ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/12/2019 03:19

Komisioneri grek mesazh të fortë liderëve të BE: Rishikoni vendimin për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Komisioneri grek mesazh të fortë liderëve të BE: Rishikoni vendimin për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut
Komisioneri grek i Bashkimit Eevropian për emigracionin, Dhimitris Avramopulos, iu bëri thirrje liderëve të BE të rishikojnë vendimin për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Gjatë Samitit të Lartë të ministrave të ...
BalkanWeb | 20-Nov-2019 10:24
Komisioneri grek i Bashkimit Eevropian për emigracionin, Dhimitris Avramopulos, iu bëri thirrje liderëve të BE të rishikojnë vendimin për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Gjatë Samitit të Lartë të ministrave të ...

BE, Avramopoulos: Mezi pres fillimin e negociatave me Tiranën dhe Shkupin
Komisari i BE për Migrimin, Dimitris Avramopulos ka deklaruar se mezi pret fillimin e negociatave të BE me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Ai dha një mesazh për kolegët e tij të BE, se rajoni i Ballkanit Perëndimor ...
GazetaTema | 20-Nov-2019 09:11
Komisari i BE për Migrimin, Dimitris Avramopulos ka deklaruar se mezi pret fillimin e negociatave të BE me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Ai dha një mesazh për kolegët e tij të BE, se rajoni i Ballkanit Perëndimor ...

Sela-Thimonier: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut nuk duhet të ndahen nga procesi i negociatave
Siç njoftojnë nga Aleanca për Shqiptarët, në hapësirat e Ambasadës së Francës, ambasadori Christian Thimonier priti në drekë zyrtare kreun e Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, ku edhe u bisedua për qëndrimin e ...
Telegrafi | 20-Nov-2019 17:30
Siç njoftojnë nga Aleanca për Shqiptarët, në hapësirat e Ambasadës së Francës, ambasadori Christian Thimonier priti në drekë zyrtare kreun e Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, ku edhe u bisedua për qëndrimin e ...

Austria: Në mars dritë jeshile për Tiranën dhe Shkupin
Jemi të gatshëm të reflektojmë mbi reformën e procesit të zgjerimit, por kjo nuk duhet të çojë në një strategji që vonon fillimin e negociatave të BE me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, deklaroi ministri i Jashtëm ...
Top Channel | 19-Nov-2019 18:39
Jemi të gatshëm të reflektojmë mbi reformën e procesit të zgjerimit, por kjo nuk duhet të çojë në një strategji që vonon fillimin e negociatave të BE me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, deklaroi ministri i Jashtëm ...

Bruksel, ministrat e Jashtëm pro e kundër propozimit francez
Debati mbi planin e ri francez për zgjerimin e unionit nuk është finalizuar me asnjë vendim, por ministrant e Jashtëm në Bruksel diskutuan gjatë mbi pasojat që ai mund të sjellë në të ardhmen e Bashkimit Europian. ...
VizionPlus | 19-Nov-2019 18:57
Debati mbi planin e ri francez për zgjerimin e unionit nuk është finalizuar me asnjë vendim, por ministrant e Jashtëm në Bruksel diskutuan gjatë mbi pasojat që ai mund të sjellë në të ardhmen e Bashkimit Europian. ...

Zgjerimi i BE-së: Propozimi francez nuk është i vetmi
Bashkimi Evropian nuk ia ka kthyer shpinën Ballkanit Perëndimor, por ka vend për përmirësime. Propozimi francez nuk do të jetë i vetmi që do të trajtohet. Pas bisedimeve të pasuksesshme maratonë të liderëve në tetor të ...
Alsat-M | 20-Nov-2019 19:00
Bashkimi Evropian nuk ia ka kthyer shpinën Ballkanit Perëndimor, por ka vend për përmirësime. Propozimi francez nuk do të jetë i vetmi që do të trajtohet. Pas bisedimeve të pasuksesshme maratonë të liderëve në tetor të ...

Zgjerimi i BE: Propozimi francez nuk është i vetmi
Bashkimi Evropian nuk ia ka kthyer shpinën Ballkanit Perëndimor, por ka vend për përmirësime. Propozimi francez nuk do të jetë i vetmi që do të trajtohet. Pas bisedimeve të pasuksesshme maratonë të liderëve në tetor të ...
Gazeta Dita | 20-Nov-2019 18:58
Bashkimi Evropian nuk ia ka kthyer shpinën Ballkanit Perëndimor, por ka vend për përmirësime. Propozimi francez nuk do të jetë i vetmi që do të trajtohet. Pas bisedimeve të pasuksesshme maratonë të liderëve në tetor të ...

Projekt-rezoluta e PPE-së kërkon fillim urgjent të negociatave me Shkupin dhe Tiranën
Shkup, 20 nëntor 2019 (MEDIAL) – Projekt-rezoluta urgjente e parashtruar nga partia kroate në pushtet HDZ në Kongresin e sivjetmë të Partisë Popullore Evropiane (PPE) në Zagreb u bënë thirrje Këshillit dhe vendeve ...
Medial | 20-Nov-2019 18:41
Shkup, 20 nëntor 2019 (MEDIAL) – Projekt-rezoluta urgjente e parashtruar nga partia kroate në pushtet HDZ në Kongresin e sivjetmë të Partisë Popullore Evropiane (PPE) në Zagreb u bënë thirrje Këshillit dhe vendeve ...

Projekt-rezoluta e PPE-së kërkon fillim urgjent të negociatave me Shkupin dhe Tiranën
Shkup, 20 nëntor – Projekt-rezoluta urgjente e parashtruar nga partia kroate në pushtet HDZ në Kongresin e sivjetmë të Partisë Popullore Evropiane (PPE) në Zagreb u bënë thirrje Këshillit dhe vendeve anëtare të ...
Koha.mk | 20-Nov-2019 18:38
Shkup, 20 nëntor – Projekt-rezoluta urgjente e parashtruar nga partia kroate në pushtet HDZ në Kongresin e sivjetmë të Partisë Popullore Evropiane (PPE) në Zagreb u bënë thirrje Këshillit dhe vendeve anëtare të ...

Synimi i Francës është ngadalësimi i procesit të zgjerimit
Kur Franca kishte bllokuar vendimin qoftë edhe të kushtëzuar të Bashkimit Evropian për nisjen e negociatave të anëtarësimit të Republikës së Shqipërisë dhe të Maqedonisë së Veriut, si arsyetim kishte përdorur dëshirën ...
Respublica | 20-Nov-2019 17:48
Kur Franca kishte bllokuar vendimin qoftë edhe të kushtëzuar të Bashkimit Evropian për nisjen e negociatave të anëtarësimit të Republikës së Shqipërisë dhe të Maqedonisë së Veriut, si arsyetim kishte përdorur dëshirën ...

Varviciotis: KE-ja të dalë me një kornizë të re për të filluar përfundimisht procesin e zgjerimit të BE-së me Ballkanin Perëndimor
Athinë, 20 nëntor 2019 (MEDIAL) – Presim nga Komisioni Evropian që të dëgjojë, jo vetëm Francën, por edhe vendet e tjera anëtare në Bashkimin Evropian, dhe shumë shpejt të dalë me një kornizë të re përmes së cilës ne ...
Medial | 20-Nov-2019 17:41
Athinë, 20 nëntor 2019 (MEDIAL) – Presim nga Komisioni Evropian që të dëgjojë, jo vetëm Francën, por edhe vendet e tjera anëtare në Bashkimin Evropian, dhe shumë shpejt të dalë me një kornizë të re përmes së cilës ne ...

Sela dhe Timonie biseduan për “Non Pejperin” dhe qëndrimin e Francës ndaj vendit
Sot në hapësirat e Ambasadës së Francës, ambasadori Kristian Timonie priti në drekë zyrtare kreun e Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, ku edhe u bisedua për qëndrimin e Francës ndaj Maqedonisë së Veriut dhe ...
Medial | 20-Nov-2019 17:38
Sot në hapësirat e Ambasadës së Francës, ambasadori Kristian Timonie priti në drekë zyrtare kreun e Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, ku edhe u bisedua për qëndrimin e Francës ndaj Maqedonisë së Veriut dhe ...

Sela: Pa shtet të së drejtës s’mund ecim askund
Sot në hapësirat e Ambasadës së Francës, ambasadori Kristian Timonie priti në drekë zyrtare kreun e Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, ku edhe u bisedua për pozicionin e Francës ndaj Maqedonisë së Veriut dhe ...
Ina-Online | 20-Nov-2019 17:30
Sot në hapësirat e Ambasadës së Francës, ambasadori Kristian Timonie priti në drekë zyrtare kreun e Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, ku edhe u bisedua për pozicionin e Francës ndaj Maqedonisë së Veriut dhe ...

Ç'po ndodh? PPE draft-rezolutë urgjente Këshillit Europian për negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut
Postuar: 20/11/2019 - 17:20 Partia Popullore Europiane i është drejtuar me një draft-rezolutë urgjente Këshillit Europian dhe vendeve anëtare ku i kërkon të marrin një vendim pozitiv sa më shpejt të jetë e mundur për ...
Sot.Al | 20-Nov-2019 17:21
Postuar: 20/11/2019 - 17:20 Partia Popullore Europiane i është drejtuar me një draft-rezolutë urgjente Këshillit Europian dhe vendeve anëtare ku i kërkon të marrin një vendim pozitiv sa më shpejt të jetë e mundur për ...

(VIDEO) Gjermania me qëndrim kritik ndaj propozimit francez
Reagimet e para ndaj dokumentit me propozime për metodologji të re të procesit të zgjerimit të parashtruara nga Parisi, vijnë nga Gjermania, e cila e sheh me sy kritik propozimin francez. Politikanët gjerman vlerësojnë ...
Shenja | 20-Nov-2019 16:37
Reagimet e para ndaj dokumentit me propozime për metodologji të re të procesit të zgjerimit të parashtruara nga Parisi, vijnë nga Gjermania, e cila e sheh me sy kritik propozimin francez. Politikanët gjerman vlerësojnë ...

Finlanda: BE-së nuk i ka vdekur truri për zgjerimin
Ministrja e Jashtme e Finlandës Tytti Tuppurainen, ka deklaruar se Bashkimit Evropian nuk “i ka vdekur truri”, duke iu përgjigjur kështu propozimit të fundit francez lidhur me zgjerimin e bllokut evropian. Vendet e ...
Gazeta Express | 20-Nov-2019 16:33
Ministrja e Jashtme e Finlandës Tytti Tuppurainen, ka deklaruar se Bashkimit Evropian nuk “i ka vdekur truri”, duke iu përgjigjur kështu propozimit të fundit francez lidhur me zgjerimin e bllokut evropian. Vendet e ...

Finlanda: BE-së nuk i ka vdekur truri për zgjerimin
Ministrja e Jashtme e Finlandës Tytti Tuppurainen, ka deklaruar se Bashkimit Evropian nuk “i ka vdekur truri”, duke iu përgjigjur kështu propozimit të fundit francez lidhur me zgjerimin e bllokut evropian. Vendet e ...
EkonomiaOnline | 20-Nov-2019 16:33
Ministrja e Jashtme e Finlandës Tytti Tuppurainen, ka deklaruar se Bashkimit Evropian nuk “i ka vdekur truri”, duke iu përgjigjur kështu propozimit të fundit francez lidhur me zgjerimin e bllokut evropian. Vendet e ...

Rashiti: Kosova është shumë larg liberalizimit të vizave
Franca ka propozuar një rregullore të re për vendet të cilat duhet të bëhen pjesë e bashkimit evropian. Njohësit e politikave ndërkombëtare thonë se me zbatimin e kësaj rregullore, Kosova për të hapur negociatat me ...
Telegrafi | 19-Nov-2019 19:15
Franca ka propozuar një rregullore të re për vendet të cilat duhet të bëhen pjesë e bashkimit evropian. Njohësit e politikave ndërkombëtare thonë se me zbatimin e kësaj rregullore, Kosova për të hapur negociatat me ...

Finlanda: BE-së nuk i ka vdekur truri për zgjerimin
Vendet e BE-së patën reagime të ndryshme ndaj idesë së shefit të Shën Elizesë gjatë bisedimeve paraprake në Bruksel. Disa ishin më pozitive, të tjera më të kujdesshme, sqaroi Tytti Tuppurainen, vendi i së cilës mban ...
Lajminet | 20-Nov-2019 16:28
Vendet e BE-së patën reagime të ndryshme ndaj idesë së shefit të Shën Elizesë gjatë bisedimeve paraprake në Bruksel. Disa ishin më pozitive, të tjera më të kujdesshme, sqaroi Tytti Tuppurainen, vendi i së cilës mban ...

Finlanda: BE-së nuk i ka vdekur truri për zgjerimin
Ministrja e Jashtme e Finlandës Tytti Tuppurainen, ka deklaruar se Bashkimit Evropian nuk “i ka vdekur truri”, duke iu përgjigjur kështu propozimit të fundit francez lidhur me zgjerimin e bllokut evropian.
Kosova Press | 20-Nov-2019 16:21
Ministrja e Jashtme e Finlandës Tytti Tuppurainen, ka deklaruar se Bashkimit Evropian nuk “i ka vdekur truri”, duke iu përgjigjur kështu propozimit të fundit francez lidhur me zgjerimin e bllokut evropian.

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved