ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/12/2019 08:32

Thaçi falënderon ministrin Guerini për rolin e Italisë në forcimin e paqes në Kosovë

Thaçi falënderon ministrin Guerini për rolin e Italisë në forcimin e paqes në Kosovë
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në takim ministrin e Mbrojtjes të Italisë, Lorenzo Guerini, të cilin e ka falënderuar për rolin e Italisë në KFOR dhe në forcimin e paqes në përgjithësi në Kosovë dhe ...
Top Channel | 19-Nov-2019 17:41
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në takim ministrin e Mbrojtjes të Italisë, Lorenzo Guerini, të cilin e ka falënderuar për rolin e Italisë në KFOR dhe në forcimin e paqes në përgjithësi në Kosovë dhe ...

Ndryshon komanda e KFOR/ Thaçi, përkushtuar për paqen
Kosova është e përkushtuar për të arritur paqe në rajon. Kështu tha presidenti i Kosovës, Hashim Thaci, në ceremoninë e ndryshimit të komandës së KFOR-it, ku vlerësoi po ashtu kontributin e këtij misioni si forcë e ...
Top Channel | 19-Nov-2019 16:28
Kosova është e përkushtuar për të arritur paqe në rajon. Kështu tha presidenti i Kosovës, Hashim Thaci, në ceremoninë e ndryshimit të komandës së KFOR-it, ku vlerësoi po ashtu kontributin e këtij misioni si forcë e ...

Haradinaj: Nuk është koha për zgjedhje të reja, duhet të zbatohet ajo që vendosi sovrani
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj deklaroi se nuk është koha për zgjedhje të reja, ndërsa theksoi rëndësinë e implementimit të rezultatit që prodhuan zgjedhjet e 6 tetorit. Në një konferencë për mediat ...
BalkanWeb | 19-Nov-2019 15:18
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj deklaroi se nuk është koha për zgjedhje të reja, ndërsa theksoi rëndësinë e implementimit të rezultatit që prodhuan zgjedhjet e 6 tetorit. Në një konferencë për mediat ...

Italia e gatshme për partneritet të mirëfilltë me Kosovën
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim ministrin e Mbrojtjes të Italisë, Lorenzo Guerini. Në njoftimin e bërë për media nga zyra e kryeministrit thuhet se, duke vlerësuar lart ...
Telegrafi | 19-Nov-2019 17:23
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim ministrin e Mbrojtjes të Italisë, Lorenzo Guerini. Në njoftimin e bërë për media nga zyra e kryeministrit thuhet se, duke vlerësuar lart ...

Thaçi falënderon ministrin Guerini për rolin e Italisë në forcimin e paqes në Kosovë
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në takim ministrin e Mbrojtjes të Italisë, Lorenzo Guerini, të cilin e ka falënderuar për rolin e Italisë në KFOR dhe në forcimin e paqes në përgjithësi në Kosovë dhe ...
Telegrafi | 19-Nov-2019 17:23
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në takim ministrin e Mbrojtjes të Italisë, Lorenzo Guerini, të cilin e ka falënderuar për rolin e Italisë në KFOR dhe në forcimin e paqes në përgjithësi në Kosovë dhe ...

Haradinaj: Nuk është koha për zgjedhje të reja, duhet të zbatohet ajo që vendosi sovrani
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj deklaroi se nuk është koha për zgjedhje të reja, ndërsa theksoi rëndësinë e implementimit të rezultatit që prodhuan zgjedhjet e 6 tetorit. Në një konferencë për mediat ...
Telegraf | 19-Nov-2019 15:53
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj deklaroi se nuk është koha për zgjedhje të reja, ndërsa theksoi rëndësinë e implementimit të rezultatit që prodhuan zgjedhjet e 6 tetorit. Në një konferencë për mediat ...

Gjenerali amerikan “rrëzon” Thaçin: nuk ka zvogëlim të forcave të KFOR-it në Kosovë
Një ceremoni u mbajt në komandën e KFOR në Prishtinë, gjatë së cilës ish-komandanti Lorenzo D’Addario ia dorëzoi detyrat pasardhësit të tij, Michele Risi. Përveç udhëheqësve të Kosovës, në ceremoni morën pjesë admirali ...
Tesheshi | 19-Nov-2019 23:19
Një ceremoni u mbajt në komandën e KFOR në Prishtinë, gjatë së cilës ish-komandanti Lorenzo D’Addario ia dorëzoi detyrat pasardhësit të tij, Michele Risi. Përveç udhëheqësve të Kosovës, në ceremoni morën pjesë admirali ...

Risi zëvendëson D’Addarion në krye të KFOR-it (VIDEO)
KFOR-i nga sot ka komandant të ri. Në ceremoninë tradicionale të ndërrimit të komandës, gjenerali italian, Michele Risi, zyrtarisht mori detyrën nga bashkëkombësi i tij Lorenzo D’Addario. Kronikë e gazetarit Enis Reçica.
Klan Kosova | 19-Nov-2019 20:32
KFOR-i nga sot ka komandant të ri. Në ceremoninë tradicionale të ndërrimit të komandës, gjenerali italian, Michele Risi, zyrtarisht mori detyrën nga bashkëkombësi i tij Lorenzo D’Addario. Kronikë e gazetarit Enis Reçica.

Thaçi: FSK në bashkëpunim me NATO-n është bërë forcë shumetnike
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në takim ministrin e Mbrojtjes të Italisë, Lorenzo Guerini, të cilin e ka falënderuar për rolin e Italisë në KFOR dhe në forcimin e paqes në përgjithësi në Kosovë dhe ...
Medial | 19-Nov-2019 18:25
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në takim ministrin e Mbrojtjes të Italisë, Lorenzo Guerini, të cilin e ka falënderuar për rolin e Italisë në KFOR dhe në forcimin e paqes në përgjithësi në Kosovë dhe ...

Thaçi: FSK në bashkëpunim me NATO-n është bërë forcë shumetnike
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në takim ministrin e Mbrojtjes të Italisë, Lorenzo Guerini, të cilin e ka falënderuar për rolin e Italisë në KFOR dhe në forcimin e paqes në përgjithësi në Kosovë dhe ...
Arbresh | 19-Nov-2019 18:12
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në takim ministrin e Mbrojtjes të Italisë, Lorenzo Guerini, të cilin e ka falënderuar për rolin e Italisë në KFOR dhe në forcimin e paqes në përgjithësi në Kosovë dhe ...

Haradinaj: Italia vazhdimisht ka qenë afër nesh në proceset jetike
Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë kësaj të marte ka pritur në takim ministrin e Mbrojtjes të Italisë, Lorenzo Guerini. Sipas një komunikate për media thuhet se Haradinaj ka uruar që ...
InFokusi | 19-Nov-2019 17:35
Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë kësaj të marte ka pritur në takim ministrin e Mbrojtjes të Italisë, Lorenzo Guerini. Sipas një komunikate për media thuhet se Haradinaj ka uruar që ...

Kryeministri në detyrë Haradinaj priti në takim ministrin e Mbrojtjes të Italisë, Lorenzo Guerini
Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim ministrin e Mbrojtjes të Italisë, Lorenzo Guerini. Duke vlerësuar lart marrëdhëniet e shkëlqyera bilaterale mes dy vendeve tona, ...
Arbresh | 19-Nov-2019 17:33
Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim ministrin e Mbrojtjes të Italisë, Lorenzo Guerini. Duke vlerësuar lart marrëdhëniet e shkëlqyera bilaterale mes dy vendeve tona, ...

Haradinaj pret në takim ministrin e Mbrojtjes të Italisë, Guerini
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim ministrin e Mbrojtjes të Italisë, Lorenzo Guerini. Duke vlerësuar lart marrëdhëniet e shkëlqyera bilaterale mes dy vendeve, Haradinaj ka uruar ...
Medial | 19-Nov-2019 17:28
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim ministrin e Mbrojtjes të Italisë, Lorenzo Guerini. Duke vlerësuar lart marrëdhëniet e shkëlqyera bilaterale mes dy vendeve, Haradinaj ka uruar ...

Haradinaj pret në takim ministrin e Mbrojtjes të Italisë, Guerini
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim ministrin e Mbrojtjes të Italisë, Lorenzo Guerini. Duke vlerësuar lart marrëdhëniet e shkëlqyera bilaterale mes dy vendeve, Haradinaj ka uruar ...
Klan Kosova | 19-Nov-2019 17:23
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim ministrin e Mbrojtjes të Italisë, Lorenzo Guerini. Duke vlerësuar lart marrëdhëniet e shkëlqyera bilaterale mes dy vendeve, Haradinaj ka uruar ...

Haradinaj takon ministrin italian të Mbrojtjes, flet për krijimin e Qeverisë së re
Duke vlerësuar lart marrëdhëniet e shkëlqyera bilaterale mes dy vendeve tona, kryeministri në detyrë Haradinaj ka uruar që këto marrëdhënie të thellohen edhe më tej në të ardhmen dhe ka falënderuar shtetin e Italisë për ...
Lajminet | 19-Nov-2019 17:16
Duke vlerësuar lart marrëdhëniet e shkëlqyera bilaterale mes dy vendeve tona, kryeministri në detyrë Haradinaj ka uruar që këto marrëdhënie të thellohen edhe më tej në të ardhmen dhe ka falënderuar shtetin e Italisë për ...

KFOR-i me komandant të ri në Kosovë
Forca Paqeruajtëse Ndërkombëtare e udhëhequr nga NATO në Kosovë, KFOR, me një ceremoni solemne ka bërë sot ndërrimin e komandantëve në Shtabin e Përgjithshëm të KFOR-it në Prishtinë, raporton AA. Gjeneralmajor Michele ...
Shenja | 19-Nov-2019 17:14
Forca Paqeruajtëse Ndërkombëtare e udhëhequr nga NATO në Kosovë, KFOR, me një ceremoni solemne ka bërë sot ndërrimin e komandantëve në Shtabin e Përgjithshëm të KFOR-it në Prishtinë, raporton AA. Gjeneralmajor Michele ...

Haradinaj: Duhet të zbatohet vendimi sovranit, nuk është koha për zgjedhje të reja
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj në një konferencë për mediat deklaroi se nuk është koha për zgjedhje të reja, ndërsa theksoi rëndësinë e implementimit të rezultatit që prodhuan zgjedhjet e 6 tetorit. Sipas ...
ABCNews | 19-Nov-2019 15:39
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj në një konferencë për mediat deklaroi se nuk është koha për zgjedhje të reja, ndërsa theksoi rëndësinë e implementimit të rezultatit që prodhuan zgjedhjet e 6 tetorit. Sipas ...

Thaçi: FSK në bashkëpunim me NATO-n është bërë forcë shumetnike
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në takim ministrin e Mbrojtjes të Italisë, Lorenzo Guerini, të cilin e ka falënderuar për rolin e Italisë në KFOR dhe në forcimin e paqes në përgjithësi në Kosovë ...
Zeri | 19-Nov-2019 17:11
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në takim ministrin e Mbrojtjes të Italisë, Lorenzo Guerini, të cilin e ka falënderuar për rolin e Italisë në KFOR dhe në forcimin e paqes në përgjithësi në Kosovë ...

Thaçi: Jemi mirënjohës për kontributin e Italisë në KFOR
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ka pritur këtë të marte në takim ministrin e Mbrojtjes të Italisë, Lorenzo Guerini. Thaçi me këtë rast ka falënderuar ministrin për rolin e Italisë në KFOR dhe në forcimin e paqes në ...
InFokusi | 19-Nov-2019 17:11
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ka pritur këtë të marte në takim ministrin e Mbrojtjes të Italisë, Lorenzo Guerini. Thaçi me këtë rast ka falënderuar ministrin për rolin e Italisë në KFOR dhe në forcimin e paqes në ...

Haradinaj: Nuk është koha për zgjedhje të reja, duhet të implementohet rezultati i tanishëm
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, në një konferencë për media ka komentuar mundësinë e mbajtjes së zgjedhjeve të sërishme në Kosovë. Ai ka thënë se duhet të implementohet rezultati i tanishëm. ...
Telegrafi | 19-Nov-2019 14:59
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, në një konferencë për media ka komentuar mundësinë e mbajtjes së zgjedhjeve të sërishme në Kosovë. Ai ka thënë se duhet të implementohet rezultati i tanishëm. ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved