ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 10/12/2019 00:42

Shqipëria vijon të goditet nga tërmetet

Shqipëria vijon të goditet nga tërmetet
Vendi ynë vijon të mbetet një zonë e nxehtë për sa i përket tërmeteve. Mëngjesin e djeshëm një tërmet 3.7 ballë goditi vendin, ndërsa epiqendra ishte në Derje, 15 kilometër larg Tiranës. Sipas Institutit të ...
Telegraf | 18-Nov-2019 08:44
Vendi ynë vijon të mbetet një zonë e nxehtë për sa i përket tërmeteve. Mëngjesin e djeshëm një tërmet 3.7 ballë goditi vendin, ndërsa epiqendra ishte në Derje, 15 kilometër larg Tiranës. Sipas Institutit të ...

Ndjehet tërmet në Manastir
Një tërmet sot dridhi qytetin e Manastirit. Një tërmet është regjistruar këtë pasdite në Greqinë fqinje në Lerin me një magnitudë 3 shkallë Rihter. Epiqendra e tërmetit ishte 8 km në veriperëndim të Lerinit dhe 21 km në ...
Telegrafi | 17-Nov-2019 17:57
Një tërmet sot dridhi qytetin e Manastirit. Një tërmet është regjistruar këtë pasdite në Greqinë fqinje në Lerin me një magnitudë 3 shkallë Rihter. Epiqendra e tërmetit ishte 8 km në veriperëndim të Lerinit dhe 21 km në ...

Tërmeti shkund Tiranën, sizmiologu: Mund të ketë lëkundje më të vogla
Tërmeti u ndje edhe në Durrës. Sizmiologu Rexhep Koçi në një lidhje telefonike tha se nuk mund të përjashtohet fakti se mund të ketë të tjera lëkundje, por në intensitet të ulët. “Sot është regjistruar një tërmet me ...
Telegraf | 17-Nov-2019 11:11
Tërmeti u ndje edhe në Durrës. Sizmiologu Rexhep Koçi në një lidhje telefonike tha se nuk mund të përjashtohet fakti se mund të ketë të tjera lëkundje, por në intensitet të ulët. “Sot është regjistruar një tërmet me ...

Frikë nga tërmete të tjera? Flet sizmologu
Pasi Tirana u godit sot nga një tërmet me magnitudë 3.7, frika që ‘mbërthen’ qytetarët është fakti nëse do të ketë të tjera lëkundje. Pavarësisht faktit se tërmetet nuk parashikohen, sizmologu Rexhep Koçi në një lidhje ...
GazetaTema | 17-Nov-2019 10:53
Pasi Tirana u godit sot nga një tërmet me magnitudë 3.7, frika që ‘mbërthen’ qytetarët është fakti nëse do të ketë të tjera lëkundje. Pavarësisht faktit se tërmetet nuk parashikohen, sizmologu Rexhep Koçi në një lidhje ...

Shqipëria goditet sërish nga tërmeti
Shqipëria vijon të mbetet një zonë e nxehtë për sa i përket tërmeteve. Mëngjesin e djeshëm një tërmet 3.7 ballë goditi vendin, ndërsa epiqendra ishte në Derje, 15 kilometër larg Tiranës. Sipas Institutit të......
Zeri | 18-Nov-2019 09:20
Shqipëria vijon të mbetet një zonë e nxehtë për sa i përket tërmeteve. Mëngjesin e djeshëm një tërmet 3.7 ballë goditi vendin, ndërsa epiqendra ishte në Derje, 15 kilometër larg Tiranës. Sipas Institutit të......

Shqipëria goditet sërish nga tërmeti
Shqipëria vijon të goditet nga tërmetet. Pas Lushnjës, Gjirokastrës dhe Mirditës në orët e para të mëngjesit të sotëm lëkundjet janë ndjerë në jug të Shqipërisë. Raportohet se zona e Gjirokastër është lëkundur sërish ...
EkonomiaOnline | 13-Oct-2018 09:27
Shqipëria vijon të goditet nga tërmetet. Pas Lushnjës, Gjirokastrës dhe Mirditës në orët e para të mëngjesit të sotëm lëkundjet janë ndjerë në jug të Shqipërisë. Raportohet se zona e Gjirokastër është lëkundur sërish ...

Shqipëria goditet sërish nga tërmeti
Shqipëria vijon të mbetet një zonë e nxehtë për sa i përket tërmeteve. Mëngjesin e djeshëm një tërmet 3.7 ballë goditi vendin, ndërsa epiqendra ishte në Derje, 15 kilometër larg Tiranës. Sipas Institutit të ...
EkonomiaOnline | 18-Nov-2019 09:15
Shqipëria vijon të mbetet një zonë e nxehtë për sa i përket tërmeteve. Mëngjesin e djeshëm një tërmet 3.7 ballë goditi vendin, ndërsa epiqendra ishte në Derje, 15 kilometër larg Tiranës. Sipas Institutit të ...

Shqipëria goditet sërish nga tërmeti
Shqipëria vijon të mbetet një zonë e nxehtë për sa i përket tërmeteve. Mëngjesin e djeshëm një tërmet 3.7 ballë goditi vendin, ndërsa epiqendra ishte në Derje, 15 kilometër larg Tiranës. Sipas Institutit të ...
Gazeta Observer | 18-Nov-2019 09:15
Shqipëria vijon të mbetet një zonë e nxehtë për sa i përket tërmeteve. Mëngjesin e djeshëm një tërmet 3.7 ballë goditi vendin, ndërsa epiqendra ishte në Derje, 15 kilometër larg Tiranës. Sipas Institutit të ...

Shqipëria vijon të goditet nga tërmetet
Shqipëria vijon të mbetet një zonë e nxehtë për sa i përket tërmeteve. Mëngjesin e djeshëm një tërmet 3.7 ballë goditi vendin, ndërsa epiqendra ishte në Derje, 15 kilometër larg Tiranës. Sipas Institutit të ...
Shenja | 18-Nov-2019 08:33
Shqipëria vijon të mbetet një zonë e nxehtë për sa i përket tërmeteve. Mëngjesin e djeshëm një tërmet 3.7 ballë goditi vendin, ndërsa epiqendra ishte në Derje, 15 kilometër larg Tiranës. Sipas Institutit të ...

Shqipëria vijon të goditet nga tërmetet
Vendi ynë vijon të mbetet një zonë e nxehtë për sa i përket tërmeteve. Mëngjesin e djeshëm një tërmet 3.7 ballë goditi vendin, ndërsa epiqendra ishte në Derje, 15 kilometër larg Tiranës. Sipas Institutit të ...
Gazeta Express | 18-Nov-2019 08:23
Vendi ynë vijon të mbetet një zonë e nxehtë për sa i përket tërmeteve. Mëngjesin e djeshëm një tërmet 3.7 ballë goditi vendin, ndërsa epiqendra ishte në Derje, 15 kilometër larg Tiranës. Sipas Institutit të ...

Ndjehet tërmet në Manastir
Një tërmet sot dridhi qytetin e Manastirit. Një tërmet është regjistruar këtë pasdite në Greqinë fqinje në Lerin me një magnitudë 3 shkallë Rihter. Epiqendra e tërmetit ishte 8 km në veriperëndim të Lerinit dhe 21 km në ...
Arbresh | 17-Nov-2019 18:02
Një tërmet sot dridhi qytetin e Manastirit. Një tërmet është regjistruar këtë pasdite në Greqinë fqinje në Lerin me një magnitudë 3 shkallë Rihter. Epiqendra e tërmetit ishte 8 km në veriperëndim të Lerinit dhe 21 km në ...

A do të ketë lëkundje të tjera pas tërmetit me magnitudë 3.7? Flet sizmiologu
Një tërmet me magnitudë 3.7 goditi vendin këtë paradite, ndërsa epiqendra ishte 14 km larg nga Tirana. Lëkundjet ishin mjaft të ndjeshme, ndërsa riktheu edhe njëherë panikun tek qytetarët. Sakaq, në një lidhje ...
TetovaSot | 17-Nov-2019 13:26
Një tërmet me magnitudë 3.7 goditi vendin këtë paradite, ndërsa epiqendra ishte 14 km larg nga Tirana. Lëkundjet ishin mjaft të ndjeshme, ndërsa riktheu edhe njëherë panikun tek qytetarët. Sakaq, në një lidhje ...

Tërmet në Tiranë e Bulqizë
Lëkundje tërmeti u regjistruan pak kohë më parë në kryeqytet. Magnituta e tërmetit ishte 3.6 me epiqendër 16 km në perëndim në Bulqizës dhe 23 km në verilindje të Tiranës, shkruajnë mediat kosovare, përcjell albinfo.ch. ...
AlbInfo | 17-Nov-2019 11:46
Lëkundje tërmeti u regjistruan pak kohë më parë në kryeqytet. Magnituta e tërmetit ishte 3.6 me epiqendër 16 km në perëndim në Bulqizës dhe 23 km në verilindje të Tiranës, shkruajnë mediat kosovare, përcjell albinfo.ch. ...

Tërmet në Shqipëri, ndjehet edhe në Maqedoni
Tërmet me magnitudë 3.2 gradë para pak çastesh është ndjerë në Ohër, transmeton Zhurnal. Epiqendra e tërmetit ka qenë në Tiranë, Shqipëri. Ky tërmet është ndjerë edhe në rajonin Ohrit. Interesante
Klan Kosova | 09-Oct-2017 11:06
Tërmet me magnitudë 3.2 gradë para pak çastesh është ndjerë në Ohër, transmeton Zhurnal. Epiqendra e tërmetit ka qenë në Tiranë, Shqipëri. Ky tërmet është ndjerë edhe në rajonin Ohrit. Interesante

Frikë nga tërmete të tjera? Sizmiologu: Mund të ketë lëkundje por…
Pasi Tirana u godit sot nga një tërmet me magnitudë 3.7, frika që ‘mbërthen’ qytetarët është fakti nëse do të ketë të tjera lëkundje. Pavarësisht faktit se tërmetet nuk parashikohen, sizmiologu Rexhep Koçi në një lidhje ...
BalkanWeb | 17-Nov-2019 10:36
Pasi Tirana u godit sot nga një tërmet me magnitudë 3.7, frika që ‘mbërthen’ qytetarët është fakti nëse do të ketë të tjera lëkundje. Pavarësisht faktit se tërmetet nuk parashikohen, sizmiologu Rexhep Koçi në një lidhje ...

Tërmet në Shqipëri, ndihet edhe në vendin tonë
Lëkundje të forta tërmeti u regjistruan pak minuta më parë në Tiranë. Magnituta e tërmetit ishte 3.6 me epiqendër 16 km në perëndim në Bulqizës dhe 23 km në verilindje të Tiranës. Ai u ndje po ashtu edhe në veriperëndim ...
Gazeta Express | 17-Nov-2019 11:21
Lëkundje të forta tërmeti u regjistruan pak minuta më parë në Tiranë. Magnituta e tërmetit ishte 3.6 me epiqendër 16 km në perëndim në Bulqizës dhe 23 km në verilindje të Tiranës. Ai u ndje po ashtu edhe në veriperëndim ...

Tërmete të tjera? Sizmiologu: Mund të ketë lëkundje por…
Pasi Tirana u godit sot nga një tërmet me magnitudë 3.6 ballë, qyretarët i tremben lëkundjeve të mundshme në vijim. Pavarësisht faktit se tërmetet nuk parashikohen, sizmiologu Rexhep Koçi në një lidhje telefonike për ...
Lapsi | 17-Nov-2019 11:01
Pasi Tirana u godit sot nga një tërmet me magnitudë 3.6 ballë, qyretarët i tremben lëkundjeve të mundshme në vijim. Pavarësisht faktit se tërmetet nuk parashikohen, sizmiologu Rexhep Koçi në një lidhje telefonike për ...

Sërish lëkundje tërmeti në Tiranë/ Zbulohet magnituda dhe epiqendra…
Kryeqyteti u lëkund sërish të dielën nga tërmeti, duke rizgjuar frikën e asaj që ndodhi në shtator. Nga të dhënat e para mësohet se epiqendra e tërmetit ka qenë pranë Bulqizës. Magnituda e tërmetit ka qenë 3.6 ballë, ...
Standard | 17-Nov-2019 11:21
Kryeqyteti u lëkund sërish të dielën nga tërmeti, duke rizgjuar frikën e asaj që ndodhi në shtator. Nga të dhënat e para mësohet se epiqendra e tërmetit ka qenë pranë Bulqizës. Magnituda e tërmetit ka qenë 3.6 ballë, ...

A do të ketë lëkundje të tjera pas tërmetit me magnitudë 3.7? Flet për Abc News sizmiologu
Një tërmet me magnitudë 3.7 goditi vendin këtë paradite, ndërsa epiqendra ishte 14 km larg nga Tirana. Lëkundjet ishin mjaft të ndjeshme, ndërsa riktheu edhe njëherë panikun tek qytetarët. Sakaq, në një lidhje ...
ABCNews | 17-Nov-2019 11:01
Një tërmet me magnitudë 3.7 goditi vendin këtë paradite, ndërsa epiqendra ishte 14 km larg nga Tirana. Lëkundjet ishin mjaft të ndjeshme, ndërsa riktheu edhe njëherë panikun tek qytetarët. Sakaq, në një lidhje ...

A do të ketë lëkundje të tjera pas tërmetit në Tiranë? Flet sizmologu: Nuk është nga ato raste që …
Pas tërmetit të fortë në Tiranë një orë më parë, duket se nuk ka më vend për panik. Sizmiologu, Olgert Gjuzi tha në një lidhje telefonike për ‘News 24’ se epiqendra e tërmetit me magnitudë 3.7 i shkallës rihter ishte në ...
Politiko | 17-Nov-2019 11:16
Pas tërmetit të fortë në Tiranë një orë më parë, duket se nuk ka më vend për panik. Sizmiologu, Olgert Gjuzi tha në një lidhje telefonike për ‘News 24’ se epiqendra e tërmetit me magnitudë 3.7 i shkallës rihter ishte në ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved