ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 12/12/2019 02:31

Dita e Flamurit/ Ramush Haradinaj firmos vendimin: 28 Nëntori, ditë pushimi edhe në Kosovë

Dita e Flamurit/ Ramush Haradinaj firmos vendimin: 28 Nëntori, ditë pushimi edhe në Kosovë
KOSOVË Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj ka vendosur që 28 nëntori, Dita e Flamurit, të shpallet ditë pushimi edhe në territorin e Kosovës. Shefi i qeverisë në Kosovë thekson se ky vendim është marrë ...
BalkanWeb | 20-Nov-2019 16:18
KOSOVË Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj ka vendosur që 28 nëntori, Dita e Flamurit, të shpallet ditë pushimi edhe në territorin e Kosovës. Shefi i qeverisë në Kosovë thekson se ky vendim është marrë ...

Kryeministri i Kosovës në kuadër të Ditës së Flamurit shpall ditë pushimi 28 nëntorin
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj vendos datën 28 nëntor, si ditë pushimi në respekt të Shpalljes së Pavarsisë Kombëtare të shqiptarve kudo në botë. Ja statusi i tij: Me rastin e Ditës së Flamurit, mbështetur në ...
Telegraf | 20-Nov-2019 16:16
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj vendos datën 28 nëntor, si ditë pushimi në respekt të Shpalljes së Pavarsisë Kombëtare të shqiptarve kudo në botë. Ja statusi i tij: Me rastin e Ditës së Flamurit, mbështetur në ...

Haradinaj shpall 28 Nëntorin ditë pushimi në Kosovë
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj ka shpallur 28 Nëntorin ditë pushimi në gjithë territorin e Kosovës. Haradinaj ka thënë se ky vendim është marrë për t’i respektuar vlerat e traditës kombëtare ...
Telegrafi | 20-Nov-2019 16:38
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj ka shpallur 28 Nëntorin ditë pushimi në gjithë territorin e Kosovës. Haradinaj ka thënë se ky vendim është marrë për t’i respektuar vlerat e traditës kombëtare ...

28 nëntori, ditë pushimi në Kosovë
Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj, ka marrë vendim që 28 nëntori të shpallet ditë pushimi në Kosovë. Haradinaj ka thënë në një postim në Facebook se Dita e Flamurit shpallet ditë pushimi në Kosovë, “për t’i ...
Arbresh | 20-Nov-2019 17:14
Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj, ka marrë vendim që 28 nëntori të shpallet ditë pushimi në Kosovë. Haradinaj ka thënë në një postim në Facebook se Dita e Flamurit shpallet ditë pushimi në Kosovë, “për t’i ...

28 nëntori ditë pushimi në Kosovë
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, përmes një letre dërguar letër Ministrit të Administratës Publike, Mahir Yagcilar, duke e njoftuar se dita e 28 nëntorit të shpallet ditë feste dhe pushimi në tërë ...
AlbInfo | 20-Nov-2019 17:06
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, përmes një letre dërguar letër Ministrit të Administratës Publike, Mahir Yagcilar, duke e njoftuar se dita e 28 nëntorit të shpallet ditë feste dhe pushimi në tërë ...

28 nëntori, festë zyrtare në Kosovë
Çdo vit mijëra njerëz në Kosovë dalin në sheshe të festojnë me flamuj kuqezi në ditën e 28 nëntorit, por kjo festë nuk është në listën e festave zyrtare dhe nuk ka qenë një ditë pushimi për shtetasit kosovarë. Por sot, ...
Koha Jone | 23-Nov-2016 12:29
Çdo vit mijëra njerëz në Kosovë dalin në sheshe të festojnë me flamuj kuqezi në ditën e 28 nëntorit, por kjo festë nuk është në listën e festave zyrtare dhe nuk ka qenë një ditë pushimi për shtetasit kosovarë. Por sot, ...

28 nëntori zyrtarisht ditë pushimi
Ramush Haradinaj, kryeministër në detyrë në një status në facebook ka lajmëruar se 28 nëntori do të shpallet zyrtarisht ditë pushimi. Haradinaj tha se duke u mbështetur në Ligjin për Festat Zyrtare ka marrë vendim që me ...
InFokusi | 20-Nov-2019 16:55
Ramush Haradinaj, kryeministër në detyrë në një status në facebook ka lajmëruar se 28 nëntori do të shpallet zyrtarisht ditë pushimi. Haradinaj tha se duke u mbështetur në Ligjin për Festat Zyrtare ka marrë vendim që me ...

Bashkim Selmani: Lirimi i Janevës, një akt i turpshëm
Lirimi nga paraburgimi i shumë ish funksionarëve shtetëror të akuzuar për vepra të rënda penale hap çështjen se cili është kuptimi i ekzistimit të kësaj mase. Kështu thotë profesori Bashkim Selmani, pasi që mbrëmë ...
Albportali | 20-Nov-2019 16:48
Lirimi nga paraburgimi i shumë ish funksionarëve shtetëror të akuzuar për vepra të rënda penale hap çështjen se cili është kuptimi i ekzistimit të kësaj mase. Kështu thotë profesori Bashkim Selmani, pasi që mbrëmë ...

Haradinaj kërkon që 28 Nëntori të jetë ditë pushimi
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka kërkuar nga Ministria e Administratës Publike, që 28 Nëntori – Dita e Flamurit, të jetë ditë pushimi në Kosovë. Haradinaj përmes një postimi në profilin e tij zyrtar në ...
Lajminet | 20-Nov-2019 16:45
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka kërkuar nga Ministria e Administratës Publike, që 28 Nëntori – Dita e Flamurit, të jetë ditë pushimi në Kosovë. Haradinaj përmes një postimi në profilin e tij zyrtar në ...

Haradinaj: Më 28 Nëntor do të jetë ditë pushimi
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka marrë vendim që 28 nëntori – Dita e Flamurit – të jetë ditë pushimi në Kosovë. Ai përmes një postimi në Facebook ka thënë se këtë vendim e ka marrë duke u......
Zeri | 20-Nov-2019 16:41
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka marrë vendim që 28 nëntori – Dita e Flamurit – të jetë ditë pushimi në Kosovë. Ai përmes një postimi në Facebook ka thënë se këtë vendim e ka marrë duke u......

Ramush Haradinaj merr vendim, 28 nëntori ditë pushimi në Kosovë
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, përmes një letre dërguar letër Ministrit të Administratës Publike, Mahir Yagcilar, duke e njoftuar se dita e 28 nëntorit të shpallet ditë feste dhe pushimi në tërë ...
Albportali | 20-Nov-2019 16:36
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, përmes një letre dërguar letër Ministrit të Administratës Publike, Mahir Yagcilar, duke e njoftuar se dita e 28 nëntorit të shpallet ditë feste dhe pushimi në tërë ...

Haradinaj merr vendimin: Më 28 Nëntor do të jetë ditë pushimi
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka marrë vendim që 28 nëntori – Dita e Flamurit – të jetë ditë pushimi në Kosovë. Ai përmes një postimi në Facebook ka thënë se këtë vendim e ka marrë duke u mbështetur në ...
Gazeta Express | 20-Nov-2019 16:33
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka marrë vendim që 28 nëntori – Dita e Flamurit – të jetë ditë pushimi në Kosovë. Ai përmes një postimi në Facebook ka thënë se këtë vendim e ka marrë duke u mbështetur në ...

28 Nëntori - ditë pushimi në Kosovë
Kryeministri në largim i Kosovës Ramush Haradinaj, me rastin e Ditës së Flamurit, dhe mbështetur në Ligjin për Festat Zyrtare, ka marrë vendim që 28 Nëntori, të shpallet ditë pushimi në territorin e Republikës së ...
Kosova Press | 20-Nov-2019 16:33
Kryeministri në largim i Kosovës Ramush Haradinaj, me rastin e Ditës së Flamurit, dhe mbështetur në Ligjin për Festat Zyrtare, ka marrë vendim që 28 Nëntori, të shpallet ditë pushimi në territorin e Republikës së ...

Publikohet dokumenti/Ramush Haradianj jep lajmin e papritur për 28 Nëntorin, mësoni çfarë do të ndodh në Kosovë
Postuar: 20/11/2019 - 16:21 Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradianj ka vendosur që 28 nëntori, Dita e Flamurit, të shpallet ditë pushimi edhe në territorin e Kosovës. “Me rastin e Ditës së Flamurit, ...
Sot.Al | 20-Nov-2019 16:24
Postuar: 20/11/2019 - 16:21 Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradianj ka vendosur që 28 nëntori, Dita e Flamurit, të shpallet ditë pushimi edhe në territorin e Kosovës. “Me rastin e Ditës së Flamurit, ...

28 Nëntori, ditë pushimi në Kosovë
Foto: Koha / ilustrim Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka propozuar që 28 Nëntori, Dita e Flamurit Kombëtar shqiptar, të jetë ditë pushimi në Kosovë. Dita festive më e madhe e shqiptarëve nuk ndodhet në listën e ...
Koha.net | 23-Nov-2016 10:07
Foto: Koha / ilustrim Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka propozuar që 28 Nëntori, Dita e Flamurit Kombëtar shqiptar, të jetë ditë pushimi në Kosovë. Dita festive më e madhe e shqiptarëve nuk ndodhet në listën e ...

Haradinaj: Minishengeni, zgjerim i influencës ruse në Ballkan
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj ka thënë se nuk ka asnjë kuptim që të flitet për zgjedhje të reja në Kosovë, pasi duhet të implementohet rezultati i zgjedhjeve të 6 tetorit.
Top Channel | 19-Nov-2019 15:27
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj ka thënë se nuk ka asnjë kuptim që të flitet për zgjedhje të reja në Kosovë, pasi duhet të implementohet rezultati i zgjedhjeve të 6 tetorit.

Ky është vendimi i fundit i Haradinajt, Kosovës i shtohet edhe një festë zyrtare
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka njoftuar se sipas Ligjit për Festat Zyrtare është vendosur që me rastin e Ditës së Flamurit, 28 nëntori dita kur Shqipëria feston pavarësinë e saj do të shpallet ditë pushimi ...
Gazeta Observer | 20-Nov-2019 16:16
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka njoftuar se sipas Ligjit për Festat Zyrtare është vendosur që me rastin e Ditës së Flamurit, 28 nëntori dita kur Shqipëria feston pavarësinë e saj do të shpallet ditë pushimi ...

Ky është vendimi i fundit i Haradinajt, Kosovës i shtohet edhe një festë zyrtare
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka njoftuar se është vendosur që me rastin e Ditës së Flamurit, 28 nëntori dita kur Shqipëria feston pavarësinë e saj do të shpallet ditë pushimi në territorin e Kosovës. Ai ...
Zeri | 20-Nov-2019 16:16
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka njoftuar se është vendosur që me rastin e Ditës së Flamurit, 28 nëntori dita kur Shqipëria feston pavarësinë e saj do të shpallet ditë pushimi në territorin e Kosovës. Ai ...

Haradinaj: Nuk është koha për zgjedhje të reja, duhet të zbatohet ajo që vendosi sovrani
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj deklaroi se nuk është koha për zgjedhje të reja, ndërsa theksoi rëndësinë e implementimit të rezultatit që prodhuan zgjedhjet e 6 tetorit. Në një konferencë për mediat ...
Telegraf | 19-Nov-2019 15:53
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj deklaroi se nuk është koha për zgjedhje të reja, ndërsa theksoi rëndësinë e implementimit të rezultatit që prodhuan zgjedhjet e 6 tetorit. Në një konferencë për mediat ...

Haradinaj merr vendim, 28 nëntori pushim
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka marrë vendim që 28 nëntori – Dita e Flamurit – të jetë ditë pushimi në Kosovë. Ai përmes një postimi në Facebook ka thënë se këtë vendim e ka marrë duke u mbështetur në ...
Medial | 20-Nov-2019 16:13
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka marrë vendim që 28 nëntori – Dita e Flamurit – të jetë ditë pushimi në Kosovë. Ai përmes një postimi në Facebook ka thënë se këtë vendim e ka marrë duke u mbështetur në ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved