ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/12/2019 14:14

Mourinho te Tottenham, premtoj rënditje tjetër për londinezët

Mourinho te Tottenham, premtoj rënditje tjetër për londinezët
Në intervistën e parë si trajner i Totenhemit, Zhoze Murinjo ia besoi fjalët e tij kanalit zyrtar të klubit. Për të mos krijuar keqkuptime apo përplasje që janë të zakonshme për një personazh kontrovers si tekniku i ...
Top Channel | 21-Nov-2019 04:59
Në intervistën e parë si trajner i Totenhemit, Zhoze Murinjo ia besoi fjalët e tij kanalit zyrtar të klubit. Për të mos krijuar keqkuptime apo përplasje që janë të zakonshme për një personazh kontrovers si tekniku i ...

Mourinho i dorëzon Tottenhamit tre emrat e parë për t’i transferuar në janar
Trajneri i ri i Tottenham Hotspur, Jose Mourinho është duke synuar tre nënshkrime të mëdha në afatin kalimtar të janarit. Sipas mediumit të njohur The Independent , 56-vjeçari portugez e bëri të qartë se ekziston një ...
Telegrafi | 21-Nov-2019 15:03
Trajneri i ri i Tottenham Hotspur, Jose Mourinho është duke synuar tre nënshkrime të mëdha në afatin kalimtar të janarit. Sipas mediumit të njohur The Independent , 56-vjeçari portugez e bëri të qartë se ekziston një ...

E ardhmja jashtë Anglisë, dy klube “big” për të ardhmen e Pochettino-s
Shkarkimi i Mauricio Pochettinos nga Tottenham ka krijuar disa polemika. Palët janë të ndarë, dikush do dëshironte që argjentinasi të vazhdonte me Spurs, por ka edhe nga ata që janë gëzuar. Sidomos jashtë Anglisë, aty ...
ABCNews | 21-Nov-2019 14:56
Shkarkimi i Mauricio Pochettinos nga Tottenham ka krijuar disa polemika. Palët janë të ndarë, dikush do dëshironte që argjentinasi të vazhdonte me Spurs, por ka edhe nga ata që janë gëzuar. Sidomos jashtë Anglisë, aty ...

Mourinho e nis me premtime: Nuk mund të isha më i lumtur se kaq, ja çfarë premtoj!
Jose Mourinho nisi aventurën e tij të re ditën e sotme me Tottenhamin. Portugezi zhvilloi edhe stërvitjen e parë me ekipin e ri, ku dhe gjithashtu tha edhe fjalët e para. “Special One” e nis me një mënyrë të vvecantë, ...
GazetaTema | 20-Nov-2019 21:03
Jose Mourinho nisi aventurën e tij të re ditën e sotme me Tottenhamin. Portugezi zhvilloi edhe stërvitjen e parë me ekipin e ri, ku dhe gjithashtu tha edhe fjalët e para. “Special One” e nis me një mënyrë të vvecantë, ...

Mou te Totenhemi çmend mediat britanike: ja cila pritet të jetë goditja e parë në merkato!
Totenhemi ka bërë të ditur sot edhe ndihmësit e Zhoze Murinjos në aventurën e tij të re në ishull. Ata janë Zhoao Sakramento, zv/trajner, Karlos Lalin, përgatitës atletik, Nunjo Santos, përgatitës i portierëve, Rikardo ...
BalkanWeb | 20-Nov-2019 19:18
Totenhemi ka bërë të ditur sot edhe ndihmësit e Zhoze Murinjos në aventurën e tij të re në ishull. Ata janë Zhoao Sakramento, zv/trajner, Karlos Lalin, përgatitës atletik, Nunjo Santos, përgatitës i portierëve, Rikardo ...

Barcelona hyn në garë për Pochettinon
Mauricio Pochettino ka përfunduar në radarin e klubit të madh katalunas, Barcelona. Pochettino është pa punë tani pasi u shkarkua nga detyra te Tottenhami gjatë ditës së martë. Por, ai si duket nuk do të mbetet pa punë ...
Telegrafi | 21-Nov-2019 08:31
Mauricio Pochettino ka përfunduar në radarin e klubit të madh katalunas, Barcelona. Pochettino është pa punë tani pasi u shkarkua nga detyra te Tottenhami gjatë ditës së martë. Por, ai si duket nuk do të mbetet pa punë ...

Emërimi i Mourinho, ky postim në Twitter “fundos” yllin e Tottenham
Puthje stemash të çdo klubi, “më bindi projekti” e shumë gjëra të tilla i kemi parë shpesh në botën e futbollit. Kemi parë gjithashtu që trajnerë e lojtarë kanë shkuar në ekipe të cilat më parë i kishin përjashtuar si ...
ABCNews | 21-Nov-2019 09:50
Puthje stemash të çdo klubi, “më bindi projekti” e shumë gjëra të tilla i kemi parë shpesh në botën e futbollit. Kemi parë gjithashtu që trajnerë e lojtarë kanë shkuar në ekipe të cilat më parë i kishin përjashtuar si ...

Emery, trajneri i parë që reagon pas rikthimit të Mourinhos në Premierligë
Tottenham kam pasur një fillim të mjerueshëm të këtij sezoni, edhe pse sezonin e kaluar arritën deri në finale të Ligës së Kampionëve me Pochettinon. “Unë mendoj se është një befasi se si përfundoi me Pochettinon”, ka ...
Lajminet | 21-Nov-2019 15:27
Tottenham kam pasur një fillim të mjerueshëm të këtij sezoni, edhe pse sezonin e kaluar arritën deri në finale të Ligës së Kampionëve me Pochettinon. “Unë mendoj se është një befasi se si përfundoi me Pochettinon”, ka ...

Mourinho s’ishte zgjedhja e parë e Tottenham, ja kë donte presidenti
Jose Mourinho ka marrë vendin e Maurico Pochettino-s në drejtimin e skuadrës së Tottenhamit.
Top Channel | 20-Nov-2019 16:59
Jose Mourinho ka marrë vendin e Maurico Pochettino-s në drejtimin e skuadrës së Tottenhamit.

Nuk është më Rui Faria krahu i djathtë i Jose Mourinhos: Njihuni me ndihmësin e ri Joao Sacramento, që do të jetë me portugezin në Tottenham
Jose Mourinho është trajneri i i ri i Tottenham Hotspur, ndërsa me vete do ta ketë një asistent të ri. Bëhet fjalë për Joao Sacramento, një 30 vjeçari relativisht i panjohur në botën e futbollit. Jose Mourinho njihet ...
Telegrafi | 20-Nov-2019 23:42
Jose Mourinho është trajneri i i ri i Tottenham Hotspur, ndërsa me vete do ta ketë një asistent të ri. Bëhet fjalë për Joao Sacramento, një 30 vjeçari relativisht i panjohur në botën e futbollit. Jose Mourinho njihet ...

Mourinho po ia prish planet Milanit, e kërkon Ibrahimovicin te Tottenham
Zlatan Ibrahimovic është duke biseduar me Milanin për një mundësi rikthimi në “San Siro” për 18 muaj gjatë afatit kalimtar të dimrit. Por ardhja në krye të Tottenham të Jose Mourinhos mund t’i ndryshoj gjërat. Sipas ...
Indeks Online | 21-Nov-2019 15:27
Zlatan Ibrahimovic është duke biseduar me Milanin për një mundësi rikthimi në “San Siro” për 18 muaj gjatë afatit kalimtar të dimrit. Por ardhja në krye të Tottenham të Jose Mourinhos mund t’i ndryshoj gjërat. Sipas ...

Ajaxi “tmerr” për trajnerët kundërshtar të Ligës së Kampionëve
Vitin e kaluar Ajax arriti deri në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, ku edhe u eliminua nga Tottenham në një ndeshje që u vendos në sekondat e fundit. Por skuadra holandeze ka qenë “macë e zezë” për secilin ...
Gazeta Observer | 21-Nov-2019 15:16
Vitin e kaluar Ajax arriti deri në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, ku edhe u eliminua nga Tottenham në një ndeshje që u vendos në sekondat e fundit. Por skuadra holandeze ka qenë “macë e zezë” për secilin ...

Mourinho i dorëzon Tottenhamit tre emrat e parë për t’i transferuar në janar
Trajneri i ri i Tottenham Hotspur, Jose Mourinho është duke synuar tre nënshkrime të mëdha në afatin kalimtar të janarit. Sipas mediumit të njohur The Independent, 56-vjeçari portugez e bëri të qartë se ekziston një ...
EkonomiaOnline | 21-Nov-2019 15:06
Trajneri i ri i Tottenham Hotspur, Jose Mourinho është duke synuar tre nënshkrime të mëdha në afatin kalimtar të janarit. Sipas mediumit të njohur The Independent, 56-vjeçari portugez e bëri të qartë se ekziston një ...

Mourinho tregon se çfarë do të sjellë te Tottenhami
Trajneri Jose Mourinho, ka thënë se do të sjellë pasion te Tottenham Hotspur. Tekniku portugez u emërua si trajner i “Spurs”, pasi Mauricio Pochettino u shkarkua për shkak të rezultateve të dobëta. Mourinho ka premtuar ...
Koha.net | 21-Nov-2019 14:27
Trajneri Jose Mourinho, ka thënë se do të sjellë pasion te Tottenham Hotspur. Tekniku portugez u emërua si trajner i “Spurs”, pasi Mauricio Pochettino u shkarkua për shkak të rezultateve të dobëta. Mourinho ka premtuar ...

Mourinho i ‘hakmerret’ Man Utd, transferon këta tre lojtarë në afatin e janarit
Tekniku portugez dje stërviti menjëherë me skuadrën, dhe tani i ka bërë të qarta kërkesat për bordin. Mourinho dëshiron me çdo kusht tre blerje në afatin kalimtar të janarit, përcjell . Dy futbollistët që po monitorohen ...
Lajminet | 21-Nov-2019 13:38
Tekniku portugez dje stërviti menjëherë me skuadrën, dhe tani i ka bërë të qarta kërkesat për bordin. Mourinho dëshiron me çdo kusht tre blerje në afatin kalimtar të janarit, përcjell . Dy futbollistët që po monitorohen ...

Ajaxi “tmerr” për trajnerët kundërshtarë të Ligës së Kampionëve
Vitin e kaluar Ajax arriti deri në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, ku edhe u eliminua nga Tottenham në një ndeshje që u vendos në sekondat e fundit. Por skuadra holandeze ka qenë “macë e zezë” për secilin ...
Indeks Online | 21-Nov-2019 13:33
Vitin e kaluar Ajax arriti deri në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, ku edhe u eliminua nga Tottenham në një ndeshje që u vendos në sekondat e fundit. Por skuadra holandeze ka qenë “macë e zezë” për secilin ...

”Mallkimi i Ajaxit”, çdo skuadër që u përballë me ta në LK shkarkuan trajnerët
Kampionët e Eredivise u eliminuan në gjysmëfinale nga Tottenham Hotspur, që para dy dite shkarkuan trajnerin e tyre Mauricio Pochettino. Por jo vetëm Spurs vepruan njësoj, pasi të gjitha skuadrat që u përballën me Ajax ...
Lajminet | 21-Nov-2019 13:23
Kampionët e Eredivise u eliminuan në gjysmëfinale nga Tottenham Hotspur, që para dy dite shkarkuan trajnerin e tyre Mauricio Pochettino. Por jo vetëm Spurs vepruan njësoj, pasi të gjitha skuadrat që u përballën me Ajax ...

Tre rebelëve të Tottenham-it do t’u vazhdohen kontratat
Tre rebelëve të njohur në skuadrën Tottenham do t’u vazhdohen kontratat. Më parë është raportuar se futbollistët Christian Eriksen, Jan Vertonghen dhe Toby Alderweireld do të largohen nga ky klub pasi që ishin të lodhur ...
Klan Kosova | 21-Nov-2019 12:46
Tre rebelëve të njohur në skuadrën Tottenham do t’u vazhdohen kontratat. Më parë është raportuar se futbollistët Christian Eriksen, Jan Vertonghen dhe Toby Alderweireld do të largohen nga ky klub pasi që ishin të lodhur ...

Pochettino merr drejtimin e Bayernit?
Mauricio Pochettino u shkarkua si trajner i Tottenham të martën, me Jose Mourinho që u emërua si pasardhësi i tij në më pak se 24 orë më vonë. Asnjë kontakt nuk është bërë me argjentinasin pas shkarkimit të tij nga ...
Lajminet | 21-Nov-2019 12:29
Mauricio Pochettino u shkarkua si trajner i Tottenham të martën, me Jose Mourinho që u emërua si pasardhësi i tij në më pak se 24 orë më vonë. Asnjë kontakt nuk është bërë me argjentinasin pas shkarkimit të tij nga ...

Pochettino rikthehet në menaxhim, bëhet trajner i gjigantit të Bundesligës
Mauricio Pochettino u shkarkua si trajner i Tottenham të martën, me Jose Mourinho që u emërua si pasardhësi i tij në më pak se 24 orë më vonë. Më shumë së shpejti…
Lajminet | 21-Nov-2019 12:25
Mauricio Pochettino u shkarkua si trajner i Tottenham të martën, me Jose Mourinho që u emërua si pasardhësi i tij në më pak se 24 orë më vonë. Më shumë së shpejti…

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved