ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/12/2019 09:03

“Dialogu dhe roli i presidentit”, zbardhet tema e takimit mes Kurtit dhe Mustafës

“Dialogu dhe roli i presidentit”, zbardhet tema e takimit mes Kurtit dhe Mustafës
Çështja e dialogut politik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, pitet të jetë një nga temat e takimit të radhës ndërmjet udhëheqëseve të Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, që pritet të mbahet javën e ...
GazetaTema | 19-Nov-2019 17:23
Çështja e dialogut politik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, pitet të jetë një nga temat e takimit të radhës ndërmjet udhëheqëseve të Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, që pritet të mbahet javën e ...

Deputeti i IRDK-së i bashkohet Grupit Parlamentar të VV-së
Deputeti i vetëm i subjektit Iniciativa e Re Demokratike e Kosovës në Kuvendin e Kosovës, Elber Krasniqi i është bashkuar Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje.
Top Channel | 19-Nov-2019 11:27
Deputeti i vetëm i subjektit Iniciativa e Re Demokratike e Kosovës në Kuvendin e Kosovës, Elber Krasniqi i është bashkuar Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje.

Numri dy i LDK-së: Arrihet marrëveshja, koalicioni me Vetëvendosjen ka ndodhur
Marrëveshje për bashkëqeverisje ndërmjet LDK-së dhe Lëvizjes Vetëvendosje tashmë ka ndodhur, ka thënë sot nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri. Në një intervistë të shkurtër për Info Magazine të ...
Lapsi | 19-Nov-2019 18:48
Marrëveshje për bashkëqeverisje ndërmjet LDK-së dhe Lëvizjes Vetëvendosje tashmë ka ndodhur, ka thënë sot nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri. Në një intervistë të shkurtër për Info Magazine të ...

Dialogu dhe roli i presidentit, temë e takimit të radhës Kurti-Mustafa
Çështja e dialogut politik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, pitet të jetë një nga temat e takimit të radhës ndërmjet udhëheqëseve të Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, që pritet të mbahet javën e ...
Telegrafi | 19-Nov-2019 16:01
Çështja e dialogut politik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, pitet të jetë një nga temat e takimit të radhës ndërmjet udhëheqëseve të Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, që pritet të mbahet javën e ...

LDK e VV presin certifikimin e rezultatit zgjedhor për të vijuar negociatat për qeverinë
Rinumërimi i votave në Kosovë, duket se ka ndërprerë procesin e negociatave mes Vetëvendosjes e Lidhjes Demokratike të Kosovës. Kjo e fundit kërkon që të pritet certifikimi i rezultateve, që mund të ndodhë në fillim të ...
ABCNews | 19-Nov-2019 16:01
Rinumërimi i votave në Kosovë, duket se ka ndërprerë procesin e negociatave mes Vetëvendosjes e Lidhjes Demokratike të Kosovës. Kjo e fundit kërkon që të pritet certifikimi i rezultateve, që mund të ndodhë në fillim të ...

Deputetët e LDK-së këtë vit shpenzuan 26.500 euro, të VV-së 7.700 në mëditje e hotele
26 mijë e 569 euro e 71 centë për gjashtë muaj, kanë shpenzuar deputetët e dy partive më të mëdha opozitare në legjislaturën e kaluar për udhëtime jashtë vendit. Nga 25 deputetë sa ka pasur në Kuvend Lidhja Demokratike ...
Koha.net | 19-Nov-2019 19:10
26 mijë e 569 euro e 71 centë për gjashtë muaj, kanë shpenzuar deputetët e dy partive më të mëdha opozitare në legjislaturën e kaluar për udhëtime jashtë vendit. Nga 25 deputetë sa ka pasur në Kuvend Lidhja Demokratike ...

LDK-ja i përgjigjet VV-së: Takimi i liderëve, vetëm pas certifikimit të rezultateve
Nuk do të ketë takim mes krerëve të Vetëvendosjes dhe LDK-së, Albin Kurti dhe Isa Mustafa, pa certifikim të rezultatit të zgjedhjeve të 6 tetorit. Këtë qëndrim e ka dhënë Avdullah Hoti nga Lidhja Demokratike e Kosovës, ...
Koha.net | 19-Nov-2019 19:07
Nuk do të ketë takim mes krerëve të Vetëvendosjes dhe LDK-së, Albin Kurti dhe Isa Mustafa, pa certifikim të rezultatit të zgjedhjeve të 6 tetorit. Këtë qëndrim e ka dhënë Avdullah Hoti nga Lidhja Demokratike e Kosovës, ...

Matoshi: Vendimi i PZAP-së ktheu ligjshmërinë në vend
“Më e rëndësishme për ne është që vendimi i PZAP-së dhe Gjykatës Supreme e ka kthyer ligjshmërinë në këtë vend dhe votat e kontrabanduara nuk janë më pjesë e një rezultati”. “Sa kemi informata ne qëndrojmë mirë, ...
Lajminet | 19-Nov-2019 19:05
“Më e rëndësishme për ne është që vendimi i PZAP-së dhe Gjykatës Supreme e ka kthyer ligjshmërinë në këtë vend dhe votat e kontrabanduara nuk janë më pjesë e një rezultati”. “Sa kemi informata ne qëndrojmë mirë, ...

Matoshi: Vendimi i PZAP-së ktheu ligjshmërinë në vend
Fatmir Matoshi i AKR-së për Klan Kosova ka deklaruar se janë optimistë që koalicioni i tyre do të arrijë të jetë pjesë e Kuvendit të Kosovës gjatë këtij mandati, por që presin të përfundojë i gjithë procesi i ...
Medial | 19-Nov-2019 18:57
Fatmir Matoshi i AKR-së për Klan Kosova ka deklaruar se janë optimistë që koalicioni i tyre do të arrijë të jetë pjesë e Kuvendit të Kosovës gjatë këtij mandati, por që presin të përfundojë i gjithë procesi i ...

Haziri: Parimisht koalicioni LDK-VV ka ndodhur
Marrëveshje për bashkëqeverisje ndërmjet LDK-së dhe Lëvizjes Vetëvendosje tashmë ka ndodhur, ka thënë nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri.
Kosova Press | 19-Nov-2019 18:48
Marrëveshje për bashkëqeverisje ndërmjet LDK-së dhe Lëvizjes Vetëvendosje tashmë ka ndodhur, ka thënë nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri.

Matoshi: Vendimi i PZAP-së ktheu ligjshmërinë në vend
Fatmir Matoshi i AKR-së për Klan Kosova ka deklaruar se janë optimistë që koalicioni i tyre do të arrijë të jetë pjesë e Kuvendit të Kosovës gjatë këtij mandati, por që presin të përfundojë i gjithë procesi i ...
Klan Kosova | 19-Nov-2019 18:48
Fatmir Matoshi i AKR-së për Klan Kosova ka deklaruar se janë optimistë që koalicioni i tyre do të arrijë të jetë pjesë e Kuvendit të Kosovës gjatë këtij mandati, por që presin të përfundojë i gjithë procesi i ...

Kurti takon ambasadoren Willems, Holanda mbështet Kosovën drejt integrimit evropian
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, së bashku me anëtaren e Kryesisë, Arbërie Nagavci dhe anëtarin e Këshillit të Përgjithshëm të Lëvizjes, Agim Bahtiri, dje ka pritur në takim Ambasadoren e Mbretërisë së ...
Telegrafi | 19-Nov-2019 09:47
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, së bashku me anëtaren e Kryesisë, Arbërie Nagavci dhe anëtarin e Këshillit të Përgjithshëm të Lëvizjes, Agim Bahtiri, dje ka pritur në takim Ambasadoren e Mbretërisë së ...

A po bëhet NISMA pjesë e LDK-së? Flasin nga partia e Limajt
Kohëve të fundit, është përfolur mundësia që NISMA Socialdemokrate, të arrijë koalicion me Lidhjen Demokratike të Kosovës, në mënyrë që partia e Limajt, të bëhet pjesë e qeverisë së re. Lidhur me këtë për Gazeta Blic, ...
Gazeta Observer | 19-Nov-2019 18:48
Kohëve të fundit, është përfolur mundësia që NISMA Socialdemokrate, të arrijë koalicion me Lidhjen Demokratike të Kosovës, në mënyrë që partia e Limajt, të bëhet pjesë e qeverisë së re. Lidhur me këtë për Gazeta Blic, ...

A po bëhet NISMA pjesë e LDK-së? Flasin nga partia e Limajt
Kohëve të fundit, është përfolur mundësia që Nisma Socialdemokrate, të arrijë koalicion me Lidhjen Demokratike të Kosovës, në mënyrë që partia e Limajt, të bëhet pjesë e qeverisë së re. Lidhur me......
Zeri | 19-Nov-2019 18:39
Kohëve të fundit, është përfolur mundësia që Nisma Socialdemokrate, të arrijë koalicion me Lidhjen Demokratike të Kosovës, në mënyrë që partia e Limajt, të bëhet pjesë e qeverisë së re. Lidhur me......

Haziri: Koalicioni LDK-VV nuk është duke i dhënë prioritet ndarjes së kulaçit
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka thënë se nuk ka ndodhur asnjë ngërç sa i përket ndërtimit të një bashkëpunimi politik me Lëvizjen Vetëvendosje. Haziri ka shtuar se deri tani kanë arritur ...
Indeks Online | 19-Nov-2019 18:25
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka thënë se nuk ka ndodhur asnjë ngërç sa i përket ndërtimit të një bashkëpunimi politik me Lëvizjen Vetëvendosje. Haziri ka shtuar se deri tani kanë arritur ...

Lutfi Haziri flet për ngërçin mes LDK dhe LVV
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri,ka folur rreth bashkëpunimit me LVV-në. Ai ka thënë se nuk ka ndodhur asnjë ngërç sa i përket ndërtimit të një bashkëpunimi politik , shkruan gazeta inFokus. ...
InFokusi | 19-Nov-2019 18:25
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri,ka folur rreth bashkëpunimit me LVV-në. Ai ka thënë se nuk ka ndodhur asnjë ngërç sa i përket ndërtimit të një bashkëpunimi politik , shkruan gazeta inFokus. ...

Lutfi Haziri: Nuk ka asnjë lloj ngërçi mes LDK-së dhe VV-së, jemi drejt ndërtimit të koalicionit
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka thënë se nuk ka ndodhur asnjë ngërç sa i përket ndërtimit të një bashkëpunimi politik me Lëvizjen Vetëvendosje. Haziri ka shtuar se deri tani kanë arritur ...
Portalb | 19-Nov-2019 18:16
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka thënë se nuk ka ndodhur asnjë ngërç sa i përket ndërtimit të një bashkëpunimi politik me Lëvizjen Vetëvendosje. Haziri ka shtuar se deri tani kanë arritur ...

A ka ngërç në arritjen e marrëveshjes VV-LDK? Flet Lutfi Haziri
Haziri ka shtuar se deri tani kanë arritur pajtueshmëri në disa sektore, por ka thënë se nuk janë ndaluar takimet mes LDK e VV, njofton Klan Kosova. ”Nuk ka asnjë lloj ngërçi dhe asnjë lloj hezitimi sa i përket të ...
Lajminet | 19-Nov-2019 18:13
Haziri ka shtuar se deri tani kanë arritur pajtueshmëri në disa sektore, por ka thënë se nuk janë ndaluar takimet mes LDK e VV, njofton Klan Kosova. ”Nuk ka asnjë lloj ngërçi dhe asnjë lloj hezitimi sa i përket të ...

Lutfi Haziri: Nuk ka asnjë lloj ngërçi mes LDK dhe VV, jemi drejt ndërtimit të koalicionit
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka thënë se nuk ka ndodhur asnjë ngërç sa i përket ndërtimit të një bashkëpunimi politik me Lëvizjen Vetëvendosje. Haziri ka shtuar se deri tani kanë arritur ...
Medial | 19-Nov-2019 18:12
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka thënë se nuk ka ndodhur asnjë ngërç sa i përket ndërtimit të një bashkëpunimi politik me Lëvizjen Vetëvendosje. Haziri ka shtuar se deri tani kanë arritur ...

Haziri: Koalicioni me Vetëvendosjen ka ndodhur, s’ka kurrëfarë ngërçi
Marrëveshje për bashkëqeverisje ndërmjet LDK-së dhe Lëvizjes Vetëvendosje tashmë ka ndodhur, ka thënë sot nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri. Në një intervistë të shkurtër për Info......
Zeri | 19-Nov-2019 18:09
Marrëveshje për bashkëqeverisje ndërmjet LDK-së dhe Lëvizjes Vetëvendosje tashmë ka ndodhur, ka thënë sot nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri. Në një intervistë të shkurtër për Info......

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved