ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 12/12/2019 18:01

“Do t’ua shkund brekët të gjithëve”, mesazhi i fortë i prokurores për gjyqtarët pas vendimit të fundit

“Do t’ua shkund brekët të gjithëve”, mesazhi i fortë i prokurores për gjyqtarët pas vendimit të fundit
“Nëse ti dhe Këshilli e keni liruar Katicën, ta dish se do tua shkund brekët të gjithëve në Këshill, me hetim financiar. Për shkak të gjykatësve si ju, kurrë nuk do të hyjmë në BE. Nëse nuk është Këshilli yt, kërkoj ...
BalkanWeb | 20-Nov-2019 18:35
“Nëse ti dhe Këshilli e keni liruar Katicën, ta dish se do tua shkund brekët të gjithëve në Këshill, me hetim financiar. Për shkak të gjykatësve si ju, kurrë nuk do të hyjmë në BE. Nëse nuk është Këshilli yt, kërkoj ...

Dalin mesazhet e prokurores, dërguar gjykatësve: Do t’ju shkund nga brekët
“Nëse ti dhe Këshilli e keni liruar Katicën, ta dish se do tua shkund brekët të gjithëve në Këshill, me hetim financiar. Për shkak të gjykatësve si ju, kurrë nuk do të hyjmë në BE. Nëse nuk është Këshilli yt, kërkoj ...
GazetaTema | 20-Nov-2019 17:24
“Nëse ti dhe Këshilli e keni liruar Katicën, ta dish se do tua shkund brekët të gjithëve në Këshill, me hetim financiar. Për shkak të gjykatësve si ju, kurrë nuk do të hyjmë në BE. Nëse nuk është Këshilli yt, kërkoj ...

ASH: Shqiptarët dergjen burgjeve pa prova, Katica Janeva pushon në shtëpi
Nga partia opozitare Aleanca për Shqiptarët thonë se po bëhemi dëshmitarë të një realiteti të hidhur dhe të një sistemi gjyqësorë gjithmonë e më të korruptuar. Po bëhemi dëshmitarë të drejtësisë së një anshme dhe të ...
Telegrafi | 20-Nov-2019 16:21
Nga partia opozitare Aleanca për Shqiptarët thonë se po bëhemi dëshmitarë të një realiteti të hidhur dhe të një sistemi gjyqësorë gjithmonë e më të korruptuar. Po bëhemi dëshmitarë të drejtësisë së një anshme dhe të ...

Këshilli Gjyqësor dënon sjelljen e Ruskovskës
Këshilli Gjyqësor i Republikës së Maqedonisë së veriut dënon me forcë sjelljen e prokurores publike, Vilma Ruskovska dhe konsideron se ajo shkel Kodin Etikë të Prokurorëve Publikë, përcjell Telegrafi Maqedoni. Nga ...
Telegrafi | 20-Nov-2019 15:44
Këshilli Gjyqësor i Republikës së Maqedonisë së veriut dënon me forcë sjelljen e prokurores publike, Vilma Ruskovska dhe konsideron se ajo shkel Kodin Etikë të Prokurorëve Publikë, përcjell Telegrafi Maqedoni. Nga ...

Bëhen të ditur emrat e tre gjykatësve që i mundësuan Janevës daljen nga burgu
Gjykatësit Jani Niça, Safet Kadri dhe Zoran Dimitrievski janë tre gjykatësit të cilët dje pasdite lëshuan në paraburgim shtëpiak prokuroren speciale Katica Janeva, pasi ajo kaloi 94 ditë në paraburgim për rastin ...
Telegrafi | 20-Nov-2019 14:42
Gjykatësit Jani Niça, Safet Kadri dhe Zoran Dimitrievski janë tre gjykatësit të cilët dje pasdite lëshuan në paraburgim shtëpiak prokuroren speciale Katica Janeva, pasi ajo kaloi 94 ditë në paraburgim për rastin ...

Prokuroria Publike: Reagimi i Ruskovskës ka qenë për shkak të dëshpërimit momental
Prokuroria Themelore Publike përmes një komunikate informon se i ndjek reagimet pas vendimit të Gjykatës së Apelit, që Katica Janevës masa e paraburgimit t’i zëvendësohet me atë të arrestit shtëpiak, në lidhje me rastin ...
Telegrafi | 20-Nov-2019 14:23
Prokuroria Themelore Publike përmes një komunikate informon se i ndjek reagimet pas vendimit të Gjykatës së Apelit, që Katica Janevës masa e paraburgimit t’i zëvendësohet me atë të arrestit shtëpiak, në lidhje me rastin ...

Kamçevit nuk i jepet pasaportë e përkohshme
Gjykata Penale në Shkup informon se gjyqtari nuk ka refuzuar kërkesën për dhënien e pasaportës të përkohshme për të akuzuarit në rastin “Perandoria”, biznesmenit Orce Kamçev dhe Cvetan Pandeleski, pronar i kompanisë ...
Telegrafi | 20-Nov-2019 14:06
Gjykata Penale në Shkup informon se gjyqtari nuk ka refuzuar kërkesën për dhënien e pasaportës të përkohshme për të akuzuarit në rastin “Perandoria”, biznesmenit Orce Kamçev dhe Cvetan Pandeleski, pronar i kompanisë ...

Kush po frikësohet nga Katica Janeva?!
Së fundi po qarkullojnë zëra se ish-prokurorja speciale, Katica Janeva është liruar nga paraburgimi, duke përfituar masën e arrestit shtëpiak, si pasojë e frikës së strukturave të larta shtetërore në Maqedoninë e ...
Ina-Online | 21-Nov-2019 00:54
Së fundi po qarkullojnë zëra se ish-prokurorja speciale, Katica Janeva është liruar nga paraburgimi, duke përfituar masën e arrestit shtëpiak, si pasojë e frikës së strukturave të larta shtetërore në Maqedoninë e ...

Gjykatësi Kadriu për porosinë e Ruskoskës, sms porosia ekziston, nuk komenton për emrat e gjykatësve
Gjykatësi Safet Kadriu, i cili është zëdhënës i Gjykatës së Apelit – Shkup, si dhe njëkohësisht është edhe një nga gjykatësit që ka qenë pjesë e Këshillit që ka vendosur për masën e paraburgimit për Katica Janevën, ...
TetovaSot | 20-Nov-2019 21:55
Gjykatësi Safet Kadriu, i cili është zëdhënës i Gjykatës së Apelit – Shkup, si dhe njëkohësisht është edhe një nga gjykatësit që ka qenë pjesë e Këshillit që ka vendosur për masën e paraburgimit për Katica Janevën, ...

Kush janë gjykatësit që liruan Katica Janevën nga paraburgimi?
Gjykata e Apelit gjatë ditës së sotme pritet të publikoj vendimin me të cilin masa e paraburgimit për Katica Janevën zëvendësohet me masën e arrestit shtëpiak. Përveç bazave mbi të cilat është marrë vendimi, pritet të ...
Flaka | 20-Nov-2019 20:13
Gjykata e Apelit gjatë ditës së sotme pritet të publikoj vendimin me të cilin masa e paraburgimit për Katica Janevën zëvendësohet me masën e arrestit shtëpiak. Përveç bazave mbi të cilat është marrë vendimi, pritet të ...

Zaev: Vetingu është obligimi ynë, patjetër duhet të kalojmë nëpër atë proces
Kryeministri Zoran Zaev, në promovimin e sotëm të ueb-platformës “Financa të hapura”, e komentoi paralajmërimin e Ruskoskës për hetim financiar të gjykatësve që e nxorën ish prokuroren speciale, Katica Janeva, nga ...
Klan Kosova | 20-Nov-2019 20:08
Kryeministri Zoran Zaev, në promovimin e sotëm të ueb-platformës “Financa të hapura”, e komentoi paralajmërimin e Ruskoskës për hetim financiar të gjykatësve që e nxorën ish prokuroren speciale, Katica Janeva, nga ...

Arresti shtëpiak i Janevës,VMRO-DPMNE: Skenar dhe teatër i turpshëm, me paramendim
Dalja e Janevës nga Shutka, për VMRO-DPMNE-në është një skenar dhe teatër i turpshëm, me paramendim. Zoran Zaev së pari në një takim liderësh, disa muaj më parë njoftoi se do të duhej të lirohej nga paraburgimi Katica ...
Aktuale.MK | 20-Nov-2019 18:32
Dalja e Janevës nga Shutka, për VMRO-DPMNE-në është një skenar dhe teatër i turpshëm, me paramendim. Zoran Zaev së pari në një takim liderësh, disa muaj më parë njoftoi se do të duhej të lirohej nga paraburgimi Katica ...

Gjykatësit thonë se Ruskovska ju ka thënë “do të jua dridh të brendshmet”
Gjykata e Apelit në Shkup përmes një komunikate e informon opinionin për SMS-mesazhin që mbrëmë prokurorja Villma Ruskosvska, ia ka dërguar njërit nga anëtarët e Këshillit Penal në Gjykatën e Apelit, i cili ka marrë ...
Telegrafi | 20-Nov-2019 13:46
Gjykata e Apelit në Shkup përmes një komunikate e informon opinionin për SMS-mesazhin që mbrëmë prokurorja Villma Ruskosvska, ia ka dërguar njërit nga anëtarët e Këshillit Penal në Gjykatën e Apelit, i cili ka marrë ...

ASH: Shqiptarët dergjen burgjeve pa prova, Katica Janeva pushon në shtëpi
Nga partia opozitare Aleanca për Shqiptarët thonë se po bëhemi dëshmitarë të një realiteti të hidhur dhe të një sistemi gjyqësorë gjithmonë e më të korruptuar. Po bëhemi dëshmitarë të drejtësisë së një anshme dhe të ...
Arbresh | 20-Nov-2019 17:24
Nga partia opozitare Aleanca për Shqiptarët thonë se po bëhemi dëshmitarë të një realiteti të hidhur dhe të një sistemi gjyqësorë gjithmonë e më të korruptuar. Po bëhemi dëshmitarë të drejtësisë së një anshme dhe të ...

Reagime partiake për arrestin shtëpiak të Janevës
Një ditë pas vendimit të Apelit që ish shefja e PSP-së, Katica Janeva, paraburgimin ta vazhdojë në shtëpi, Kryeministri Zoran Zaev u thirr në raportin e Pribës dhe nuk u përgjigj për rastin e Janevës. Tha se është për ...
TetovaSot | 20-Nov-2019 16:58
Një ditë pas vendimit të Apelit që ish shefja e PSP-së, Katica Janeva, paraburgimin ta vazhdojë në shtëpi, Kryeministri Zoran Zaev u thirr në raportin e Pribës dhe nuk u përgjigj për rastin e Janevës. Tha se është për ...

Bashkim Selmani: Lirimi i Janevës, një akt i turpshëm
Lirimi nga paraburgimi i shumë ish funksionarëve shtetëror të akuzuar për vepra të rënda penale hap çështjen se cili është kuptimi i ekzistimit të kësaj mase. Kështu thotë profesori Bashkim Selmani, pasi që mbrëmë ...
Albportali | 20-Nov-2019 16:48
Lirimi nga paraburgimi i shumë ish funksionarëve shtetëror të akuzuar për vepra të rënda penale hap çështjen se cili është kuptimi i ekzistimit të kësaj mase. Kështu thotë profesori Bashkim Selmani, pasi që mbrëmë ...

Këshilli Gjyqësor dënon sjelljen e Ruskoskës
Këshilli Gjyqësor i Republikës së Maqedonisë së Veriut rreptësisht e dënon sjelljen e prokurores publike Vilma Ruskoska dhe konsideron se është në kundërshtim me Kodin Etik të prokurorëve publikë. Nga Këshilli Gjyqësor ...
TetovaSot | 20-Nov-2019 16:47
Këshilli Gjyqësor i Republikës së Maqedonisë së Veriut rreptësisht e dënon sjelljen e prokurores publike Vilma Ruskoska dhe konsideron se është në kundërshtim me Kodin Etik të prokurorëve publikë. Nga Këshilli Gjyqësor ...

“Do t’ju shkund nga brekët”, SMS-ja e prokurores ndaj gjykatësve që liruan Katica Janevën
“Do t’ju shkund nga brekët, gjithë Këshillin”, kjo ka qenë porosia SMS e prokurores Vilma Ruskovska, drejtuar ndaj gjykatësve të Apelit që kishin vendosur lirimin nga paraburgimi të ish-kryeprokurores speciale, Katica ...
Ina-Online | 20-Nov-2019 16:38
“Do t’ju shkund nga brekët, gjithë Këshillin”, kjo ka qenë porosia SMS e prokurores Vilma Ruskovska, drejtuar ndaj gjykatësve të Apelit që kishin vendosur lirimin nga paraburgimi të ish-kryeprokurores speciale, Katica ...

(VIDEO) Gjykatësja Dimishkova merret në pyetje për rastin “Zhvatja”
Gjykatësja e procedurës paraprake në Gjykatën Penale të Shkupit, Vesna Dimishkova, është ftuar në Prokurorinë për Krim të Organizuar dhe Korrupsion të japë njoftime të caktuara, konfirmuan nga Prokuroria. Nga Prokuroria ...
Shenja | 20-Nov-2019 16:37
Gjykatësja e procedurës paraprake në Gjykatën Penale të Shkupit, Vesna Dimishkova, është ftuar në Prokurorinë për Krim të Organizuar dhe Korrupsion të japë njoftime të caktuara, konfirmuan nga Prokuroria. Nga Prokuroria ...

Video/ E rrethuar nga policia, momenti kur Katica Janeva lë ambientet e burgut
Autoritetet maqedonase kanë liruar nga burgu ish-kryeprokuroren speciale, Katica Janeva, duke e lënë atë në arrest shtëpiak. Një ditë pas vendimit, mediet fqinje kanë publikuar pamjet, që tregojnë momentin kur Janeva lë ...
BalkanWeb | 20-Nov-2019 11:14
Autoritetet maqedonase kanë liruar nga burgu ish-kryeprokuroren speciale, Katica Janeva, duke e lënë atë në arrest shtëpiak. Një ditë pas vendimit, mediet fqinje kanë publikuar pamjet, që tregojnë momentin kur Janeva lë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved