ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 12/12/2019 11:27

28 Nëntori – ditë pushimi në Kosovë

28 Nëntori – ditë pushimi në Kosovë
Kryeministri në largim i Kosovës Ramush Haradinaj, me rastin e Ditës së Flamurit, dhe mbështetur në Ligjin për Festat Zyrtare, ka marrë vendim që 28 Nëntori, të shpallet ditë pushimi në territorin e Republikës së ...
Top Channel | 20-Nov-2019 17:41
Kryeministri në largim i Kosovës Ramush Haradinaj, me rastin e Ditës së Flamurit, dhe mbështetur në Ligjin për Festat Zyrtare, ka marrë vendim që 28 Nëntori, të shpallet ditë pushimi në territorin e Republikës së ...

Ramush Haradinaj bën veprimin e fundit para se të largohet: 28 nëntori festë zyrtare
Ramush Haradinaj nuk do të jetë më Kryeministër i Kosovës dhe kjo tashmë dihet prej kohësh.
Top Channel | 20-Nov-2019 17:41
Ramush Haradinaj nuk do të jetë më Kryeministër i Kosovës dhe kjo tashmë dihet prej kohësh.

Dita e Flamurit, Haradinaj shpall 28 Nëntorin ditë pushimi në Kosovë
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj me rastin e Ditrës së Flamirt ka shpallur 28 Nëntorin ditë pushimi në të gjithë territorin e Republikës së Kosovës. Vendimin e ka njoftuar vetë Haradinaj në një postim ...
VizionPlus | 20-Nov-2019 18:48
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj me rastin e Ditrës së Flamirt ka shpallur 28 Nëntorin ditë pushimi në të gjithë territorin e Republikës së Kosovës. Vendimin e ka njoftuar vetë Haradinaj në një postim ...

Dita e Flamurit/ Ramush Haradinaj firmos vendimin: 28 Nëntori, ditë pushimi edhe në Kosovë
KOSOVË Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj ka vendosur që 28 nëntori, Dita e Flamurit, të shpallet ditë pushimi edhe në territorin e Kosovës. Shefi i qeverisë në Kosovë thekson se ky vendim është marrë ...
BalkanWeb | 20-Nov-2019 16:18
KOSOVË Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj ka vendosur që 28 nëntori, Dita e Flamurit, të shpallet ditë pushimi edhe në territorin e Kosovës. Shefi i qeverisë në Kosovë thekson se ky vendim është marrë ...

28 nëntori, ditë pushimi edhe në Kosovë
Qeveria kosovare ka marrë një vendim për ta shpallur ditë pushimi 28 nëntorin, e cili në Kosovë shënohet si ditë memoriale dhe jo festë zyrtare në të cilat pushohet. “Edhe pse kjo nuk është parashikuar me ligj, kjo ...
Gazeta Shqip | 23-Nov-2016 15:58
Qeveria kosovare ka marrë një vendim për ta shpallur ditë pushimi 28 nëntorin, e cili në Kosovë shënohet si ditë memoriale dhe jo festë zyrtare në të cilat pushohet. “Edhe pse kjo nuk është parashikuar me ligj, kjo ...

Kryeministri i Kosovës në kuadër të Ditës së Flamurit shpall ditë pushimi 28 nëntorin
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj vendos datën 28 nëntor, si ditë pushimi në respekt të Shpalljes së Pavarsisë Kombëtare të shqiptarve kudo në botë. Ja statusi i tij: Me rastin e Ditës së Flamurit, mbështetur në ...
Telegraf | 20-Nov-2019 16:16
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj vendos datën 28 nëntor, si ditë pushimi në respekt të Shpalljes së Pavarsisë Kombëtare të shqiptarve kudo në botë. Ja statusi i tij: Me rastin e Ditës së Flamurit, mbështetur në ...

Haradinaj shpall 28 Nëntorin ditë pushimi në Kosovë
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj ka shpallur 28 Nëntorin ditë pushimi në gjithë territorin e Kosovës. Haradinaj ka thënë se ky vendim është marrë për t’i respektuar vlerat e traditës kombëtare ...
Telegrafi | 20-Nov-2019 16:38
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj ka shpallur 28 Nëntorin ditë pushimi në gjithë territorin e Kosovës. Haradinaj ka thënë se ky vendim është marrë për t’i respektuar vlerat e traditës kombëtare ...

Dita e Flamurit, Haradinaj shpall 28 Nëntorin ditë pushimi në Kosovë
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj me rastin e Ditrës së Flamirt ka shpallur 28 Nëntorin ditë pushimi në të gjithë territorin e Republikës së Kosovës. Vendimin e ka njoftuar vetë Haradinaj në një postim ...
Medial | 20-Nov-2019 19:00
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj me rastin e Ditrës së Flamirt ka shpallur 28 Nëntorin ditë pushimi në të gjithë territorin e Republikës së Kosovës. Vendimin e ka njoftuar vetë Haradinaj në një postim ...

Ramush Haradinaj bën veprimin e fundit para se të largohet: 28 nëntori festë zyrtare
Ramush Haradinaj nuk do të jetë më Kryeministër i Kosovës dhe kjo tashmë dihet prej kohësh. Teksa po pret që vendin e tij të ja lirojë Albin Kurtit, Haradinaj ka vendosur që 28 nëntorin ta shpallë festë zyrtare në ...
Aktuale.MK | 20-Nov-2019 17:48
Ramush Haradinaj nuk do të jetë më Kryeministër i Kosovës dhe kjo tashmë dihet prej kohësh. Teksa po pret që vendin e tij të ja lirojë Albin Kurtit, Haradinaj ka vendosur që 28 nëntorin ta shpallë festë zyrtare në ...

Haradinaj vendosi për 28 nëntorin
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka marrë vendim që 28 nëntori – Dita e Flamurit – të jetë ditë pushimi në Kosovë, transmeton KlanKosova Ai përmes një postimi në Facebook ka thënë se këtë vendim e ka marrë duke ...
Portalb | 20-Nov-2019 17:45
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka marrë vendim që 28 nëntori – Dita e Flamurit – të jetë ditë pushimi në Kosovë, transmeton KlanKosova Ai përmes një postimi në Facebook ka thënë se këtë vendim e ka marrë duke ...

Haradinaj për faturat për dreka: Është rrenë e kulluar
Rrenë të kulluar i ka quajtur kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj, publikimin në media të disa faturave që dëshmojnë se gjatë qeverisjes së tij janë shpenzuar 506.779.22 euro vetëm për dreka.
Kosova Press | 20-Nov-2019 17:38
Rrenë të kulluar i ka quajtur kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj, publikimin në media të disa faturave që dëshmojnë se gjatë qeverisjes së tij janë shpenzuar 506.779.22 euro vetëm për dreka.

28 nëntori, ditë pushimi në Kosovë
Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj, ka marrë vendim që 28 nëntori të shpallet ditë pushimi në Kosovë. Haradinaj ka thënë në një postim në Facebook se Dita e Flamurit shpallet ditë pushimi në Kosovë, “për t’i ...
Arbresh | 20-Nov-2019 17:14
Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj, ka marrë vendim që 28 nëntori të shpallet ditë pushimi në Kosovë. Haradinaj ka thënë në një postim në Facebook se Dita e Flamurit shpallet ditë pushimi në Kosovë, “për t’i ...

28 nëntori ditë pushimi në Kosovë
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, përmes një letre dërguar letër Ministrit të Administratës Publike, Mahir Yagcilar, duke e njoftuar se dita e 28 nëntorit të shpallet ditë feste dhe pushimi në tërë ...
AlbInfo | 20-Nov-2019 17:06
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, përmes një letre dërguar letër Ministrit të Administratës Publike, Mahir Yagcilar, duke e njoftuar se dita e 28 nëntorit të shpallet ditë feste dhe pushimi në tërë ...

28 nëntori, festë zyrtare në Kosovë
Çdo vit mijëra njerëz në Kosovë dalin në sheshe të festojnë me flamuj kuqezi në ditën e 28 nëntorit, por kjo festë nuk është në listën e festave zyrtare dhe nuk ka qenë një ditë pushimi për shtetasit kosovarë. Por sot, ...
Koha Jone | 23-Nov-2016 12:29
Çdo vit mijëra njerëz në Kosovë dalin në sheshe të festojnë me flamuj kuqezi në ditën e 28 nëntorit, por kjo festë nuk është në listën e festave zyrtare dhe nuk ka qenë një ditë pushimi për shtetasit kosovarë. Por sot, ...

Haradinaj pas takimit me Jean Marie Guehenno: Kosova e gatshme për marrëveshje në kufijtë ekzitues
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj ka takuar sot Këshilltarin e Lartë të Qendrës për Dialog Humanitar, Jean Marie Guehenno. Haradinaj përmes një shkrimi të bërë në Facebook ka shkruar se me Jean Marie ...
Telegrafi | 20-Nov-2019 15:47
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj ka takuar sot Këshilltarin e Lartë të Qendrës për Dialog Humanitar, Jean Marie Guehenno. Haradinaj përmes një shkrimi të bërë në Facebook ka shkruar se me Jean Marie ...

28 nëntori zyrtarisht ditë pushimi
Ramush Haradinaj, kryeministër në detyrë në një status në facebook ka lajmëruar se 28 nëntori do të shpallet zyrtarisht ditë pushimi. Haradinaj tha se duke u mbështetur në Ligjin për Festat Zyrtare ka marrë vendim që me ...
InFokusi | 20-Nov-2019 16:55
Ramush Haradinaj, kryeministër në detyrë në një status në facebook ka lajmëruar se 28 nëntori do të shpallet zyrtarisht ditë pushimi. Haradinaj tha se duke u mbështetur në Ligjin për Festat Zyrtare ka marrë vendim që me ...

Haradinaj kërkon që 28 Nëntori të jetë ditë pushimi
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka kërkuar nga Ministria e Administratës Publike, që 28 Nëntori – Dita e Flamurit, të jetë ditë pushimi në Kosovë. Haradinaj përmes një postimi në profilin e tij zyrtar në ...
Lajminet | 20-Nov-2019 16:45
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka kërkuar nga Ministria e Administratës Publike, që 28 Nëntori – Dita e Flamurit, të jetë ditë pushimi në Kosovë. Haradinaj përmes një postimi në profilin e tij zyrtar në ...

Haradinaj: Më 28 Nëntor do të jetë ditë pushimi
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka marrë vendim që 28 nëntori – Dita e Flamurit – të jetë ditë pushimi në Kosovë. Ai përmes një postimi në Facebook ka thënë se këtë vendim e ka marrë duke u......
Zeri | 20-Nov-2019 16:41
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka marrë vendim që 28 nëntori – Dita e Flamurit – të jetë ditë pushimi në Kosovë. Ai përmes një postimi në Facebook ka thënë se këtë vendim e ka marrë duke u......

Ramush Haradinaj merr vendim, 28 nëntori ditë pushimi në Kosovë
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, përmes një letre dërguar letër Ministrit të Administratës Publike, Mahir Yagcilar, duke e njoftuar se dita e 28 nëntorit të shpallet ditë feste dhe pushimi në tërë ...
Albportali | 20-Nov-2019 16:36
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, përmes një letre dërguar letër Ministrit të Administratës Publike, Mahir Yagcilar, duke e njoftuar se dita e 28 nëntorit të shpallet ditë feste dhe pushimi në tërë ...

Haradinaj merr vendimin: Më 28 Nëntor do të jetë ditë pushimi
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka marrë vendim që 28 nëntori – Dita e Flamurit – të jetë ditë pushimi në Kosovë. Ai përmes një postimi në Facebook ka thënë se këtë vendim e ka marrë duke u mbështetur në ...
Gazeta Express | 20-Nov-2019 16:33
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka marrë vendim që 28 nëntori – Dita e Flamurit – të jetë ditë pushimi në Kosovë. Ai përmes një postimi në Facebook ka thënë se këtë vendim e ka marrë duke u mbështetur në ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved