ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 12/12/2019 17:50

Gjatë këtij viti 1.600 emigrantë kanë hyrë në territorin e Kosovës

Gjatë këtij viti 1.600 emigrantë kanë hyrë në territorin e Kosovës
Në Shkup është mbajtur “Forumi i ministrave për drejtësi dhe punë të brendshme të Bashkimi Evropian – Ballkani Perëndimor”, në kuadër të kryesimit të Finlandës me Këshillin e BE-së.
Top Channel | 19-Nov-2019 16:01
Në Shkup është mbajtur “Forumi i ministrave për drejtësi dhe punë të brendshme të Bashkimi Evropian – Ballkani Perëndimor”, në kuadër të kryesimit të Finlandës me Këshillin e BE-së.

Lleshaj në Forumin Ministerial BE-Ballkani Perëndimor: Rritje të migrantëve të parregullt që përdorin Shqipërinë si vend tranzit
Ministri Lleshaj mori pjesë në Forumin Ministerial BE-Ballkani Perëndimor, “Për Drejtësinë dhe Çështjet e Brendshme”, në të cilin u diskutuan tema të rëndësishme, si lufta kundër krimit të organizuar, flukset migratore, ...
Top Channel | 19-Nov-2019 14:59
Ministri Lleshaj mori pjesë në Forumin Ministerial BE-Ballkani Perëndimor, “Për Drejtësinë dhe Çështjet e Brendshme”, në të cilin u diskutuan tema të rëndësishme, si lufta kundër krimit të organizuar, flukset migratore, ...

Jurova: Nuk duhet të ketë amnisti apo falje të krimit
Ne dëshirojmë një Ligj shumë të mirë të Prokurorisë Publike dhe një sistem shumë të mirë që do të funksionojë në interes të qytetarëve, që do të thotë, kur dikush kryen një krim, ai duhet të ndëshkohet. Kjo është ...
Telegrafi | 19-Nov-2019 17:13
Ne dëshirojmë një Ligj shumë të mirë të Prokurorisë Publike dhe një sistem shumë të mirë që do të funksionojë në interes të qytetarëve, që do të thotë, kur dikush kryen një krim, ai duhet të ndëshkohet. Kjo është ...

Shqipëria dërgon dosjet dhe kërkon të drejtat operacionale për kapjen e personave me rrezikshmëri të lartë
Vetëm pak kohë më parë në Shqipëri me vendim të Këshillit të Ministrave u ngrit një strukturë policore për të bërë të mundur arrestimin e personave me rrezikshmëri të lartë shoqërore. Por, pavarësisht debateve Ministria ...
Telegrafi | 19-Nov-2019 16:09
Vetëm pak kohë më parë në Shqipëri me vendim të Këshillit të Ministrave u ngrit një strukturë policore për të bërë të mundur arrestimin e personave me rrezikshmëri të lartë shoqërore. Por, pavarësisht debateve Ministria ...

Mustafa pjesë e Forumit të ministrave për drejtësi dhe punë të brendshme të BE- Ballkani Perëndimor
Në Shkup është mbajtur “Forumi i ministrave për drejtësi dhe punë të brendshme të Bashkimi Evropian – Ballkani Perëndimor”, në kuadër të kryesimit të Finlandës me Këshillin e BE-së. Në këtë Forum, ministri i Punëve të ...
Telegrafi | 19-Nov-2019 16:01
Në Shkup është mbajtur “Forumi i ministrave për drejtësi dhe punë të brendshme të Bashkimi Evropian – Ballkani Perëndimor”, në kuadër të kryesimit të Finlandës me Këshillin e BE-së. Në këtë Forum, ministri i Punëve të ...

Lleshaj merr pjesë në Forumin Ministerial BE-Ballkani Perëndimor
Ministri Lleshaj mori pjesë në Forumin Ministerial BE-Ballkani Perëndimor, “Për Drejtësinë dhe Çështjet e Brendshme”, në të cilin u diskutuan tema të rëndësishme, si lufta kundër krimit të organizuar, flukset migratore, ...
VizionPlus | 19-Nov-2019 14:07
Ministri Lleshaj mori pjesë në Forumin Ministerial BE-Ballkani Perëndimor, “Për Drejtësinë dhe Çështjet e Brendshme”, në të cilin u diskutuan tema të rëndësishme, si lufta kundër krimit të organizuar, flukset migratore, ...

Avramopulos: Ballkani Perëndimor i përket Evropës, kemi interesat tona
Komisioneri Evropian për Emigrimin, Punët e Brendshme dhe Shtetësinë, Dimitris Avramopulos deklaroi se ai është i paduruar për fillimin e negociatave të Bashkimit Evropian me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Ai u ...
Politiko | 19-Nov-2019 23:03
Komisioneri Evropian për Emigrimin, Punët e Brendshme dhe Shtetësinë, Dimitris Avramopulos deklaroi se ai është i paduruar për fillimin e negociatave të Bashkimit Evropian me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Ai u ...

Bashkëpunim mes BE-së dhe Ballkanit Perëndimor për përballje efikase me emigracionin ilegal, radikalizmin dhe krimin e organizuar
Emigracioni ilegal, siguria e kufijve, radikalizimi i dhunshëm dhe krimi i organizuar janë sfera ku të gjithë duhet të punojnë së bashku, është konkludimi nga Takimi ministror BE – Ballkani Perëndimor që u mbajt në ...
TetovaSot | 19-Nov-2019 19:53
Emigracioni ilegal, siguria e kufijve, radikalizimi i dhunshëm dhe krimi i organizuar janë sfera ku të gjithë duhet të punojnë së bashku, është konkludimi nga Takimi ministror BE – Ballkani Perëndimor që u mbajt në ...

Avramopullos: Maqedonia e Veriut nuk ka kërkuar ndihmë financiare për kapacitete për refugjatë dhe emigrantë
Maqedonia e Veriut nuk ka kërkuar ndihmë financiare nga Bashkimi Evropian për ndërtim të kampeve për emigrantë dhe refugjatë, deklaroi sot eurokomisari për punë të brendshme, Dimitris Avramopullos në Forumin ministror ...
TetovaSot | 19-Nov-2019 19:48
Maqedonia e Veriut nuk ka kërkuar ndihmë financiare nga Bashkimi Evropian për ndërtim të kampeve për emigrantë dhe refugjatë, deklaroi sot eurokomisari për punë të brendshme, Dimitris Avramopullos në Forumin ministror ...

Tahiri në takimin me homologët nga Ballkani: Kosova në rrugë të mbarë të fuqizimit të ligjit
Ministri në detyrë i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka thënë se në dy vitet e fundit sistemi i drejtësisë në Republikën e Kosovës ka shënuar progres të matshëm si nga rrafshi i legjislacionit ashtu edhe nga kapacitetet ...
Klan Kosova | 19-Nov-2019 19:27
Ministri në detyrë i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka thënë se në dy vitet e fundit sistemi i drejtësisë në Republikën e Kosovës ka shënuar progres të matshëm si nga rrafshi i legjislacionit ashtu edhe nga kapacitetet ...

Tahiri në takimin me homologët nga Ballkani: Kosova në rrugë të mbarë të fuqizimit të ligjit
Ministri në detyrë i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka thënë se në dy vitet e fundit sistemi i drejtësisë në Republikën e Kosovës ka shënuar progres të matshëm si nga rrafshi i legjislacionit ashtu edhe nga kapacitetet ...
Medial | 19-Nov-2019 19:27
Ministri në detyrë i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka thënë se në dy vitet e fundit sistemi i drejtësisë në Republikën e Kosovës ka shënuar progres të matshëm si nga rrafshi i legjislacionit ashtu edhe nga kapacitetet ...

Avramopoulos: Vendet e Ballkanit Perëndimor e kanë të ardhmen në BE
Në forumin e ministrave të Punëve të Brendshme të Ballkanit Perëndimor dhe të Bashkimit Evropian, u tha se Maqedonia e Veriut mbetet “në kursin e integrimeve evropiane”, teksa zyrtarët diskutuan për tema të ndryshme siç ...
Radio Evropa e Lire | 19-Nov-2019 17:57
Në forumin e ministrave të Punëve të Brendshme të Ballkanit Perëndimor dhe të Bashkimit Evropian, u tha se Maqedonia e Veriut mbetet “në kursin e integrimeve evropiane”, teksa zyrtarët diskutuan për tema të ndryshme siç ...

Avramopoulos: Maqedonia e Veriut nuk ka kërkuar ndihmë financiare për emigrantët
Maqedonia e Veriut nuk e ka kërkuar nga Bashkimi Evropian ndihmë financiare për ndërtimin e kampeve të emigrantëve dhe refugjatëve, tha sot Komisioneri i BE-së për Punë të Brendshme, Dimitris Avramopoulos, në Forumin ...
Telegrafi | 19-Nov-2019 15:30
Maqedonia e Veriut nuk e ka kërkuar nga Bashkimi Evropian ndihmë financiare për ndërtimin e kampeve të emigrantëve dhe refugjatëve, tha sot Komisioneri i BE-së për Punë të Brendshme, Dimitris Avramopoulos, në Forumin ...

Bashkëpunim mes BE-së dhe Ballkanit Perëndimor për përballje efikase me emigracionin ilegal, radikalizmin dhe krimin e organizuar
Shkup, 19 nëntor 2019 (MEDIAL) – Emigracioni ilegal, siguria e kufijve, radikalizimi i dhunshëm dhe krimi i organizuar janë sfera ku të gjithë duhet të punojnë së bashku, është konkludimi nga Takimi ministror BE – ...
Medial | 19-Nov-2019 17:20
Shkup, 19 nëntor 2019 (MEDIAL) – Emigracioni ilegal, siguria e kufijve, radikalizimi i dhunshëm dhe krimi i organizuar janë sfera ku të gjithë duhet të punojnë së bashku, është konkludimi nga Takimi ministror BE – ...

300% më shumë migrantë këtë vit në Kosovë
Fluksi i migrantëve ka prekur të gjithë Ballkanin Perëndimor e poashtu edhe vendin tonë, vetëm gjatë këtij viti në Kosovë kanë hyrë afro 1 mijë e 600 persona si migrantë. Krahasuar me vitet paraprake numri i ...
Zeri | 19-Nov-2019 17:06
Fluksi i migrantëve ka prekur të gjithë Ballkanin Perëndimor e poashtu edhe vendin tonë, vetëm gjatë këtij viti në Kosovë kanë hyrë afro 1 mijë e 600 persona si migrantë. Krahasuar me vitet paraprake numri i ...

(VIDEO) Qeveria nuk e ka në plan të ndërtojë kampe për refugjatët
Qeveria nuk planifikon të ndërtojë kampe të reja për strehimin e migrantëve në lindje të vendit, ndërsa mjaftojnë dy qendrat tranzite në jug dhe në veri të vendit, ka thënë ministri i Punëve të Brendshme, Oliver ...
Shenja | 19-Nov-2019 16:43
Qeveria nuk planifikon të ndërtojë kampe të reja për strehimin e migrantëve në lindje të vendit, ndërsa mjaftojnë dy qendrat tranzite në jug dhe në veri të vendit, ka thënë ministri i Punëve të Brendshme, Oliver ...

Komisioneri europian bën paralajmërimin e fortë për shtetet anëtare: Duhet të frikësohen nga... (Thirrja që Shqipëria dhe Maqedonia të pranohen në BE)?
Postuar: 19/11/2019 - 16:15 Komisioneri Avramopulos i BE, deklaroi gjatë takimit në Shkup se ata që janë hezitues apo kanë frikë nga procesi (i zgjerimit), duhet të frikësohen më shumë nga e kundërta dhe të hedhin ...
Sot.Al | 19-Nov-2019 16:18
Postuar: 19/11/2019 - 16:15 Komisioneri Avramopulos i BE, deklaroi gjatë takimit në Shkup se ata që janë hezitues apo kanë frikë nga procesi (i zgjerimit), duhet të frikësohen më shumë nga e kundërta dhe të hedhin ...

?Gjatë këtij viti 1.600 migrantë kanë hyrë në territorin e Kosovës
Në Shkup është mbajtur “Forumi i ministrave për drejtësi dhe punë të brendshme të Bashkimi Evropian – Ballkani Perëndimor”, në kuadër të kryesimit të Finlandës me Këshillin e BE-së. Në këtë Forum, ministri i Punëve të ...
Gazeta Express | 19-Nov-2019 16:18
Në Shkup është mbajtur “Forumi i ministrave për drejtësi dhe punë të brendshme të Bashkimi Evropian – Ballkani Perëndimor”, në kuadër të kryesimit të Finlandës me Këshillin e BE-së. Në këtë Forum, ministri i Punëve të ...

Shqipëria dërgon dosjet dhe kërkon të drejtat operacionale për kapjen e personave me rrezikshmëri të lartë
Vetëm pak kohë më parë në Shqipëri me vendim të Këshillit të Ministrave u ngrit një strukturë policore për të bërë të mundur arrestimin e personave me rrezikshmëri të lartë shoqërore. Por, pavarësisht debateve Ministria ...
EkonomiaOnline | 19-Nov-2019 16:17
Vetëm pak kohë më parë në Shqipëri me vendim të Këshillit të Ministrave u ngrit një strukturë policore për të bërë të mundur arrestimin e personave me rrezikshmëri të lartë shoqërore. Por, pavarësisht debateve Ministria ...

Olisalo: RMV dhe Shqipëria me progress konstruktiv, reformat duhet thelluar më tej
Vendet e Ballkanit Perëndimore duhet të tregojnë më shumë progres në sundimin e ligjit, lirinë e mediave dhe luftën kundër korrupsionit. Bashkëpunimi mes shteteve të rajonit dhe jo vetëm është mekanizmi më i mirë për ...
Aktuale.MK | 19-Nov-2019 16:17
Vendet e Ballkanit Perëndimore duhet të tregojnë më shumë progres në sundimin e ligjit, lirinë e mediave dhe luftën kundër korrupsionit. Bashkëpunimi mes shteteve të rajonit dhe jo vetëm është mekanizmi më i mirë për ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved