ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 12/12/2019 01:00

Negociatat për qeverinë, një deputet i pakicës i bashkohet Vetëvendosjes

Negociatat për qeverinë, një deputet i pakicës i bashkohet Vetëvendosjes
Ndërkohë që numri i deputetëve për secilën parti nuk është zyrtarizuar ende, Lëvizja Vetëvendosje vijon negociatat për formimin e qeverisë së re.
Top Channel | 18-Nov-2019 17:09
Ndërkohë që numri i deputetëve për secilën parti nuk është zyrtarizuar ende, Lëvizja Vetëvendosje vijon negociatat për formimin e qeverisë së re.

Kosnett njoftohet për rrjedhën e bisedimeve LDK-VV
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa së bashku me zyrtarë të lartë të partisë kanë takuar sot ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip Kosnett.
Top Channel | 18-Nov-2019 15:49
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa së bashku me zyrtarë të lartë të partisë kanë takuar sot ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip Kosnett.

Ndryshon ‘matematika’ e formimit të koalicionit qeverisës në Kosovë
Partia fituese e zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit, Lëvizja Vetëvendosje mund të vihet para opsionit të ndryshimit të formulës dhe matematikës së numrave në lidhje me koalicionin e ri qeverisës. Një nevojë e tillë, ...
Telegrafi | 18-Nov-2019 20:43
Partia fituese e zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit, Lëvizja Vetëvendosje mund të vihet para opsionit të ndryshimit të formulës dhe matematikës së numrave në lidhje me koalicionin e ri qeverisës. Një nevojë e tillë, ...

Ndryshon ‘matematika’ e formimit të koalicionit
Partia fituese e zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit, Lëvizja Vetëvendosje mund të vihet para opsionit të ndryshimit të formulës dhe matematikës së numrave në lidhje me koalicionin e ri qeverisës. Një nevojë e tillë, ...
Ina-Online | 19-Nov-2019 00:27
Partia fituese e zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit, Lëvizja Vetëvendosje mund të vihet para opsionit të ndryshimit të formulës dhe matematikës së numrave në lidhje me koalicionin e ri qeverisës. Një nevojë e tillë, ...

Avdyli: Nuk jam për që Nisma dhe AKR të jenë pjesë e qeverisjes
Anëtari i LDK’së, Haxhi Avdyli, ka thënë në emisionin DPT te Fidani në T7 se është kundër që koalicioni Nisma-AKR të jetë pjesë e qeverisjes. Ndonëse ende nuk dihet sigurt se a do të kalojnë pragun, ky koalicion po ...
Gazeta Express | 18-Nov-2019 23:59
Anëtari i LDK’së, Haxhi Avdyli, ka thënë në emisionin DPT te Fidani në T7 se është kundër që koalicioni Nisma-AKR të jetë pjesë e qeverisjes. Ndonëse ende nuk dihet sigurt se a do të kalojnë pragun, ky koalicion po ...

Anëtari i LDK-së: Nuk do të ketë zgjedhje të reja
“Nuk ka zgjedhje sigurt, dhe nuk duhet të ketë”, ka thënë ai. “Kjo pasi që janë të gjitha konditat e krijimit të një qeverie të re dhe kur i shtojmë kësaj gjendjen në të cilën gjendet Kosova, atëherë nuk ka kurrfarë ...
Lajminet | 18-Nov-2019 23:55
“Nuk ka zgjedhje sigurt, dhe nuk duhet të ketë”, ka thënë ai. “Kjo pasi që janë të gjitha konditat e krijimit të një qeverie të re dhe kur i shtojmë kësaj gjendjen në të cilën gjendet Kosova, atëherë nuk ka kurrfarë ...

Avdyli i LDK’së: Nuk do të ketë zgjedhje të reja
Anëtari i LDK’së, Haxhi Avdyli, ka thënë në emisionin DPT te Fidani në T7 se nuk do të ketë zgjedhje të reja në Kosovë. “Nuk ka zgjedhje sigurt, dhe nuk duhet të ketë”, ka thënë ai. “Kjo pasi që janë të gjitha konditat ...
Arbresh | 18-Nov-2019 23:54
Anëtari i LDK’së, Haxhi Avdyli, ka thënë në emisionin DPT te Fidani në T7 se nuk do të ketë zgjedhje të reja në Kosovë. “Nuk ka zgjedhje sigurt, dhe nuk duhet të ketë”, ka thënë ai. “Kjo pasi që janë të gjitha konditat ...

Avdyli i LDK’së: Nuk do të ketë zgjedhje të reja
Anëtari i LDK’së, Haxhi Avdyli, ka thënë në emisionin DPT te Fidani në T7 se nuk do të ketë zgjedhje të reja në Kosovë. “Nuk ka zgjedhje sigurt, dhe nuk duhet të ketë”, ka thënë ai. “Kjo pasi që janë të gjitha konditat ...
Medial | 18-Nov-2019 23:54
Anëtari i LDK’së, Haxhi Avdyli, ka thënë në emisionin DPT te Fidani në T7 se nuk do të ketë zgjedhje të reja në Kosovë. “Nuk ka zgjedhje sigurt, dhe nuk duhet të ketë”, ka thënë ai. “Kjo pasi që janë të gjitha konditat ...

Avdyli i LDK’së: Nuk do të ketë zgjedhje të reja
Anëtari i LDK’së, Haxhi Avdyli, ka thënë në emisionin DPT te Fidani në T7 se nuk do të ketë zgjedhje të reja në Kosovë. “Nuk ka zgjedhje sigurt, dhe nuk duhet të ketë”, ka thënë ai. “Kjo pasi që......
Zeri | 18-Nov-2019 23:54
Anëtari i LDK’së, Haxhi Avdyli, ka thënë në emisionin DPT te Fidani në T7 se nuk do të ketë zgjedhje të reja në Kosovë. “Nuk ka zgjedhje sigurt, dhe nuk duhet të ketë”, ka thënë ai. “Kjo pasi që......

Avdyli i LDK’së: Nuk do të ketë zgjedhje të reja
Anëtari i LDK’së, Haxhi Avdyli, ka thënë në emisionin DPT te Fidani në T7 se nuk do të ketë zgjedhje të reja në Kosovë. “Nuk ka zgjedhje sigurt, dhe nuk duhet të ketë”, ka thënë ai. “Kjo pasi që janë të gjitha konditat ...
Gazeta Express | 18-Nov-2019 23:49
Anëtari i LDK’së, Haxhi Avdyli, ka thënë në emisionin DPT te Fidani në T7 se nuk do të ketë zgjedhje të reja në Kosovë. “Nuk ka zgjedhje sigurt, dhe nuk duhet të ketë”, ka thënë ai. “Kjo pasi që janë të gjitha konditat ...

Shteti dhe Ideologjia!
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, si fituese të zgjedhjeve të 6 tetorit, janë drejt një formimi të koalicionit qeverisës. Skeptikët e fitores së Albin Kurtit, ndonëse dështuan, vazhduan me ...
Shenja | 18-Nov-2019 22:39
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, si fituese të zgjedhjeve të 6 tetorit, janë drejt një formimi të koalicionit qeverisës. Skeptikët e fitores së Albin Kurtit, ndonëse dështuan, vazhduan me ...

Delegacioni i LDK-së takohet me Kosnett: Diskutuam për krijimin e Qeverisë me VV-në
Nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani është takuar sot me Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës Philip Kosnett. Osmani këtë e ka bërë të ditur përmes një postimi në facebook e cila tha se gjatë takimit me ...
Indeks Online | 18-Nov-2019 22:21
Nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani është takuar sot me Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës Philip Kosnett. Osmani këtë e ka bërë të ditur përmes një postimi në facebook e cila tha se gjatë takimit me ...

VV-ja e ftoi LDK-në në takim liderësh, kjo e fundit hesht
Bisedimet mes Vetëvendosjes dhe LDK-së për të formuar qeverinë, kanë ngecur aty ku kanë përfunduar takimet e grupeve punuese mes këtyre subjekteve, transmeton Koha.net Për të arritur bashkëpunimin qeveritar me LDK-në, ...
Portalb | 18-Nov-2019 21:53
Bisedimet mes Vetëvendosjes dhe LDK-së për të formuar qeverinë, kanë ngecur aty ku kanë përfunduar takimet e grupeve punuese mes këtyre subjekteve, transmeton Koha.net Për të arritur bashkëpunimin qeveritar me LDK-në, ...

Ja kur pritet të takohen Albin Kurti e Isa Mustafa
Bisedimet mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, kanë mbetur aty ku i kanë lënë grupet punuese të këtyre dy partive. Por për tu kthyer në tavolinën e bisedimeve, Vetëvendosja po kërkon që këto ...
Gazeta Observer | 18-Nov-2019 21:22
Bisedimet mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, kanë mbetur aty ku i kanë lënë grupet punuese të këtyre dy partive. Por për tu kthyer në tavolinën e bisedimeve, Vetëvendosja po kërkon që këto ...

Osmani: Institucionet e reja do të ndërtohen në përputhje me vullnetin e qytetarëve
Vjosa Osmani, nënkryetare e LDK-së, është takuar gjatë ditës së Hënë me ambasadorin Philip Kosnett. Osmani në këtë takim e njoftoi ambasadorin Kosnett për ecurinë e diskutimeve për krijimin e Qeverisë me VV-në. Ajo ...
InFokusi | 18-Nov-2019 21:16
Vjosa Osmani, nënkryetare e LDK-së, është takuar gjatë ditës së Hënë me ambasadorin Philip Kosnett. Osmani në këtë takim e njoftoi ambasadorin Kosnett për ecurinë e diskutimeve për krijimin e Qeverisë me VV-në. Ajo ...

Mustafa pret në takim ambasadorin Kosnett, diskutojnë për formimin e institucioneve të reja të Kosovës
Kryetari Isa Mustafa së bashku me nënkryetarët e LDK-së, kanë takuar sot ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip Kosnett. Në njoftimin e bërë nga LDK, thuhet se gjatë takimit kryetari Mustafa njoftoi ...
Telegrafi | 18-Nov-2019 15:36
Kryetari Isa Mustafa së bashku me nënkryetarët e LDK-së, kanë takuar sot ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip Kosnett. Në njoftimin e bërë nga LDK, thuhet se gjatë takimit kryetari Mustafa njoftoi ...

Ndryshon ‘matematika’ e formimit të koalicionit
Partia fituese e zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit, Lëvizja Vetëvendosje mund të vihet para opsionit të ndryshimit të formulës dhe matematikës së numrave në lidhje me koalicionin e ri qeverisës. Një nevojë e tillë, ...
Albportali | 18-Nov-2019 20:40
Partia fituese e zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit, Lëvizja Vetëvendosje mund të vihet para opsionit të ndryshimit të formulës dhe matematikës së numrave në lidhje me koalicionin e ri qeverisës. Një nevojë e tillë, ...

Ja kur pritet të takohen Albin Kurti e Isa Mustafa
Bisedimet mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Ldihjes Demokratike të Kosovës, kanë mbetur aty ku i kanë lënë grupet punuese të këtyre dy partive. Por për tu kthyer në tavolinën e bisedimeve, Vetëvendosja po kërkon që këto ...
Indeks Online | 18-Nov-2019 20:35
Bisedimet mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Ldihjes Demokratike të Kosovës, kanë mbetur aty ku i kanë lënë grupet punuese të këtyre dy partive. Por për tu kthyer në tavolinën e bisedimeve, Vetëvendosja po kërkon që këto ...

VV-ja e fton LDK-në në takim liderësh, kjo e fundit hesht
Bisedimet mes Vetëvendosjes dhe LDK-së për të formuar qeverinë, kanë ngecur aty ku kanë përfunduar takimet e grupeve punuese mes këtyre subjekteve. Për të arritur bashkëpunimin qeveritar me LDK-në, Vetëvendosje kërkon ...
Zeri | 18-Nov-2019 19:28
Bisedimet mes Vetëvendosjes dhe LDK-së për të formuar qeverinë, kanë ngecur aty ku kanë përfunduar takimet e grupeve punuese mes këtyre subjekteve. Për të arritur bashkëpunimin qeveritar me LDK-në, Vetëvendosje kërkon ...

Kështu VV po e përjashton nga qeveria NISMA-n, ky është plani i Albin Kurtit për 61 vota në Kuvend
Gjatë ditës së sotme Lëvizja Vetëvendosje (VV) ka publikuar një postim ku ka njoftuar se Grupit Parlamentar të VV-së iu bashkua deputeti i Partisë Egjiptiane IRDK, Elbert Krasniqi, ku me këtë të fundit, VV-ja aktualisht ...
Gazeta Observer | 18-Nov-2019 19:18
Gjatë ditës së sotme Lëvizja Vetëvendosje (VV) ka publikuar një postim ku ka njoftuar se Grupit Parlamentar të VV-së iu bashkua deputeti i Partisë Egjiptiane IRDK, Elbert Krasniqi, ku me këtë të fundit, VV-ja aktualisht ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved