ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/12/2019 08:19

Pas refuzimit të Shqipërisë e Maqedonisë së Veriut, Franca paraqet një dokument me ide për zgjerimin e BE: Asociimin gradual, kushte të rrepta …

Pas refuzimit të Shqipërisë e Maqedonisë së Veriut, Franca paraqet një dokument me ide për zgjerimin e BE: Asociimin gradual, kushte të rrepta …
Pas bllokimit të nisjes së negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me BE, Franca ka paraqitur në një dokument ide për reformimin e procesit të anëtarësimit në BE. Fjala është për një qasje të re në procesin e ...
BalkanWeb | 18-Nov-2019 15:07
Pas bllokimit të nisjes së negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me BE, Franca ka paraqitur në një dokument ide për reformimin e procesit të anëtarësimit në BE. Fjala është për një qasje të re në procesin e ...

Reforma “Macron”, 4 parime të reja për t’u pranuar në BE
mapo.al Pas bllokimit të nisjes së negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me BE, Franca ka paraqitur në një dokument ide për reformimin e procesit të anëtarësimit në BE. Fjala është për një qasje të re në ...
Mapo | 18-Nov-2019 14:00
mapo.al Pas bllokimit të nisjes së negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me BE, Franca ka paraqitur në një dokument ide për reformimin e procesit të anëtarësimit në BE. Fjala është për një qasje të re në ...

Osmani: Kthyeshmëria është një moment i mirë, megjithëse shkakton frikë
Zv. kryeministri Bujar Osmani sot në takim me Ambasadorin francez Christian Thimonier, diskutuan për metodologjinë e për anëtarësim në BE. Osmani pati mundësinë të merrte dokumentin apo siç quhet ndryshe “non paper” ...
Telegrafi | 18-Nov-2019 17:01
Zv. kryeministri Bujar Osmani sot në takim me Ambasadorin francez Christian Thimonier, diskutuan për metodologjinë e për anëtarësim në BE. Osmani pati mundësinë të merrte dokumentin apo siç quhet ndryshe “non paper” ...

?Franca propozon metodë të re për zgjerimin e BE-së
Propozimi vjen disa javë pasi Parisi, i mbështetur nga Danimarka dhe Holanda, bllokoi hapjen e premtuar të bisedimeve të pranimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Ky veprim shkaktoi pakënaqësi në qeverinë e ...
Lajminet | 18-Nov-2019 23:38
Propozimi vjen disa javë pasi Parisi, i mbështetur nga Danimarka dhe Holanda, bllokoi hapjen e premtuar të bisedimeve të pranimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Ky veprim shkaktoi pakënaqësi në qeverinë e ...

?Franca propozon metodë të re për zgjerimin e BE-së
Franca ka propozuar një rishikim të procesit të Bashkimit Evropian për pranimin e anëtarëve të rinj, sipas një dokumenti të botuar sot nga faqja e lajmeve Politico.
Kosova Press | 18-Nov-2019 23:10
Franca ka propozuar një rishikim të procesit të Bashkimit Evropian për pranimin e anëtarëve të rinj, sipas një dokumenti të botuar sot nga faqja e lajmeve Politico.

Bashkimi Evropian do të vendos në dhjetor për reformat e propozuara nga Franca
Bashkimi Evropian do të vendos në dhjetor për reformën në procesin e negociatave për periudhën vijuese, pasi Franca ka bllokuar procesin i zgjerimit për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, duke këmbëngulur që fillimisht ...
Flaka | 18-Nov-2019 20:40
Bashkimi Evropian do të vendos në dhjetor për reformën në procesin e negociatave për periudhën vijuese, pasi Franca ka bllokuar procesin i zgjerimit për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, duke këmbëngulur që fillimisht ...

Metodologjia për BE-në, Osmani takoi Timonien
Në prag të diskutimeve në Këshillin e BE-së rreth metodologjisë së re të zgjerimit të propozuar nga Franca, ambasadori francez, Kristijan Timonie dhe zv/kryeministri, Bujar Osmani shkëmbejnë përshtypjet e para. Sipas ...
Aktuale.MK | 18-Nov-2019 20:12
Në prag të diskutimeve në Këshillin e BE-së rreth metodologjisë së re të zgjerimit të propozuar nga Franca, ambasadori francez, Kristijan Timonie dhe zv/kryeministri, Bujar Osmani shkëmbejnë përshtypjet e para. Sipas ...

Parisi dhe metodologjia e re
Me reformat e propozuara brenda BE-së, Franca kërkon që integrimi i vendeve të Ballkanit Perëndimor në familjen evropiane të bëhet në shtatë faza dhe jo me kapituj siç ishte deri tani. “Non-Paperi” i dorëzuar nga Makron ...
Flaka | 18-Nov-2019 19:58
Me reformat e propozuara brenda BE-së, Franca kërkon që integrimi i vendeve të Ballkanit Perëndimor në familjen evropiane të bëhet në shtatë faza dhe jo me kapituj siç ishte deri tani. “Non-Paperi” i dorëzuar nga Makron ...

Timonie: I presim reagimet e non-pejperit nga të gjitha vendet-anëtare, por në një pajtohemi me shtetin juridik mbi të gjitha
Franca së pari i pret reagimet e non-pejperit nga vendet-anëtare, por gjithashtu me vëmendje të madhe do t’i dëgjojë edhe vërejtjet e palës së Maqedonisë, potencoi sot ambasadori francez Kristian Timonie, duke u ...
TetovaSot | 18-Nov-2019 19:13
Franca së pari i pret reagimet e non-pejperit nga vendet-anëtare, por gjithashtu me vëmendje të madhe do t’i dëgjojë edhe vërejtjet e palës së Maqedonisë, potencoi sot ambasadori francez Kristian Timonie, duke u ...

Këshilli i ambasadorëve kërkon anulim të zgjedhjeve, që të vazhdojnë reformat e nevojshme për BE-në
Shoqata për politikë ndërkombëtare “Këshilli i ambasadorëve” i falënderon liderët evropianë dhe komisarët e institucioneve të Bashkimit Evropian për mbështetjen e tyre reale dhe morale politike ndaj Republikës së ...
TetovaSot | 18-Nov-2019 19:11
Shoqata për politikë ndërkombëtare “Këshilli i ambasadorëve” i falënderon liderët evropianë dhe komisarët e institucioneve të Bashkimit Evropian për mbështetjen e tyre reale dhe morale politike ndaj Republikës së ...

Osmani: Integrimet evropiane në përgjithësi kthehen në agjendën e BE-së
Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane Bujar Osmani, sot mbajti takim me Ambasadorin e Republikës së Francës në vend, Kristian Timonie, në të cilën tema kryesore ishte non- pejpëri i përgatitur nga ana e ...
TetovaSot | 18-Nov-2019 18:53
Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane Bujar Osmani, sot mbajti takim me Ambasadorin e Republikës së Francës në vend, Kristian Timonie, në të cilën tema kryesore ishte non- pejpëri i përgatitur nga ana e ...

Metodologjia për BE-në, Osmani takoi Timonien
Në prag të diskutimeve në Këshillin e BE-së rreth metodologjisë së re të zgjerimit të propozuar nga Franca, ambasadori francez, Kristijan Timonie dhe zv/kryeministri, Bujar Osmani shkëmbejnë përshtypjet e para. Sipas ...
Alsat-M | 18-Nov-2019 18:52
Në prag të diskutimeve në Këshillin e BE-së rreth metodologjisë së re të zgjerimit të propozuar nga Franca, ambasadori francez, Kristijan Timonie dhe zv/kryeministri, Bujar Osmani shkëmbejnë përshtypjet e para. Sipas ...

(VIDEO) Bashkimi Evropian do të vendos në dhjetor për reformimin e propozuar nga Franca
Bashkimi Evropian do të vendos në dhjetor për reformën në procesin e negociatave për periudhën vijuese, pasi Franca ka bllokuar procesin i zgjerimit për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, duke këmbëngulur që fillimisht ...
Shenja | 18-Nov-2019 18:34
Bashkimi Evropian do të vendos në dhjetor për reformën në procesin e negociatave për periudhën vijuese, pasi Franca ka bllokuar procesin i zgjerimit për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, duke këmbëngulur që fillimisht ...

Osmani: Metodologjia e re e lëviz procesin e negociatave, non-pejperi tregon se nuk ka alternativë tjetër për anëtarësimin në BE
Shkup, 18 nëntor 2019 (MEDIAL) – Përshtypja e parë nga non-pejperi nga Franca në lidhje me metodologjinë e re për negociata me Bashkimin Evropian është se procesi po lëviz dhe presim miratim shumë të shpejtë të ...
Medial | 18-Nov-2019 18:11
Shkup, 18 nëntor 2019 (MEDIAL) – Përshtypja e parë nga non-pejperi nga Franca në lidhje me metodologjinë e re për negociata me Bashkimin Evropian është se procesi po lëviz dhe presim miratim shumë të shpejtë të ...

MAKRONI DO PUNË, JO LLAFE. Parisi dhe metodologjia e re
Me reformat e propozuara brenda BE-së, Franca kërkon që integrimi i vendeve të Ballkanit Perëndimor në familjen evropiane të bëhet në shtatë faza dhe jo me kapituj siç ishte deri tani. “Non-Paperi” i dorëzuar nga Makron ...
Koha.mk | 18-Nov-2019 18:06
Me reformat e propozuara brenda BE-së, Franca kërkon që integrimi i vendeve të Ballkanit Perëndimor në familjen evropiane të bëhet në shtatë faza dhe jo me kapituj siç ishte deri tani. “Non-Paperi” i dorëzuar nga Makron ...

Franca paraqet një dokument me 4 ide për zgjerimin e BE
Pas bllokimit të nisjes së negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me BE, Franca ka paraqitur në një dokument, ide për reformimin e procesit të anëtarësimit në BE. Fjala është për një qasje të re në procesin ...
RTSH | 18-Nov-2019 17:38
Pas bllokimit të nisjes së negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me BE, Franca ka paraqitur në një dokument, ide për reformimin e procesit të anëtarësimit në BE. Fjala është për një qasje të re në procesin ...

Kushtet e Francës për zgjerimin e BE diskutohen nga Këshilli më 12 dhjetor
Procesi i zgjerimit është vënë në pikëpyetje pas këmbënguljes së Francës për reformim dhe hartimit të një dokumenti që sugjeron katër kushte kyçe për vendet kandidate. Këshilli europian do të mblidhet më 12 dhe 13 ...
VizionPlus | 18-Nov-2019 12:21
Procesi i zgjerimit është vënë në pikëpyetje pas këmbënguljes së Francës për reformim dhe hartimit të një dokumenti që sugjeron katër kushte kyçe për vendet kandidate. Këshilli europian do të mblidhet më 12 dhe 13 ...

Osmani: 7 çështje pozitive në “non paperin” francez
Ambasadori francez, Timonie ia dorëzoi zv/kryeministrit Osmani “non paperin” e Francës. Sipas Osmanit qëllimi përfundimtar i dokumentit është se bëhet e qartë se nuk ka alternativë tjetër përveç anëtarësimit në BE.
Alsat-M | 18-Nov-2019 16:34
Ambasadori francez, Timonie ia dorëzoi zv/kryeministrit Osmani “non paperin” e Francës. Sipas Osmanit qëllimi përfundimtar i dokumentit është se bëhet e qartë se nuk ka alternativë tjetër përveç anëtarësimit në BE.

Thimonier: Franca do t’i dëgjojë vërejtjet e të gjithëve për “non-paper”
“Franca së pari i pret reagimet e non-paper nga vendet-anëtare, por gjithashtu me vëmendje të madhe do t’i dëgjojë edhe vërejtjet e palës së Maqedonisë”, potencoi sot ambasadori francez Christian Thimonier, duke u ...
Telegrafi | 18-Nov-2019 13:55
“Franca së pari i pret reagimet e non-paper nga vendet-anëtare, por gjithashtu me vëmendje të madhe do t’i dëgjojë edhe vërejtjet e palës së Maqedonisë”, potencoi sot ambasadori francez Christian Thimonier, duke u ...

Osmani: Në “non paperin” francez,7 çështje pozitive
Ambasadori francez, Timonie ia dorëzoi zv/kryeministrit Osmani “non paperin” e Francës. Sipas Osmanit qëllimi përfundimtar i dokumentit është se bëhet e qartë se nuk ka alternativë tjetër përveç anëtarësimit në BE.
Aktuale.MK | 18-Nov-2019 16:34
Ambasadori francez, Timonie ia dorëzoi zv/kryeministrit Osmani “non paperin” e Francës. Sipas Osmanit qëllimi përfundimtar i dokumentit është se bëhet e qartë se nuk ka alternativë tjetër përveç anëtarësimit në BE.

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved