ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 07/12/2019 23:16

Ndryshon ‘matematika’ e formimit të koalicionit qeverisës në Kosovë

Ndryshon ‘matematika’ e formimit të koalicionit qeverisës në Kosovë
Partia fituese e zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit, Lëvizja Vetëvendosje mund të vihet para opsionit të ndryshimit të formulës dhe matematikës së numrave në lidhje me koalicionin e ri qeverisës. Një nevojë e tillë, ...
Telegrafi | 18-Nov-2019 20:43
Partia fituese e zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit, Lëvizja Vetëvendosje mund të vihet para opsionit të ndryshimit të formulës dhe matematikës së numrave në lidhje me koalicionin e ri qeverisës. Një nevojë e tillë, ...

Qeveri pa kushtëzime
Do të ishte fat shumë i keq për Kosovën që të detyrohej të kalonte edhe një herë nëpër përvojën e rëndë të krijimit të Qeverisë që do t'i akomodonte qejfet, në vend se të merrej me problemet shumë serioze që njëzet ...
Koha.net | 19-Nov-2019 08:20
Do të ishte fat shumë i keq për Kosovën që të detyrohej të kalonte edhe një herë nëpër përvojën e rëndë të krijimit të Qeverisë që do t'i akomodonte qejfet, në vend se të merrej me problemet shumë serioze që njëzet ...

S’ka koalicion LDK – LVV pa u certifikuar rezultatet, ndërkombëtarët s’duan vonesa
Përfaqësues të të dyja partive kanë thënë se me t’u certifikuar rezultatet zgjedhore do t’i jepet epilog formatit të qeverisë së re, shkruan sot gazeta Zëri. Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, ...
Lajminet | 19-Nov-2019 08:16
Përfaqësues të të dyja partive kanë thënë se me t’u certifikuar rezultatet zgjedhore do t’i jepet epilog formatit të qeverisë së re, shkruan sot gazeta Zëri. Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, ...

S’ka koalicion LDK – LVV pa u certifikuar rezultatet, ndërkombëtarët ankohen për vonesa
Derisa bashkësia ndërkombëtare po kërkon me ngulm të mos ketë vonesa në formimin e qeverisë së re, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës ende nuk kanë arritur të dakordohen për një koalicion të mundshëm ...
Gazeta Observer | 19-Nov-2019 08:15
Derisa bashkësia ndërkombëtare po kërkon me ngulm të mos ketë vonesa në formimin e qeverisë së re, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës ende nuk kanë arritur të dakordohen për një koalicion të mundshëm ...

S’ka koalicion LDK – LVV pa u certifikuar rezultatet
Derisa bashkësia ndërkombëtare po kërkon me ngulm të mos ketë vonesa në formimin e qeverisë së re, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës ende nuk kanë arritur të dakordohen për një koalicion të mundshëm ...
InFokusi | 19-Nov-2019 08:15
Derisa bashkësia ndërkombëtare po kërkon me ngulm të mos ketë vonesa në formimin e qeverisë së re, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës ende nuk kanë arritur të dakordohen për një koalicion të mundshëm ...

S’ka koalicion LDK – LVV pa u certifikuar rezultatet, ndërkombëtarët ankohen për vonesa
Derisa bashkësia ndërkombëtare po kërkon me ngulm të mos ketë vonesa në formimin e qeverisë së re, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës ende nuk kanë arritur të dakordohen për një koalicion të mundshëm ...
Gazeta Express | 19-Nov-2019 08:10
Derisa bashkësia ndërkombëtare po kërkon me ngulm të mos ketë vonesa në formimin e qeverisë së re, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës ende nuk kanë arritur të dakordohen për një koalicion të mundshëm ...

Çka po ndodhë me koalicionin: VV e fton në takim LDK-në, kjo s’i përgjigjet!
Kanë kaluar tashmë më shumë se një muaj që prej zgjedhjeve parlamentare që u mbajten në vend, dy partitë fituese kanë ngecur sa i përket koalicionit. Vetëvendosje ka ftuar LDK-në për takim liderësh, por kjo e fundit nuk ...
TetovaSot | 19-Nov-2019 08:10
Kanë kaluar tashmë më shumë se një muaj që prej zgjedhjeve parlamentare që u mbajten në vend, dy partitë fituese kanë ngecur sa i përket koalicionit. Vetëvendosje ka ftuar LDK-në për takim liderësh, por kjo e fundit nuk ...

S’ka koalicion LDK – LVV pa u certifikuar rezultatet, ndërkombëtarët s’duan vonesa
Derisa bashkësia ndërkombëtare po kërkon me ngulm të mos ketë vonesa në formimin e qeverisë së re, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës ende nuk kanë arritur të dakordohen për një koalicion të ...
Zeri | 19-Nov-2019 08:04
Derisa bashkësia ndërkombëtare po kërkon me ngulm të mos ketë vonesa në formimin e qeverisë së re, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës ende nuk kanë arritur të dakordohen për një koalicion të ...

Qeveria e re, kur pritet të takohen Albin Kurti dhe Isa Mustafa
Mediat në Kosovë shkruajnë se kreu i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, kryesues i zgjedhjeve të 6 tetorit dhe kreu i LDK-së, Isa Mustafa pritet të takohen së shpejti. Sipas IndeksOnline, bisedimet për krijimin e ...
Politiko | 19-Nov-2019 07:37
Mediat në Kosovë shkruajnë se kreu i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, kryesues i zgjedhjeve të 6 tetorit dhe kreu i LDK-së, Isa Mustafa pritet të takohen së shpejti. Sipas IndeksOnline, bisedimet për krijimin e ...

Qeverisë së re i kërkohet ta rimendojë qasjen ndaj integrimit
Shoqëria civile ka shtruar nevojën që, nga Qeveria e re, të rimendohet qasja ndaj procesit integrues. Kjo, për shkak të mungesës së rezultateve që ka dhënë qasja e deritashme. Nisur nga fakti që procesi do të varet ...
EkonomiaOnline | 19-Nov-2019 07:24
Shoqëria civile ka shtruar nevojën që, nga Qeveria e re, të rimendohet qasja ndaj procesit integrues. Kjo, për shkak të mungesës së rezultateve që ka dhënë qasja e deritashme. Nisur nga fakti që procesi do të varet ...

Çka po ndodhë me koalicionin: VV e fton në takim LDK’në, kjo s’i përgjigjet
Kanë kaluar tashmë më shumë se një muaj që prej zgjedhjeve parlamentare që u mbajten në vend, dy partitë fituese kanë ngecur sa i përket koalicionit. Vetëvendosje ka ftuar LDK’në për takim liderësh, por kjo e fundit nuk ...
Gazeta Express | 19-Nov-2019 07:17
Kanë kaluar tashmë më shumë se një muaj që prej zgjedhjeve parlamentare që u mbajten në vend, dy partitë fituese kanë ngecur sa i përket koalicionit. Vetëvendosje ka ftuar LDK’në për takim liderësh, por kjo e fundit nuk ...

Qeverisë së re i kërkohet ta rimendojë qasjen ndaj integrimit
Shoqëria civile ka shtruar nevojën që, nga Qeveria e re, të rimendohet qasja ndaj procesit integrues. Kjo, për shkak të mungesës së rezultateve që ka dhënë qasja e deritashme. Nisur nga fakti që procesi do të varet ...
Koha.net | 19-Nov-2019 07:17
Shoqëria civile ka shtruar nevojën që, nga Qeveria e re, të rimendohet qasja ndaj procesit integrues. Kjo, për shkak të mungesës së rezultateve që ka dhënë qasja e deritashme. Nisur nga fakti që procesi do të varet ...

Ndryshon ‘matematika’ e formimit të koalicionit
Partia fituese e zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit, Lëvizja Vetëvendosje mund të vihet para opsionit të ndryshimit të formulës dhe matematikës së numrave në lidhje me koalicionin e ri qeverisës. Një nevojë e tillë, ...
Ina-Online | 19-Nov-2019 00:27
Partia fituese e zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit, Lëvizja Vetëvendosje mund të vihet para opsionit të ndryshimit të formulës dhe matematikës së numrave në lidhje me koalicionin e ri qeverisës. Një nevojë e tillë, ...

Avdyli: Nuk jam për që Nisma dhe AKR të jenë pjesë e qeverisjes
Anëtari i LDK’së, Haxhi Avdyli, ka thënë në emisionin DPT te Fidani në T7 se është kundër që koalicioni Nisma-AKR të jetë pjesë e qeverisjes. Ndonëse ende nuk dihet sigurt se a do të kalojnë pragun, ky koalicion po ...
Gazeta Express | 18-Nov-2019 23:59
Anëtari i LDK’së, Haxhi Avdyli, ka thënë në emisionin DPT te Fidani në T7 se është kundër që koalicioni Nisma-AKR të jetë pjesë e qeverisjes. Ndonëse ende nuk dihet sigurt se a do të kalojnë pragun, ky koalicion po ...

Anëtari i LDK-së: Nuk do të ketë zgjedhje të reja
“Nuk ka zgjedhje sigurt, dhe nuk duhet të ketë”, ka thënë ai. “Kjo pasi që janë të gjitha konditat e krijimit të një qeverie të re dhe kur i shtojmë kësaj gjendjen në të cilën gjendet Kosova, atëherë nuk ka kurrfarë ...
Lajminet | 18-Nov-2019 23:55
“Nuk ka zgjedhje sigurt, dhe nuk duhet të ketë”, ka thënë ai. “Kjo pasi që janë të gjitha konditat e krijimit të një qeverie të re dhe kur i shtojmë kësaj gjendjen në të cilën gjendet Kosova, atëherë nuk ka kurrfarë ...

Avdyli i LDK’së: Nuk do të ketë zgjedhje të reja
Anëtari i LDK’së, Haxhi Avdyli, ka thënë në emisionin DPT te Fidani në T7 se nuk do të ketë zgjedhje të reja në Kosovë. “Nuk ka zgjedhje sigurt, dhe nuk duhet të ketë”, ka thënë ai. “Kjo pasi që janë të gjitha konditat ...
Arbresh | 18-Nov-2019 23:54
Anëtari i LDK’së, Haxhi Avdyli, ka thënë në emisionin DPT te Fidani në T7 se nuk do të ketë zgjedhje të reja në Kosovë. “Nuk ka zgjedhje sigurt, dhe nuk duhet të ketë”, ka thënë ai. “Kjo pasi që janë të gjitha konditat ...

Avdyli i LDK’së: Nuk do të ketë zgjedhje të reja
Anëtari i LDK’së, Haxhi Avdyli, ka thënë në emisionin DPT te Fidani në T7 se nuk do të ketë zgjedhje të reja në Kosovë. “Nuk ka zgjedhje sigurt, dhe nuk duhet të ketë”, ka thënë ai. “Kjo pasi që janë të gjitha konditat ...
Medial | 18-Nov-2019 23:54
Anëtari i LDK’së, Haxhi Avdyli, ka thënë në emisionin DPT te Fidani në T7 se nuk do të ketë zgjedhje të reja në Kosovë. “Nuk ka zgjedhje sigurt, dhe nuk duhet të ketë”, ka thënë ai. “Kjo pasi që janë të gjitha konditat ...

Avdyli i LDK’së: Nuk do të ketë zgjedhje të reja
Anëtari i LDK’së, Haxhi Avdyli, ka thënë në emisionin DPT te Fidani në T7 se nuk do të ketë zgjedhje të reja në Kosovë. “Nuk ka zgjedhje sigurt, dhe nuk duhet të ketë”, ka thënë ai. “Kjo pasi që......
Zeri | 18-Nov-2019 23:54
Anëtari i LDK’së, Haxhi Avdyli, ka thënë në emisionin DPT te Fidani në T7 se nuk do të ketë zgjedhje të reja në Kosovë. “Nuk ka zgjedhje sigurt, dhe nuk duhet të ketë”, ka thënë ai. “Kjo pasi që......

Avdyli i LDK’së: Nuk do të ketë zgjedhje të reja
Anëtari i LDK’së, Haxhi Avdyli, ka thënë në emisionin DPT te Fidani në T7 se nuk do të ketë zgjedhje të reja në Kosovë. “Nuk ka zgjedhje sigurt, dhe nuk duhet të ketë”, ka thënë ai. “Kjo pasi që janë të gjitha konditat ...
Gazeta Express | 18-Nov-2019 23:49
Anëtari i LDK’së, Haxhi Avdyli, ka thënë në emisionin DPT te Fidani në T7 se nuk do të ketë zgjedhje të reja në Kosovë. “Nuk ka zgjedhje sigurt, dhe nuk duhet të ketë”, ka thënë ai. “Kjo pasi që janë të gjitha konditat ...

VV-ja e ftoi LDK-në në takim liderësh, kjo e fundit hesht
Bisedimet mes Vetëvendosjes dhe LDK-së për të formuar qeverinë, kanë ngecur aty ku kanë përfunduar takimet e grupeve punuese mes këtyre subjekteve, transmeton Koha.net Për të arritur bashkëpunimin qeveritar me LDK-në, ...
Portalb | 18-Nov-2019 21:53
Bisedimet mes Vetëvendosjes dhe LDK-së për të formuar qeverinë, kanë ngecur aty ku kanë përfunduar takimet e grupeve punuese mes këtyre subjekteve, transmeton Koha.net Për të arritur bashkëpunimin qeveritar me LDK-në, ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved