ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/01/2020 15:10

Parashikimi i motit për sot, 18 Nëntor 2019

Parashikimi i motit për sot, 18 Nëntor 2019
Gjate dites se sotme, moti mbi vendin tone do te vazhdoje te dominohet nga paqendrueshmeria. Keshtu, gjate paradites do te vijojne vranesirat alternuar me reshjet shiu. Ne mesdite do te kemi permiresim gradual te ...
ikub.al | 18-Nov-2019 08:39
Gjate dites se sotme, moti mbi vendin tone do te vazhdoje te dominohet nga paqendrueshmeria. Keshtu, gjate paradites do te vijojne vranesirat alternuar me reshjet shiu. Ne mesdite do te kemi permiresim gradual te ...

Moti sot në Shqipëri, mos dilni nga shtëpia pa çadra
Kjo javë do të nisë sërish me reshje shiu, por nuk parashikohen përmbytje. Për këtë arsye, duhet të mos dilni nga shtëpia pa çadër. Sipas Meteoalb, në qarqet Vlorë, Shkodër, Kukës, Lezhë dhe Gjirokastër do të ketë ...
Telegraf | 18-Nov-2019 08:51
Kjo javë do të nisë sërish me reshje shiu, por nuk parashikohen përmbytje. Për këtë arsye, duhet të mos dilni nga shtëpia pa çadër. Sipas Meteoalb, në qarqet Vlorë, Shkodër, Kukës, Lezhë dhe Gjirokastër do të ketë ...

Moti për ditën e hënë, 18 nëntor 2019!
Moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura dhe reshje shiu me stuhi në Jugperëndim. Era do të jetë me me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi 10-25 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 6 me lartësi ...
VizionPlus | 18-Nov-2019 06:13
Moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura dhe reshje shiu me stuhi në Jugperëndim. Era do të jetë me me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi 10-25 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 6 me lartësi ...

Rreshje shiu? Ja si nis java e re…
Kjo javë do të nisë sërish me reshje shiu, por nuk parashikohen përmbytje. Për këtë arsye, duhet të mos dilni nga shtëpia pa çadër. Sipas IGJEUM, në qarkun e Vlorës, Gjirokastrës, Shkodrës, Lezhës dhe Kukësit do të ketë ...
Telegraf | 17-Nov-2019 23:39
Kjo javë do të nisë sërish me reshje shiu, por nuk parashikohen përmbytje. Për këtë arsye, duhet të mos dilni nga shtëpia pa çadër. Sipas IGJEUM, në qarkun e Vlorës, Gjirokastrës, Shkodrës, Lezhës dhe Kukësit do të ketë ...

Parashikimi i motit për sot, 17 Nëntor 2019
Temperaturat do te vijojne te jene ne te njejtat nivele, ndonese me tendence renieje ne te dyja ekstremitet dhe ne te gjitha zonat e vendit. Keshtu, sipas Meteoalb ato do te jene: Ne zonat malore nga 04ºC deri ne 15ºC ...
ikub.al | 17-Nov-2019 13:08
Temperaturat do te vijojne te jene ne te njejtat nivele, ndonese me tendence renieje ne te dyja ekstremitet dhe ne te gjitha zonat e vendit. Keshtu, sipas Meteoalb ato do te jene: Ne zonat malore nga 04ºC deri ne 15ºC ...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut
Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira dhe reshje të shiut, të cilat më të dendura do të jenë në orët e paradites. Pasdite lagështia do të ulet dhe do të fryjë erë e lehtë jugore. Temperaturat e ...
Telegrafi | 18-Nov-2019 08:04
Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira dhe reshje të shiut, të cilat më të dendura do të jenë në orët e paradites. Pasdite lagështia do të ulet dhe do të fryjë erë e lehtë jugore. Temperaturat e ...

Diell dhe vranësira, parashikimi i motit gjatë kësaj jave
Gjatë pesë ditëve të ardhshme mbi vendin tonë do të mbretërojë mot me vranësira dhe intervale diellore. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, vranësirat ditën e hënë, vende-vende do të shoqërohen me riga shiu. ...
Telegrafi | 18-Nov-2019 07:27
Gjatë pesë ditëve të ardhshme mbi vendin tonë do të mbretërojë mot me vranësira dhe intervale diellore. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, vranësirat ditën e hënë, vende-vende do të shoqërohen me riga shiu. ...

“Luhatje, shkarkesa elektrike, rrebeshe dhe borë”, Shërbimi Meteorologjik publikon të “papriturat” e motit për 5 ditët në vijim
Shërbimi Meteorologjik Shqiptar njofton se të hënën, reshjet e shiut do të nisin prej orëve të para të 24 orëshit, me kohëzgjatje deri në mesditë. Në jugperëndim, do të marrin karakter rrebeshesh. Më tej, deri të martën ...
GazetaTema | 17-Nov-2019 13:17
Shërbimi Meteorologjik Shqiptar njofton se të hënën, reshjet e shiut do të nisin prej orëve të para të 24 orëshit, me kohëzgjatje deri në mesditë. Në jugperëndim, do të marrin karakter rrebeshesh. Më tej, deri të martën ...

Moti për pesë ditët e ardhshme në Kosovë
Gjatë javës mot kryesisht me vranësira, kohëpaskohe me reshje shiu. Nga e mërkura rënie e lehtë e temperaturave. Fusha të presionit të ulët që po depërtojnë mbi Mesdhe, e më pas edhe nga rajoni ynë, do të kushtëzojnë ...
Telegrafi | 17-Nov-2019 23:08
Gjatë javës mot kryesisht me vranësira, kohëpaskohe me reshje shiu. Nga e mërkura rënie e lehtë e temperaturave. Fusha të presionit të ulët që po depërtojnë mbi Mesdhe, e më pas edhe nga rajoni ynë, do të kushtëzojnë ...

Stuhi dhe renie temperaturash, ja parashikimi i motit sot
Moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura dhe reshje shiu me stuhi në Jugperëndim. Era do të jetë me me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi 10-25 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 6 me lartësi ...
Lajmi i Fundit | 18-Nov-2019 09:15
Moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura dhe reshje shiu me stuhi në Jugperëndim. Era do të jetë me me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi 10-25 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 6 me lartësi ...

Moti sot me vranësira i shoqëruar me reshje shiu
Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira dhe reshje të shiut, të cilat më të dendura do të jenë në orët e paradites. Pasdite lagështia do të ulet dhe do të fryjë erë e lehtë jugore. Temperaturat e ...
Alsat-M | 18-Nov-2019 09:08
Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira dhe reshje të shiut, të cilat më të dendura do të jenë në orët e paradites. Pasdite lagështia do të ulet dhe do të fryjë erë e lehtë jugore. Temperaturat e ...

Java nisi me shi, ja si do të jetë moti orët në vijim!
Paraditja do të mbizotërohet nga vranësira dhe reshje shiu që në orët e para të mëngjesit. Por duke filluar nga mesdita dhe në vijim kushtet atmosferike do të përmirësohen gradualisht. Vranësirat dhe shirat e izoluar do ...
Dritare | 18-Nov-2019 09:03
Paraditja do të mbizotërohet nga vranësira dhe reshje shiu që në orët e para të mëngjesit. Por duke filluar nga mesdita dhe në vijim kushtet atmosferike do të përmirësohen gradualisht. Vranësirat dhe shirat e izoluar do ...

Moti i ndryshueshëm me vranësira dhe me shi
Shkup, 18 nëntor – Moti sot do të jetë i ndryshueshëm me vranësira në disa vende në lugina me mjegull, ndërsa në lindje me periudha të diellit. Do të fryjë erë e lehtë juglindore. Gjatë natës nga perëndimi do të ...
Koha.mk | 18-Nov-2019 08:51
Shkup, 18 nëntor – Moti sot do të jetë i ndryshueshëm me vranësira në disa vende në lugina me mjegull, ndërsa në lindje me periudha të diellit. Do të fryjë erë e lehtë juglindore. Gjatë natës nga perëndimi do të ...

Moti gjatë kësaj jave
Gjatë pesë ditëve të ardhshme mbi vendin tonë do të mbretërojë mot me vranësira dhe intervale diellore. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, vranësirat ditën e hënë, vende-vende do të shoqërohen me riga shiu. ...
Albportali | 18-Nov-2019 08:44
Gjatë pesë ditëve të ardhshme mbi vendin tonë do të mbretërojë mot me vranësira dhe intervale diellore. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, vranësirat ditën e hënë, vende-vende do të shoqërohen me riga shiu. ...

Mos dilni pa çadër, ky është parashikimi i motit për këtë javë
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka bërë të ditur se gjatë pesë ditëve të ardhshme do të mbajë mot me shi. Edhe në pesë ditët e ardhshme në vendin tonë do të mbajë mot me shi e me temperatura të ulëta. ...
Arbresh | 18-Nov-2019 08:32
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka bërë të ditur se gjatë pesë ditëve të ardhshme do të mbajë mot me shi. Edhe në pesë ditët e ardhshme në vendin tonë do të mbajë mot me shi e me temperatura të ulëta. ...

Parashikimi i motit
Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira. Nga pjesa juglindore e vendit do të fryjë një erë e lehtë. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej tre deri më 10 gradë, ndërsa temperaturat ditore do të lëvizin prej 12 ...
Shenja | 18-Nov-2019 08:16
Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira. Nga pjesa juglindore e vendit do të fryjë një erë e lehtë. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej tre deri më 10 gradë, ndërsa temperaturat ditore do të lëvizin prej 12 ...

Moti sot në Shqipëri
Orët e para të mëngjesit do të vijojnë me vranësira, si dhe reshjet shiu. Por duke iu afruar mesditës kemi një përmirësim të kushteve atmosferike, ku kthjellimet dhe vranësirat kalimtare do të jenë dominante. Në zonat ...
Koha.net | 18-Nov-2019 08:15
Orët e para të mëngjesit do të vijojnë me vranësira, si dhe reshjet shiu. Por duke iu afruar mesditës kemi një përmirësim të kushteve atmosferike, ku kthjellimet dhe vranësirat kalimtare do të jenë dominante. Në zonat ...

Ndryshime të temperaturave në Kosovë
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë ditës së mërkurë mbi territorin e Kosovës do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me intervale të shkurta me diell. IHK njofton se vranësirat do të shoqërohen ...
Zeri | 05-Sep-2018 08:54
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë ditës së mërkurë mbi territorin e Kosovës do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me intervale të shkurta me diell. IHK njofton se vranësirat do të shoqërohen ...

Meteorologët ushtarakë: Si do të jetë moti 5 ditët e ardhshme
Java që pritet të nisë, parashikohet e ndryshueshme, njoftoi sot SHMU. Të hënën, reshjet e shiut do të nisin prej orëve të para të 24 orëshit, me kohëzgjatje deri në mesditë. Në jugperëndim, do të marrin karakter ...
Telegraf | 17-Nov-2019 12:29
Java që pritet të nisë, parashikohet e ndryshueshme, njoftoi sot SHMU. Të hënën, reshjet e shiut do të nisin prej orëve të para të 24 orëshit, me kohëzgjatje deri në mesditë. Në jugperëndim, do të marrin karakter ...

Moti sot në Shqipëri, mos dilni nga shtëpia pa çadra
Kjo javë do të nisë sërish me reshje shiu, por nuk parashikohen përmbytje. Për këtë arsye, duhet të mos dilni nga shtëpia pa çadër. Sipas Meteoalb, në qarqet Vlorë, Shkodër, Kukës, Lezhë dhe Gjirokastër do të ketë ...
Gazeta Express | 18-Nov-2019 08:09
Kjo javë do të nisë sërish me reshje shiu, por nuk parashikohen përmbytje. Për këtë arsye, duhet të mos dilni nga shtëpia pa çadër. Sipas Meteoalb, në qarqet Vlorë, Shkodër, Kukës, Lezhë dhe Gjirokastër do të ketë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved