ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 06/12/2019 01:03

“Dialogu dhe roli i presidentit”, zbardhet tema e takimit mes Kurtit dhe Mustafës

“Dialogu dhe roli i presidentit”, zbardhet tema e takimit mes Kurtit dhe Mustafës
Çështja e dialogut politik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, pitet të jetë një nga temat e takimit të radhës ndërmjet udhëheqëseve të Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, që pritet të mbahet javën e ...
GazetaTema | 19-Nov-2019 17:23
Çështja e dialogut politik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, pitet të jetë një nga temat e takimit të radhës ndërmjet udhëheqëseve të Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, që pritet të mbahet javën e ...

Në AKR pendohen për koalicionin me Nismën, Islam Pacolli: AKR e vetme do ta kalonte pragun
Ish-deputeti i AKR-së në Kuvendin e Kosovës, Islam Pacolli, ka komentuar rezultatet e zgjedhjeve të 6 tetorit dhe zhvillimet e fundit politike në vend. Pacolli, në “Dossier D” në RTV Dukagjini ka thënë se AKR do të ...
Telegrafi | 19-Nov-2019 20:26
Ish-deputeti i AKR-së në Kuvendin e Kosovës, Islam Pacolli, ka komentuar rezultatet e zgjedhjeve të 6 tetorit dhe zhvillimet e fundit politike në vend. Pacolli, në “Dossier D” në RTV Dukagjini ka thënë se AKR do të ...

Haziri: Jemi drejt ndërtimit të koalicionit me VV-në
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka thënë se nuk ka ndodhur asnjë ngërç sa i përket ndërtimit të një bashkëpunimi politik me Lëvizjen Vetëvendosje. Haziri ka shtuar se deri tani kanë arritur ...
Telegrafi | 19-Nov-2019 19:50
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka thënë se nuk ka ndodhur asnjë ngërç sa i përket ndërtimit të një bashkëpunimi politik me Lëvizjen Vetëvendosje. Haziri ka shtuar se deri tani kanë arritur ...

Epërsia e Albin Kurtit ndaj Tiranës
Nga Nexhmedin Spahiu Rezultati i zgjedhjeve kombëtare të 6 tetorit 2019 në Kosovë tregoi se shoqëria kosovare nuk ka ndryshuar. Ajo çfarë ka ndryshuar ishte dalja pak ma e madhe në zgjedhje dhe, rrjedhimisht, të gjitha ...
GazetaTema | 19-Nov-2019 09:24
Nga Nexhmedin Spahiu Rezultati i zgjedhjeve kombëtare të 6 tetorit 2019 në Kosovë tregoi se shoqëria kosovare nuk ka ndryshuar. Ajo çfarë ka ndryshuar ishte dalja pak ma e madhe në zgjedhje dhe, rrjedhimisht, të gjitha ...

Numri dy i LDK-së: Arrihet marrëveshja, koalicioni me Vetëvendosjen ka ndodhur
Marrëveshje për bashkëqeverisje ndërmjet LDK-së dhe Lëvizjes Vetëvendosje tashmë ka ndodhur, ka thënë sot nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri. Në një intervistë të shkurtër për Info Magazine të ...
Lapsi | 19-Nov-2019 18:48
Marrëveshje për bashkëqeverisje ndërmjet LDK-së dhe Lëvizjes Vetëvendosje tashmë ka ndodhur, ka thënë sot nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri. Në një intervistë të shkurtër për Info Magazine të ...

Haradinaj: Zgjedhjet e 6 tetorit na dhanë mësim që numërimi të bëhet në qendër e jo nëpër vendvotime
23:44 Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se partia e tij nuk është parti rajonale, por e gjithë Kosovës. Në Interaktiv të KTV-së, Haradinaj tha se ka marrë vota në tërë Kosovën. “Unë kam marrë ...
Koha.net | 19-Nov-2019 23:36
23:44 Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se partia e tij nuk është parti rajonale, por e gjithë Kosovës. Në Interaktiv të KTV-së, Haradinaj tha se ka marrë vota në tërë Kosovën. “Unë kam marrë ...

Islam Pacolli pretendon se Nisma i ka prishur punë AKR’së
Ish-deputeti i Aleancës Kosova e Re në Kuvendin e Kosovës, Islam Pacolli, ka komentuar rezultatet e zgjedhjeve të 6 tetorit dhe zhvillimet e fundit politike në vend. Pacolli ka thënë se AKR’ja do të vepronte ndryshe ...
InFokusi | 19-Nov-2019 21:50
Ish-deputeti i Aleancës Kosova e Re në Kuvendin e Kosovës, Islam Pacolli, ka komentuar rezultatet e zgjedhjeve të 6 tetorit dhe zhvillimet e fundit politike në vend. Pacolli ka thënë se AKR’ja do të vepronte ndryshe ...

Islam Pacolli pretendon se Nisma i ka prishur punë AKR’së
Ish-deputeti i Aleancës Kosova e Re në Kuvendin e Kosovës, Islam Pacolli, ka komentuar rezultatet e zgjedhjeve të 6 tetorit dhe zhvillimet e fundit politike në vend. Pacolli ka thënë se AKR’ja do të vepronte ndryshe ...
Zeri | 19-Nov-2019 21:47
Ish-deputeti i Aleancës Kosova e Re në Kuvendin e Kosovës, Islam Pacolli, ka komentuar rezultatet e zgjedhjeve të 6 tetorit dhe zhvillimet e fundit politike në vend. Pacolli ka thënë se AKR’ja do të vepronte ndryshe ...

Islam Pacolli pretendon se Nisma i ka prishur punë AKR’së
Ish-deputeti i Aleancës Kosova e Re në Kuvendin e Kosovës, Islam Pacolli, ka komentuar rezultatet e zgjedhjeve të 6 tetorit dhe zhvillimet e fundit politike në vend. Pacolli ka thënë se AKR’ja do të vepronte ndryshe ...
Gazeta Express | 19-Nov-2019 21:44
Ish-deputeti i Aleancës Kosova e Re në Kuvendin e Kosovës, Islam Pacolli, ka komentuar rezultatet e zgjedhjeve të 6 tetorit dhe zhvillimet e fundit politike në vend. Pacolli ka thënë se AKR’ja do të vepronte ndryshe ...

LVV dhe LDK ende nuk kanë diskutuar për postin e presidentit
Në Vetëvendosje thonë se ende nuk kanë diskutuar për postin e presidentit. Analistët mendojnë se kjo çështje mund t’i shkaktojë probleme palëve. Ka mbetur një vit e gjashtë muaj deri sa presidentit, Hashim Thaçi ti ...
InFokusi | 19-Nov-2019 20:56
Në Vetëvendosje thonë se ende nuk kanë diskutuar për postin e presidentit. Analistët mendojnë se kjo çështje mund t’i shkaktojë probleme palëve. Ka mbetur një vit e gjashtë muaj deri sa presidentit, Hashim Thaçi ti ...

Dialogu dhe roli i presidentit, temë e takimit të radhës Kurti-Mustafa
Çështja e dialogut politik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, pitet të jetë një nga temat e takimit të radhës ndërmjet udhëheqëseve të Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, që pritet të mbahet javën e ...
Telegrafi | 19-Nov-2019 16:01
Çështja e dialogut politik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, pitet të jetë një nga temat e takimit të radhës ndërmjet udhëheqëseve të Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, që pritet të mbahet javën e ...

Matoshi: Vendimi i PZAP-së ktheu ligjshmërinë në vend
Fatmir Matoshi i AKR-së ka deklaruar se janë optimistë që koalicioni i tyre do të arrijë të jetë pjesë e Kuvendit të Kosovës gjatë këtij mandati, por që presin të përfundojë i gjithë procesi i rinumërimit të votave. “Më ...
Arbresh | 19-Nov-2019 20:53
Fatmir Matoshi i AKR-së ka deklaruar se janë optimistë që koalicioni i tyre do të arrijë të jetë pjesë e Kuvendit të Kosovës gjatë këtij mandati, por që presin të përfundojë i gjithë procesi i rinumërimit të votave. “Më ...

LVV dhe LDK ende nuk kanë diskutuar për postin e presidentit
Në Vetëvendosje thonë se ende nuk kanë diskutuar për postin e presidentit. Analistët mendojnë se kjo çështje mund t’i shkaktojë probleme palëve. Ka mbetur një vit e gjashtë muaj deri sa presidentit, Hashim Thaçi ti ...
Gazeta Express | 19-Nov-2019 20:43
Në Vetëvendosje thonë se ende nuk kanë diskutuar për postin e presidentit. Analistët mendojnë se kjo çështje mund t’i shkaktojë probleme palëve. Ka mbetur një vit e gjashtë muaj deri sa presidentit, Hashim Thaçi ti ...

Në AKR pendohen për koalicionin me Nismën
Pacolli, ka thënë se AKR do të vepronte ndryshe nëse do të shkohej përsëri në zgjedhje. Ai ka thënë se koalicioni me NISMA-n ka qenë në rregull, por si e vetme AKR do të delte më mirë në zgjedhje. “AKR si e vetme do të ...
Lajminet | 19-Nov-2019 20:40
Pacolli, ka thënë se AKR do të vepronte ndryshe nëse do të shkohej përsëri në zgjedhje. Ai ka thënë se koalicioni me NISMA-n ka qenë në rregull, por si e vetme AKR do të delte më mirë në zgjedhje. “AKR si e vetme do të ...

Islam Pacolli: AKR e vetme do ta kalonte pragun
Ish-deputeti i AKR-së në Kuvendin e Kosovës, Islam Pacolli, ka komentuar rezultatet e zgjedhjeve të 6 tetorit dhe zhvillimet e fundit politike në vend. Pacolli, në RTV Dukagjini ka thënë se AKR do të vepronte ndryshe ...
Medial | 19-Nov-2019 20:39
Ish-deputeti i AKR-së në Kuvendin e Kosovës, Islam Pacolli, ka komentuar rezultatet e zgjedhjeve të 6 tetorit dhe zhvillimet e fundit politike në vend. Pacolli, në RTV Dukagjini ka thënë se AKR do të vepronte ndryshe ...

AKR-ja pendohet për koalicionin me Nismën
Ish-deputeti i AKR-së në Kuvendin e Kosovës, Islam Pacolli, ka komentuar rezultatet e zgjedhjeve të 6 tetorit dhe zhvillimet e fundit politike në vend. Pacolli, në “Dossier D” në RTV Dukagjini ka thënë se AKR do të ...
EkonomiaOnline | 19-Nov-2019 20:34
Ish-deputeti i AKR-së në Kuvendin e Kosovës, Islam Pacolli, ka komentuar rezultatet e zgjedhjeve të 6 tetorit dhe zhvillimet e fundit politike në vend. Pacolli, në “Dossier D” në RTV Dukagjini ka thënë se AKR do të ...

Islam Pacolli: AKR e vetme do ta kalonte pragun
Ish-deputeti i AKR-së në Kuvendin e Kosovës, Islam Pacolli, ka komentuar rezultatet e zgjedhjeve të 6 tetorit dhe zhvillimet e fundit politike në vend. Pacolli, në RTV Dukagjini ka thënë se AKR do të vepronte ndryshe ...
Arbresh | 19-Nov-2019 20:30
Ish-deputeti i AKR-së në Kuvendin e Kosovës, Islam Pacolli, ka komentuar rezultatet e zgjedhjeve të 6 tetorit dhe zhvillimet e fundit politike në vend. Pacolli, në RTV Dukagjini ka thënë se AKR do të vepronte ndryshe ...

LDK-ja i përgjigjet VV-së: Takimi i liderëve, vetëm pas certifikimit të rezultateve
Nuk do të ketë takim mes krerëve të Vetëvendosjes dhe LDK-së, Albin Kurti dhe Isa Mustafa, pa certifikim të rezultatit të zgjedhjeve të 6 tetorit. Këtë qëndrim e ka dhënë Avdullah Hoti nga Lidhja Demokratike e Kosovës, ...
Koha.net | 19-Nov-2019 19:07
Nuk do të ketë takim mes krerëve të Vetëvendosjes dhe LDK-së, Albin Kurti dhe Isa Mustafa, pa certifikim të rezultatit të zgjedhjeve të 6 tetorit. Këtë qëndrim e ka dhënë Avdullah Hoti nga Lidhja Demokratike e Kosovës, ...

Matoshi: Vendimi i PZAP-së ktheu ligjshmërinë në vend
“Më e rëndësishme për ne është që vendimi i PZAP-së dhe Gjykatës Supreme e ka kthyer ligjshmërinë në këtë vend dhe votat e kontrabanduara nuk janë më pjesë e një rezultati”. “Sa kemi informata ne qëndrojmë mirë, ...
Lajminet | 19-Nov-2019 19:05
“Më e rëndësishme për ne është që vendimi i PZAP-së dhe Gjykatës Supreme e ka kthyer ligjshmërinë në këtë vend dhe votat e kontrabanduara nuk janë më pjesë e një rezultati”. “Sa kemi informata ne qëndrojmë mirë, ...

Matoshi: Vendimi i PZAP-së ktheu ligjshmërinë në vend
Fatmir Matoshi i AKR-së për Klan Kosova ka deklaruar se janë optimistë që koalicioni i tyre do të arrijë të jetë pjesë e Kuvendit të Kosovës gjatë këtij mandati, por që presin të përfundojë i gjithë procesi i ...
Medial | 19-Nov-2019 18:57
Fatmir Matoshi i AKR-së për Klan Kosova ka deklaruar se janë optimistë që koalicioni i tyre do të arrijë të jetë pjesë e Kuvendit të Kosovës gjatë këtij mandati, por që presin të përfundojë i gjithë procesi i ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved