ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/12/2019 09:03

“Presidenti, komunikimi publik dhe mosnjohja e ligjit”

“Presidenti, komunikimi publik dhe mosnjohja e ligjit”
Nga Ben Andoni Të mjafton të dëgjosh debatin e munguar(lexo: retorikën politike), komunikimin publik dhe të kuptosh se palët që janë të përfshira nuk e kuptojnë ligjin. Retorika është fyese dhe me epitete që dalin nga ...
GazetaTema | 19-Nov-2019 17:33
Nga Ben Andoni Të mjafton të dëgjosh debatin e munguar(lexo: retorikën politike), komunikimin publik dhe të kuptosh se palët që janë të përfshira nuk e kuptojnë ligjin. Retorika është fyese dhe me epitete që dalin nga ...

Kallëzimi i Metës për Dvoranin, avokati Vishaj: Pse nuk mund të regjistrohet procedimi, nuk ka vepër penale
Në një kohë kur presidenti Ilir Meta dorëzoi sot kallëzimin penal për kreun e KED Ardian Dvoranin, për shpërdorim detyre, vjen një reagim nga avokati Sajmir Vishaj. Në një lidhje telefonike për ‘News24’ Vishaj pohoi se ...
BalkanWeb | 19-Nov-2019 16:59
Në një kohë kur presidenti Ilir Meta dorëzoi sot kallëzimin penal për kreun e KED Ardian Dvoranin, për shpërdorim detyre, vjen një reagim nga avokati Sajmir Vishaj. Në një lidhje telefonike për ‘News24’ Vishaj pohoi se ...

Kallëzimi i Metës për Dvoranin, avokati Vishaj: Nuk ka vepër penale, ja pse nuk mund të regjistrohet procedimi
Në një kohë kur presidenti Ilir Meta dorëzoi sot kallëzimin penal për kreun e KED Ardian Dvoranin, për shpërdorim detyre, vjen një reagim nga avokati Sajmir Vishaj. Në një lidhje telefonike për ‘News24’ Vishaj pohoi se ...
GazetaTema | 19-Nov-2019 17:13
Në një kohë kur presidenti Ilir Meta dorëzoi sot kallëzimin penal për kreun e KED Ardian Dvoranin, për shpërdorim detyre, vjen një reagim nga avokati Sajmir Vishaj. Në një lidhje telefonike për ‘News24’ Vishaj pohoi se ...

Kallëzimi për Dvoranin/ PD mbështet Metën: Akti i duhur në mbrojtje të Kushtetutës
"Kallëzimi penal i Presidentit të Republikës ndaj Kryetarit të KED është akti i duhur në mbrojtje të Kushtetutës dhe integritetit të Gjykatës Kushtetuese", kështu ka deklaruar PD pasi kreu i shtetit kallëzoi penalisht ...
Top Channel | 19-Nov-2019 16:20
"Kallëzimi penal i Presidentit të Republikës ndaj Kryetarit të KED është akti i duhur në mbrojtje të Kushtetutës dhe integritetit të Gjykatës Kushtetuese", kështu ka deklaruar PD pasi kreu i shtetit kallëzoi penalisht ...

“Minoi Kushtetuesen”, PD reagon për kallëzimin ndaj Dvoranit: Akt i duhur, prokuroria t’i japë fund pandëshkueshmërisë së politikanëve
përmes sekretarit të Përgjithshëm Gazment Bardhi, PD e ka konsideruar si akt të duhur në mbrojtje të Kushtetutës dhe integritetit të Gjykatës Kushtetuese, kallëzimin penal që kreu i shtetit bëri ndaj kreut të KED-së, ...
BalkanWeb | 19-Nov-2019 16:18
përmes sekretarit të Përgjithshëm Gazment Bardhi, PD e ka konsideruar si akt të duhur në mbrojtje të Kushtetutës dhe integritetit të Gjykatës Kushtetuese, kallëzimin penal që kreu i shtetit bëri ndaj kreut të KED-së, ...

Kallëzimi ndaj kreut të KED, Gazment Bardhi mbron Metën: Bëri aktin e duhur në mbrojtje të Kushtetutës
Gazment Bardhi i PD i ka dalë në mbrojteje Ilir Metës për kallëzimin penal që kreu i shtetit bëri ndaj kreut të KED-së, Ardian Dvorani. Përmes një deklarate shpërndarë mediave, Bardhi shprehet se kallëzimi penal i ...
GazetaTema | 19-Nov-2019 16:25
Gazment Bardhi i PD i ka dalë në mbrojteje Ilir Metës për kallëzimin penal që kreu i shtetit bëri ndaj kreut të KED-së, Ardian Dvorani. Përmes një deklarate shpërndarë mediave, Bardhi shprehet se kallëzimi penal i ...

PD mbështet Metën: Me veprimet e tij Dvorani ka minuar besueshmërinë e Kushtetueses
Partia Demokratike kallëzimin penal që Presidenti Ilir Meta firmosi këtë të martë ndaj ndaj kreut të KED, Ardian Dvorani, me akuzën e shpërdorimit të detyrës, e ka cilësuar akt në mbrojtje të Kushtetutës dhe ...
VizionPlus | 19-Nov-2019 16:57
Partia Demokratike kallëzimin penal që Presidenti Ilir Meta firmosi këtë të martë ndaj ndaj kreut të KED, Ardian Dvorani, me akuzën e shpërdorimit të detyrës, e ka cilësuar akt në mbrojtje të Kushtetutës dhe ...

Dvorani: S’di nëse kallzmimi penal është bërë nga shtetasi Ilir Meta apo Presidenti
Kreu i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani ka reaguar pas dorëzimit të kallzimit penal në tre prokurori nga presidenti Ilir Meta. Dvorani në reagimin e tij thekson se do të tregohet i gatshëm për tu ...
VizionPlus | 19-Nov-2019 16:47
Kreu i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani ka reaguar pas dorëzimit të kallzimit penal në tre prokurori nga presidenti Ilir Meta. Dvorani në reagimin e tij thekson se do të tregohet i gatshëm për tu ...

Bardhi: Kallëzimi i Metës ndaj Dvoranit të Partisë, akti i duhur në mbrojtje të Kushtetutës
Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi, e ka cilësuar si aktin e duhur kallëzimin penal të nisur nga Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ndaj kryetarit të KED, Ardian Dvoranit, duke e cilësuar si ...
Telegraf | 19-Nov-2019 16:42
Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi, e ka cilësuar si aktin e duhur kallëzimin penal të nisur nga Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ndaj kryetarit të KED, Ardian Dvoranit, duke e cilësuar si ...

Zbardhet kallëzimi penal i Presidentit Meta kundër Ardian Dvoranit
Presidenti, Ilir Meta ka depozituar këtë të martë në Prokurorinë e Përgjithshme, Prokurorinë e Tiranës dhe Prokurorinë e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda kallzimin penal ndaj kreut të Këshillit të Emërimeve në ...
VizionPlus | 19-Nov-2019 16:31
Presidenti, Ilir Meta ka depozituar këtë të martë në Prokurorinë e Përgjithshme, Prokurorinë e Tiranës dhe Prokurorinë e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda kallzimin penal ndaj kreut të Këshillit të Emërimeve në ...

“Sekuestroni audiot e dy mbledhjeve në KED që mos manipulohen”, zbardhet kallëzimi penal i Presidentit ndaj Ardian Dvoranit
Zbardhet kallëzimi që Kreu i Shtetit Ilir Meta, ka firmosur ndaj kreut të KED, Ardian Dvorani. Ndërsa liston shkeljet kushtetuese sipas tij në procesin e emërimeve të anëtarëve të gjykatës kushteutese, Meta kërkon nga ...
BalkanWeb | 19-Nov-2019 15:36
Zbardhet kallëzimi që Kreu i Shtetit Ilir Meta, ka firmosur ndaj kreut të KED, Ardian Dvorani. Ndërsa liston shkeljet kushtetuese sipas tij në procesin e emërimeve të anëtarëve të gjykatës kushteutese, Meta kërkon nga ...

Meta firmos kallëzimin penal kundër Dvoranit: Po i jap një mundësi historike Reformës në Drejtësi
Ilir Meta ka firmosur këtë të martë kallëzimin penal kundër kryetarit të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani. “Sapo nënshkrova kallëzimin penal të premtuar ndaj Kryetarit të Këshillit të Emërimeve në ...
GazetaTema | 19-Nov-2019 15:30
Ilir Meta ka firmosur këtë të martë kallëzimin penal kundër kryetarit të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani. “Sapo nënshkrova kallëzimin penal të premtuar ndaj Kryetarit të Këshillit të Emërimeve në ...

Kallëzimi penal. Ja për çfarë akuzohet Dvorani
Presidenca ka dorëzuar sot kallëzimin penal për kreun e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi (KED), Ardian Dvorani. Dokumenti i hartuar nga juristët e presidencës paraqet gjithë shkeljet ligjore që ka kryer kreu i ...
Telegraf | 19-Nov-2019 15:53
Presidenca ka dorëzuar sot kallëzimin penal për kreun e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi (KED), Ardian Dvorani. Dokumenti i hartuar nga juristët e presidencës paraqet gjithë shkeljet ligjore që ka kryer kreu i ...

Kallëzim penal në 3 prokurori, Dvorani: S’di nëse reagon Meta apo Presidenti
mapo.al Kreu i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani ka reaguar fill pasi Presidenti Ilir Meta firmosi kallëzimin penal që do të depozitohet ditën e sotme në Prokurorinë e Përgjithshme, Prokurorinë pranë ...
Mapo | 19-Nov-2019 15:17
mapo.al Kreu i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani ka reaguar fill pasi Presidenti Ilir Meta firmosi kallëzimin penal që do të depozitohet ditën e sotme në Prokurorinë e Përgjithshme, Prokurorinë pranë ...

Meta e kallëzoi penalisht, reagon Dvorani: Ilir Meta apo Presidenti i Republikës i bën akuzat?
Pak më parë presidenti Ilir Meta kallëzoi penalisht kreun e KED-së, Ardian Dvoranin për dy vepra penale: “shpërdorim i detyrës” dhe “përvetësim i titullit apo i detyrës shtetërore”.
Top Channel | 19-Nov-2019 15:09
Pak më parë presidenti Ilir Meta kallëzoi penalisht kreun e KED-së, Ardian Dvoranin për dy vepra penale: “shpërdorim i detyrës” dhe “përvetësim i titullit apo i detyrës shtetërore”.

“Do i bindem Kushtetutës” Ardian Dvorani reagon pas kallëzimit të Metës: E lajmëroi me tone kërcënuese. Do bëj transparent qëndrimin tim
Kreu i KED-së, Ardian Dvorani ka reaguar lidhur me kallëzimin penal që presidenti Ilir Meta firmosi ndaj tij, me akuzën e shpërdorimit të detyrës. Reagimi i Plotë: Gjatë gjithë këtyre ditëve, zoti Ilir Meta ka vijuar të ...
BalkanWeb | 19-Nov-2019 15:07
Kreu i KED-së, Ardian Dvorani ka reaguar lidhur me kallëzimin penal që presidenti Ilir Meta firmosi ndaj tij, me akuzën e shpërdorimit të detyrës. Reagimi i Plotë: Gjatë gjithë këtyre ditëve, zoti Ilir Meta ka vijuar të ...

‘Sa vite burg rrezikon Dvorani, si e shkeli ligjin me botimin ne Fletoren Zyrtare’
Presidenti Ilir Meta dorëzoi një padi ndaj kreut të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani për shpërdorim detyre dhe përvetësim të titullit apo detyrës shtetërore. Sipas portalit ABC News, Dvorani rrezikohet ...
Lajmi i Fundit | 19-Nov-2019 18:48
Presidenti Ilir Meta dorëzoi një padi ndaj kreut të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani për shpërdorim detyre dhe përvetësim të titullit apo detyrës shtetërore. Sipas portalit ABC News, Dvorani rrezikohet ...

Pas kallëzimit për Dvoranin, Meta në takim me ish- Presidentin Rexhep Meidanin
Presidenti Ilir Meta ka bërë një postim në rrjetin social ku shfaqet me ish- Presidentin Rexhep Mejdani. Meta shkruan se diskutoi me prof. Meidanin mbi zhvillimet më të fundit politike në vend dhe rëndësinë e zgjidhjes ...
Gazeta Express | 19-Nov-2019 18:48
Presidenti Ilir Meta ka bërë një postim në rrjetin social ku shfaqet me ish- Presidentin Rexhep Mejdani. Meta shkruan se diskutoi me prof. Meidanin mbi zhvillimet më të fundit politike në vend dhe rëndësinë e zgjidhjes ...

Meta e paditi sot në Prokurori, njihuni me profilin e Ardian Dvoranit dhe “përplasjet” e tij të forta me politikën vitet e fundit
Postuar: 19/11/2019 - 18:27 Ardian Dvorani është ndër aktorët më të vjetër në drejtësinë e vendin tonë. Kreu i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi (KED), anëtar i Gjykatës së Lartë, është vënë sot në qendër të debatit ...
Sot.Al | 19-Nov-2019 18:30
Postuar: 19/11/2019 - 18:27 Ardian Dvorani është ndër aktorët më të vjetër në drejtësinë e vendin tonë. Kreu i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi (KED), anëtar i Gjykatës së Lartë, është vënë sot në qendër të debatit ...

PD reagon pas kallëzimit të Metës: Dvorani ka minuar ligjshmërinë e Gjykatës Kushtetuese
Kreu i shtetit, Ilir Meta kallëzoi sot në prokurori, kreun e KED, Ardian Dvorani. Pas kallëzimit ka reaguar edhe PD-ja, nëpërmjet Sekretarit të Përgjithshëm, Gazment Bardhi. Përmes një deklarate për medie, Bardhi ...
Dritare | 19-Nov-2019 17:50
Kreu i shtetit, Ilir Meta kallëzoi sot në prokurori, kreun e KED, Ardian Dvorani. Pas kallëzimit ka reaguar edhe PD-ja, nëpërmjet Sekretarit të Përgjithshëm, Gazment Bardhi. Përmes një deklarate për medie, Bardhi ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved