ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 09/12/2019 21:29

“Ekzistojnë vetëm dy zgjidhje”, Vasili: Venecia alibi për kapjen e drejtësisë nga Rama. Bllokimi i Kushtetueses, i qëllimshëm!

“Ekzistojnë vetëm dy zgjidhje”, Vasili: Venecia alibi për kapjen e drejtësisë nga Rama. Bllokimi i Kushtetueses, i qëllimshëm!
TIRANË Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, ka reaguar për ngërçin e krijuar në Gjykatën Kushtetuese, ndërsa është ndalur konkretisht tek ideja e propozuar nga Ambasada Amerikane, e cila tha sot se palët duhet t’i ...
BalkanWeb | 21-Nov-2019 14:55
TIRANË Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, ka reaguar për ngërçin e krijuar në Gjykatën Kushtetuese, ndërsa është ndalur konkretisht tek ideja e propozuar nga Ambasada Amerikane, e cila tha sot se palët duhet t’i ...

“Më çmendët mo, më çmendët!”, batutat e Metës me gazetarët: Jemi bërë nga halli si fabrikë lajmesh (Video)
TIRANË Presidenti i Republikës ka qenë në fokus të debatit politik dhe opinionit publik gjatë këtyre ditëve për shkak të Gjykatës Kushtetuese dhe përplasjes me maxhorancën dhe Kuvendin për një prej anëtarëve. Deklaratat ...
BalkanWeb | 21-Nov-2019 14:27
TIRANË Presidenti i Republikës ka qenë në fokus të debatit politik dhe opinionit publik gjatë këtyre ditëve për shkak të Gjykatës Kushtetuese dhe përplasjes me maxhorancën dhe Kuvendin për një prej anëtarëve. Deklaratat ...

Petrit Vasili: Venecia alibi për kapjen e drejtësisë nga Rama, bllokimi i Kushtetueses sabotim i qëllimshëm
Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, ka reaguar për ngërçin e krijuar në Gjykatën Kushtetuese, ndërsa është ndalur konkretisht tek ideja e propozuar nga Ambasada Amerikane, e cila tha sot se palët duhet t’i drejtohen ...
Telegraf | 21-Nov-2019 15:26
Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, ka reaguar për ngërçin e krijuar në Gjykatën Kushtetuese, ndërsa është ndalur konkretisht tek ideja e propozuar nga Ambasada Amerikane, e cila tha sot se palët duhet t’i drejtohen ...

A ka kohë “Venecia” për “Xibrakën”?
Në faqen ku publikohen dokumentet e Komisionit të Venecias, e kupton se përse emri i Shqipërisë është më i lakuari në mesin e trupës së juristëve. Numri i opinioneve që janë dhënë për Shqipërinë gjatë këtyre viteve të ...
Telegraf | 21-Nov-2019 15:16
Në faqen ku publikohen dokumentet e Komisionit të Venecias, e kupton se përse emri i Shqipërisë është më i lakuari në mesin e trupës së juristëve. Numri i opinioneve që janë dhënë për Shqipërinë gjatë këtyre viteve të ...

Zëri i Amerikës: Kushtetuesja, Meta sulmon ambasadën e SHBA-ve
Në Shqipëri presidenti Ilir Meta ju rikthye sot sulmeve ndaj përfaqësuesve ndërkombëtarë lidhur me Reformën në Drejtësi dhe kryesisht për komentet e tyre mbi përplasjen rreth çështjes së emërimeve të anëtarëve të ...
Top Channel | 21-Nov-2019 13:12
Në Shqipëri presidenti Ilir Meta ju rikthye sot sulmeve ndaj përfaqësuesve ndërkombëtarë lidhur me Reformën në Drejtësi dhe kryesisht për komentet e tyre mbi përplasjen rreth çështjes së emërimeve të anëtarëve të ...

“Rruga e Elbasanit të çon në Elbasan”, Zëri i Amerikës: Presidenti Meta sulmon SHBA-të
Në Shqipëri presidenti Ilir Meta ju rikthye sot sulmeve ndaj përfaqësuesve ndërkombëtarë lidhur me Reformën në Drejtësi dhe kryesisht për komentet e tyre mbi përplasjen rreth çështjes së emërimeve të anëtarëve të ...
GazetaTema | 21-Nov-2019 13:32
Në Shqipëri presidenti Ilir Meta ju rikthye sot sulmeve ndaj përfaqësuesve ndërkombëtarë lidhur me Reformën në Drejtësi dhe kryesisht për komentet e tyre mbi përplasjen rreth çështjes së emërimeve të anëtarëve të ...

Zëri i Amerikës: Meta sulmon ambasadën e SHBA-ve
Në Shqipëri presidenti Ilir Meta ju rikthye sot sulmeve ndaj përfaqësuesve ndërkombëtarë lidhur me Reformën në Drejtësi dhe kryesisht për komentet e tyre mbi përplasjen rreth çështjes së emërimeve të anëtarëve të ...
VizionPlus | 21-Nov-2019 14:25
Në Shqipëri presidenti Ilir Meta ju rikthye sot sulmeve ndaj përfaqësuesve ndërkombëtarë lidhur me Reformën në Drejtësi dhe kryesisht për komentet e tyre mbi përplasjen rreth çështjes së emërimeve të anëtarëve të ...

Zëri i Amerikës: Kushtetuesja, Presidenti Meta sulmon ambasadën e SHBA-ve
“Kushtetuesja, Meta sulmon ambasadën e SHBA-ve”. Kështu shkruan sot Zëri i Amerikës (VOA) në një shkrim për situatën politike në vend dhe debatin për Gjykatën Kushtetuese. Voa SHKRIMI I PLOTË Në Shqipëri presidenti ...
BalkanWeb | 21-Nov-2019 13:10
“Kushtetuesja, Meta sulmon ambasadën e SHBA-ve”. Kështu shkruan sot Zëri i Amerikës (VOA) në një shkrim për situatën politike në vend dhe debatin për Gjykatën Kushtetuese. Voa SHKRIMI I PLOTË Në Shqipëri presidenti ...

Vasili: Venecia alibi per kapjen e drejtesise nga Rama, bllokimi i kushtetueses sabotim i qellimshem i integrimit europian
Kushtetuta dhe shteti i se drejtes janë vënë sot nën një sulm kriminal, të hapur, nga ana e Edi Ramës dhe rilindjes së tij. Strategjia e vetme e Edi Ramës, e cila duhet të jetë tashmë e qartë për çdo shqiptar, është që ...
Telegraf | 21-Nov-2019 14:01
Kushtetuta dhe shteti i se drejtes janë vënë sot nën një sulm kriminal, të hapur, nga ana e Edi Ramës dhe rilindjes së tij. Strategjia e vetme e Edi Ramës, e cila duhet të jetë tashmë e qartë për çdo shqiptar, është që ...

Telefonata Meta-Palmer, zëdhënësi i Presidentit: Gati të publikojmë transkriptin e kësaj bisede
Tedi Blushi, zëdhënës i Presidentit, ka konfirmuar bisedën telefonike të zhvilluar mbrëmjen e djeshme midis Ilir Metës dhe Zv.Ndihmës Sekretarit të Shtetit të SHBA, z.Matthew Palmer, me kërkesë të këtij të fundit.
Top Channel | 21-Nov-2019 12:55
Tedi Blushi, zëdhënës i Presidentit, ka konfirmuar bisedën telefonike të zhvilluar mbrëmjen e djeshme midis Ilir Metës dhe Zv.Ndihmës Sekretarit të Shtetit të SHBA, z.Matthew Palmer, me kërkesë të këtij të fundit.

“A do japin një opinion për Kushtetuesen?”, Komisioni i Venecias i përgjigjet News24
TIRANË Komisioni i Venecias është i gatshëm të jap një opinion për Gjykatën Kushtetuese. Pas sugjerimit të ambasadës së SHBA-ve për ta çuar debatin për Kushtetuesin në këtë komision, gazetari i News24 Ergys Gjençaj i ka ...
BalkanWeb | 21-Nov-2019 12:29
TIRANË Komisioni i Venecias është i gatshëm të jap një opinion për Gjykatën Kushtetuese. Pas sugjerimit të ambasadës së SHBA-ve për ta çuar debatin për Kushtetuesin në këtë komision, gazetari i News24 Ergys Gjençaj i ka ...

“Lufta” me ambasadën e SHBA, Meta: A ta publikojmë bisedën me Palmer?
mapo.al Mbrëmë Ilir Meta ka patur një bisedë telefonike me Zv.Ndihmës Sekretarit të Shtetit të SHBA, z.Matthew Palmer, i cili është i Dërguari Special i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor. Besohet se biseda pa patur në ...
Mapo | 21-Nov-2019 12:32
mapo.al Mbrëmë Ilir Meta ka patur një bisedë telefonike me Zv.Ndihmës Sekretarit të Shtetit të SHBA, z.Matthew Palmer, i cili është i Dërguari Special i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor. Besohet se biseda pa patur në ...

Zëri i Amerikës: Meta sulmon ambasadën e ShBA-ve
Në Shqipëri presidenti Ilir Meta ju rikthye sot sulmeve ndaj përfaqësuesve ndërkombëtarë lidhur me Reformën në Drejtësi dhe kryesisht për komentet e tyre mbi përplasjen rreth çështjes së emërimeve të anëtarëve të ...
Lapsi | 21-Nov-2019 13:55
Në Shqipëri presidenti Ilir Meta ju rikthye sot sulmeve ndaj përfaqësuesve ndërkombëtarë lidhur me Reformën në Drejtësi dhe kryesisht për komentet e tyre mbi përplasjen rreth çështjes së emërimeve të anëtarëve të ...

Blushi qesh pas krahëve/ Meta çmendet nga gazetarët: SHBA-të janë si yll e si shpirt
I lodhur nga gazetarët, në lidhje me temën më të nxehtë të ditëve të fundit, për Gjykatën Kushtetuese, sapo i janë afruar për t’i marrë një koment në lidhje me vendimin e KPK-së, për të të shkarkuar Besnik Muçin, kreu i ...
Dritare | 21-Nov-2019 15:40
I lodhur nga gazetarët, në lidhje me temën më të nxehtë të ditëve të fundit, për Gjykatën Kushtetuese, sapo i janë afruar për t’i marrë një koment në lidhje me vendimin e KPK-së, për të të shkarkuar Besnik Muçin, kreu i ...

Ilir Meta konfirmon telefonatën me Palmer dhe sfidon Ambasadën e SHBA: E kam rregjistruar, po të doni e bëj publike
Ilir Meta ka konfirmuar bisedën e mbrëmshme me zyrtarin e lartë amerikan Palmer. Ai thotë se e ka rregjistruar atë dhe nëse i jep leje Ambasada amerikane, është gati ta bëjë publike bisedën. Kjo, duke qenë se gjatë ...
GazetaTema | 21-Nov-2019 12:16
Ilir Meta ka konfirmuar bisedën e mbrëmshme me zyrtarin e lartë amerikan Palmer. Ai thotë se e ka rregjistruar atë dhe nëse i jep leje Ambasada amerikane, është gati ta bëjë publike bisedën. Kjo, duke qenë se gjatë ...

“Nuk ka asgjë për të fshehur”, Presidenca sqaron bisedën Meta-Palmer, pyet ambasadën e SHBA: A doni ta publikojmë të plotë?
Presidenca, ka konfirmuar përmes zëdhënësit Tedi Blushi, bisedën telefonike që Presidenti Ilir Meta, ka zhvilluar pasditen e së mërkurës me zyrtarin e SHBA, z.Matthew Palmer. Në një postim në facebook, Blushi shkruan se ...
BalkanWeb | 21-Nov-2019 12:02
Presidenca, ka konfirmuar përmes zëdhënësit Tedi Blushi, bisedën telefonike që Presidenti Ilir Meta, ka zhvilluar pasditen e së mërkurës me zyrtarin e SHBA, z.Matthew Palmer. Në një postim në facebook, Blushi shkruan se ...

Zëri i Amerikës: Meta sulmon ambasadën e SHBA-ve
Në Shqipëri presidenti Ilir Meta ju rikthye sot sulmeve ndaj përfaqësuesve ndërkombëtarë lidhur me Reformën në Drejtësi dhe kryesisht për komentet e tyre mbi përplasjen rreth çështjes së emërimeve të anëtarëve të ...
Shenja | 21-Nov-2019 15:10
Në Shqipëri presidenti Ilir Meta ju rikthye sot sulmeve ndaj përfaqësuesve ndërkombëtarë lidhur me Reformën në Drejtësi dhe kryesisht për komentet e tyre mbi përplasjen rreth çështjes së emërimeve të anëtarëve të ...

Vasili: Venecia alibi per kapjen e drejtesise nga Rama
TIRANË Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, ka reaguar për ngërçin e krijuar në Gjykatën Kushtetuese, ndërsa është ndalur konkretisht tek ideja e propozuar nga Ambasada Amerikane, e cila tha sot se palët duhet t’i ...
Lajmi i Fundit | 21-Nov-2019 15:03
TIRANË Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, ka reaguar për ngërçin e krijuar në Gjykatën Kushtetuese, ndërsa është ndalur konkretisht tek ideja e propozuar nga Ambasada Amerikane, e cila tha sot se palët duhet t’i ...

"Jam me deklaratën e Blushit tim”/ Meta iu drejtohet ashpër gazetarëve, ndërsa ‘përkëdhel’ SHBA-në: Më çmendët mo, më çmendët se jemi bërë...! Janë si shpirt, si yll!
Postuar: 21/11/2019 - 14:47 Presidenti i Republikës ka qenë në fokus të debatit politik dhe opinionit publik gjatë këtyre ditëve për shkak të Gjykatës Kushtetuese dhe përplasjes me maxhorancën dhe Kuvendin për një prej ...
Sot.Al | 21-Nov-2019 14:54
Postuar: 21/11/2019 - 14:47 Presidenti i Republikës ka qenë në fokus të debatit politik dhe opinionit publik gjatë këtyre ditëve për shkak të Gjykatës Kushtetuese dhe përplasjes me maxhorancën dhe Kuvendin për një prej ...

Situata në Kushtetuese/ Petrit Vasili del kundër sugjerimit të SHBA-ve: Venecia është alibi e hedhur nga Rama
Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka dalë kundër SHBA-ve për ngërçin e krijuar në Gjykatën Kushtetues. Më parë Ambasada e SHBA në Tiranë sugjeroj që ngërçi për ngritjen e Gjykatës Kushtetuese të zgjidhet sipas opinionit ...
Lexo | 21-Nov-2019 14:35
Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka dalë kundër SHBA-ve për ngërçin e krijuar në Gjykatën Kushtetues. Më parë Ambasada e SHBA në Tiranë sugjeroj që ngërçi për ngritjen e Gjykatës Kushtetuese të zgjidhet sipas opinionit ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved