ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/12/2019 08:37

KED 2020 në rrezik! Gjykata e Lartë s’ka më anëtar tjetër nëse ndaj Dvoranit ka ndjekje penale

KED 2020 në rrezik! Gjykata e Lartë s’ka më anëtar tjetër nëse ndaj Dvoranit ka ndjekje penale
Pas dorëzimit të tre kallëzimeve në tre prokurori, tashmë fati i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi që ka mandat deri në datën 31 dhjetor 2019 varet krejtësisht nga organi i akuzës.
Top Channel | 19-Nov-2019 20:43
Pas dorëzimit të tre kallëzimeve në tre prokurori, tashmë fati i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi që ka mandat deri në datën 31 dhjetor 2019 varet krejtësisht nga organi i akuzës.

“Presidenti, komunikimi publik dhe mosnjohja e ligjit”
Nga Ben Andoni Të mjafton të dëgjosh debatin e munguar(lexo: retorikën politike), komunikimin publik dhe të kuptosh se palët që janë të përfshira nuk e kuptojnë ligjin. Retorika është fyese dhe me epitete që dalin nga ...
GazetaTema | 19-Nov-2019 17:33
Nga Ben Andoni Të mjafton të dëgjosh debatin e munguar(lexo: retorikën politike), komunikimin publik dhe të kuptosh se palët që janë të përfshira nuk e kuptojnë ligjin. Retorika është fyese dhe me epitete që dalin nga ...

Kallëzimi i Metës për Dvoranin, avokati Vishaj: Pse nuk mund të regjistrohet procedimi, nuk ka vepër penale
Në një kohë kur presidenti Ilir Meta dorëzoi sot kallëzimin penal për kreun e KED Ardian Dvoranin, për shpërdorim detyre, vjen një reagim nga avokati Sajmir Vishaj. Në një lidhje telefonike për ‘News24’ Vishaj pohoi se ...
BalkanWeb | 19-Nov-2019 16:59
Në një kohë kur presidenti Ilir Meta dorëzoi sot kallëzimin penal për kreun e KED Ardian Dvoranin, për shpërdorim detyre, vjen një reagim nga avokati Sajmir Vishaj. Në një lidhje telefonike për ‘News24’ Vishaj pohoi se ...

Këshilltari i Presidentit zbulon çfarë ka në VIDEON që implikon Dvoranin
Këshilltari juridik i Presidentit të Republikës, Bledar Dervishaj, i ftuar në emisionin “Tempora” në Ora News, tregoi në se çfarë përmbajnë videot, që disponohen për kreun e KED-së, Ardian Dvorani. Sipas Dervishajt, në ...
Telegraf | 19-Nov-2019 22:25
Këshilltari juridik i Presidentit të Republikës, Bledar Dervishaj, i ftuar në emisionin “Tempora” në Ora News, tregoi në se çfarë përmbajnë videot, që disponohen për kreun e KED-së, Ardian Dvorani. Sipas Dervishajt, në ...

Kallëzimi i Metës për Dvoranin, avokati Vishaj: Nuk ka vepër penale, ja pse nuk mund të regjistrohet procedimi
Në një kohë kur presidenti Ilir Meta dorëzoi sot kallëzimin penal për kreun e KED Ardian Dvoranin, për shpërdorim detyre, vjen një reagim nga avokati Sajmir Vishaj. Në një lidhje telefonike për ‘News24’ Vishaj pohoi se ...
GazetaTema | 19-Nov-2019 17:13
Në një kohë kur presidenti Ilir Meta dorëzoi sot kallëzimin penal për kreun e KED Ardian Dvoranin, për shpërdorim detyre, vjen një reagim nga avokati Sajmir Vishaj. Në një lidhje telefonike për ‘News24’ Vishaj pohoi se ...

Kallëzimi për Dvoranin/ PD mbështet Metën: Akti i duhur në mbrojtje të Kushtetutës
"Kallëzimi penal i Presidentit të Republikës ndaj Kryetarit të KED është akti i duhur në mbrojtje të Kushtetutës dhe integritetit të Gjykatës Kushtetuese", kështu ka deklaruar PD pasi kreu i shtetit kallëzoi penalisht ...
Top Channel | 19-Nov-2019 16:20
"Kallëzimi penal i Presidentit të Republikës ndaj Kryetarit të KED është akti i duhur në mbrojtje të Kushtetutës dhe integritetit të Gjykatës Kushtetuese", kështu ka deklaruar PD pasi kreu i shtetit kallëzoi penalisht ...

“Minoi Kushtetuesen”, PD reagon për kallëzimin ndaj Dvoranit: Akt i duhur, prokuroria t’i japë fund pandëshkueshmërisë së politikanëve
përmes sekretarit të Përgjithshëm Gazment Bardhi, PD e ka konsideruar si akt të duhur në mbrojtje të Kushtetutës dhe integritetit të Gjykatës Kushtetuese, kallëzimin penal që kreu i shtetit bëri ndaj kreut të KED-së, ...
BalkanWeb | 19-Nov-2019 16:18
përmes sekretarit të Përgjithshëm Gazment Bardhi, PD e ka konsideruar si akt të duhur në mbrojtje të Kushtetutës dhe integritetit të Gjykatës Kushtetuese, kallëzimin penal që kreu i shtetit bëri ndaj kreut të KED-së, ...

Kallëzimi ndaj kreut të KED, Gazment Bardhi mbron Metën: Bëri aktin e duhur në mbrojtje të Kushtetutës
Gazment Bardhi i PD i ka dalë në mbrojteje Ilir Metës për kallëzimin penal që kreu i shtetit bëri ndaj kreut të KED-së, Ardian Dvorani. Përmes një deklarate shpërndarë mediave, Bardhi shprehet se kallëzimi penal i ...
GazetaTema | 19-Nov-2019 16:25
Gazment Bardhi i PD i ka dalë në mbrojteje Ilir Metës për kallëzimin penal që kreu i shtetit bëri ndaj kreut të KED-së, Ardian Dvorani. Përmes një deklarate shpërndarë mediave, Bardhi shprehet se kallëzimi penal i ...

PD mbështet Metën: Me veprimet e tij Dvorani ka minuar besueshmërinë e Kushtetueses
Partia Demokratike kallëzimin penal që Presidenti Ilir Meta firmosi këtë të martë ndaj ndaj kreut të KED, Ardian Dvorani, me akuzën e shpërdorimit të detyrës, e ka cilësuar akt në mbrojtje të Kushtetutës dhe ...
VizionPlus | 19-Nov-2019 16:57
Partia Demokratike kallëzimin penal që Presidenti Ilir Meta firmosi këtë të martë ndaj ndaj kreut të KED, Ardian Dvorani, me akuzën e shpërdorimit të detyrës, e ka cilësuar akt në mbrojtje të Kushtetutës dhe ...

Dvorani: S’di nëse kallzmimi penal është bërë nga shtetasi Ilir Meta apo Presidenti
Kreu i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani ka reaguar pas dorëzimit të kallzimit penal në tre prokurori nga presidenti Ilir Meta. Dvorani në reagimin e tij thekson se do të tregohet i gatshëm për tu ...
VizionPlus | 19-Nov-2019 16:47
Kreu i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani ka reaguar pas dorëzimit të kallzimit penal në tre prokurori nga presidenti Ilir Meta. Dvorani në reagimin e tij thekson se do të tregohet i gatshëm për tu ...

Pas kallëzimit penal ndaj Dovranit, Meta takohet me ish-presidentin Meidanin
Pas nënshkrimit të kallëzimit penal paraditen e sotme ndaj kryetarit të KED, Ardian Dvorani, presidenti Ilir Meta është takuar me ish-presidentin Rexhep Meidani. Përmes një shkrimi të bërë në Facebook, Meta ka thënë se ...
Telegrafi | 19-Nov-2019 19:23
Pas nënshkrimit të kallëzimit penal paraditen e sotme ndaj kryetarit të KED, Ardian Dvorani, presidenti Ilir Meta është takuar me ish-presidentin Rexhep Meidani. Përmes një shkrimi të bërë në Facebook, Meta ka thënë se ...

Bardhi: Kallëzimi i Metës ndaj Dvoranit të Partisë, akti i duhur në mbrojtje të Kushtetutës
Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi, e ka cilësuar si aktin e duhur kallëzimin penal të nisur nga Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ndaj kryetarit të KED, Ardian Dvoranit, duke e cilësuar si ...
Telegraf | 19-Nov-2019 16:42
Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi, e ka cilësuar si aktin e duhur kallëzimin penal të nisur nga Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ndaj kryetarit të KED, Ardian Dvoranit, duke e cilësuar si ...

Zbardhet kallëzimi penal i Presidentit Meta kundër Ardian Dvoranit
Presidenti, Ilir Meta ka depozituar këtë të martë në Prokurorinë e Përgjithshme, Prokurorinë e Tiranës dhe Prokurorinë e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda kallzimin penal ndaj kreut të Këshillit të Emërimeve në ...
VizionPlus | 19-Nov-2019 16:31
Presidenti, Ilir Meta ka depozituar këtë të martë në Prokurorinë e Përgjithshme, Prokurorinë e Tiranës dhe Prokurorinë e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda kallzimin penal ndaj kreut të Këshillit të Emërimeve në ...

Këshilltari i Presidentit zbulon çfarë ka në VIDEON që implikon Dvoranin
Këshilltari juridik i Presidentit të Republikës, Bledar Dervishaj, i ftuar në emisionin “Tempora” në Ora News, tregoi në se çfarë përmbajnë videot, që disponohen për kreun e KED-së, Ardian Dvorani. Sipas Dervishajt, në ...
Lapsi | 19-Nov-2019 21:52
Këshilltari juridik i Presidentit të Republikës, Bledar Dervishaj, i ftuar në emisionin “Tempora” në Ora News, tregoi në se çfarë përmbajnë videot, që disponohen për kreun e KED-së, Ardian Dvorani. Sipas Dervishajt, në ...

“Sekuestroni audiot e dy mbledhjeve në KED që mos manipulohen”, zbardhet kallëzimi penal i Presidentit ndaj Ardian Dvoranit
Zbardhet kallëzimi që Kreu i Shtetit Ilir Meta, ka firmosur ndaj kreut të KED, Ardian Dvorani. Ndërsa liston shkeljet kushtetuese sipas tij në procesin e emërimeve të anëtarëve të gjykatës kushteutese, Meta kërkon nga ...
BalkanWeb | 19-Nov-2019 15:36
Zbardhet kallëzimi që Kreu i Shtetit Ilir Meta, ka firmosur ndaj kreut të KED, Ardian Dvorani. Ndërsa liston shkeljet kushtetuese sipas tij në procesin e emërimeve të anëtarëve të gjykatës kushteutese, Meta kërkon nga ...

“Kushtetuesja”, Meta kallëzon në prokurori kreun e KED, Dvorani: S’kam shkelur Kushtetutën
Pas përplasjes institucionale për emërimet në Gjykatën Kushtetuese, Presidenti i Republikës Ilir Meta firmosi kallëzimin penal për kreun e KED-së që u depozitua në tre prokurori. Kreu i shtetit e akuzon Ardian Dvoranin ...
ABCNews | 19-Nov-2019 19:20
Pas përplasjes institucionale për emërimet në Gjykatën Kushtetuese, Presidenti i Republikës Ilir Meta firmosi kallëzimin penal për kreun e KED-së që u depozitua në tre prokurori. Kreu i shtetit e akuzon Ardian Dvoranin ...

Meta firmos kallëzimin penal kundër Dvoranit: Po i jap një mundësi historike Reformës në Drejtësi
Ilir Meta ka firmosur këtë të martë kallëzimin penal kundër kryetarit të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani. “Sapo nënshkrova kallëzimin penal të premtuar ndaj Kryetarit të Këshillit të Emërimeve në ...
GazetaTema | 19-Nov-2019 15:30
Ilir Meta ka firmosur këtë të martë kallëzimin penal kundër kryetarit të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani. “Sapo nënshkrova kallëzimin penal të premtuar ndaj Kryetarit të Këshillit të Emërimeve në ...

Kallëzimi penal. Ja për çfarë akuzohet Dvorani
Presidenca ka dorëzuar sot kallëzimin penal për kreun e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi (KED), Ardian Dvorani. Dokumenti i hartuar nga juristët e presidencës paraqet gjithë shkeljet ligjore që ka kryer kreu i ...
Telegraf | 19-Nov-2019 15:53
Presidenca ka dorëzuar sot kallëzimin penal për kreun e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi (KED), Ardian Dvorani. Dokumenti i hartuar nga juristët e presidencës paraqet gjithë shkeljet ligjore që ka kryer kreu i ...

Keshilltari i Ilir Metes tregon cfare permbajne videot per Dvoranin
Këshilltari i Presidentit të Republikës, Bledar Dervishi i ftuar në emisionin “Tempora” në RTV Ora tregoi në se çfarë përmbajnë video audiot, që disponon Presidenti i Republikës për kreun e KED, Ardian Dvorani. Dervishi ...
Lajmi i Fundit | 19-Nov-2019 22:08
Këshilltari i Presidentit të Republikës, Bledar Dervishi i ftuar në emisionin “Tempora” në RTV Ora tregoi në se çfarë përmbajnë video audiot, që disponon Presidenti i Republikës për kreun e KED, Ardian Dvorani. Dervishi ...

Këshilltari i Metës tregon çfarë përmban video e paralajmëruar nga Presidenti
Këshilltari i Presidentit të Republikës, Bledar Dervishi i ftuar në emisionin “Tempora” në RTV Ora tregoi në se çfarë përmbajnë video audiot, që disponon Presidenti i Republikës për kreun e KED, Ardian Dvorani. Dervishi ...
Gazeta Express | 19-Nov-2019 21:57
Këshilltari i Presidentit të Republikës, Bledar Dervishi i ftuar në emisionin “Tempora” në RTV Ora tregoi në se çfarë përmbajnë video audiot, që disponon Presidenti i Republikës për kreun e KED, Ardian Dvorani. Dervishi ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved