ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/12/2019 08:37

SHBA dhe NATO premtojnë unitet në trajtimin e sfidave

SHBA dhe NATO premtojnë unitet në trajtimin e sfidave
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo niset të martën në Bruksel për të marrë pjesë në një takim të ministrave të jashtëm të NATO-s për t’u takuar me aleatët kryesorë të saj. Sipas Departamentit Amerikan të Shtetit, ...
ABCNews | 19-Nov-2019 23:36
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo niset të martën në Bruksel për të marrë pjesë në një takim të ministrave të jashtëm të NATO-s për t’u takuar me aleatët kryesorë të saj. Sipas Departamentit Amerikan të Shtetit, ...

SHBA dhe NATO premtojnë unitet në trajtimin e sfidave
Shtetet e Bashkuara dhe NATO-ja premtuan unitet në trajtimin e sfidave, përfshirë luftën kundër terrorizmit, kërcënimet në internet dhe forcimin e sigurisë së energjisë, shtatë dekada pas vendosjes së partneritetit ...
BalkanWeb | 19-Nov-2019 19:08
Shtetet e Bashkuara dhe NATO-ja premtuan unitet në trajtimin e sfidave, përfshirë luftën kundër terrorizmit, kërcënimet në internet dhe forcimin e sigurisë së energjisë, shtatë dekada pas vendosjes së partneritetit ...

SHBA dhe NATO premtojnë unitet në trajtimin e sfidave
Shtetet e Bashkuara dhe NATO-ja premtuan unitet në trajtimin e sfidave, përfshirë luftën kundër terrorizmit, kërcënimet në internet dhe forcimin e sigurisë së energjisë, shtatë dekada pas vendosjes së partneritetit ...
Koha.mk | 19-Nov-2019 23:19
Shtetet e Bashkuara dhe NATO-ja premtuan unitet në trajtimin e sfidave, përfshirë luftën kundër terrorizmit, kërcënimet në internet dhe forcimin e sigurisë së energjisë, shtatë dekada pas vendosjes së partneritetit ...

Nesër në Bruksel takohen kryediplomatët e vendeve anëtare të NATO-s
Ministrat e Punëve të Jashtme të vendeve anëtare të NATO-s nesër do të takohen në Bruksel për të diskutuar një sërë çështjesh, përfshirë përgatitjen e takimit të liderëve në muajin dhjetor, politikën mbi hapësirën, ...
Shenja | 19-Nov-2019 22:46
Ministrat e Punëve të Jashtme të vendeve anëtare të NATO-s nesër do të takohen në Bruksel për të diskutuar një sërë çështjesh, përfshirë përgatitjen e takimit të liderëve në muajin dhjetor, politikën mbi hapësirën, ...

Stoltenberg, thirrje për unitet mes vendeve anëtare të NATO-s
Stoltenberg tha se NATO “vetëm sa është bërë më e fuqishme në 70 vitet e fundit”, megjithë “dallimet” midis aleatëve për çështje të tilla si tregtia, ndryshimet klimatike, marrëveshja bërthamore me Iranin, dhe situata ...
Lajminet | 19-Nov-2019 22:38
Stoltenberg tha se NATO “vetëm sa është bërë më e fuqishme në 70 vitet e fundit”, megjithë “dallimet” midis aleatëve për çështje të tilla si tregtia, ndryshimet klimatike, marrëveshja bërthamore me Iranin, dhe situata ...

?NATO zgjeron kompetencat e mbrojtjes edhe në hapësirë
Aleanca ushtarake e NATO-s pranoi të zgjerojë kompetencat e saj në hapësirë, gjë që e bën këtë fushën e pestë operative pas ajrit, tokës, detit dhe hapësirës në internet. 29 aleatët nënshkruan këtë sipërmarrje para një ...
TetovaSot | 19-Nov-2019 21:34
Aleanca ushtarake e NATO-s pranoi të zgjerojë kompetencat e saj në hapësirë, gjë që e bën këtë fushën e pestë operative pas ajrit, tokës, detit dhe hapësirës në internet. 29 aleatët nënshkruan këtë sipërmarrje para një ...

SHBA dhe NATO premtojnë unitet në trajtimin e sfidave
Shtetet e Bashkuara dhe NATO-ja premtuan unitet në trajtimin e sfidave, përfshirë luftën kundër terrorizmit, kërcënimet në internet dhe forcimin e sigurisë së energjisë, shtatë dekada pas vendosjes së partneritetit ...
Portalb | 19-Nov-2019 21:12
Shtetet e Bashkuara dhe NATO-ja premtuan unitet në trajtimin e sfidave, përfshirë luftën kundër terrorizmit, kërcënimet në internet dhe forcimin e sigurisë së energjisë, shtatë dekada pas vendosjes së partneritetit ...

NATO vendos që të shtrijë ndikimin edhe në hapësirë
Aleanca ushtarake veri-atlantike (NATO) ka vendosur që të shtrijë ndikimin e vet edhe në hapësirë. Kjo do të jetë fusha e pestë që aleanca do të veprojë, pas ajrit, tokës, detit dhe hapësirës në internet. Vendimi u morr ...
Politiko | 19-Nov-2019 20:23
Aleanca ushtarake veri-atlantike (NATO) ka vendosur që të shtrijë ndikimin e vet edhe në hapësirë. Kjo do të jetë fusha e pestë që aleanca do të veprojë, pas ajrit, tokës, detit dhe hapësirës në internet. Vendimi u morr ...

?NATO zgjeron kompetencat e mbrojtjes edhe në hapësirë
Aleanca ushtarake e NATO-s pranoi të zgjerojë kompetencat e saj në hapësirë, gjë që e bën këtë fushën e pestë operative pas ajrit, tokës, detit dhe hapësirës në internet. 29 aleatët nënshkruan këtë sipërmarrje para një ...
InFokusi | 19-Nov-2019 20:14
Aleanca ushtarake e NATO-s pranoi të zgjerojë kompetencat e saj në hapësirë, gjë që e bën këtë fushën e pestë operative pas ajrit, tokës, detit dhe hapësirës në internet. 29 aleatët nënshkruan këtë sipërmarrje para një ...

?NATO zgjeron kompetencat e mbrojtjes edhe në hapësirë
29 aleatët nënshkruan këtë sipërmarrje para një takimi të ministrave të Jashtëm të NATO-s, në Bruksel. “NATO nuk ka qëllim të vendosë armë në hapësirë”, deklaroi Sekretari i Përgjithshëm Jens Stoltenberg, duke shtuar se ...
Lajminet | 19-Nov-2019 20:13
29 aleatët nënshkruan këtë sipërmarrje para një takimi të ministrave të Jashtëm të NATO-s, në Bruksel. “NATO nuk ka qëllim të vendosë armë në hapësirë”, deklaroi Sekretari i Përgjithshëm Jens Stoltenberg, duke shtuar se ...

?NATO zgjeron kompetencat e mbrojtjes edhe në hapësirë
Aleanca ushtarake e NATO-s pranoi të zgjerojë kompetencat e saj në hapësirë, gjë që e bën këtë fushën e pestë operative pas ajrit, tokës, detit dhe hapësirës në internet. 29 aleatët nënshkruan këtë sipërmarrje para një ...
Gazeta Express | 19-Nov-2019 20:04
Aleanca ushtarake e NATO-s pranoi të zgjerojë kompetencat e saj në hapësirë, gjë që e bën këtë fushën e pestë operative pas ajrit, tokës, detit dhe hapësirës në internet. 29 aleatët nënshkruan këtë sipërmarrje para një ...

SHBA dhe NATO premtojnë unitet në trajtimin e sfidave
Shtetet e Bashkuara dhe NATO-ja premtuan unitet në trajtimin e sfidave, përfshirë luftën kundër terrorizmit, kërcënimet në internet dhe forcimin e sigurisë së energjisë, shtatë dekada pas vendosjes së partneritetit ...
GazetaTema | 19-Nov-2019 16:47
Shtetet e Bashkuara dhe NATO-ja premtuan unitet në trajtimin e sfidave, përfshirë luftën kundër terrorizmit, kërcënimet në internet dhe forcimin e sigurisë së energjisë, shtatë dekada pas vendosjes së partneritetit ...

NATO zgjeron kompetencat e mbrojtjes edhe në hapësirë
Aleanca ushtarake e NATO-s pranoi të zgjerojë kompetencat e saj në hapësirë, gjë që e bën këtë fushën e pestë operative pas ajrit, tokës, detit dhe hapësirës në internet.
Kosova Press | 19-Nov-2019 20:00
Aleanca ushtarake e NATO-s pranoi të zgjerojë kompetencat e saj në hapësirë, gjë që e bën këtë fushën e pestë operative pas ajrit, tokës, detit dhe hapësirës në internet.

SHBA e NATO premtojnë unitet në trajtimin e sfidave
Shtetet e Bashkuara dhe NATO-ja premtuan unitet në trajtimin e sfidave, përfshirë luftën kundër terrorizmit, kërcënimet në internet dhe forcimin e sigurisë së energjisë, shtatë dekada pas vendosjes së partneritetit ...
VizionPlus | 19-Nov-2019 17:06
Shtetet e Bashkuara dhe NATO-ja premtuan unitet në trajtimin e sfidave, përfshirë luftën kundër terrorizmit, kërcënimet në internet dhe forcimin e sigurisë së energjisë, shtatë dekada pas vendosjes së partneritetit ...

NATO zgjerohet deri në hapësirë
NATO po zgjeron operacionet e saj në hapësirë, zona e pestë operative pas tokës, detit, ajrit dhe hapësirave të fundit në internet, thanë drejtues të Aleancës Veri-atlantike. “Hapësira është thelbësore për mbrojtjen e ...
Alsat-M | 19-Nov-2019 20:00
NATO po zgjeron operacionet e saj në hapësirë, zona e pestë operative pas tokës, detit, ajrit dhe hapësirave të fundit në internet, thanë drejtues të Aleancës Veri-atlantike. “Hapësira është thelbësore për mbrojtjen e ...

NATO zgjerohet deri në hapësirë
“Hapësira është thelbësore për mbrojtjen e Aleancës dhe për pengimin, për paralajmërimin e hershëm dhe për navigimin,” tha sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg në Bruksel para se masa të konfirmohej nga 29 ...
Lajminet | 19-Nov-2019 19:36
“Hapësira është thelbësore për mbrojtjen e Aleancës dhe për pengimin, për paralajmërimin e hershëm dhe për navigimin,” tha sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg në Bruksel para se masa të konfirmohej nga 29 ...

NATO zgjerohet deri në hapësirë
NATO po zgjeron operacionet e saj në hapësirë, zona e pestë operative pas tokës, detit, ajrit dhe hapësirave të fundit në internet, thanë drejtues të Aleancës Veri-atlantike. “Hapësira është thelbësore për mbrojtjen e ...
Indeks Online | 19-Nov-2019 19:34
NATO po zgjeron operacionet e saj në hapësirë, zona e pestë operative pas tokës, detit, ajrit dhe hapësirave të fundit në internet, thanë drejtues të Aleancës Veri-atlantike. “Hapësira është thelbësore për mbrojtjen e ...

Dimirtrov në Bruksel për përgatitjet e Samitit të NATO-s
Me ftesë të Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, Ministri i Jashtëm, Nikolla Dimitrov do të marrë pjesë në një takim të ministrave të jashtëm të vendeve anëtare të Aleancës nesër në Bruksel, që janë ...
Telegrafi | 19-Nov-2019 18:05
Me ftesë të Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, Ministri i Jashtëm, Nikolla Dimitrov do të marrë pjesë në një takim të ministrave të jashtëm të vendeve anëtare të Aleancës nesër në Bruksel, që janë ...

NATO zgjerohet deri në hapësirë
NATO po zgjeron operacionet e saj në hapësirë, zona e pestë operative pas tokës, detit, ajrit dhe hapësirave të fundit në internet, thanë drejtues të Aleancës Veri-atlantike.
Kosova Press | 19-Nov-2019 19:29
NATO po zgjeron operacionet e saj në hapësirë, zona e pestë operative pas tokës, detit, ajrit dhe hapësirave të fundit në internet, thanë drejtues të Aleancës Veri-atlantike.

Nesër në Bruksel takohen kryediplomatët e vendeve anëtare të NATO-s
Ministrat e Punëve të Jashtme të vendeve anëtare të NATO-s nesër do të takohen në Bruksel për të diskutuar një sërë çështjesh, përfshirë përgatitjen e takimit të liderëve në muajin dhjetor, politikën mbi hapësirën, ...
Arbresh | 19-Nov-2019 19:12
Ministrat e Punëve të Jashtme të vendeve anëtare të NATO-s nesër do të takohen në Bruksel për të diskutuar një sërë çështjesh, përfshirë përgatitjen e takimit të liderëve në muajin dhjetor, politikën mbi hapësirën, ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved