ...

Merkel kërkon hapje sa më të shpejtë të negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut
Kancelarja gjermane ka thënë në Zagreb se do të bisedojë me Francën për të krijuar kushtet për fillimin e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Angela Merkel dëshiron konsensus sa më të shpejtë me Francën ...
Telegrafi | 21-Nov-2019 09:11
Kancelarja gjermane ka thënë në Zagreb se do të bisedojë me Francën për të krijuar kushtet për fillimin e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Angela Merkel dëshiron konsensus sa më të shpejtë me Francën ...

Angela Merkel: Do flas me Macron, për ta bindur që të ndryshojë mendim për Shqipërinë e MV dhe të hapen negociatat sa më shpejt
Kancelarja gjermane ka thënë në Zagreb se do të bisedojë me Francën për të krijuar kushtet për fillimin e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut Kancelarja gjermane Angela Merkel dëshiron konsensus sa më të ...
GazetaTema | 20-Nov-2019 20:49
Kancelarja gjermane ka thënë në Zagreb se do të bisedojë me Francën për të krijuar kushtet për fillimin e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut Kancelarja gjermane Angela Merkel dëshiron konsensus sa më të ...

PPE aprovon rezolutën: Sa më shpejt vendim pozitiv për negociatat me Shqipërinë
Partitë Popullore Europiane (PPE) aprovuan një draft-rezolutë emergjente gjatë Kongresit në Zagreb. Dokumenti fton Këshillin dhe shtetet anëtare të Bashkimit Europian që të marrin një vendim pozitiv sa më shpejt që të ...
GazetaTema | 20-Nov-2019 19:51
Partitë Popullore Europiane (PPE) aprovuan një draft-rezolutë emergjente gjatë Kongresit në Zagreb. Dokumenti fton Këshillin dhe shtetet anëtare të Bashkimit Europian që të marrin një vendim pozitiv sa më shpejt që të ...

Merkel: Do të arrijmë konsensus me Francën për fillimin e negociatave me Shkupin dhe Tiranën
Nga kongresi i partive popullore evropiane që u mbajt në Zagreb, kancelarja gjermane Angela Merkel u zotua se do të arrijë konsensus me Francën, në mënyrë që sa më parë të fillojnë negociatat me Shkupin dhe Tiranën. ...
Aktuale.MK | 21-Nov-2019 15:40
Nga kongresi i partive popullore evropiane që u mbajt në Zagreb, kancelarja gjermane Angela Merkel u zotua se do të arrijë konsensus me Francën, në mënyrë që sa më parë të fillojnë negociatat me Shkupin dhe Tiranën. ...

Dendias dhe Frankojanis të martën për vizitë në Shkup
Athinë, 21 nëntor 2019 (MEDIAL) – Shefi i diplomacisë greke Nikos Dendias dhe zëvendësministri për punë të jashtme, kompetent për diplomaci ekonomike, Kostas Frankojanis të martën më 26 nëntor do të vizitojë Shkupin, ...
Medial | 21-Nov-2019 15:17
Athinë, 21 nëntor 2019 (MEDIAL) – Shefi i diplomacisë greke Nikos Dendias dhe zëvendësministri për punë të jashtme, kompetent për diplomaci ekonomike, Kostas Frankojanis të martën më 26 nëntor do të vizitojë Shkupin, ...

Merkel: Do të arrijmë konsensus me Francën për fillimin e negociatave me Shkupin dhe Tiranën
Nga kongresi i partive popullore evropiane që u mbajt në Zagreb, kancelarja gjermane Angela Merkel u zotua se do të arrijë konsensus me Francën, në mënyrë që sa më parë të fillojnë negociatat me Shkupin dhe Tiranën. ...
Alsat-M | 21-Nov-2019 14:41
Nga kongresi i partive popullore evropiane që u mbajt në Zagreb, kancelarja gjermane Angela Merkel u zotua se do të arrijë konsensus me Francën, në mënyrë që sa më parë të fillojnë negociatat me Shkupin dhe Tiranën. ...

Merkel: Vendet e Ballkanit Perëndimor kanë perspektivë për anëtarësim në BE
Zagreb, 21 nëntor 2019 (MEDIAL) – Do të doja t’i porosis vendet e Ballkanit Perëndimor se kanë perspektivë për anëtarësim në Bashkimi Evropian, deklaroi mbrëmë në Zagreb kancelarja gjermane Angela Merkel. “Ne jetojmë ...
Medial | 21-Nov-2019 13:22
Zagreb, 21 nëntor 2019 (MEDIAL) – Do të doja t’i porosis vendet e Ballkanit Perëndimor se kanë perspektivë për anëtarësim në Bashkimi Evropian, deklaroi mbrëmë në Zagreb kancelarja gjermane Angela Merkel. “Ne jetojmë ...

Kancelarja Merkel: Të krijojmë kushtet për fillimin e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut
Kancelarja gjermane ka thënë në Zagreb se do të bisedojë me Francën për të krijuar kushtet për fillimin e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Kancelarja gjermane Angela Merkel dëshiron konsensus sa më të ...
Standard | 21-Nov-2019 11:28
Kancelarja gjermane ka thënë në Zagreb se do të bisedojë me Francën për të krijuar kushtet për fillimin e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Kancelarja gjermane Angela Merkel dëshiron konsensus sa më të ...

PPE projekt-rezolutë për fillimin e bisedimeve me Shkupin dhe Tiranën; Apeli për Shqipërinë: Dialog për zgjidhjen e krizës
Një rezolutë emergjente e miratuar në kongresin e Partisë Popullore Evropiane (EPP) në Zagreb i bën thirrje Këshillit dhe vendeve anëtare të BE që të angazhohen për të marrë një vendim pozitiv për rihapjen e negociatave ...
Politiko | 21-Nov-2019 11:06
Një rezolutë emergjente e miratuar në kongresin e Partisë Popullore Evropiane (EPP) në Zagreb i bën thirrje Këshillit dhe vendeve anëtare të BE që të angazhohen për të marrë një vendim pozitiv për rihapjen e negociatave ...

Merkel: Do të bisedoj me Macron për hapjen sa më shpejtë të negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut
Ajo theksoi se dëshiron konsensus sa më të shpejtë për reformën e zgjerimi të Bashkimit Evropian. Këto deklarata ajo i bëri pas takimit me homologun e saj kroat, Andrej Plenkoviç. “I mbështesim planet e qeverisë kroate ...
Lajminet | 21-Nov-2019 09:58
Ajo theksoi se dëshiron konsensus sa më të shpejtë për reformën e zgjerimi të Bashkimit Evropian. Këto deklarata ajo i bëri pas takimit me homologun e saj kroat, Andrej Plenkoviç. “I mbështesim planet e qeverisë kroate ...

Merkel: Do të bisedoj me Macron për hapjen sa më shpejtë të negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut
Kancelarja e Gjermanisë Angela Merkel, tha se do të bisedoj me presidentin e Francës Emmanuel Macron, për të krijuar kushtet për hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Ajo theksoi se dëshiron ...
Arbresh | 21-Nov-2019 09:57
Kancelarja e Gjermanisë Angela Merkel, tha se do të bisedoj me presidentin e Francës Emmanuel Macron, për të krijuar kushtet për hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Ajo theksoi se dëshiron ...

Merkel: Do të bisedoj me Macron për hapjen sa më shpejtë të negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut
Kancelarja e Gjermanisë Angela Merkel, tha se do të bisedoj me presidentin e Francës Emmanuel Macron, për të krijuar kushtet për hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Ajo theksoi se dëshiron ...
Klan Kosova | 21-Nov-2019 09:43
Kancelarja e Gjermanisë Angela Merkel, tha se do të bisedoj me presidentin e Francës Emmanuel Macron, për të krijuar kushtet për hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Ajo theksoi se dëshiron ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved