ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 10/12/2019 01:46

Franca kërkon që vendet e Ballkanit Perëndimor të bëhen anëtare në Be përmes një procesi gradual

Franca kërkon që vendet e Ballkanit Perëndimor të bëhen anëtare në Be përmes një procesi gradual
Franca kërkon që vendet e Ballkanit Perëndimor të behen anëtare e Bashkimit Europian përmes një procesi gradual sipas një dokumenti që ka siguruar portali EU Observer me qender ne Bruksel. Sipas një dokumenti informal ...
BalkanWeb | 17-Nov-2019 14:11
Franca kërkon që vendet e Ballkanit Perëndimor të behen anëtare e Bashkimit Europian përmes një procesi gradual sipas një dokumenti që ka siguruar portali EU Observer me qender ne Bruksel. Sipas një dokumenti informal ...

Këshilli i BE-së diskuton sot për reformën e zgjerimit
Ministrat e BE-së do të diskutojnë sot situatën në fushën e zgjerimit dhe politikës së pranimit në një takim të Këshillit të Çështjeve të Përgjithshme në Bruksel. Ministrat do të shqyrtojnë për herë të parë propozimin ...
Telegrafi | 18-Nov-2019 07:23
Ministrat e BE-së do të diskutojnë sot situatën në fushën e zgjerimit dhe politikës së pranimit në një takim të Këshillit të Çështjeve të Përgjithshme në Bruksel. Ministrat do të shqyrtojnë për herë të parë propozimin ...

Këshilli i BE diskuton sot për reformën e zgjerimit
Ministrat e BE-së do të diskutojnë sot çështjen e zgjerimit dhe politikës së pranimit në një takim të Këshillit të Çështjeve të Përgjithshme në Bruksel. Ministrat do të shqyrtojnë për herë të parë propozimin francez për ...
ABCNews | 18-Nov-2019 07:59
Ministrat e BE-së do të diskutojnë sot çështjen e zgjerimit dhe politikës së pranimit në një takim të Këshillit të Çështjeve të Përgjithshme në Bruksel. Ministrat do të shqyrtojnë për herë të parë propozimin francez për ...

Këshilli i BE-së diskuton sot për reformën e zgjerimit
Ministrat e BE-së do të diskutojnë sot situatën në fushën e zgjerimit dhe politikës së pranimit në një takim të Këshillit të Çështjeve të Përgjithshme në Bruksel. Ministrat do të shqyrtojnë për herë të parë propozimin ...
Ina-Online | 18-Nov-2019 09:20
Ministrat e BE-së do të diskutojnë sot situatën në fushën e zgjerimit dhe politikës së pranimit në një takim të Këshillit të Çështjeve të Përgjithshme në Bruksel. Ministrat do të shqyrtojnë për herë të parë propozimin ...

Këshilli i BE-së diskuton sot për reformën e zgjerimit
Ministrat e BE-së do të diskutojnë sot situatën në fushën e zgjerimit dhe politikës së pranimit në një takim të Këshillit të Çështjeve të Përgjithshme në Bruksel. Ministrat do të shqyrtojnë për herë të parë propozimin ...
Koha.mk | 18-Nov-2019 08:58
Ministrat e BE-së do të diskutojnë sot situatën në fushën e zgjerimit dhe politikës së pranimit në një takim të Këshillit të Çështjeve të Përgjithshme në Bruksel. Ministrat do të shqyrtojnë për herë të parë propozimin ...

Këshilli i BE-së diskuton sot për reformën e zgjerimit
Ministrat e BE-së do të diskutojnë sot situatën në fushën e zgjerimit dhe politikës së pranimit në një takim të Këshillit të Çështjeve të Përgjithshme në Bruksel. Ministrat do të shqyrtojnë për herë të parë propozimin ...
Alsat-M | 18-Nov-2019 08:58
Ministrat e BE-së do të diskutojnë sot situatën në fushën e zgjerimit dhe politikës së pranimit në një takim të Këshillit të Çështjeve të Përgjithshme në Bruksel. Ministrat do të shqyrtojnë për herë të parë propozimin ...

Këshilli i ministrave të BE diskuton të martën për reformën e zgjerimit
Ministrat e BE-së do të diskutojnë situatën në fushën e zgjerimit dhe politikës së pranimit në një takim të Këshillit të Çështjeve të Përgjithshme në Bruksel të martën, më 19 nëntor. Në të do të diskutohet edhe ...
ABCNews | 17-Nov-2019 18:11
Ministrat e BE-së do të diskutojnë situatën në fushën e zgjerimit dhe politikës së pranimit në një takim të Këshillit të Çështjeve të Përgjithshme në Bruksel të martën, më 19 nëntor. Në të do të diskutohet edhe ...

Sasoli: Mosdhënia e datës për Maqedoninë e Veriut, qëndrim i gabuar
Ballina Maqedoni Maqedoni Sasoli: Mosdhënia e datës për Maqedoninë e Veriut, qëndrim i gabuar 18/11/20190 Kryetari i Parlamentit Europian, Dejvid Sasoli e ka vlerësuar si të gabuar qëndrimin e tre vendeve të Bashkimit ...
Aktuale.MK | 18-Nov-2019 08:51
Ballina Maqedoni Maqedoni Sasoli: Mosdhënia e datës për Maqedoninë e Veriut, qëndrim i gabuar 18/11/20190 Kryetari i Parlamentit Europian, Dejvid Sasoli e ka vlerësuar si të gabuar qëndrimin e tre vendeve të Bashkimit ...

Parisi kërkon ashpërsimin e kritereve për integrimin e Ballkanit në BE
Qasje të re e cila bazohet në “mençuri politike” të Bashkimit Evropian dhe kritere të rrepta për vendet e Ballkanit Perëndimor, përfshirë Kosovën, ka propozuar Franca. Mbështetur në një dokument jozyrtar të cilin e ka ...
EkonomiaOnline | 18-Nov-2019 08:23
Qasje të re e cila bazohet në “mençuri politike” të Bashkimit Evropian dhe kritere të rrepta për vendet e Ballkanit Perëndimor, përfshirë Kosovën, ka propozuar Franca. Mbështetur në një dokument jozyrtar të cilin e ka ...

Franca është për pranimin e Ballkanit në BE, por me procedurë në shtatë faza
Vendet e Ballkanit Perëndimor duhet të anëtarësohen në Bashkimin Evropian, por përmes një procesi të ri në shtatë faza, propozon Franca, shkruan “Indeksi” kroat, duke cituar “EUobserver”. Muajin e kaluar, Paris bllokoi ...
Telegrafi | 17-Nov-2019 15:57
Vendet e Ballkanit Perëndimor duhet të anëtarësohen në Bashkimin Evropian, por përmes një procesi të ri në shtatë faza, propozon Franca, shkruan “Indeksi” kroat, duke cituar “EUobserver”. Muajin e kaluar, Paris bllokoi ...

Këshilli i BE-së diskuton sot për reformën e zgjerimit
Ministrat e BE-së do të diskutojnë sot situatën në fushën e zgjerimit dhe politikës së pranimit në një takim të Këshillit të Çështjeve të Përgjithshme në Bruksel. Ministrat do të shqyrtojnë për herë të parë propozimin ...
Koha.net | 18-Nov-2019 08:04
Ministrat e BE-së do të diskutojnë sot situatën në fushën e zgjerimit dhe politikës së pranimit në një takim të Këshillit të Çështjeve të Përgjithshme në Bruksel. Ministrat do të shqyrtojnë për herë të parë propozimin ...

Parisi kërkon ashpërsimin e kritereve për integrimin e Ballkanit në BE
Qasje të re e cila bazohet në “mençuri politike” të Bashkimit Evropian dhe kritere të rrepta për vendet e Ballkanit Perëndimor, përfshirë Kosovën, ka propozuar Franca. Mbështetur në një dokument jozyrtar të cilin e ka ...
Koha.net | 18-Nov-2019 07:33
Qasje të re e cila bazohet në “mençuri politike” të Bashkimit Evropian dhe kritere të rrepta për vendet e Ballkanit Perëndimor, përfshirë Kosovën, ka propozuar Franca. Mbështetur në një dokument jozyrtar të cilin e ka ...

Zbardhet drafti francez: Negociatat, 7 faza zëvendësojnë 35 kapitujt
Propozimi francez sesi duhet të ndryshojnë kushtet për procesin e zgjerimit të Bashkimit Europian është bërë publik. Përveç katër parimeve mbi të cilat është ngritur ky propozim, të cilat gazeta “Si” i solli më herët, ...
GazetaTema | 16-Nov-2019 21:15
Propozimi francez sesi duhet të ndryshojnë kushtet për procesin e zgjerimit të Bashkimit Europian është bërë publik. Përveç katër parimeve mbi të cilat është ngritur ky propozim, të cilat gazeta “Si” i solli më herët, ...

Këshilli i BE-së diskuton sot për reformën e zgjerimit
Ministrat e BE-së do të diskutojnë sot situatën në fushën e zgjerimit dhe politikës së pranimit në një takim të Këshillit të Çështjeve të Përgjithshme në Bruksel. Ministrat do të shqyrtojnë për herë të parë propozimin ...
InFokusi | 18-Nov-2019 07:03
Ministrat e BE-së do të diskutojnë sot situatën në fushën e zgjerimit dhe politikës së pranimit në një takim të Këshillit të Çështjeve të Përgjithshme në Bruksel. Ministrat do të shqyrtojnë për herë të parë propozimin ...

Këshilli i BE-së diskuton sot për reformën e zgjerimit
Ministrat e BE-së do të diskutojnë sot situatën në fushën e zgjerimit dhe politikës së pranimit në një takim të Këshillit të Çështjeve të Përgjithshme në Bruksel.
Kosova Press | 18-Nov-2019 06:53
Ministrat e BE-së do të diskutojnë sot situatën në fushën e zgjerimit dhe politikës së pranimit në një takim të Këshillit të Çështjeve të Përgjithshme në Bruksel.

Kristofer Hill: Emanuel Makron tradhtoi Ballkanin
Pas rënies së murit të Berlinit para 30 viteve liderët perëndimor vazhdimisht e theksojnë qëndrimin se nuk ekziston problem i kontinentit evropian që nuk mund të zgjidhet përmes përpjekjeve së bashku me Bashkimin ...
TetovaSot | 18-Nov-2019 00:52
Pas rënies së murit të Berlinit para 30 viteve liderët perëndimor vazhdimisht e theksojnë qëndrimin se nuk ekziston problem i kontinentit evropian që nuk mund të zgjidhet përmes përpjekjeve së bashku me Bashkimin ...

Sasoli: Mosdhënia e datës për Maqedoninë e Veriut, qëndrim i gabuar
Kryetari i Parlamentit Europian, Dejvid Sasoli e ka vlerësuar si të gabuar qëndrimin e tre vendeve të Bashkimit Europian të cilat penguan dhënien e datës për fillim të bisedimeve me BE për Maqedoninë e Veriut. Këto ...
Ina-Online | 18-Nov-2019 00:41
Kryetari i Parlamentit Europian, Dejvid Sasoli e ka vlerësuar si të gabuar qëndrimin e tre vendeve të Bashkimit Europian të cilat penguan dhënien e datës për fillim të bisedimeve me BE për Maqedoninë e Veriut. Këto ...

Sasoli: Mosdhënia e datës për RMV- në, qëndrim i gabuar
Kryetari i Parlamentit Europian, Dejvid Sasoli e ka vlerësuar si të gabuar qëndrimin e tre vendeve të Bashkimit Europian të cilat penguan dhënien e datës për fillim të bisedimeve me BE për Maqedoninë e Veriut. Këto ...
TetovaSot | 17-Nov-2019 20:07
Kryetari i Parlamentit Europian, Dejvid Sasoli e ka vlerësuar si të gabuar qëndrimin e tre vendeve të Bashkimit Europian të cilat penguan dhënien e datës për fillim të bisedimeve me BE për Maqedoninë e Veriut. Këto ...

Sasoli: Mosdhënia e datës për RMV- në, qëndrim i gabuar
Kryetari i Parlamentit Europian, Dejvid Sasoli e ka vlerësuar si të gabuar qëndrimin e tre vendeve të Bashkimit Europian të cilat penguan dhënien e datës për fillim të bisedimeve me BE për Maqedoninë e Veriut. Këto ...
Aktuale.MK | 17-Nov-2019 19:46
Kryetari i Parlamentit Europian, Dejvid Sasoli e ka vlerësuar si të gabuar qëndrimin e tre vendeve të Bashkimit Europian të cilat penguan dhënien e datës për fillim të bisedimeve me BE për Maqedoninë e Veriut. Këto ...

Qeveria e Maqedonisë do të rishikojë non-paper francez
Qasja e përtërirë ndaj procesit të zgjerimit të BE-së, e kërkuar nga Franca, ku sundimi i ligjit dhe të drejtat themelore mbeten në pararojë, dhe çelësi për të futur kthyeshmërinë në procesin e negociatave, është i ...
Telegrafi | 17-Nov-2019 10:58
Qasja e përtërirë ndaj procesit të zgjerimit të BE-së, e kërkuar nga Franca, ku sundimi i ligjit dhe të drejtat themelore mbeten në pararojë, dhe çelësi për të futur kthyeshmërinë në procesin e negociatave, është i ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved