ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 12/12/2019 11:17

MKRS: Stadiumi Kombëtar duhet ndërtuar në Korreticë e jo Bërnicë

MKRS: Stadiumi Kombëtar duhet ndërtuar në Korreticë e jo Bërnicë
MKRS-ja, thotë se fillimisht ka planifikuar që Stadiumin Kombëtar të Kosovës ta ndërtojë në Prishtinë. “Kemi analizuar hapësirën në fshatin Bërnicë, e cila ka rezultuar me konteste pronësore, ka pasur hapësira që është ...
AlbInfo | 20-Nov-2019 18:53
MKRS-ja, thotë se fillimisht ka planifikuar që Stadiumin Kombëtar të Kosovës ta ndërtojë në Prishtinë. “Kemi analizuar hapësirën në fshatin Bërnicë, e cila ka rezultuar me konteste pronësore, ka pasur hapësira që është ...

Haxhiu: Ndërrimi i lokacionit për ndërtimin e Stadiumit nacional do të shkaktojë protesta
Deputeti i PDK-së Bekim Haxhiu është shprehur kundër ndërrimit të lokacionit për ndërtimin e Stadiumit kombëtar, duke thënë se vendimmarrja për ndërtimin e tij në Korreticë tani është punë e kryer.
Kosova Press | 20-Nov-2019 18:35
Deputeti i PDK-së Bekim Haxhiu është shprehur kundër ndërrimit të lokacionit për ndërtimin e Stadiumit kombëtar, duke thënë se vendimmarrja për ndërtimin e tij në Korreticë tani është punë e kryer.

Vazhdojnë reagimet nga PDK për stadiumin: Do të ketë protesta kundër vendimit të VV-së e LDK-së
Zyrtari i PDK-së, Bekim Haxhiu Kamishi ka reaguar pas debatit se ku duhet të ndërtohet stadiumi kombëtar i Kosovës, raporton Gazeta Express. Haxhiu përmes Facebook-ut ka thënë se përpjekja e LDK-së dhe VV-së për të ...
InFokusi | 20-Nov-2019 18:02
Zyrtari i PDK-së, Bekim Haxhiu Kamishi ka reaguar pas debatit se ku duhet të ndërtohet stadiumi kombëtar i Kosovës, raporton Gazeta Express. Haxhiu përmes Facebook-ut ka thënë se përpjekja e LDK-së dhe VV-së për të ...

VV i reagon MKRS-së për Stadiumin Kombëtar
Deputeti i ardhshëm i Kuvendit të Kosovës, Mefail Bajqinovci, ka reaguar në lidhje me debatin për vendin e stadiumit të ri që do të ndërtohet. Sipas tij, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, nuk po e thotë të ...
Telegrafi | 20-Nov-2019 16:55
Deputeti i ardhshëm i Kuvendit të Kosovës, Mefail Bajqinovci, ka reaguar në lidhje me debatin për vendin e stadiumit të ri që do të ndërtohet. Sipas tij, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, nuk po e thotë të ...

Reagon zyrtari i PDK-së për stadiumin-paralajmëron protesta
Reagon zyrtari i PDK-së për stadiumin – paralajmëron protesta Zyrtari i PDK-së, Bekim Haxhiu Kamishi ka reaguar pas debatit se ku duhet të ndërtohet stadiumi kombëtar i Kosovës. Haxhiu përmes Facebook-ut ka thënë se ...
Gazeta Observer | 20-Nov-2019 17:53
Reagon zyrtari i PDK-së për stadiumin – paralajmëron protesta Zyrtari i PDK-së, Bekim Haxhiu Kamishi ka reaguar pas debatit se ku duhet të ndërtohet stadiumi kombëtar i Kosovës. Haxhiu përmes Facebook-ut ka thënë se ...

Bajqinovci: PDK-ja e ka ndryshuar lokacionin e stadiumit në vitin 2017 si karrem për vota
Mefail Bajqinovci, deputeti i zgjedhur nga rradhët e VV-së ka reaguar ndaj deklaratës së Ministrisë së Kulturës Rinisë dhe Sportit për lokacionin ku do të ndërtohet stadiumi kombëtar. Ai tha se MKRS-ja nuk po e tregon ...
InFokusi | 20-Nov-2019 17:41
Mefail Bajqinovci, deputeti i zgjedhur nga rradhët e VV-së ka reaguar ndaj deklaratës së Ministrisë së Kulturës Rinisë dhe Sportit për lokacionin ku do të ndërtohet stadiumi kombëtar. Ai tha se MKRS-ja nuk po e tregon ...

Vazhdon trendi i reagimeve për stadiumin kombëtar, Kamishi paralajmëron protesta kundër vendimit të VV dhe LDK-së
Është duke vazhduar debati lidhur me vendosjen se ku duhet të ndërtohet stadiumi kombëtar i Kosovës. I fundit që ka reaguar është edhe zyrtari i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu i njohur si Kamishi. Haxhiu ...
Indeks Online | 20-Nov-2019 17:36
Është duke vazhduar debati lidhur me vendosjen se ku duhet të ndërtohet stadiumi kombëtar i Kosovës. I fundit që ka reaguar është edhe zyrtari i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu i njohur si Kamishi. Haxhiu ...

Vazhdojnë reagimet e PDK-së për stadiumin: Do të ketë protesta kundër vendimit të VV-së e LDK-së
Zyrtari i PDK-së dhe ish-nënkryetari i FFK-së, Bekim Haxhiu ka reaguar pas debatit se ku duhet të ndërtohet stadiumi kombëtar i Kosovës, transmeton zeri.info Haxhiu ka thënë se vendimi për ta zhvendosur ndërtimin e ...
Zeri | 20-Nov-2019 17:36
Zyrtari i PDK-së dhe ish-nënkryetari i FFK-së, Bekim Haxhiu ka reaguar pas debatit se ku duhet të ndërtohet stadiumi kombëtar i Kosovës, transmeton zeri.info Haxhiu ka thënë se vendimi për ta zhvendosur ndërtimin e ...

Haxhiu për stadiumin: Do të ketë protesta kundër vendimit të VV-së e LDK-së
Përmes një postimi në Facebook, Haxhiu ka thënë se përpjekja e LDK-së dhe VV-së për të zhvendosur lokacionin e stadiumit kombëtar është shpërfaqje e mospajtimeve që kanë mes vete. Ai ka thënë se tendenca për zhvendosjen ...
Lajminet | 20-Nov-2019 17:34
Përmes një postimi në Facebook, Haxhiu ka thënë se përpjekja e LDK-së dhe VV-së për të zhvendosur lokacionin e stadiumit kombëtar është shpërfaqje e mospajtimeve që kanë mes vete. Ai ka thënë se tendenca për zhvendosjen ...

Vazhdojnë reagimet nga PDK për stadiumin: Do të ketë protestat kundër vendimit të VV-së e LDK-së
Zyrtari i PDK-së, Bekim Haxhiu Kamishi ka reaguar pas debatit se ku duhet të ndërtohet stadiumi kombëtar i Kosovës, raporton Gazeta Express. Haxhiu përmes Facebook-ut ka thënë se përpjekja e LDK-së dhe VV-së për të ...
Gazeta Express | 20-Nov-2019 17:24
Zyrtari i PDK-së, Bekim Haxhiu Kamishi ka reaguar pas debatit se ku duhet të ndërtohet stadiumi kombëtar i Kosovës, raporton Gazeta Express. Haxhiu përmes Facebook-ut ka thënë se përpjekja e LDK-së dhe VV-së për të ...

MKRS deklarohet rreth ndërtimit të Stadiumit kombëtar
Pas deklarimeve të fundit, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka dhënë sqarime rreth vendimit për ndërtimin e Stadiumit kombëtar.
Top Channel | 20-Nov-2019 15:04
Pas deklarimeve të fundit, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka dhënë sqarime rreth vendimit për ndërtimin e Stadiumit kombëtar.

Deputeti i ri i Vetëvendosjes hedh akuza ndaj PDK-së për stadiumin nacional
Mefail Bajqinovci, i cili pritet që shumë shpejt të bëhet deputet i Kuvendit, nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, e ka komentuar debatin e fundit lidhur me lokacionin e ndërtimit të stadiumit nacional. Përmes një ...
Zeri | 20-Nov-2019 17:14
Mefail Bajqinovci, i cili pritet që shumë shpejt të bëhet deputet i Kuvendit, nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, e ka komentuar debatin e fundit lidhur me lokacionin e ndërtimit të stadiumit nacional. Përmes një ...

Stadiumi Kombëtar në Bërnicë apo Korreticë, MKRS: Mos e ndryshoni lokacionin, i kemi shpenzuar mbi 1 milion euro
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka publikuar një sqarim në lidhje me lokacionin e mundshëm të stadiumit Kombëtar të Kosovës. Ministria e Kulturës Rinisë dhe Sportit ashtu siç ishte paralajmëruar, ka dalë me një ...
Albportali | 20-Nov-2019 16:46
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka publikuar një sqarim në lidhje me lokacionin e mundshëm të stadiumit Kombëtar të Kosovës. Ministria e Kulturës Rinisë dhe Sportit ashtu siç ishte paralajmëruar, ka dalë me një ...

Deputeti i VV-së: MKRS nuk po e thotë të vërtetën rreth Stadiumit Kombëtar
Ndërtimi i Stadiumit Nacional ka ngjallë polemika të shumta në opinion, saktësisht vendi ku pritet të vendoset. Është deputeti i zgjedhur nga Vetëvendosje, Mefail Bajqinovci, ai që ka komentuar sqarimin e MKRS-së, që ka ...
Indeks Online | 20-Nov-2019 16:28
Ndërtimi i Stadiumit Nacional ka ngjallë polemika të shumta në opinion, saktësisht vendi ku pritet të vendoset. Është deputeti i zgjedhur nga Vetëvendosje, Mefail Bajqinovci, ai që ka komentuar sqarimin e MKRS-së, që ka ...

?Redknapp – Mourinhos: Transferojeni Bale’n
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka publikuar një sqarim në lidhje me lokacionin e mundshëm të stadiumit Kombëtar të Kosovës. Pas deklarimeve të fundit, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit e sheh të ...
GazetaBlic | 20-Nov-2019 15:30
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka publikuar një sqarim në lidhje me lokacionin e mundshëm të stadiumit Kombëtar të Kosovës. Pas deklarimeve të fundit, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit e sheh të ...

Ministri Gashi reagon ndaj VV-së e LDK-së: Mos e ndërroni lokacionin e stadiumit, i kemi shpenzuar mbi 1 milion euro
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, ashtu siç ishte paralajmëruar, ka dalë me një komunikatë për media, ne të cilën arsyetohet vendimi i qeverisë së fundit për ndërrimin e lokacionit të stadiumit kombëtar të ...
Gazeta Monitor | 20-Nov-2019 15:30
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, ashtu siç ishte paralajmëruar, ka dalë me një komunikatë për media, ne të cilën arsyetohet vendimi i qeverisë së fundit për ndërrimin e lokacionit të stadiumit kombëtar të ...

MKRS jep sqarim për ndërtimin e stadiumit kombëtar
Ministria e Kulturës Rinisë dhe Sportit ka dhënë një sqarim lidhur me lokacionin e ndërtimit të stadiumit kombëtar. Në komunikatën e kësaj ministrie shkruan se fillimisht ndërtimi i stadiumit ishte vendosur të bëhet në ...
Medial | 20-Nov-2019 15:27
Ministria e Kulturës Rinisë dhe Sportit ka dhënë një sqarim lidhur me lokacionin e ndërtimit të stadiumit kombëtar. Në komunikatën e kësaj ministrie shkruan se fillimisht ndërtimi i stadiumit ishte vendosur të bëhet në ...

Reagon MKRS për lokacionin në të cilin do të ndërtohet stadiumi kombëtar
Pas reagimeve të shumta për ndërrimin e lokacionit për ndërtimin e stadiumit kombëtar reagon edhe Ministria e Kulturës Rinisë dhe Sportit. MKRS-ja ka dhënë një shpjegim publik për këtë qështje duke treguar se pse është ...
InFokusi | 20-Nov-2019 15:26
Pas reagimeve të shumta për ndërrimin e lokacionit për ndërtimin e stadiumit kombëtar reagon edhe Ministria e Kulturës Rinisë dhe Sportit. MKRS-ja ka dhënë një shpjegim publik për këtë qështje duke treguar se pse është ...

Ministri Gashi reagon ndaj VV-së e LDK-së: Mos e ndërroni lokacionin e stadiumit, i kemi shpenzuar mbi 1 milion euro
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, ashtu siç ishte paralajmëruar, ka dalë me një komunikatë për media, ne të cilën arsyetohet vendimi i qeverisë së fundit për ndërrimin e lokacionit të stadiumit kombëtar të ...
Gazeta Observer | 20-Nov-2019 15:16
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, ashtu siç ishte paralajmëruar, ka dalë me një komunikatë për media, ne të cilën arsyetohet vendimi i qeverisë së fundit për ndërrimin e lokacionit të stadiumit kombëtar të ...

MKRS jep sqarim për ndërtimin e stadiumit kombëtar
Ministria e Kulturës Rinisë dhe Sportit ka dhënë një sqarim lidhur me lokacionin e ndërtimit të stadiumit kombëtar. Në komunikatën e kësaj ministrie shkruan se fillimisht ndërtimi i stadiumit ishte vendosur të bëhet në ...
Klan Kosova | 20-Nov-2019 15:13
Ministria e Kulturës Rinisë dhe Sportit ka dhënë një sqarim lidhur me lokacionin e ndërtimit të stadiumit kombëtar. Në komunikatën e kësaj ministrie shkruan se fillimisht ndërtimi i stadiumit ishte vendosur të bëhet në ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved