ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/12/2019 09:03

Sejdiu për koalicionin LVV-LDK: Nuk jam ithtar i eksperimenteve, LVV mund ta dëmtojë LDK-në

Sejdiu për koalicionin LVV-LDK: Nuk jam ithtar i eksperimenteve, LVV mund ta dëmtojë LDK-në
Ish-presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu, ka komentuar edhe lidhjen e koalicionit të mundshëm për qeverisje mes LDK-së dhe Vetëvendosjes. Sejdiu, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini, duke folur për një ...
Telegrafi | 19-Nov-2019 23:27
Ish-presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu, ka komentuar edhe lidhjen e koalicionit të mundshëm për qeverisje mes LDK-së dhe Vetëvendosjes. Sejdiu, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini, duke folur për një ...

Sejdiu: Faktori ndërkombëtar e dëshironte ndarjen e LDK-së
Ish-presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu ka komentuar edhe përplaset e së kaluarës në LDK, duke implikuar këtu edhe faktorin ndërkombëtar. Sejdiu, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini, ka thënë se përplasja ...
Telegrafi | 19-Nov-2019 22:22
Ish-presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu ka komentuar edhe përplaset e së kaluarës në LDK, duke implikuar këtu edhe faktorin ndërkombëtar. Sejdiu, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini, ka thënë se përplasja ...

Sejdiu: Isa Mustafa president, është interes i PDK-së
Ish-presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu ka vazhduar me akuza ndaj Isa Mustafës, për drejtimin që ky i fundit i ka bërë LDK-së. Sejdiu, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini, ka thënë se ai nuk ka qenë i ...
Telegrafi | 19-Nov-2019 21:26
Ish-presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu ka vazhduar me akuza ndaj Isa Mustafës, për drejtimin që ky i fundit i ka bërë LDK-së. Sejdiu, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini, ka thënë se ai nuk ka qenë i ...

“Dialogu dhe roli i presidentit”, zbardhet tema e takimit mes Kurtit dhe Mustafës
Çështja e dialogut politik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, pitet të jetë një nga temat e takimit të radhës ndërmjet udhëheqëseve të Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, që pritet të mbahet javën e ...
GazetaTema | 19-Nov-2019 17:23
Çështja e dialogut politik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, pitet të jetë një nga temat e takimit të radhës ndërmjet udhëheqëseve të Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, që pritet të mbahet javën e ...

Në AKR pendohen për koalicionin me Nismën, Islam Pacolli: AKR e vetme do ta kalonte pragun
Ish-deputeti i AKR-së në Kuvendin e Kosovës, Islam Pacolli, ka komentuar rezultatet e zgjedhjeve të 6 tetorit dhe zhvillimet e fundit politike në vend. Pacolli, në “Dossier D” në RTV Dukagjini ka thënë se AKR do të ...
Telegrafi | 19-Nov-2019 20:26
Ish-deputeti i AKR-së në Kuvendin e Kosovës, Islam Pacolli, ka komentuar rezultatet e zgjedhjeve të 6 tetorit dhe zhvillimet e fundit politike në vend. Pacolli, në “Dossier D” në RTV Dukagjini ka thënë se AKR do të ...

Haziri: Jemi drejt ndërtimit të koalicionit me VV-në
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka thënë se nuk ka ndodhur asnjë ngërç sa i përket ndërtimit të një bashkëpunimi politik me Lëvizjen Vetëvendosje. Haziri ka shtuar se deri tani kanë arritur ...
Telegrafi | 19-Nov-2019 19:50
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka thënë se nuk ka ndodhur asnjë ngërç sa i përket ndërtimit të një bashkëpunimi politik me Lëvizjen Vetëvendosje. Haziri ka shtuar se deri tani kanë arritur ...

Haradinaj: Zgjedhjet e 6 tetorit na dhanë mësim që numërimi të bëhet në qendër e jo nëpër vendvotime
23:44 Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se partia e tij nuk është parti rajonale, por e gjithë Kosovës. Në Interaktiv të KTV-së, Haradinaj tha se ka marrë vota në tërë Kosovën. “Unë kam marrë ...
Koha.net | 19-Nov-2019 23:36
23:44 Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se partia e tij nuk është parti rajonale, por e gjithë Kosovës. Në Interaktiv të KTV-së, Haradinaj tha se ka marrë vota në tërë Kosovën. “Unë kam marrë ...

LDK dhe VV kanë vendosur: Stadiumi kombëtar në Prishtinë, jo në Drenas
Deputeti i zgjedhur i LDK’së, Lumir Abdixhiku, ka thënë gjatë bisedave në mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës për formimin e koalicionit qeverisës është diskutuar edhe rreth ndërtimit të ...
InFokusi | 19-Nov-2019 23:03
Deputeti i zgjedhur i LDK’së, Lumir Abdixhiku, ka thënë gjatë bisedave në mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës për formimin e koalicionit qeverisës është diskutuar edhe rreth ndërtimit të ...

LDK dhe VV kanë vendosur: Stadiumi kombëtar në Prishtinë, jo në Drenas
Deputeti i zgjedhur i LDK’së, Lumir Abdixhiku, i ftuar në emisionin Pressing të T7, ka thënë gjatë bisedave në mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës për formimin e koalicionit qeverisës është ...
Albportali | 19-Nov-2019 23:03
Deputeti i zgjedhur i LDK’së, Lumir Abdixhiku, i ftuar në emisionin Pressing të T7, ka thënë gjatë bisedave në mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës për formimin e koalicionit qeverisës është ...

Sejdiu: Ndarja e LDK-së ishte nxitur nga faktorë brenda e jashtë
Ish-presidenti i Kosovës dhe ish i pari i LDK’së Fatmir Sejdiu ka komentuar edhe përplaset e së kaluarës në LDK, duke implikuar këtu edhe faktorin ndërkombëtar sipas tij , transmeton Gazeta Metro. Sejdiu, në “Debat ...
EkonomiaOnline | 19-Nov-2019 23:03
Ish-presidenti i Kosovës dhe ish i pari i LDK’së Fatmir Sejdiu ka komentuar edhe përplaset e së kaluarës në LDK, duke implikuar këtu edhe faktorin ndërkombëtar sipas tij , transmeton Gazeta Metro. Sejdiu, në “Debat ...

Ramsey hero, Uellsi në evropian – Hungaria te ‘shpija’!
Deputeti i zgjedhur i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka thënë gjatë bisedave në mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës për formimin e koalicionit qeverisës, është diskutuar edhe rreth ndërtimit të ...
GazetaBlic | 19-Nov-2019 22:37
Deputeti i zgjedhur i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka thënë gjatë bisedave në mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës për formimin e koalicionit qeverisës, është diskutuar edhe rreth ndërtimit të ...

LDK dhe VV kanë vendosur: Stadiumi kombëtar në Prishtinë, jo në Drenas
Deputeti i zgjedhur i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka thënë gjatë bisedave në mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës për formimin e koalicionit qeverisës është diskutuar edhe rreth ndërtimit të ...
Gazeta Observer | 19-Nov-2019 22:13
Deputeti i zgjedhur i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka thënë gjatë bisedave në mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës për formimin e koalicionit qeverisës është diskutuar edhe rreth ndërtimit të ...

VV e LDK merren vesh që stadiumi kombëtar të ndërtohet në Bërnicë, jo në Drenas
Deputeti nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka thënë se gjatë bisedave në mes të Lëvizjes Vetëvendosje dhe LDK-së është diskutuar edhe rreth ndërtimit të stadiumit kombëtar. Abdixhiku ka thënë ...
EkonomiaOnline | 19-Nov-2019 22:13
Deputeti nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka thënë se gjatë bisedave në mes të Lëvizjes Vetëvendosje dhe LDK-së është diskutuar edhe rreth ndërtimit të stadiumit kombëtar. Abdixhiku ka thënë ...

LDK dhe VV kanë vendosur: Stadiumi kombëtar në Prishtinë, jo në Drenas
Abdixhiu ka thënë se stadium është vendosur të ndërtohet në Bërnicë dhe jo në Drenas. “Gjatë bisedave kemi vendosur që stadiumi i kombëtares së Kosovës të ndërtohet në Bërnicë dhe jo në Drenas”, ka thënë Abdixhiku. ...
Lajminet | 19-Nov-2019 22:01
Abdixhiu ka thënë se stadium është vendosur të ndërtohet në Bërnicë dhe jo në Drenas. “Gjatë bisedave kemi vendosur që stadiumi i kombëtares së Kosovës të ndërtohet në Bërnicë dhe jo në Drenas”, ka thënë Abdixhiku. ...

Sejdiu: Dikush u tha ndërkombëtarëve se unë po e pengoj dialogun
Fatmir Sejdiu nga LDK sonte në Debat Plus ka treguar për herë të parë se si ka marrë një vërejtje nga një zyre ndërkombëtare në Kosovë, kinse dikush i ka thënë se Sejdiu po pengon në procesin e dialogut, transmeton ...
Gazeta Monitor | 19-Nov-2019 21:57
Fatmir Sejdiu nga LDK sonte në Debat Plus ka treguar për herë të parë se si ka marrë një vërejtje nga një zyre ndërkombëtare në Kosovë, kinse dikush i ka thënë se Sejdiu po pengon në procesin e dialogut, transmeton ...

Lumir Abdixhiku: Stadiumi kombëtar do të ndërtohet në Bernicë dhe jo në Drenas
Deputeti i zgjedhur i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka thënë gjatë bisedave në mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës për formimin e koalicionit qeverisës, është diskutuar edhe rreth ndërtimit të ...
Kosova Press | 19-Nov-2019 21:52
Deputeti i zgjedhur i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka thënë gjatë bisedave në mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës për formimin e koalicionit qeverisës, është diskutuar edhe rreth ndërtimit të ...

Islam Pacolli pretendon se Nisma i ka prishur punë AKR’së
Ish-deputeti i Aleancës Kosova e Re në Kuvendin e Kosovës, Islam Pacolli, ka komentuar rezultatet e zgjedhjeve të 6 tetorit dhe zhvillimet e fundit politike në vend. Pacolli ka thënë se AKR’ja do të vepronte ndryshe ...
InFokusi | 19-Nov-2019 21:50
Ish-deputeti i Aleancës Kosova e Re në Kuvendin e Kosovës, Islam Pacolli, ka komentuar rezultatet e zgjedhjeve të 6 tetorit dhe zhvillimet e fundit politike në vend. Pacolli ka thënë se AKR’ja do të vepronte ndryshe ...

Islam Pacolli pretendon se Nisma i ka prishur punë AKR’së
Ish-deputeti i Aleancës Kosova e Re në Kuvendin e Kosovës, Islam Pacolli, ka komentuar rezultatet e zgjedhjeve të 6 tetorit dhe zhvillimet e fundit politike në vend. Pacolli ka thënë se AKR’ja do të vepronte ndryshe ...
Zeri | 19-Nov-2019 21:47
Ish-deputeti i Aleancës Kosova e Re në Kuvendin e Kosovës, Islam Pacolli, ka komentuar rezultatet e zgjedhjeve të 6 tetorit dhe zhvillimet e fundit politike në vend. Pacolli ka thënë se AKR’ja do të vepronte ndryshe ...

Islam Pacolli pretendon se Nisma i ka prishur punë AKR’së
Ish-deputeti i Aleancës Kosova e Re në Kuvendin e Kosovës, Islam Pacolli, ka komentuar rezultatet e zgjedhjeve të 6 tetorit dhe zhvillimet e fundit politike në vend. Pacolli ka thënë se AKR’ja do të vepronte ndryshe ...
Gazeta Express | 19-Nov-2019 21:44
Ish-deputeti i Aleancës Kosova e Re në Kuvendin e Kosovës, Islam Pacolli, ka komentuar rezultatet e zgjedhjeve të 6 tetorit dhe zhvillimet e fundit politike në vend. Pacolli ka thënë se AKR’ja do të vepronte ndryshe ...

Numri dy i LDK-së: Arrihet marrëveshja, koalicioni me Vetëvendosjen ka ndodhur
Marrëveshje për bashkëqeverisje ndërmjet LDK-së dhe Lëvizjes Vetëvendosje tashmë ka ndodhur, ka thënë sot nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri. Në një intervistë të shkurtër për Info Magazine të ...
Lapsi | 19-Nov-2019 18:48
Marrëveshje për bashkëqeverisje ndërmjet LDK-së dhe Lëvizjes Vetëvendosje tashmë ka ndodhur, ka thënë sot nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri. Në një intervistë të shkurtër për Info Magazine të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved